Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Góra Kamieńsk - Warszawa - 180km, 6.9l.
    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

    Komentarz


    • 350km po miescie i zapalila sie rezerwa ops:
      Black magic

      Komentarz


      • 35 km - 6.3 l /100
        Jazda o 4 nad ranem - zerowy ruch, większość trasa, turlanie. Póki co mój rekord.

        Komentarz


        • (żona za kierownicą) trasa 300 km waw-radzyń-waw - 6,9l/100, śr.prędkość 72 km/h


          Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

          Komentarz


          • Kamieniec Ząbkowicki - Częstochowa, 192 km, średnia 72km/h, 6,1l
            Pisał Sebastian

            Komentarz


            • 1.4tsi w GVI . jazda po mieście 11,8l predkość śr. 15km/h /w końcu nie zapomniałem spojrzeć na tą prędkość :roll: /
              dzisiaj trasa do pracy /25km w zasadzie poza miastem , trasa znana na pamięć / , muskanie gazu , max 90km/h 6/4l średnia 42km/h .
              jak kolegom spalają po 5.5 litra i jeszcze mówią że szybko jadą... , no jak .. :?:
              moje odwieczne pytanie..
              co prawda średnia miała tendencję spadkową , być może że za 100km spadła by do 6.0 .
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • leszekmw, pewnie Tobie komputer dobrze wskazuje, bo nie wierze w prawidłowe zliczanie u mnie
                Pisał Sebastian

                Komentarz


                • O1 1.8T z softem na 210 KM.
                  Spalanie trasa 7 w miescie 11 i wiecej

                  Komentarz


                  • Dzisiejsza trasa 234km i srednia 103km/h, spalanie wyszlo rowne 8.0
                    ]"]Not Found

                    No i ciekawostka, spalanie przy sredniej 160km/h
                    ]"]Not Found
                    Black magic

                    Komentarz


                    • Ciekawie wylicza zuzycie paliwa do tankowania.


                      Zbiornik 50l. Przebyte 234 + zasieg 490km = 724km, niech bedzie ze nalejemy 52l = 7,2l/100km, ale ze realnie nalejemy max 47l to 6,5l - to ile w koncu pali :twisted:
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • bo te 234 bylo od uruchomienia, w miedzyczasie musialem tankowac
                        przy robieniu fotki przejechalem ok 100km
                        Black magic

                        Komentarz


                        • Dziś na trasie ok 115 km (jakieś 75 km to teren niezabudowany i sporadyczne wioski, reszta to A4 i trochę miasta oraz świateł) pokazało mi 5,9l/100km :shock:
                          Średnia prędkość niecałe 75km/h, na A4 tempomat na 130km/h, poza terenem zabudowanym też swoje ujechałem, kilka ogonków i szybkich wyprzedzeń. Generalnie bym nie uwierzył, ale wcześniej miałem dwie trasy i wskazania kompa różniły się tylko o 0,1l od rzeczywistego zużycia. Drivesetup ustawiony na Sport.

                          Ciekawe jest to, że w 1.4 TSI nigdy na tej samej trasie, a jeżdżę ją kilka razy w miesiącu, nie udało mi się zejść poniżej 6,7l/100km, a jeżdżę za każdym razem mniej więcej tak samo, jeśli mnie czas nie goni.
                          Pozdro

                          Komentarz


                          • Po pracy zrobiłem 90 km. Głównie jazda przez wioski z przepisową prędkością, ale też ze 20 km jazdy z prędkością ok 85km/h i z 10 km po mieście (trochę świateł, trochę manewrowania po parkingach).Nie spieszyło mi się. Jechałem do dentysty.
                            Średnia 4,2 l/100km :szeroki_usmiech

                            ....nie dało się zejść niżej :cry:
                            Pozdrawiam
                            Tomek

                            Komentarz


                            • tomekb1, oj musisz miec anielska cierpliwosc :roll:
                              Black magic

                              Komentarz


                              • Sprzyjajaca dluga trase, gdzie utrzymuje sie srednia predkosc na poziomie 45km/h po plaskim
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Ostatnio zrobiłem nowy rekordzik 5.1 jazda ok.90km/h dystans ok, 50km S5, sam się zaskoczyłem że udało mi się osiągnąć taki wynik pozostanie mi spróbować jeszcze na letnich może uda się poniżej 5? Zaznaczam że na co dzień tak nie jeżdżę ale od czasami lubię sprawdzić doj jakiej granicy mogę zejść :szeroki_usmiech
                                  Załączone pliki
                                  była: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...127400#1127400
                                  jest: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...626122#1626122

                                  Komentarz


                                  • MACIEJ55555, jak letnie masz większe i szersze to będzie ciężko, ale powodzenia. Mam nadzieje, że jak na rekord będziesz szedł w nasze drogi się nie skrzyżują Mi na zimówkach wychodzi zawsze mniejsze spalanie. Od tygodnia mam letnie i spalanie rośnie
                                    Pisał Sebastian

                                    Komentarz


                                    • Zimowe mam 225/45/R17 lato tak samo
                                      była: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...127400#1127400
                                      jest: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...626122#1626122

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez SS
                                        Od tygodnia mam letnie i spalanie rośnie
                                        Chyba tylko dlatego, że jest cieplej i jeździ się szybciej. :P
                                        Mi tam cały rok pali tyle samo.
                                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Maicroft
                                          Sprzyjajaca dluga trase, gdzie utrzymuje sie srednia predkosc na poziomie 45km/h po plaskim
                                          Sprzyjającą owszem, w miare stała prędkością (oprócz 10 km jazdy po mieście), ale długą niekoniecznie, bo często zdarza mi się średnia na poziomie 4,4 l/100 po przejechaniu 15 km z prędkością ok 85 km/h.

                                          Zamieszczone przez greg505
                                          oj musisz miec anielska cierpliwosc :roll:
                                          Na krótkiej trasie można sobie pozwolić. Na długiej pewnie bym nie dał rady.
                                          Pozdrawiam
                                          Tomek

                                          Komentarz


                                          • U mnie w tym silniku najniżej da się zejść do 4,9. Z tym że auto jest w automacie. Co najciekawsze rekord zrobiłem jadąc z zachodniego do Marek późnym popołudniem

                                            Komentarz


                                            • W końcu jakaś trasa. :roll:

                                              Wyjazd do stolicy, trochę po S-kach w W-wie, opłotki W-wy , bez klimy, A2 od Strykowa tu 140 na tempomacie - komputer wypluł po przejechaniu 228 km średnią 7,1 l.

                                              Jazda z powrotem, drogi zwykłe (bez S i A2), klima 70% ON, po 211 km wypluł 6,9 l.

                                              Realnie będzie ok. 0,4 l. więcej.

                                              Widać dużą różnicę do poprzedniej trasy. Wtedy samochód miał chyba poniżej 1000 km przebiegu, teraz ponad 6500 km. Spalanie spadło o 0,7 l. Wg kompa. :roll:
                                              Silnik się ułożył, przy 140 pokazywał chwilowe 7,8-8l.

                                              Komentarz


                                              • Silnik się ułożył, przy 140 pokazywał chwilowe 7,8-8l.
                                                ale dzisiaj trochę wiało Może się okazać, że tą trasę zrobisz na niższym średnim
                                                Pisał Sebastian

                                                Komentarz


                                                • Witam zainteresowanych
                                                  Trasa do Wadowic i z powrotem do Sosnowca.Na drodze ruch niewielki a pogoda i kremówki marzenie :lol:
                                                  Jadąc zgodnie z przepisami (max 120km/h na odcinku 20km) średnia spalania po przejechaniu 150 km - 4,8l.

                                                  Pozdrawiam
                                                  Tomek

                                                  Komentarz


                                                  • No to piekny wynik....i pozazdrościć cierpliwości.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X