Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spalanie z dystrybutora wakacji po Polsce
    645km - 6.20 l/100km
    668km - 6.39 l/100km
    605km - 6.42 l/100km
    w sumie 1918km - 122l - 6.36l/100km

    inne informacje
    - brak autostrad czy nawet ekspresówek (nie licząc obwodnicy trójmiasta)
    - 2 razy przejazd przez zatłoczone Trójmiasto
    - 2 + 2 + jakieś bagaże
    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

    Komentarz


    • Zamieszczone przez słoń
      tomekb1, jaki masz silnik w furce?
      1,2 tsi 105 km. Nie mogłem w profilu wpisać, bo akurat takiego nie ma.
      No właśnie. jak dodać oznaczenie silnika, którego nie ma w rozwinięciu?
      Pozdrawiam
      Tomek

      Komentarz


      • Napisz tu jaki masz silnik (łącznie z oznaczeniem) to go moderatorzy dodadzą: Forum - Octavia Club Polska
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • Witam, nie lubię pisać w tym temacie... nie wiem dla czego

          Od jakiegoś czasu zauważyłem wzrost spalania w mojej szkodzie 1.8 20v. Co może być przyczyną? sonda ?? Spalanie rośnie bardzo szybko jak auto stoi na luźnym i to wcale nie długo 10-15 sek i wartość spalania leci w górę. Jak dobrze pamiętam kiedyś tak nie miałem. Czy przez błędy w komputerze może być zawyżone spalanie ?? Dawniej(3-4 miechy wcześniej) na trasie Wrocław-Świebodzice dochodziłem do średniego spalania 5.9-6.5 l/100km teraz ciężko mi zejść poniżej 6.7 l/100. POMOCY.

          Komentarz


          • pu71, VCDS i diagnostyka, a przede wszystkim zapraszamy tu --> Forum - Octavia Club Polska
            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

            Komentarz


            • Ostatnio udało mi się na trasie 112 km wykręcić katalogowe 4,4 l/100. Średnia prędkość 47 km/h. Większość jazdy poza miastem i tereny zabudowane - podmiejskie. Ale było też trochę kręcenia po parkingach przed marketami i na osiedlu. Poza miastem nie przekraczałem 85 km/h, ale też nie wrzucałem 6 biegu (jazda na 5-tce) Raz wykorzystałem system SS na światłach, gdzie zawsze długo się stoi. Wynik uważam za bardzo dobry, tym bardziej, ze bez użycia 6-stki. Trasa była w tę i z powrotem, więc nie ma tu mowy, ze droga była np. lekko z górki. 4,4 pokazał komputer z tankowania mogło by być trochę więcej. Wniosek mi się nasuwa taki, ze niesłusznie uważa się, że zużycia katalogowe są naciągane.
              Pozdrawiam
              Tomek

              Komentarz


              • Zamieszczone przez pu71
                Witam, nie lubię pisać w tym temacie... nie wiem dla czego

                Od jakiegoś czasu zauważyłem wzrost spalania w mojej szkodzie 1.8 20v. Co może być przyczyną? sonda ?? Spalanie rośnie bardzo szybko jak auto stoi na luźnym i to wcale nie długo 10-15 sek i wartość spalania leci w górę. Jak dobrze pamiętam kiedyś tak nie miałem. Czy przez błędy w komputerze może być zawyżone spalanie ?? Dawniej(3-4 miechy wcześniej) na trasie Wrocław-Świebodzice dochodziłem do średniego spalania 5.9-6.5 l/100km teraz ciężko mi zejść poniżej 6.7 l/100. POMOCY.
                Wyłącz klimę i wtedy zobacz.

                Komentarz


                • tomekb1, ale spalanie diesli to w innym wątku :szeroki_usmiech
                  Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                  Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                  Komentarz


                  • Kurcze, a ja wlewalem benzynę ops:
                    Pozdrawiam
                    Tomek

                    Komentarz


                    • wiem,ze to nie to forum (prywatnie OC II tdi) ale jako ze mialem okazje w ostatnim tygodniu przetestowac najnowsza Toyote Auris II w wersji hybrydowej (nowy zakup w firmie,dotacje panstwowe ),chcialbym sie podzielic na "swiezo"wrazeniami (dla uzytkownikow OC w benzynie ) z trasy Valencia - Paryz. ok. 1400 km .
                      SREDNIA Z AUTOSTRAD w/k 9.4 L/100km !!! do tego wiecej niz 180km/h nie wyciaga, (co mnie cieszy bo strach jechac,zawieszenie dla "dziadkow" bez obrazy ) Musialem,za to trzy razy tankowac !! mniej spalilem jadac inna firmowa A6 3.0 tdi,a predkosc srednia byla DUZO wieksza !! :wink:
                      za to w miescie :shock: (paryz 8) ) REWELACJA !!! SREDNIA 4.2 L/100 !!
                      podsumowujac...


                      Komentarz


                      • Dystans 2kkm- 1200 w mieście, 800 na trasie. Średnie z długiego dystansu 7.9l/100, w mieście zazwyczaj w granicach 7.7-9.5L, jazda dynamiczna ale bez bezsensownego deptania i pośpiechu w stylu "jedno auto bliżej".
                        Jak na 1.8TSI- jestem zadowolony.
                        Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                        Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez AKa
                          Dystans 2kkm- 1200 w mieście, 800 na trasie. Średnie z długiego dystansu 7.9l/100, w mieście zazwyczaj w granicach 7.7-9.5L, jazda dynamiczna ale bez bezsensownego deptania i pośpiechu w stylu "jedno auto bliżej".

                          Jak na 1.8TSI- jestem zadowolony.
                          To wychodzi jakies 0,5 w miescie mniej niz moje stare CDAA, niezle.

                          Komentarz


                          • Jak już ktoś powiedział miasto miastu nie równe. Nie ma co porównywać. Ja w swoim mieście spalanie mam niewiele powyżej piątki, ale po Warszawie, czy innym molochu nie jeżdżę.
                            Pozdrawiam
                            Tomek

                            Komentarz


                            • Olsztyn. W innym mieście było by mniej, bo światła co 200 metrów to nie jest cos nadzwyczajnego.

                              Dzis trasa 240km. 6.3, średnia prędkość 80km/h. Dużo tempomatu, jak wyprzedzanie to pełnym ogniem.
                              Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                              Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                              Komentarz


                              • Moja O2 FL 1.6MPI BSE 2009, 68tyś km bez gazu
                                - miasto 8,5-9,5 w korkach
                                - miasto nocą 6,5-7,2
                                - trasa ok. 130-140km/h 6,8-7,2
                                Koczis81

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Koczis81
                                  trasa ok. 130-140km/h
                                  a inne trasy praktykujesz ? i jakie wtedy spalanie ?
                                  SPOT Poznań:
                                  .....
                                  ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                                  Error 503 Wojtas Unavailable :P

                                  Komentarz


                                  • Auto mam od 8 miesięcy i na razie miałem tylko jedną trasę nad morze. Jazda prawie cały czas po autostradzie. Warszawa-Łódź-Gdańsk. Jedynie jest tam jakieś 80km bez autostrady i tam zaliczyłem korek, więc i spalanie się zwiększyło.
                                    Jechałem z pełnym kufrem, 3 osoby i na tempomacie

                                    Najmniej udało mi się uzyskać na 200km samej autostrady(lanie pod korek), gdzie jechałem max 120km/h i sam to wyszło mi po przeliczeniu 6,2L/100km

                                    Myślę, że całkiem dobry wynik jak na MPI

                                    Zmiany biegów zawsze przy 2,5-2,8tyś obr/min
                                    Koczis81

                                    Komentarz


                                    • Niszczysz silnik! Obroty powinny być 3-6 tyś. To informacja z innego tematu

                                      Komentarz


                                      • Możesz mi powiedzieć czemu? 6tyś to już czerwone pole, które chyba bardziej niszczy silnik niż spokojna jazda. Dzięki takiej jeździe mogę uzyskać małe spalanie, bo jak się tylko go przyciśnie tak do 3,5tyś i więcej to na krótkich odcinkach (15km) wychodzi średnio 9,5L
                                        Koczis81

                                        Komentarz


                                        • Koczis81, nie to Ceed1 sobie żartuje ...

                                          co by nie robić offtopa ... wakacje po Polsce 2000km spalanie 6,2l/100km. (2+2 + klima, zero autostrad, trochę Trójmiasta)

                                          PS Mój najlepszy wynik dot. łącznie przejechana trasa + pozostały zasięg na 1 zbiorniku paliwa to 950km.
                                          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                          Komentarz


                                          • Roomster 1.4 16v 2013r nówka zastępcza.
                                            W korkach po Krakowie 18,7l /100km
                                            Autostrada z butem w podłodze 12l/100km
                                            Średnia z całego posiadania auta zastępczego 10l/100km, 443km przebiegu, śr. prędkość 42km/h.
                                            Odrazu mówię, nie jeździłem szybko, bo to auto ma antytalent do szybkiej jazdy (vmax na prostej to 176km/h a z górki 181km/h) :szeroki_usmiech
                                            Jak gdzieś dalej miałem jechać to brałem Scenica Żony (2.0 Turbo).
                                            Z 1,4 16v w Roomsterze jest bardzo biedne, a dopiero w O2, lub Golfie VI musi być smutno. Ten silnik poprostu jest wykastrowany przez Eko-Ped..ów. Jak jeździłem za młodu Polonezem 1.4 16v to był poprostu wóz sportowy (ale miał 103Km by ktoś powiedział), ale nawet Civic 5d z 1996r. 1.4 16v 90Km to sportowa maszynka, a Roomster to przecież przerośnięta garbata fabia :shock: więc z założenia lekkie, małe auto.


                                            Grand Scenic 2.0 turbo 165km,
                                            Trasa normalnie, bez szalństw ale bardzo daleko od PSJ - 7,4l/100km
                                            Miasto średnia z 500km 9,7l/100km
                                            Grand Scenic 2.0T Initiale 05'
                                            Służbowe: Berlingo 1.6hdi 92 Selection 15'
                                            Była 4 x Octavia: 04' O1 fl Elegance Combi ASV
                                            08' O2 Elegance Combi BKC
                                            11' O2 fl Elegance Combi CDAA
                                            99' O1 SLX Combi AHF

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez tokolosz
                                              Roomster 1.4 16v 2013r nówka zastępcza.
                                              W korkach po Krakowie 18,7l
                                              Ło matko !!!
                                              Pozdrawiam
                                              Tomek

                                              Komentarz


                                              • Aż coś się wierzyć nie chce w taaaaakie spalanie.
                                                Chyba, że to były odcinki po 5km to może i takie by się uzyskało, bo cała droga na ssaniu by była
                                                Moje drugie auto, to Civic 1.4iS 90KM 99r i prawie nie ma różnicy jak jadę. Zawsze w mieście wychodzi 7,5-9L/100km. Więc te 18L to coś tam musiało być chyba zwalone.
                                                Ew. skoro to była "nówka" to zamiast butować, to powinno na spokojnie się ją docierać przez jakieś 2tyś km(dokładnie nie wiem, może więcej), a nie but w podłogę.
                                                Koczis81

                                                Komentarz


                                                • no nawet zdjęcia zrobiłem dla niedowiarków (może kiedyś dodam) Roomster 1.4 16v. poli prawie jak 3,5 v6 high output z 300m. A w korku to ciężko butować- poprostu jechałem
                                                  Grand Scenic 2.0T Initiale 05'
                                                  Służbowe: Berlingo 1.6hdi 92 Selection 15'
                                                  Była 4 x Octavia: 04' O1 fl Elegance Combi ASV
                                                  08' O2 Elegance Combi BKC
                                                  11' O2 fl Elegance Combi CDAA
                                                  99' O1 SLX Combi AHF

                                                  Komentarz


                                                  • To można to skomentować tylko: MA-SA-KRA
                                                    Koczis81

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X