Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Właśnie jestem po trasie do Chorwacji. Prawie cała droga na tempomacie w sumie coś około 1300km. Spalanie wg kompa 7,6/100, wg mnie coś około 8 litrów. A, tempomat ustawiony na 150km/h z góry i pod górę, chwilowo do 180, średnia prędkość z trasy 100km/h. Zaliczyłem dwa korki, w Austrii i Słowacji, oba to wypadki w sumie straciłem około 1,5 godziny.
    Pisał Sebastian

    Komentarz


    • Zamieszczone przez SS
      Właśnie jestem po trasie do Chorwacji. Prawie cała droga na tempomacie w sumie coś około 1300km. Spalanie wg kompa 7,6/100, wg mnie coś około 8 litrów. A, tempomat ustawiony na 150km/h z góry i pod górę, chwilowo do 180, średnia prędkość z trasy 100km/h. Zaliczyłem dwa korki, w Austrii i Słowacji, oba to wypadki w sumie straciłem około 1,5 godziny.
      no to powiem Ci, ze jak na trasę 8 litrów to sporo, nawet jak na szybką jazdę (ale stałą prędkość). korki korkami, ale przy tylu kilometrach nie powinno to podbić spalania w nadmierny sposób.
      ja zapieprzając corsą 1,4 z Lublina do Krakowa w nocy mając średnią prędkość na trasie 110km/h spalanie miałem na poziomie 6 litrów. a autostrada to raczej nie jest..
      O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
      Błękit RACE
      Beżowa Alcantara
      Columbus
      Webasto

      Komentarz


      • Jak dla mnie te 8 litrów to całkiem ok spalanie jeśli faktycznie były takie prędkości jak Kolega opisał... nie wiem czego oczekiwać po jeździe w okolicach 150km/h ale wtedy samochód raczej mało nie pali...

        Ostatnio nawet rozbawił mnie jeden tuner w rozmowie o tym dlaczego wybrałem 1.4TSI... Ja na to, że oszczędny i wystarcza mi na dojazdy do pracy. Padło więc w moją stronę pytanie ile pali na autostradzie. Ja, że nie wiem bo mało jeżdżę po autostradach. I tu pojawiła się złota myśl... 1.4TSI to dupa bo dużo pali na autostradzie. Jak raz jechał chyba z Krakowa cały czas 190-200 to mu spalił 15... Pomyślałem - to i tak dobrze jak na tyle kilometrów z maksymalną prędkością...

        Co do średniej prędkości z trasy to różnie ją można interpretować... chyba im wyższa tym lepsze warunki do jazdy bo można cisnąć równo cały czas...

        Komentarz


        • Zamieszczone przez BiDi01
          Zamieszczone przez SS
          Właśnie jestem po trasie do Chorwacji. Prawie cała droga na tempomacie w sumie coś około 1300km. Spalanie wg kompa 7,6/100, wg mnie coś około 8 litrów. A, tempomat ustawiony na 150km/h z góry i pod górę, chwilowo do 180, średnia prędkość z trasy 100km/h. Zaliczyłem dwa korki, w Austrii i Słowacji, oba to wypadki w sumie straciłem około 1,5 godziny.
          no to powiem Ci, ze jak na trasę 8 litrów to sporo, nawet jak na szybką jazdę (ale stałą prędkość). korki korkami, ale przy tylu kilometrach nie powinno to podbić spalania w nadmierny sposób.
          ja zapieprzając corsą 1,4 z Lublina do Krakowa w nocy mając średnią prędkość na trasie 110km/h spalanie miałem na poziomie 6 litrów. a autostrada to raczej nie jest..
          Zacznijmy od tego, że Corsa to mały samochód, po drugie raczej kolega SS jedzie zapakowany, kolejna sprawa to wyższa temp. zewnętrzna więc pewno klima miała co robić, większy silnik w Octavii, wysokie prędkości strasznie szybko podbijają spalanie, korki, do tego pewnie jakieś zjazdy/podjazd jadąc przez Austrie i w Chorwacji też się zdarzają. Ja uważam, że jest to bardzo dobry wynik.
          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Mihau
            Zacznijmy od tego, że Corsa to mały samochód, po drugie raczej kolega SS jedzie zapakowany, kolejna sprawa to wyższa temp. zewnętrzna więc pewno klima miała co robić, większy silnik w Octavii, wysokie prędkości strasznie szybko podbijają spalanie, korki, do tego pewnie jakieś zjazdy/podjazd jadąc przez Austrie i w Chorwacji też się zdarzają. Ja uważam, że jest to bardzo dobry wynik.
            w sumie przy 1,8 może i faktycznie nie ma lipy z takim spalaniem. oj tam.. najważniejsze żeby się przyjemnie jechało
            O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
            Błękit RACE
            Beżowa Alcantara
            Columbus
            Webasto

            Komentarz


            • Zamieszczone przez BiDi01
              oj tam.. najważniejsze żeby się przyjemnie jechało
              k
              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

              Komentarz


              • Panowie tak jak pisałem 150km to tempomat i bez litości (góra i dół, szczególnie Austria i Chorwacja jak pisał Mihau, ), klima 20° non stop. Co jakiś czas postój bo maluchy musiały coś zjeść i do WC. Auto wypchane na max zgrzewki wody itp). Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że do 110km/h jest bardzo dobrze ze spalaniem, później ... W końcu to 1,8 i pojemność swoja ma. Wyjścia nie ma. Jechałem 14 godzin i nie mam zamiaru z powodu spalania przedłużać trasy do 20.
                Oczywiście wolałbym żeby spalał 7 i mniej ale bez przesady. Kolega jechał Vectrą kombi 1,9jtd czy jakoś tak (150KM) i z tego co mówił to coś powyżej 6 litrów spalił (6,2 czy 6,4).
                Więc jeśli moje 8 litrów dla kogoś to dużo, trudno taka jest prawda. Auto jest sprawne, w miarę nowe bo czerwiec 2010 roku odebrane. Nic się z nim nie dzieje to inaczej musi mi dać popalić :wink:
                Pisał Sebastian

                Komentarz


                • Zamieszczone przez SS
                  Jechałem 14 godzin i nie mam zamiaru z powodu spalania przedłużać trasy do 20
                  no i słusznie 1.8 spożyć musi a 8l/100 km to nie jest zły wynik. Ostatnio szybka trasa Karpacz - Gdynia i spalanie jakie miałem to 10l/100 km. Autostrada zrobiła swoje :diabelski_usmiech

                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                  Fotki
                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                  Fotki

                  Komentarz


                  • BiDi01, nie możesz tak wprost tego przeliczać. Ja mam 17" 225/45 czy jakoś tak. Trasa Częstochowa-Złoty Stok potrafię na zimówkach zrobić na 5,9litrch/100km. W lecie na letnich to jest nie do osiągnięcia, próbowałem ale poniżej 6,3l nie zejdę. Oczywiście to są wskazania komputera. Trasa tez nie jest jakaś super. Widzę, że masz nowe 1.4, jak dotrzesz to spróbuj ze stałą prędkością jechać ale tak, żebyś miał ponad 3000 rpm. Zobaczysz co się dzieje ze średnim spalaniem

                    [ Dodano: Czw 25 Lip, 13 23:34 ]
                    mirek_p11, doszedłem do tego, że jak muszę jechać szybko to trzeba za to zapłacić, czasem nawet mandat. Trudno. Za darmo nie ma nic.
                    Jak jechałem przez Austrię i Chorwację to tylko na temp. oleju lukałem. Poniżej 108° nie chciała zejść, 112 to maks. Na pozostałej trasie to tak constans 105°.
                    Pisał Sebastian

                    Komentarz


                    • SS, laczek 225/45/17 , klima, prędkość powyżej 110 km/h podwyższają znacznie spalanie. Jak jadę z rodziną w trasę to zawsze liczę średnio 8l i rzadko się zdarza abym tą wartość przekroczył. Są plusy i minusy benzyniaka, ale wybór był świadomy i jak na razie nie narzekam. Banan jest często na twarzy zwłaszcza przy wyprzedzaniu maruderów

                      Seat Leon ST FR by mirek_p11

                      Fotki
                      Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                      Fotki

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez SS
                        Widzę, że masz nowe 1.4, jak dotrzesz to spróbuj ze stałą prędkością jechać ale tak, żebyś miał ponad 3000 rpm. Zobaczysz co się dzieje ze średnim spalaniem
                        i tak też zrobiłem .Po dotarciu corsą z silnikiem 1,4 90KM ze stałą prędkością około 120 km/h ale jak to w żuciu było trzeba zwalniać gdzieniegdzie i średnia jest 110 km/h.
                        Powiem że po bandzie robię tę trasę ale da sie mało spalić mimo że jadę z pewnością powyżej 3000 rpm. Gdy noga z gazu nie schodzi to spalanie jest niskie. Jadąc spowrotem w wiekszym ruchu o takim spalaniu nie ma mowy.
                        O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                        Błękit RACE
                        Beżowa Alcantara
                        Columbus
                        Webasto

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez mirek_p11
                          Ostatnio szybka trasa Karpacz - Gdynia i spalanie jakie miałem to 10l/100 km. Autostrada zrobiła swoje :diabelski_usmiech
                          nie wiem jak wygląda cała ta trasa.... ale obstawiam, że gorszy wpływ na spalanie w tsi niż jechanie ze stałą prędkościa po autostradzie np 150km/h, to mają sytuacje gdy kierownik lubi "pocisnąć" a porusza się po tradycjnych polskich gównianych jednopasmówkach.. gdzie co kilka km trzeba (a przynajmniej wypadałoby :P) zwolnić do tych 50-60 bo: 1. "teren zabudowany" (3 chatki przy drodze), 2. fotoradar, 3. inne niespodzianki..... plus do tego co jakiś czas ktoś do wyprzedzenia, gdzie trzeba mocniej depnąć "bo z przeciwka już ktoś nadjeżdża" i wtedy się dopiero robi wir w baku

                          tzn chodzi mi o to że tsi są wrażliwe na intensywne i konkretne używanie pedałów gazu oraz hamulca + zmiany biegów w trochę innych wartościach niż sugeruje to podpowiadacz zmiany biegów
                          SPOT Poznań:
                          .....
                          ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                          Error 503 Wojtas Unavailable :P

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
                            Zamieszczone przez mirek_p11
                            Ostatnio szybka trasa Karpacz - Gdynia i spalanie jakie miałem to 10l/100 km. Autostrada zrobiła swoje :diabelski_usmiech
                            nie wiem jak wygląda cała ta trasa.... ale obstawiam, że gorszy wpływ na spalanie w tsi niż jechanie ze stałą prędkościa po autostradzie np 150km/h, to mają sytuacje gdy kierownik lubi "pocisnąć" a porusza się po tradycjnych polskich gównianych jednopasmówkach.. gdzie co kilka km trzeba (a przynajmniej wypadałoby :P) zwolnić do tych 50-60 bo: 1. "teren zabudowany" (3 chatki przy drodze), 2. fotoradar, 3. inne niespodzianki..... plus do tego co jakiś czas ktoś do wyprzedzenia, gdzie trzeba mocniej depnąć "bo z przeciwka już ktoś nadjeżdża" i wtedy się dopiero robi wir w baku

                            tzn chodzi mi o to że tsi są wrażliwe na intensywne i konkretne używanie pedałów gazu oraz hamulca + zmiany biegów w trochę innych wartościach niż sugeruje to podpowiadacz zmiany biegów
                            tsi generalnie są wrażliwe na przyśpieszanie i zwalnianie. Niestety w Polsce jest mało miejsc gdzie można ze stałą prędkością jeździć, ale dlatego nie brałem 1,8 że on na dynamicznej jeździe to zeżre ostro :P ale przy w miarę równej prędkości można osiągnąć przyzwoite spalanie. Jest to niemożliwe jedynie z Scirocco mojej mamy gdzie się nie da nie depnąć ostro na pedał gazu:P a wtedy wskaźnik paliwa dziwnie pędzi w lewą stronę...
                            O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                            Błękit RACE
                            Beżowa Alcantara
                            Columbus
                            Webasto

                            Komentarz


                            • po drodze nie ma mowy żeby cały czas jechać na tempomacie. Zawsze znajdzie się ktoś kto zajedzie, choć nie ma tego tak często jak na naszych autostradach. Ja tempomatu używam też do rozpędzania, czyli jak muszę zwolnić to hamuję, później przycisk i do następnego hamowania nie ruszam nogami
                              Zamieszczone przez BiDi01
                              Jest to niemożliwe jedynie z Scirocco mojej mamy gdzie się nie da nie depnąć ostro na pedał gazu:P
                              jak masz "sykacza" na prawym przednim fotelu to depnąć jest ciężko
                              Pisał Sebastian

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez SS
                                jak masz "sykacza" na prawym przednim fotelu to depnąć jest ciężko
                                mój sykacz sam się sobie dziwi że się przyzwyczaił do mojej dynamiki jazdy konsekwencja w zapier... dynamicznej jeździe ją już nauczyła, że low riding nie jest fajny:P
                                O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                                Błękit RACE
                                Beżowa Alcantara
                                Columbus
                                Webasto

                                Komentarz


                                • 1.4 TSI. Trasa Siedlce-Czarnogóra-Siedlce (przez Słowacje, Węgry, Bośnię), rewelacyjna trasa górskimi ścieżkami przez Durmitor, potem pod granicę albańską, i powrót przez Chorwację już autostradami. Średnia wyszła 70 km/h z całej trasy (w górach dziesiątki kilometrów jechaliśmy na 2, sporadycznie 3 biegu). Ogółem przejechane 4200 km, 2 dorosłych plus 2 dzieci, bagażnik pełen (sprzęt campingowy) plus box na dachu. Klima włączona cały czas. Średnie spalanie wg komputera wyszło 6.6, liczone wg zakupionej benzyny 6.4. Jechaliśmy na 4 auta - reszta to były diesle i im wyszło ponad litr mniej :evil: .

                                  Ale chyba po tej trasie silnik spokorniał, bo teraz po kraju jeżdzę jak jeździłem dawniej a robię na baku ponad 1000 km (komp pokazuje 4.9 spalanie, mi z baku wyszło 5,1). Przed wyjazdem przy tym samym stylu jazdy było 5,5 -5,8.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez maciek.sz
                                    1.4 TSI. Trasa Siedlce-Czarnogóra-Siedlce (przez Słowacje, Węgry, Bośnię), rewelacyjna trasa górskimi ścieżkami przez Durmitor, potem pod granicę albańską, i powrót przez Chorwację już autostradami. Średnia wyszła 70 km/h z całej trasy (w górach dziesiątki kilometrów jechaliśmy na 2, sporadycznie 3 biegu). Ogółem przejechane 4200 km, 2 dorosłych plus 2 dzieci, bagażnik pełen (sprzęt campingowy) plus box na dachu. Klima włączona cały czas. Średnie spalanie wg komputera wyszło 6.6, liczone wg zakupionej benzyny 6.4. Jechaliśmy na 4 auta - reszta to były diesle i im wyszło ponad litr mniej :evil: .

                                    Ale chyba po tej trasie silnik spokorniał, bo teraz po kraju jeżdzę jak jeździłem dawniej a robię na baku ponad 1000 km (komp pokazuje 4.9 spalanie, mi z baku wyszło 5,1). Przed wyjazdem przy tym samym stylu jazdy było 5,5 -5,8.
                                    piękna średnia. jak na górzysty teren to wynik imponujący. mam nadzieje że i mój będzie tyle palić
                                    O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                                    Błękit RACE
                                    Beżowa Alcantara
                                    Columbus
                                    Webasto

                                    Komentarz


                                    • maciek.sz, jaką ty masz prędkość przelotową że pali ci średnio 4.9? Mój przy 80 km/h pali chwilowo jakieś 4.5 do 5 więc osobiście nie wiem jak ty to robisz.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez iFi
                                        maciek.sz, jaką ty masz prędkość przelotową że pali ci średnio 4.9? Mój przy 80 km/h pali chwilowo jakieś 4.5 do 5 więc osobiście nie wiem jak ty to robisz.
                                        U mnie średnia zawsze wychodzi koło 60-70 km/h. Jeżdzę sporo (ponad 30 tys rocznie) ale wszystko w trasie. Setki raczej nie przekraczam, chyba że na ekspresówkach. Ale tu chyba nawet nie o prędkość średnią chodzi, tylko o styl jazdy. Ja raczej unikam zrywów, wyprzedzania na siłę, po to żeby za chwilę hamowac. Lubię jechać spokojnie, czasem i szybko, ale bez zrywów i częstej zmiany biegów. 5 i 6 bieg non stop w użyciu, obroty tak do 2000. Wiem że niektórzy nazwą to psj i twierdzą że podobno to źle działa na silnik. Cóż, uznajmy że się poświęcę i sprawdzę jak ten silniczek się sprawuje przy takiej jeździe. Na razie (ponad 80 tys na liczniku) odpukać nic, zupełnie nic się nie dzieje.

                                        Komentarz


                                        • Robię podobne przebiegi ale ciężko mi sobie wyobrazić utrzymanie takiego spalania
                                          Raz miałem takie ale później wyprzedziłem jedno auto i zaraz wzrosło. Tak czy inaczej wynik abstrakcyjny...

                                          Komentarz


                                          • to my razem z maciek.sz, jakimiś dziwolągami jesteśmy :lol: :lol:

                                            Komentarz


                                            • Zdecydowanie ;-)

                                              Powinniście napisać do VW żeby aktualizowano katalogi bo bzdury o caxa piszą w polu średnie spalanie. Nawet o3 blado wypada;-)

                                              Komentarz


                                              • Trasa 1300 km (cztery osoby, pełny bagażnik) na południe, klima prawie non stop, na tempomacie śr. spalanie 6,1 l/100 km, śr. prędkość 98 km/h. Prędkość jazdy przelotowa 100-130 km/h. I niestety w tych upałach caxa dość wyraźnie "puchnie" :cry:
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez endryu
                                                  I niestety w tych upałach caxa dość wyraźnie "puchnie"
                                                  co rozumiesz przez "puchnie"?

                                                  Komentarz


                                                  • Malutka turbinka, malutki intercooler, który płynem chłodniczym chłodzi powietrze w dolocie :idea: Dużo gorącego powietrza w atmosferze i brak werwy z silnika :!:
                                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                    =================================================

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X