Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Hej pierwsze wyniki z baku.
    Tankowanie do pełna-> przejechane 434 km z tego 300 km to trasa Kraków Warszawa średnia prędkość 88 km/h + 134 km jazda po Warszawie. Dzisiaj tankowanie do pełna 39,1 L, średnie spalanie 9L/100km. Czyli samo miasto wyjdzie pewnie 10 - 11 litrów = tragedii nie ma


    Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Mihau
      Warszawa - Hel 450km, wyszło 6,6L :shock: średnia 82km/h
      Rabka - Warszawa
      6.5 l
      średnia 95 km/h

      tylko że może z 20 km nie-dwupasmówki

      [ Dodano: Sro 11 Gru, 13 12:42 ]
      Zamieszczone przez Mihau
      no w sumie racja, choć na spotach słyszałem, że 1.8 TSI DSG mieści się w 9l w Wawie :haha:
      Ja mam 10 - 12l bez względu czy lato czy zima.
      Ano mieści się, tylko pod warunkiem że nie ma korków i nie jest to krótka trasa. Wczoraj z okolic Wiatracznej na Ursynów miałem 8.4. Da się i poniżej 8, ale to musi być zielona fala.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Prekompilator
        Wczoraj z okolic Wiatracznej na Ursynów miałem 8.4. Da się i poniżej 8, ale to musi być zielona fala.
        [youtube] [/youtube]

        MCPANC :haha:
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • Jechałem tak jak wszyscy - może trochę szybciej. Mniej dynamiki, za to więcej przewidywania który pas płynniej jedzie - ma to związek raczej z wyobraźnią, a nie z siłą psychiki. Jak chcesz spalać mniej, proponuję więc doskonalić się w tej pierwszej kwestii

          I nie - nie sądzę żeby to, że mnie nie powstrzymałeś, zależało od twoich dobrych chęci.
          Troszeczkę się przeceniasz - i mam wrażenie że pod wieloma względami :szeroki_usmiech

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Prekompilator
            I nie - nie sądzę żeby to, że mnie nie powstrzymałeś, zależało od twoich dobrych chęci.
            Troszeczkę się przeceniasz - i mam wrażenie że pod wieloma względami :szeroki_usmiech

            Zamieszczone przez Prekompilator
            Jechałem tak jak wszyscy - może trochę szybciej. Mniej dynamiki, za to więcej przewidywania który pas płynniej jedzie - ma to związek raczej z wyobraźnią, a nie z siłą psychiki. Jak chcesz spalać mniej, proponuję więc doskonalić się w tej pierwszej kwestii
            Wiem, że się da. Jak zaczęło mi się sprzęgło ślizgać to jeździłem sobie w mare spokojnie, wg. zasady jak Ty piszesz i mieściłem się w 9L ale ja bym tego nie nazwał jazdą, to taki troszku POM był.
            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Mihau
              Wiem, że się da. Jak zaczęło mi się sprzęgło ślizgać to jeździłem sobie w mare spokojnie, wg. zasady jak Ty piszesz i mieściłem się w 9L ale ja bym tego nie nazwał jazdą, to taki troszku POM był.
              Jest gdzieś idealny filmik obrazujący twój styl jazdy - facet popisuje się dynamiczną jazdą przed laskami, a one patrzą na siebie i jednocześnie zginają i prostują kilka razy mały palec u ręki.
              Może znajdę, to wrzucę.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Prekompilator
                Jest gdzieś idealny filmik obrazujący twój styl jazdy - facet popisuje się dynamiczną jazdą przed laskami,
                LoL. Ciekawe wnioski wysuwasz...
                Chętnie posłucham jeszcze czegoś ciekawego.
                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                Komentarz


                • To nawet nie są wnioski - to oczywistości wynikające z tego co sam piszesz. Krytykujesz normalną jazdę w dosyć gęstym ruchu, jakbyś chciał udowodnić swoją domniemaną wyższość.
                  Oto obiecany filmik - idealny opis onanistów:
                  [youtube] [/youtube]

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Prekompilator
                    Krytykujesz normalną jazdę w dosyć gęstym ruchu, jakbyś chciał udowodnić swoją domniemaną wyższość.
                    Pokaż mi gdzie krytykowałem.

                    A i jeszcze co do filmiku to:
                    - po 1 - nie ruszam z piskiem spod świateł,
                    - po 2 - widząc pieszego na pasach (nawet takiego pajaca co się nie spojrzał) to się zatrzymuje i przepuszczam (choć tych drugich to z chęcią bym przejechał),
                    - po 3 - nie driftuje, bo mnie mam czym,
                    więc słaby dałeś przykład.
                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                    Komentarz


                    • przez chwilę myślałem, że pomyliłem wątek...

                      Ostatnie spalanie to 10,03. (10,0 wg kompa). 442km z czego 180km to jakaś trasa a reszta Wrocław i korki (~13l/100km). Co ciekawe, nastawiłem budzik na 15min wcześniej i już przejeżdżam trasę 4km bez korków a spalanie spadło to ~10,5

                      [ Dodano: Pią 20 Gru, 13 08:12 ]
                      dzisiaj pobiłem rekord spalania z trasy do pracy (4km), wyszło 18l/100km i to bez skrobania i bez klimy.
                      W sumie rozrzut spalania na tej samej trasie z tym samym kierowcą i samochodem to teraz 7,5l - 18l.
                      Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                      Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                      Komentarz


                      • Witam. Jestem nowy na forum .Posiadam Octavie II RS 2.0 turbo (200 PS)
                        Spalanie w trasie Lublin -Grodzisk Mazowiecki 7.8 przy prędkości 100-130 .
                        Spalanie w mieście 12 Litrów
                        Nie wiem czy to duzo czy mało ,bo RS posiadam dopiero do Tygodnia .
                        Ale wydaje mi sie ze komp. przekłamuje troszke. Bo przy zatankowaniu za 120 zł. przejechałem 150 km. i komp.pokazuje mi paliwa na 80 leszcze.a troszke podeptałem . wiec powiem ze zgłupiałem troche
                        Pytanie jak wam Palom RS??
                        pozdro.
                        Paweł

                        Komentarz


                        • Mnie ostatnio Octa zaskoczyła spalaniem, trasa Zakopane --> Brzesko, górki i pagórki, klima on - średnie spalanie 5,9L. W mieście najwięcej ile pokazał mi komp to 15L :diabelski_usmiech


                          Fabia 1.9 TDI V/RS-Line ---> Octavia 1.9 TDI V/RS-Line ---> Octavia 2.0 TSI V/RS

                          Komentarz


                          • Dejwid A ile Ci wyszło ze zbiornika?

                            Spalanie na podstawie zbiornika:
                            1) 100% miasto, przejechane 391 km -> spalanie = 10,7
                            2) 100% miasto, przejechane 383 km -> spalanie = 10,9
                            silnik na dotarciu.


                            Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Mateusz_G
                              Dejwid A ile Ci wyszło ze zbiornika?

                              Spalanie na podstawie zbiornika:
                              1) 100% miasto, przejechane 391 km -> spalanie = 10,7
                              2) 100% miasto, przejechane 383 km -> spalanie = 10,9
                              silnik na dotarciu.
                              Bardzo ladne wyniki, u mnie wychodzi ok 10l, tez 100% miasto, odcinki po 5km.
                              Do spokojnych kierowcow nie naleze
                              Mysle ze przy spokojnej jezdzie wartosc ponizej 9l jest bardzo realna
                              Black magic

                              Komentarz


                              • Kolejne tankowanie 9,13l

                                Kur...skie korki świąteczne, nie ma jak jeździć. :diabelski_usmiech

                                Zamieszczone przez greg505
                                u mnie wychodzi ok 10l, tez 100% miasto, odcinki po 5km.
                                Do spokojnych kierowcow nie naleze
                                Mysle ze przy spokojnej jezdzie wartosc ponizej 9l jest bardzo realna
                                Dla 4x4 i DSG nierealne. :roll: :?

                                Komentarz


                                • Dzisiaj - miasto, kilkanaście postojów na światłach, trochę jazdy po drogach osiedlowych, średnia prędkość 48 km/h, dystans 21 km: 7.1 l / 100km.

                                  Komentarz


                                  • No to z miastem to nie ma nic wspolnego, jesli dozwolona predkosc w miescie to 50km/h, jakies postoje rozpedzenia itd :lol: To takie mocno naginane puste miasto latajac 70 + 8)

                                    Codzienna Warszawa w miescie z korkami to srednia na poziomie 25-30km/h
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • Maicroft, słoiki wyjechały, większość od rana w kuchni szaleje także wynik jest ale z codziennym/normalnym ruchem to nie ma nic wspólnego.
                                      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                      Komentarz


                                      • Maicroft,
                                        Zgadza się, normalnie taki wynik jest nie do osiągnięcia. Jakkolwiek duża część mojej trasy to dozwolone 60 albo 70.

                                        Dzisiaj 43 km/h, 7.6 l / 100.
                                        Wyraźnie widać, że zwolnienie tempa nie służy ekologii.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Prekompilator

                                          Dzisiaj 43 km/h, 7.6 l / 100.
                                          Wyraźnie widać, że zwolnienie tempa nie służy ekologii.
                                          Czyli , że im szybciej tym mniejsze spalanie ? :shock:
                                          Pozdrawiam
                                          Tomek

                                          Komentarz


                                          • Czyli , że im szybciej tym mniejsze spalanie ? :shock:
                                            chyba raczej, że im więcej przeszkód na drodze tym wolniej czyli spalanie wzrasta. Normalna płynna jazda jest bardziej ekonomiczna. Hamowanie co chwila i przyspieszanie nie służy ekologii dlatego
                                            Zamieszczone przez Prekompilator
                                            Wyraźnie widać, że zwolnienie tempa nie służy ekologii.
                                            Pisał Sebastian

                                            Komentarz


                                            • 2 zbiorniki paliwa w trasie, spalanie za kazdym razem miedzy 8 a 8.5, ok 70% trasy to autostrada na tempomacie ustawionym na 160, czasem jazda ciutke wiecej. Srednia 85 i 92 km/h.
                                              Black magic

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez greg505
                                                2 zbiorniki paliwa w trasie, spalanie za kazdym razem miedzy 8 a 8.5, ok 70% trasy to autostrada na tempomacie ustawionym na 160, czasem jazda ciutke wiecej. Srednia 85 i 92 km/h.
                                                czyli tak ja u mnie :szeroki_usmiech
                                                Pisał Sebastian

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez tomekb1
                                                  Zamieszczone przez Prekompilator

                                                  Dzisiaj 43 km/h, 7.6 l / 100.
                                                  Wyraźnie widać, że zwolnienie tempa nie służy ekologii.
                                                  Czyli , że im szybciej tym mniejsze spalanie ? :shock:
                                                  Do pewnej granicy - oczywiście.
                                                  Spróbuj przejechać jakiś odcinek z prędkością 30 km/h i porównaj spalanie do np. 80 km/h.

                                                  Komentarz


                                                  • Wy tu gadu gadu, a ja życiówke strzeliłem!
                                                    Warszawa - Ożarów Maz. 29km, średnia ok. 70km/h


                                                    uchar
                                                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X