Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • u mnie
    tankowanie --> spalanie
    2013-09-12 --> 7,56
    2013-10-03 --> 8,75
    2013-10-24 --> 8,62 (RON98)
    2013-11-09 --> 7,90 (RON98)
    tak 50:50 trasa/miasto przy czym miasto to 4km tam i 4km powrót.

    PS Jechałem ostatnio BMW 520D (E60/61) 130kW skurczybyk ma 70l zbiornik paliwa i przy spalaniu ~5l/100km pokazuje naprawdę ładny zasięg.
    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

    Komentarz


    • Przypadkowo trafiłem kiedyś na tego kolesia:
      Benzinverbrauch: Skoda - Octavia - RS Combi 2.0 TFSI - Spritmonitor.de który miał wcześniej poczciwą 1.8T
      Benzinverbrauch: Skoda - Octavia - 1.8T 20V SLX - Spritmonitor.de
      Prędkości jak na mieszany ruch nie ma takie całkiem niskie, autostrada też jak pod ograniczenia przepisowe śr. 100 i więcej. Jest to chyba ktoś na wzór kolegi tomekb1, ale wyniki są co najmniej godne podziwu.
      - Superb
      - Panda 1.2

      Komentarz


      • 5,15 w RS Combi 2.0 TFSI
        wszędzie zaznaczył sposób jazdy jako "normal", aż się boję co by było jakby jeździł eco. ;-)
        Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
        Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

        Komentarz


        • Może jeździ eco, a pisze że to normal Jednak wyniki są conajmniej ciekawe. Może oszustwo :confused
          - Superb
          - Panda 1.2

          Komentarz


          • Zamieszczone przez crom.de
            Może jeździ eco, a pisze że to normal Jednak wyniki są conajmniej ciekawe. Może oszustwo :confused
            nie no to się da osiągnąć tylko po co i to w RSie?
            Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
            Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Zorr
              nie no to się da osiągnąć tylko po co i to w RSie?
              k
              Zamieszczone przez Rok z Bagien
              Kolejne tankowanie, średnia 9,08 l.

              W zasadzie tylko miasto, tj. dojazd spod łódzkiej satelity do centrum i abarot. Jeden krótki - tak ze 20 km - odcinek po DK1.

              Koła 205/55/16, Savy Eskimo S3. Na 225/45/17 lato było podobnie.

              Jeżdżę praktycznie tak samo, z tą samą prędkością, tą samą drogą, w tych samych godzinach jak poprzednim BXE (tam koła 225/50/17).
              BXE, manual, ośka: 6,4-6,5 l.
              1.8 Tsi, 4x4, DSG: ok. 9 l.
              Jaki tryb jazdy? Bo ogólnie wynik rewelacja!
              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

              Komentarz


              • Zamieszczone przez crom.de
                Przypadkowo trafiłem kiedyś na tego kolesia:
                Benzinverbrauch: Skoda - Octavia - RS Combi 2.0 TFSI - Spritmonitor.de który miał wcześniej poczciwą 1.8T
                Benzinverbrauch: Skoda - Octavia - 1.8T 20V SLX - Spritmonitor.de
                Prędkości jak na mieszany ruch nie ma takie całkiem niskie, autostrada też jak pod ograniczenia przepisowe śr. 100 i więcej. Jest to chyba ktoś na wzór kolegi tomekb1, ale wyniki są co najmniej godne podziwu.
                A ja twierdze ze ma normalne spalanie. 7l ma w trasie. Zapina sobie te 120-140 i tak leci. Bez wyprzedzania, szalenstw itd.

                A ta jazde codzienna to ma pewnie z miasta do miasta drogami gdzie jest te 50-70km i z taka predkoscia jezdzi. Nic nie wyprzedza, jedzie po prostu spokojnie - to jest jego normalna jazda.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Mihau
                  Jaki tryb jazdy? Bo ogólnie wynik rewelacja!
                  Robię ok. 17 km w jedną stronę. Satelita Łodzi :arrow: ścisłe centrum Łodzi i nazad.
                  Nie jest to jazda płynna. 2 pit stopy (żona do pracy, dziecko do szkoły - tu gaszenie silnika).
                  W sumie ok. 35 km dziennie (minimum).

                  Do tego, jak to bywa czasem załatwianie spraw po mieście, zakupy etc.

                  Jeżdżę spokojnie, choć przynajmniej raz dziennie muszę (no kurna muszę :lol: :diabelski_usmiech ) sobie depnąć.

                  Średnia prędkość waha się od 22 do 35 km/h. Przy tej pierwszej spalanie będzie w okolicach 11l, przy drugiej trochę ponad 8 l (8,3-8,4l). Te dane z komputera.

                  Identycznie jeździłem BXE (niewielkie różnice wynikają, z tego, że jak się te 180 kucy przyciśnie to przyrost prędkości jest dużo zacniejszy... :wink: ). Na tego typu trasach, takim dziennym przebiegu i moim stylu jeżdżenia różnica Tdi a Tsi wynosi ok. 2,5 l. na korzyść diesla.

                  Poruszanie się po samym mieście różnicę tą, spokojnie, by podwoiło. :|

                  W BXE praktycznie nigdy komp nie pokazał mi więcej jak 7,8 (przy kilkunastu km po mieście, w lecie, bez klimy), tutaj bez problemów byłoby to 13 l. :roll: Tak szacuję na podstawie tych ok. 1900 km jakie przejechałem.

                  pzdr

                  Komentarz


                  • Rok z Bagien, ta klima w mieście sporo bierze ... tak do 0,5l/h co przy prędkościach średnich ~33km/h daje +1,5l/100km. No i masz teraz 4x4 (nie wiem czy wcześniej też był 4x4) więc też coś ekstra dolicz.
                    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                    Komentarz


                    • Na krótkich odcinkach do roboty i z powrotem po 8km niezależnie od pory roku 9/100
                      (w zimę lżej deptam na gaz a auto garażowane).
                      Nie przeciskam się przez centrum w godzinach szczytu więc nie wiem ile po mieście.
                      Na trasie (bez autostrad):
                      jak się kulam 100-120 to 6,5/100
                      jak jadę normalnie 7,5/100
                      jak jadę szybko 9,5/100

                      Komentarz


                      • Ja ostatnio bawiłem się w eco driving trasa ok. 130km średnia ok.65km/h 5,7l/100km Tankuję PB 98 średnia predkość przelotowa ok.85km/h, jazda na codzień po mieście odcinki ok. 8-10km spalanie 9-9,5l/100km, normalna jazda w trsie to ok. 7,5l/100km.
                        Opony zimowe 225/45/R17
                        była: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...127400#1127400
                        jest: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...626122#1626122

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Zorr
                          Zamieszczone przez crom.de
                          Może jeździ eco, a pisze że to normal Jednak wyniki są conajmniej ciekawe. Może oszustwo :confused
                          nie no to się da osiągnąć tylko po co i to w RSie?
                          Takie wyniki można osiągnąć na zupełnie pustej drodze w płaskim terenie, na wąskich oponach o obniżonych oporach toczenia nabitych do 4 bar przy stałej prędkości poniżej 80km/h. Według mnie nie ma co się podniecać. Jeśli to nie oszustwo to głupota. Nie po to kupuje się RS'a żeby jeździć ekonomicznie.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez kw82
                            Nie po to kupuje się RS'a żeby jeździć ekonomicznie.
                            nie mam Rs'a ale +1 ode mnie
                            Pisał Sebastian

                            Komentarz


                            • A po co kupuje się RSa?
                              Po to, żeby wyrywać jak dzik od świateł do świateł?
                              Dlaczego u nas jest jakaś dziwna mentalność, że jak się ma "usportowione" auto to koniecznie musi się to gryźć z oszczędną jazdą.
                              Zresztą RS to nie jest żadne sportowe auto, żeby zaraz czuć się jak Kubica za kierownicą.

                              Ja mam swoje 1.8TSI i pełną moc wykorzystuje może w 20% swoich jazd. A normalnie też toczę się tak, że 1.4 by mi wystarczył.

                              Komentarz


                              • Chris11, i jakie masz tak średnio spalanie?
                                Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Chris11
                                  A po co kupuje się RSa?
                                  Po to, żeby wyrywać jak dzik od świateł do świateł?
                                  Dlaczego u nas jest jakaś dziwna mentalność, że jak się ma "usportowione" auto to koniecznie musi się to gryźć z oszczędną jazdą.
                                  Zresztą RS to nie jest żadne sportowe auto, żeby zaraz czuć się jak Kubica za kierownicą.

                                  Ja mam swoje 1.8TSI i pełną moc wykorzystuje może w 20% swoich jazd. A normalnie też toczę się tak, że 1.4 by mi wystarczył.
                                  RSa kupuje się po to, żeby mieć rodzinne auto, które daje przyjemność z jazdy.
                                  To kompromis pomiędzy autem rodzinnym a sportowym.
                                  Jakbym chciał jeździć ekonomicznie to bym kupił 1.6 MPI i bym zagazował
                                  a ja lubię jeździć dynamicznie i dlatego kupiłem RSa.
                                  2,0 TSI nie został zaprojektowany do bicia rekordów niskiego spalania.

                                  Komentarz


                                  • Chris11, przecież to nie jest tak, że jak jedziesz oszczędnie RE'em to spalisz tyle co 1,2TSI. Oszczędnie możesz nim jechać jak na taką moc i tyle. Ja sam po mieście jeżdżę spokojnie. Dlatego średnie spalanie w trasie i mieście jest podobne :szeroki_usmiech
                                    Zorr, dobre pytanie.
                                    Pisał Sebastian

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Zorr
                                      Chris11, i jakie masz tak średnio spalanie?
                                      Nie więcej niż 8,5l/100km. Koła 17, szerokość 225.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Chris11
                                        Zamieszczone przez Zorr
                                        Chris11, i jakie masz tak średnio spalanie?
                                        Nie więcej niż 8,5l/100km. Koła 17, szerokość 225.
                                        to zobacz jeszcze raz co ma gość w RS
                                        Benzinverbrauch: Skoda - Octavia - RS Combi 2.0 TFSI - Spritmonitor.de
                                        od Maja 2013 nie wychodzi więcej niż 5,6, średnia z 35Kkm 5,83.... tutaj nawet nie chodzi o jednorazowy rekord spalania, tylko o ciągłość, powtarzalność...
                                        Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                        Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Zorr
                                          zobacz jeszcze raz co ma gość w RS
                                          Link
                                          od Maja 2013 nie wychodzi więcej niż 5,6, średnia z 35Kkm 5,83.... tutaj nawet nie chodzi o jednorazowy rekord spalania, tylko o ciągłość, powtarzalność...
                                          wszystko ładnie piknie pytanie tylko ile w tym prawdy ? :idea:
                                          np moje TSI pali 2L/100km .... skoro ja to piszę, to przecież musi tak być :diabelski_usmiech nawet mogę sobie statystyki założyć :P :lol: 8)
                                          SPOT Poznań:
                                          .....
                                          ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                                          Error 503 Wojtas Unavailable :P

                                          Komentarz


                                          • Wojtas_Poznań, chciałoby Ci się? ja nie mówię, że to nie może być troll, zakładając, że nie, to dla mnie te spalanie to kosmos, coś jak: jeździ w nocy, tylko długie trasy po zwykłych drogach a do utraty prawa jazdy brakuje mu 1 punktu. :szeroki_usmiech
                                            Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                            Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                            Komentarz


                                            • W wyniki powyżej 6,1l/100km jestem w stanie uwierzyć, natomiast w te poniżej - ani trochę.
                                              Raz spróbowałem pojechać swoim tak, żeby zejść poniżej 6l/100km i było to możliwe, ale tylko tocząc się w okolicach 70km/h i to 400km na trasie.
                                              I to jeszcze tak, że wciskając nieco mocniej gaz już miałem 6l.

                                              A co dopiero 2.0TSI.
                                              Chyba, że gość ma naprawdę cierpliwość, ale jednak skłaniałbym się ku małemu naginaniu rzeczywistości.

                                              Komentarz


                                              • e..., a może on ma w milach, a zapisuje w km LOL... wtedy *1,852 i spalanie wyjdzie na odpowiednim poziomie...
                                                Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

                                                mój szkodnik

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez kw82
                                                  Na trasie (bez autostrad):
                                                  jak się kulam 100-120 to 6,5/100
                                                  jak jadę normalnie 7,5/100
                                                  jak jadę szybko 9,5/100
                                                  moim zdaniem
                                                  1. to jazda normalna
                                                  2. jazda autostradowa
                                                  3. brawura = pierwszy krok do samounicestwienia lub zrobienia krzywdy innym :P
                                                  ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                                                  http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                                                  a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                                                  http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                                                  Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                                                  Komentarz


                                                  • już wiem. Spalanie zapisane jest w galonach :szeroki_usmiech Wszystko mi się zgadza
                                                    Pisał Sebastian

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X