Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ale muszę przyznać, że 1.2tsi 85kucy w rapidzie, byłem miło zaskoczony. Jeździł fajnie, dobrze wyprzedzał i naprawdę taki motorek jest ok. Miasto w dużych korkach 11,7 l, trasa dynamicznie 6,2l, autostradą 170 - 190km/h 8.8 więc zajefajnie. A vmax na pusto po prostej 193km/h, a z górki 205km/h (zdjęcie w poście o rapidzie)
    Taka sama moc jak w Roomster 1.4 Ale moment dużo większy i zawsze dostępny. Taki rozwój silników rozumiem, żeby tylko jakość poprawili!
    Grand Scenic 2.0T Initiale 05'
    Służbowe: Berlingo 1.6hdi 92 Selection 15'
    Była 4 x Octavia: 04' O1 fl Elegance Combi ASV
    08' O2 Elegance Combi BKC
    11' O2 fl Elegance Combi CDAA
    99' O1 SLX Combi AHF

    Komentarz


    • Ja wybrałem się na wycieczkę Imprezą, łącznie około 700 km. Pierwszy odcinek z Warszawy 237.8 km DK 10 i A1 plus dosłownie 8 km drogi lokalnej. Spalanie 9,46 l/100 km. Spokojna, równa jazda 110 -120 km/h; gdzie trzeba wyprzedzanie oczywiście.

      Komentarz


      • Wczoraj trasa z Częstochowy do Bogdanki pod Łodzią spalanie 8,2l, średnia 85km/h. Powrót 9,2 średnia 95km/h. O mały włos doszłoby jeszcze 8pkt i 300zł, pozdrawiam Panów Policjantów :szeroki_usmiech
        P.S. Są uczuleni na Iskry bo od razu usłyszałem tekst o pomiarze laserowym i odległości z jakiej mierzyli 350m :roll:
        Pisał Sebastian

        Komentarz


        • Mam pytanie do posiadaczy 1.8tsi z Warszawy. Jakie macie spalanie w jeździe miejskiej.
          U mnie przy średniej ok 20km/h wychodzi zawsze ok 11l. Trochę dużo mam wrażenie.
          Audi A4 1.8TFSI

          Komentarz


          • aldam, nie mieszkam w stolicy, ale jak ja mam średnią 20km/h to 10l wyświetla MAXIDOT lekko
            Pisał Sebastian

            Komentarz


            • aldam, mi w Wawie wychodzi z baku średnio 10-12l (przed remapem tak samo)
              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

              Komentarz


              • Zamieszczone przez aldam
                U mnie przy średniej ok 20km/h wychodzi zawsze ok 11l. Trochę dużo mam wrażenie.
                Raczej nie, bo 20-28km/h to jest jazda po miescie na krotkich odcinkach.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • 10 l z tankowania

                  Zobaczymy co dalej.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez aldam
                    Mam pytanie do posiadaczy 1.8tsi z Warszawy. Jakie macie spalanie w jeździe miejskiej.
                    U mnie przy średniej ok 20km/h wychodzi zawsze ok 11l. Trochę dużo mam wrażenie.
                    wczoraj o ~14:00 miałem wypad do centrum i z powrotem. Wyszło 11km, średnia 20km/h i spalanie 11l/100km.
                    Czyli wszystko w normie.
                    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                    Komentarz


                    • średnie spalanie ze zbiornika po dystansie 600km (50miasto-50trasa)- wyliczone 7.28L/100, z komputerowni 7.2l/100.
                      Nie jest źle- spodziewałem się wyższych wyników, a tu miłe zaskoczenie.
                      Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                      Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                      Komentarz


                      • - Superb
                        - Panda 1.2

                        Komentarz


                        • Trasa 155 km.
                          Najpierw zapier...ony wyjazd z Łodzi na Stryków, później ok. 80 km po autostradzie (zapięte na tempomacie 125 km - ulewa jak diabli), potem pozostałe ok. 55 km. po zwykłych drogach.

                          Komputer wypluł 7,8 l.
                          3 dorosłe osoby i trochę bagażu.

                          Komentarz


                          • 373km, 33L. 100% miasto bez SS i PSJ.
                            8.85L/100

                            Jest dobrze.
                            Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                            Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                            Komentarz


                            • Warszawa-Gdynia S7 - średnia prędkość 90 km/h spalanie 8.1 l/100 km
                              Gdynia-Warszawa S7 - średnia prędkość 71 km/h spalanie 7,1 l/100 km

                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                              Fotki
                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                              Fotki

                              Komentarz


                              • 700km z czego 90% Warszawa - 11,23L :roll:
                                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                Komentarz


                                • Mihau, po zmianie kapci spalanie spadnie o 1 literek

                                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                  Fotki
                                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                  Fotki

                                  Komentarz


                                  • mirek_p11, patrząc po motostat w moim przypadku to nie działa.
                                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Mihau
                                      700km z czego 90% Warszawa - 11,23L :roll:
                                      Ale Ty masz zbiornik... :lol: :hmm

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                        Zamieszczone przez Mihau
                                        700km z czego 90% Warszawa - 11,23L :roll:
                                        Ale Ty masz zbiornik... :lol: :hmm
                                        Bo to specjalna wersja na Afrykę z większym bakiem, bo tam nie ma za każdym rogiem stacji
                                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                        Komentarz


                                        • Jest jakaś różnica w TFSI w spalaniu pomiędzy 95 a 98?
                                          - Superb
                                          - Panda 1.2

                                          Komentarz


                                          • - srednia z 600km trasy to 7.3,
                                            - 3 dni turlania sie po zakorkowanym Krakowie ~ 11-12 (tyle pokazuje za kazdym razem tryb 'Od uruchomienia', odcinki po 5km)
                                            Black magic

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez crom.de
                                              Jest jakaś różnica w TFSI w spalaniu pomiędzy 95 a 98?
                                              Ja tam nie zauważyłem żadnej różnicy.
                                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                              Komentarz


                                              • Ja tam nie zauważyłem żadnej różnicy.
                                                Ani w spalaniu ani w mocy? Ciekawe czy chociaż dla trwałości jednostki to coś przynosi czy tylko zwykły pic na wodę.
                                                - Superb
                                                - Panda 1.2

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez crom.de
                                                  Ani w spalaniu ani w mocy?
                                                  Ani w spalaniu, ani w mocy. Dla mnie jeździło to dokładnie tak samo.
                                                  Kiedyś normalnie było zalecenie do TSI lać PB95, dopiero chyba od MJ2011 zaczęli dodawać do instrukcji jakiś dodatek coby lać PB98 ale po co i dlaczego to nie mam pojęcia. Poszukaj na forum, bo pamiętam, że był temat o paliwie do TSI.
                                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                  Komentarz


                                                  • Kolejne tankowanie, średnia 9,08 l.

                                                    W zasadzie tylko miasto, tj. dojazd spod łódzkiej satelity do centrum i abarot. Jeden krótki - tak ze 20 km - odcinek po DK1.

                                                    Koła 205/55/16, Savy Eskimo S3. Na 225/45/17 lato było podobnie.

                                                    Jeżdżę praktycznie tak samo, z tą samą prędkością, tą samą drogą, w tych samych godzinach jak poprzednim BXE (tam koła 225/50/17).
                                                    BXE, manual, ośka: 6,4-6,5 l.
                                                    1.8 Tsi, 4x4, DSG: ok. 9 l.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X