Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • U mnie najniższe jakie do tej pory odnotowałem: trasa Zawiercie - Sosnowiec (~50 km), mniej więcej 50% teren zabudowany ze światłami i 50% ekspresówka - 7,4. Jazda o 2 w nocy więc ruch praktycznie żaden, średniej prędkości niestety nie pamiętam (jechałem 3 tygodnie temu), ale na pewno bez szaleństw.

    Komentarz


    • a ja zrobiłem 1300km do Cro i komputer twierdzi, że spalanie jest 7,1l, prędkość średnia 100km/h ale coś mu nie wierzę, jakoś moje odczucia z tankowania są o 0,5 litra większe :|

      [ Dodano: Pon 11 Sie, 14 12:32 ]
      wróciłem, droga powrotna na komputerze 8,1litra i średnia 80km/h, wg mnie mógł spalić więcej :diabelski_usmiech
      Pisał Sebastian

      Komentarz


      • 417km zrobione z czego 130km to trasa i wynik z tankowania 11.38L
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • OII FL 1.6MPI - po dwóch tankowaniach do pełna spalanie wynosi 7.49l/100km z wyliczeń po tankowaniu. Osobiście jestem bardzo zadowolony ponieważ drugi bak wypaliłem z bardzo krótkimi podjazdami, częstym gaszeniem i zapalaniem auta. Plusem było to, że odbywało się to wszystko na ciepłym silniku więc ssanie raczej za każdym razem się nie załączało

          Do tej pory mój rekord to 6.4l/100km - tylko tutaj z komputera, a nie sprawdzałem z tankowania. Jazda cały czas na tempomacie 120km/h zaraz po zakupie samochodu. Trasa ponad 1000km z czego ok. 930km to sama autostrada, a pozostałe kilometry to przelot nocą przez miasto i pozamiejskie lądowki.
          VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

          Komentarz


          • Po powrocie z Chorwacji. Niestety z uwagi na różne tankowania (nie zawsze do pełna) nie wiem ile dokładnie Octavia spaliła.

            Enriquezowi wyszło 5,84 l na dystansie 2990 km (Superb 170 Km, manual, diesel)

            Różnice w spalaniu były i to czasami bardzo zaskakujące.
            Np. wjazd na Vidovą Górę: diesel 10,5 l., ja 14,6 l.... :roll:
            Szybkie przeloty autostradowe to minimum 2,3 l. mniej dla diesla
            Kilkadziesiąt kilometrów górskimi serpentynami różnica 1,5 l. na korzyść diesla. :shock:

            Powrót z okolic Krapiny do Łodzi, ok. 900 km (Austria, Czechy): diesel 5,9 l., Octavia 7,9 l.

            PS. Wszystkie dane z komputera.

            Komentarz


            • Weekendowy wypad Sosnowiec - Żywiec (~80km w jedną stronę) to 7.2 (pod koniec nawet 6.8, ale wówczas wpadłem na ekspresówkę i szlag trafił wynik ). Jazda bez szaleństw i płynna, kilka wyprzedzeń + "ucieczka" przed Peugeotem 508 :twisted: (krótka bo nie mógł nadgonić 8) więc odpuściłem).

              Komentarz


              • Rok z Bagien, Przeciez sumujesz wszystkie tankowania nawet te niepelne i ile km zrobiles i wychodzi srednia :roll:
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • Maicroft, no niby tak, ale nie pamiętam wszystkich tankowań. Nie zapisywałem sobie.

                  Pamiętam pierwsze tankowanie na MOP Rówień. Przejechaliśmy jakieś 245 km.
                  Enriquez 16 l, ja 23 l.
                  Ale to był dość dynamiczny przejazd, średnią mieliśmy chyba ok. 112 km/h

                  Co daje dizlowi 6,53 l, a 1.8 Tsi - 9,38 l.

                  Superb 170 Km w Tdi ma niższe prędkości obrotowe silnika przy wyższych prędkościach (porównywaliśmy przez krótkofalówki) np. przy 150 km/h ja miałem ok. 3000, Superb 2700-2800.

                  Jak dla mnie spokojne przeloty trasowo-autostradowe w okolicach 130-140 km/h to 1.8 plus 4x4 i DSG daje rade ze spalaniem. Na wjeździe do Wiednia miałem 7,3 l.
                  Dzięki ciągłej żonglerce biegami również na górskich serpentynach Octavia spisywała się świetnie zmniejszając dystans do Tdi.

                  Szybkie przeloty, krótkie odcinki z klimą w górach, miasto, korki - (przykro to pisać, ale nie należę do osób, które tylko chwalą to co kupią) Octavia 1.8 Tsi, 4x4, DSG6 to straszny pijak.

                  No bo sorry, ale start w upale, klima prawie na full, ok. 20 km. bardzo spokojny, wolny, przejazd poza terenem zabudowanym, ale pod górę (z poziomu morza na ponad 700 m) i spalanie 14,6 l. :shock:

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                    przy 150 km/h ja miałem ok. 3000, Superb 2700-2800.
                    ja przy 3000obr/min mam 140km/h, a później +40km/h co kolejny 1000obr.
                    Kamieniec Ząbkowicki - Częstochowa w niedzielny wieczór 5,8l/100, średnia prędkość 67km/h. Przez długi czas było 5,3l i 70km/h ale już nie mogłem i kilka zatwardzeń się trafiło :diabelski_usmiech
                    Pisał Sebastian

                    Komentarz


                    • Dzisiaj było kolejne tankowanie do pełna i spalanie 7.16l/100km 1.6MPI wcale nie jest taki paliwożerny jak go "malują". Jadąc do Katowic z średnią prędkością 68km/h średnia spalania z kompa wyniosła 5,7l/100km :szeroki_usmiech Sam nie mogłem w to uwierzyć, ale tyle wyszło. Na drodze było bardzo pusto, bo wyjechałem jeszcze przed 7:00. Przy podobnej jeździe Octavią 1.9TDI 110KM moje spalanie schodziło do 4.2l/100km jeśli nie było wietrznego dnia i niepotrzebnych oporów.
                      VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                      Komentarz


                      • 441km zrobione z czego 100km to trasa i wyszło 12.28L, Idę na rekord chyba. :P
                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                        Komentarz


                        • Jak obicalem tak i robie.
                          Za nami 4339 km srednie spalanie z kompa 8l (autostrady+miasto)
                          Droga powrotna 1612km srednie spalanie 7.8l ( wyliczone) Autostrady predkosc 120-130 czasem wiecej ale chwilowo.
                          Auto zaladowane po brzegi. 3 osoby dorosle + dziecko + box na dachu.
                          Osobiscie uwazam ze wynik bardzo dobry jak na 2.0 FSI szczegolnie ze straszono mnie ze 10l bedzie minimum.

                          Tak na marginesie lane paliwko na Shell-u Vpower Racing 100 Mowia ze to nic nie daje ja wiem jedno po zalaniu VPower 95 spalanie wzroslo nieznacznie ale jednak.
                          Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                          Obecnie -> Seicento 900+LPG
                          Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                          Bylo ->GOLF 3 1.8

                          Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                          Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez misza_zabrze
                            Tak na marginesie lane paliwko na Shell-u Vpower Racing 100 Mowia ze to nic nie daje ja wiem jedno po zalaniu VPower 95 spalanie wzroslo nieznacznie ale jednak.
                            Ja się przekonałem już dawno jak zalałem kiedyś w Cro 98 i teraz już tylko 100 chyba że nie ma takiej możliwości. U mnie jest spokojnie 0,5l mniej



                            CB Harry II ASC + Triflex

                            Pozdrawiam Mirek!!

                            Komentarz


                            • eaglemirek, dokladnie tak jak piszesz. Tez cos kolo 0.5L mi wyszlo Boli mnie to ze w UK max dostane 98 ale lepsze to niz 95 Tak na marginesie Skoda zaleca do 2.0 FSI wlasnie 98
                              Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                              Obecnie -> Seicento 900+LPG
                              Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                              Bylo ->GOLF 3 1.8

                              Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                              Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                Szybkie przeloty, krótkie odcinki z klimą w górach, miasto, korki - (przykro to pisać, ale nie należę do osób, które tylko chwalą to co kupią) Octavia 1.8 Tsi, 4x4, DSG6 to straszny pijak.
                                bez przesady - porównujesz benzynę czterołapa z DSG do diesla manuala FWD Odlicz 0,8-1l na DSG i tyle samo na czterołapa i wyjdzie Ci niewiele więcej niż diesel. Jak czytam Twoje porównanie to jestem raczej zaskoczony oszczędnością. W podpisie też masz raptem 8,8 jakbyś jeździł z piórkiem na pedale

                                Komentarz


                                • Octavia II RS 2.0 TFSI z mapa na 270km
                                  na baku miasto -> 400-440km na baku

                                  Komentarz


                                  • Warszawa - Mszczonów - Siemianowice Śląskie - Mszczonów - 617km - 8.01l/100km
                                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Prekompilator
                                      Droga krajowa, ok. 100 km, bardzo spokojna jazda (trochę wymuszona - nie ma jak wyprzedzić, a TIRów dużo) - 5.5 :shock: .

                                      Autostrada, ok. 130 km/h - 6.3

                                      Średnia z całego wyjazdu na wakacje - dystans prawie 3500 km, średnia prędkość 83 km/h - 7.0, w tym stanie w korku, parkowanie itp.

                                      Dobra rada - warto dopompować koła, zwłaszcza gdy ma się dużo bagaży - spalanie spada prawie o litr.
                                      No i tak ma to palić!!! A nie 10-12 l/100km :shock:

                                      Komentarz


                                      • 10-12l to jest jazda miejska, a nie cykl mieszany z tego co wiekszosc tu pisze.

                                        Ale 6.3 l przy ok 130 to zaczyna byc interesujace zwlaszcza jak ze sredniej 83km/h jest 7.0
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • Włochy i powrót

                                          *** Całościowo ***
                                          Dystans: 5308km
                                          Litry: 340
                                          Koszt: 2351zł
                                          Średnie spalanie: 6,40 l/h

                                          2014-08-24 6,75 l/100km 681km
                                          2014-08-25 6,46 l/100km 429km
                                          2014-08-27 6,25 l/100km 480km
                                          2014-08-28 6,71 l/100km 741km
                                          2014-09-03 6,26 l/100km 734km
                                          2014-09-06 6,57 l/100km 801km
                                          2014-09-12 6,54 l/100km 672km
                                          2014-09-13 5,72 l/100km 770km
                                          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                          Komentarz


                                          • Brak tylko srednich predkosci z kazdego tankowania, bo roznice w zuzyciu spore
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Maicroft
                                              Brak tylko srednich predkosci z kazdego tankowania, bo roznice w zuzyciu spore
                                              Średnie prędkości też nic nie mówią ...
                                              na autostradzie szybciej ale spalanie większe,
                                              w miastach (Neapol!, Rzym) wolno a spalanie też duże
                                              dopiero średnia jazda daje niskie spalanie.
                                              Dorzuć do tego jazdę mieszaną z jednego baku i już nic nie wiadomo.
                                              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                              Komentarz


                                              • To może i ja dorzucę spalanie :P

                                                Skoda Octavia 3 liftback 1.2 TSI 86 KM

                                                Autostrada A1 z Gdańska do Torunia, 4 dorosłe osoby, tempomat nastawiony na 120 km/h:

                                                5,6 litra na 100 km, średnia prędkość 120 km/h -> na początku bez klimatyzacji, później z klimą, ale nie jestem w stanie powiedzieć w jakich proporcjach

                                                Komentarz


                                                • Mnie wczoraj RSka zaskoczyła i to pozytywnie. Z pracy mam ok. 10km i jechałem (w zasadzie: przesuwałem się) prawie półtorej godziny (!!!). Zastanawiałem się jaki rekord spalania osiągnę. Po dojechaniu do domu sprawdzenie średniego spalania i tu niespodzianka: 11l. Spodziewałem się wyniku raczej bliżej 20l

                                                  Komentarz


                                                  • Ja ostatnio robiłem trase Kalisz-Poznań-Gorzów-Szczecin+jazda na miejscu i powrót razem 1300km i spalanie z kompa 13.5 auto
                                                    OIII 1.8 TSI.
                                                    Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X