Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wojtas_Poznań, tylko takie spalanie mam dosłownie dwa razy w roku Wielkanoc i Boże Narodzenie, właśnie na trasie Warszawa Tychy jak pomykam do Rodziców
    czyli "od święta" :szeroki_usmiech
    Pisał Sebastian

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
      Zamieszczone przez LUKI
      ja naprawdę nie zwracam uwagi na to ile mi spali moja CAXA, jest rezerwa to tankuję i tyle w temacie
      poniekąd słusznie bo jak się człowiek ma szczypać o każdą kropelkę to lepiej kupić sobie bilet miesięczny na PKS :diabelski_usmiech zanim się osiwieje albo wykorkuje na zawał

      Zamieszczone przez LUKI
      wynik 4.6l/100, 70km/h, 300km
      Zamieszczone przez LUKI
      5.2/100, 76km/h, 300km
      muszę poćwiczyć, bo mi jakoś tak nijak nie wychodzi ops: :diabelski_usmiech
      :lol:
      ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
      http://www.bunkry.pl/pl/index.html
      a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
      http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
      Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

      Komentarz


      • spalanie golf odczytane dzisiaj /samochód myłem/ - ostatnie 920km a więc jazda w te mrozy itd , w zasadzie samo miasto w korkach jak zwykle - 11,2l .
        właśnie się komp zresetował bo już 10920km przejechane ma..
        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
        GVI 1.4TSI
        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

        Komentarz


        • dobra to i ja dopiszę spalanie w swoich autkach bo jak czytam te niektóre wpisy to octavie prawie na samym powietrzu jeżdżą
          Vectra (2.8T):
          dystans 3000km przejechane od momentu zakupu auta.
          Średnie spalanie: 12,5l/100km (mieszana)
          minimalne spalanie na trasie jakie udało się uzyskać: 8l/100km
          minimalne spalanie w mieście: 11l/100km
          max spalanie w mieście wyszło koło 25l/100km

          w Fabii (1.4TDI - 75KM):
          średnie 4,8l/100km (mieszane głównie miasto)
          min spalanie na trasie: 3,8l/100km
          max spalanie jakie wyszło to 8l/100km w mieście przy ostrej jeździe (jeżeli można o takiej mówić przy tym silniku :P )

          Lanos 1.5 100KM
          jak by nie jeździł i czy w mieście czy na trasie to średnio wychodzi 10l lpg/100km.
          Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

          Komentarz


          • leszekmw, Jakbym mogl to bym Ci dal POMOGŁ :diabelski_usmiech

            Pisz jeszcze srednia obok tego spalania. Ja stawiam na 20-23km/h :diabelski_usmiech
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Maicroft
              Pisz jeszcze srednia obok tego spalania. Ja stawiam na 20-23km/h :diabelski_usmiech
              mogę spojrzeć jutro , ale coś mi te 23 po głowie chodzi..
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • LUKI, dzięki za dodatkowe informacje i podziwiam cierpliwość ja już od 2 lat "planuję" pojechać jakąś nawet tylko 30km trasę na maks eco i mi się nie udaje. :szeroki_usmiech
                Na podstawie tego co napisałeś uważam, iż te ~4,6l/100km jest jak najbardziej realne.

                co do przekalkulowania licznika to zrobiłem to, bo mnie wkurzało, że pokazuje 5,7 - 5,8 z trasy a w rzeczywistości było 6,1 - 6,2.

                W temacie moje spalanie miasto, krótkie odcinki nieodmiennie ~11l/100km i spokojnie z tym żyję.
                Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                Komentarz


                • Zorr, kierunek AOW, prędkość przelotowa 70-75 km/h, na koniec filmik/zdjęcie, na forum i opisz reakcje innych użytkowników

                  W weekendy mało TIRów jeździ i to czas optymalny :wink:

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez ryjeks
                    Zorr, kierunek AOW, prędkość przelotowa 70-75 km/h, na koniec filmik/zdjęcie, na forum i opisz reakcje innych użytkowników
                    W weekendy mało TIRów jeździ i to czas optymalny :wink:
                    Sęk w tym, że jakbym miał już gdzieś w weekend pojeździć to wolałbym na te 30min pojechać na tor i sprawdzać maksymalne spalanie ;-)

                    PS nie wiem czy 70-75km/h to nie za dużo, raczej optowałbym tak z 50-55 na V biegu.
                    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Zorr
                      Sęk w tym, że jakbym miał już gdzieś w weekend pojeździć to wolałbym na te 30min pojechać na tor i sprawdzać maksymalne spalanie
                      Też dobrze

                      Zamieszczone przez Zorr
                      PS nie wiem czy 70-75km/h to nie za dużo, raczej optowałbym tak z 50-55 na V biegu.
                      Sprawdź i daj znać :diabelski_usmiech :wink: :wink: :wink:

                      Komentarz


                      • Wczoraj w nocy powrót z sylwka.
                        Mszczonów - Warszawa 52km, średnia 69km/h, spalanie 6.0L :shock: czyli realnie ze 6,5L (przez moment było 5,9L i 71km/h średnia), zero tempomatu, jazda do 110km/h.
                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                        Komentarz


                        • Mihau, to sobie wyobraź co się dzieje na tempomacie przy 70 km/h na ostatnim biegu :wink:

                          Gdzieś czytałem (tylko nie mogę znaleźć gdzie), że w O III 1.8 TSI 180KM ma mieć średnie katalogowe 5,6 albo 5,7 l.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez ryjeks
                            Mihau, to sobie wyobraź co się dzieje na tempomacie przy 70 km/h na ostatnim biegu
                            2-masa się wkur....
                            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Mihau
                              Zamieszczone przez ryjeks
                              Mihau, to sobie wyobraź co się dzieje na tempomacie przy 70 km/h na ostatnim biegu
                              2-masa się wkur....
                              raczej silnik, poduszki itp... dwumasa o ile nie deptasz to nie jest obciążona, (no chyba że się mylę?)

                              ryjeks "w O III 1.8 TSI 180KM ma mieć średnie katalogowe 5,6 albo 5,7 l."
                              oznacza to obecność systemu start & stop, o ile dotychczas katalogowe dane dot. spalania były ciężkie do uzyskania to wraz z nastaniem systemu S&S będą praktycznie niemożliwe do osiągnięcia.
                              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Zorr
                                raczej silnik, poduszki itp... dwumasa o ile nie deptasz to nie jest obciążona, (no chyba że się mylę?)
                                Też jestem na to wyczulony, ale u mnie na tempomacie przy ok. 80 km/h licznikowych jest ok. 1800 obrotów i na płaskim nie czuć by silnik w jakikolwiek sposób się męczył.

                                Męczy się przy 1200-1400 obrotów.

                                Zamieszczone przez Zorr
                                ryjeks "w O III 1.8 TSI 180KM ma mieć średnie katalogowe 5,6 albo 5,7 l."
                                oznacza to obecność systemu start & stop, o ile dotychczas katalogowe dane dot. spalania były ciężkie do uzyskania to wraz z nastaniem systemu S&S będą praktycznie niemożliwe do osiągnięcia.
                                Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem ale bardzo prawdopodobny wpływ S&S na to niskie spalanie. Zobaczymy jak pojawią się pierwsze sztuki na forum :twisted:

                                Komentarz


                                • Dzisiaj jechałem na śpiocha do PO (dawno nie wstawałem o 5) i toczyłem się tak 100-110 km/h (przelotowa), średnia 67 km/h. Wyszedł jeden z moich rekordów 5,9 l/100
                                  Inna sprawa, że jak wracałem już nie byłem śpiący i z tej samej trasy wyszło coś pod 8 l, ale co ciekawe jechałem dłużej :P
                                  Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                                  Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez ryjeks
                                    Zamieszczone przez Zorr
                                    raczej silnik, poduszki itp... dwumasa o ile nie deptasz to nie jest obciążona, (no chyba że się mylę?)
                                    Też jestem na to wyczulony, ale u mnie na tempomacie przy ok. 80 km/h licznikowych jest ok. 1800 obrotów i na płaskim nie czuć by silnik w jakikolwiek sposób się męczył.

                                    Męczy się przy 1200-1400 obrotów.
                                    +1 popieram

                                    PS Na niższych biegach 1-3 sprawdzałem to podpowiadacz podpowiada zmienić bieg na wyższy przy ~1800obr (o ile wolno przyśpieszamy), więc w zasadzie skoda zaleca jazdę na jeszcze niższym zakresie obrotów.
                                    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                    Komentarz


                                    • 1222km zrobione w różnej konfiguracji z przewagą miasta - 10,97L
                                      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez piociel
                                        Dzisiaj jechałem na śpiocha do PO (dawno nie wstawałem o 5) i toczyłem się tak 100-110 km/h (przelotowa), średnia 67 km/h. Wyszedł jeden z moich rekordów 5,9 l/100
                                        Inna sprawa, że jak wracałem już nie byłem śpiący i z tej samej trasy wyszło coś pod 8 l, ale co ciekawe jechałem dłużej :P
                                        To ciekawe, bo ja ostatnio wracałem z Ladka Zdroju przez Wrocław i w podobnym trybie jazdy z podobną średnią prędkością wyszło mi 5,2l na komputerze - realnie 5,5l... A silnik nieco większy.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez rkb
                                          1.8T

                                          Trasa 90-110 km/h: 6.5/7 l.
                                          Trasa 150++, kmh mozna osiagnac od 8 do 11 :diabelski_usmiech
                                          Miasto: 9-12 l.
                                          I jeszcze na koniec jak 2 tyg w mrozy jezdzilem tylko po 5 km do pracy wyszlo 18 litra / 100 (wg pomiaru z kalkulatora)
                                          ZGADZAM SIĘ W 100 % OPRÓCZ OSTATNIEGO STWIERDZENIA DIAGNOSTYCZNEGO.....
                                          TAK TO MI TAK SAMO PALI 1,6 AKL 210000 PRZEBIEG ORYGINALNY ZAWSZE NA CASTROLU....
                                          Pastryk

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Mihau
                                            1222km zrobione w różnej konfiguracji z przewagą miasta - 10,97L
                                            Mihau w jakim stopniu program w Twoim silniku podniósł spalanie? Jeśli możesz, to podaj mniej więcej jakie spalania uzyskiwałeś na fabrycznych/niemodzonych ustawieniach silnika?
                                            Pozdrawiam
                                            Northeusz

                                            Komentarz


                                            • I po co ja diesla kupiłem :P
                                              Kondziu

                                              OCP

                                              Komentarz


                                              • lu5asz, po to żeby mieć kłopoty

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Northeusz
                                                  Zamieszczone przez Mihau
                                                  1222km zrobione w różnej konfiguracji z przewagą miasta - 10,97L
                                                  Mihau w jakim stopniu program w Twoim silniku podniósł spalanie? Jeśli możesz, to podaj mniej więcej jakie spalania uzyskiwałeś na fabrycznych/niemodzonych ustawieniach silnika?
                                                  IMO nie ma żadnej różnicy, palił tyle ile pali teraz, no może tam niewiele mogło wzrosnąć ale jest to spowodowane tym, że jakoś tak częściej mam wyprost prawej nogi po tjunach. :roll:
                                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez lu5asz
                                                    I po co ja diesla kupiłem
                                                    Po to żeby spalał średnio 2l mniej na 100 km

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X