Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chociaż teraz, jak przeglądam konfigurator to wygląda, że ten 2.0 TSI to jest jakiś Wundermotor, bo wg zawartych tam informacji 1.8TSI pali w mieście 7,8l/100km, a RS... 7,7l/100km.

    Coś jest na rzeczy...

    Komentarz


    • A dlaczego porównujesz jego spalanie do średniej z miasta? Wg mnie facet po prostu jeździ bardzo eco , tylko wpisuje normal.
      Pozdrawiam
      Tomek

      Komentarz


      • Warszawa - Hel 450km, wyszło 6,6L :shock: średnia 82km/h
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Mihau
          Warszawa - Hel 450km, wyszło 6,6L :shock: średnia 82km/h
          to TIRy tak szybko jeżdżą? :wink: Dużo nerwów to kosztowało?
          Pisał Sebastian

          Komentarz


          • Jechal z gorki. Teraz pojedzie pod gore.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • Zamieszczone przez SS
              to TIRy tak szybko jeżdżą?
              82 to one tną jak wyprzedzają kolegę z prawego pasa który jedzie 81km/h :lol:
              Zamieszczone przez SS
              Dużo nerwów to kosztowało?
              a czemu nerwów ? wsiadasz i jedziesz.... sama przyjemność

              mnie tamte kierunki na Hel to jakieś strasznie paliwożerne się wydają :P
              Poznań - Jastarnia ok. 400km, spalanie 9,48L/100, średnia 100 :satan
              SPOT Poznań:
              .....
              ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


              Error 503 Wojtas Unavailable :P

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
                a czemu nerwów ? wsiadasz i jedziesz.
                bo to kosztuje mnóstwo nerwów świadomość, że możesz szybciej. A tu wyścig o kropelce... :wink:
                Pisał Sebastian

                Komentarz


                • Zamieszczone przez SS
                  Dużo nerwów to kosztowało?
                  W sumie to nie, a poza tym pusto było to sobie spokojnie jechałem.
                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                  Komentarz


                  • Witam...czy ktos z Kolegów Posiada moze Octavia RS Combi 2,0 TFSI (200KM)z 2007 roku?? Chciałem zapytac jakie macie spalanie , w miescie i po za nim??
                    pozdrawiam
                    Paweł

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Mihau
                      W sumie to nie, a poza tym pusto było to sobie spokojnie jechałem.
                      To pewnie na moment zasnąłeś i noga z gazu zeszła dlatego takie spalanie :szeroki_usmiech
                      Pisał Sebastian

                      Komentarz


                      • Wróciłem.
                        Jurata - Warszawa (tym razem autostrada do Torunia i dalej DK10) - 7,2L, średnia 67km/h. Tym razem 4 osoby i pełen bagażnik.
                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Mihau
                          Wróciłem.
                          Jurata - Warszawa (tym razem autostrada do Torunia i dalej DK10) - 7,2L, średnia 67km/h. Tym razem 4 osoby i pełen bagażnik.
                          czyli jednak pod górkę i od razu +0,6L ;-)
                          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                          Komentarz


                          • Jechałem inną drogą (w tamtą stronę DK7), na pokładzie 4 osoby, a nie 2, pełen bagażnik zamiast dwóch małych toreb, na autostradzie tempomat 140km/h więc już robi to różnicę, dużo większych ruch, więcej ciężarówek.
                            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                            Komentarz


                            • Ciurlanko po mieście, centrum rozp....lonej (o pardonsik: modernizowanej :evil: ) Łodzi, tak ok. 10 km.
                              Dane z kompa 12,5 l.

                              Komentarz


                              • widzę, że średnią masz podobną do mojej

                                Komentarz


                                • Ano fakt.
                                  Tylko, że ja praktycznie nie robię tras. Jeżdżę tak, jak opisałem powyżej. Różnica do 1.9 Tdi (na 17", 225) wynosi ok. 2,5 l. Z tym się liczyłem i jest OK.

                                  Ale niestety stricte samo miasto (duże miasto, przeloty po kilka km., ) spalanie nie spadnie poniżej 12 l. Bez klimy. :roll:

                                  Tu jest ogromna różnica do diesla.
                                  Jak ktoś pisze inaczej to albo nie wie co to miasto albo kłamie. :roll:

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                    Ale niestety stricte samo miasto (duże miasto, przeloty po kilka km., ) spalanie nie spadnie poniżej 12 l. Bez klimy.
                                    Nie no bez przesady, w 10 spokojnie da się zmieścić.
                                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                      Tylko, że ja praktycznie nie robię tras.
                                      MNie czasami w trasie pali więcej jak w mieście :twisted:

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Mihau
                                        Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                        Ale niestety stricte samo miasto (duże miasto, przeloty po kilka km., ) spalanie nie spadnie poniżej 12 l. Bez klimy.
                                        Nie no bez przesady, w 10 spokojnie da się zmieścić.
                                        To ja jestem jakis dziwny, bo mi w miescie czasem ponad 15 wychodzi
                                        Ponizej 10, a nawet ponizej 9 wychodzi jak w weekendy po pustych ulicach jezdze, ale warunkami typowo miejskimi bym tego nie nazwal
                                        Black magic

                                        Komentarz


                                        • już kiedyś pisałem ... spalanie od 7,0l/100km do 16,5l/100km jeden kierowca, jedna trasa 4km, tylko warunki różne. Najczęściej jest to ~9,5l/100km latem i ~11l/100km zimą.
                                          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                          Komentarz


                                          • Mihau, Doloz sobie DSG i 4x4 to zobaczymy. Ty masz oske w manualu
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • Maicroft, no w sumie racja, choć na spotach słyszałem, że 1.8 TSI DSG mieści się w 9l w Wawie :haha:
                                              Ja mam 10 - 12l bez względu czy lato czy zima.
                                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Mihau
                                                Nie no bez przesady, w 10 spokojnie da się zmieścić.
                                                Póki co, u mnie, nie da się zejść poniżej 10.
                                                Mówię o:
                                                - start 3 km - STOP
                                                - start 5 km - STOP
                                                itd...

                                                Jak z moich codziennych 17 km uda mi się połowę przejechać jako tako płynnie 60-80 km/h, a resztę jak powyżej, to spalanie widnieje na motostat.

                                                Komputer dzisiaj pokazywał: 8,7 l. (od tankowania, od uruchomienia i długookresowo- identycznie wszystkie wartości). Przebieg coś koło 2600 km.
                                                Trzeba też sobie jasno powiedzieć, że jeżdżę spokojnie i część owych 17 km odcinków pokonuję również poza godzinami szczytów (sobota, niedziela, wieczory).

                                                Tak samo jeździłem BXE i jak pisałem na 17" (225) różnica wynosi 2,5-2,6 l. (z dystrybutora).
                                                Na ori 15" (195) BXE spalało ok. 0,5-0,7 l. mniej niż na 17".
                                                I tu różnica robi się już ponad 3 l. do obecnego 1.8 Tsi.

                                                Trzeba jednak pamiętać o 4x4 i DSG, o frajdzie wspominał nie będę....

                                                Komentarz


                                                • Rok z Bagien, No wiec jakies 2,5 litra wiecej niz CAYC, a masz jeszcze 4x4 :twisted:
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz


                                                  • Dzisiaj trasa 400km. W jedną stronę Skoda dostawał trochę bo się śpieszyłem. Spalanie 7,2, średnia 62km (co chwila coś przeszkadzało). Powrót 170km, średni 6,0l, prędkość 65km i tu jestem w szoku, pozytywnym Ale ruch był dużo mniejszy.
                                                    Pisał Sebastian

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X