Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Jasiek81
    A dlaczego jechałeś na 5. biegu a nie 6. Masz jakieś spostrzeżenia tym temacie ??
    bo pewnie miał 1300 obr na szóstce przy tej prędkości.
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Jasiek81
      A jak nazwiesz jazdę na tym odcinku w godzinach szczytu ??
      Nazwę to staniem w korku od Marsa w stronę miłosnej i crussingiem na Siekierkowskim
      Zamieszczone przez szkoda
      Zamieszczone przez Jasiek81
      A dlaczego jechałeś na 5. biegu a nie 6. Masz jakieś spostrzeżenia tym temacie ??
      bo pewnie miał 1300 obr na szóstce przy tej prędkości.
      dokładnie tak
      Zamieszczone przez Jasiek81
      (nie zmienia to faktu że 120-140 jest fajniej ten samochód jest stworzony do tej prędkości).
      Nie no jasne ale staram się max 10-11km/h jeździć po Siekierkach nawet jak nie ma policji, mało czasu się nadrobi na tak krótkim kawałku jadąc szybciej (raz mi się zdarzyło 18km/h lecieć ale to tylko na odcinku od Bora-Komorowskiego do Marsa czyli w sumie rozpędziłem się i już hamowałem)
      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Mihau
        A dlaczego jechałeś na 5. biegu a nie 6. Masz jakieś spostrzeżenia tym temacie ??

        bo pewnie miał 1300 obr na szóstce przy tej prędkości.

        dokładnie tak
        To dlaczego ja mam przy 80km/h na 6. biegu 1700 obr/min a na 5. 2000 obr/min ?? A mamy chyba te same silniki - CDAA... U mnie na 6. biegu przy 2000obr/min jest 95km/h, przy 3000obr/min jest 140km/h a przy 4000obr/min jest 195km/h a potem na obrotomierz już się nie patrzy...

        Komentarz


        • Trasa Zakopane - Białystok. Na pokładzie 4 dorosłe osoby + załadowany bagażnik. Spalanie 6.4 l/100 km. Średnia prędkość z trasy to 70 km/h.
          Świetny wynik

          Komentarz


          • Trasa Siedlce-Krynica Morska 420km 2+1 i cały bagażnik ,średnia 7.3 w automacie więc może być.
            -------------------------------------------------------
            moja pierwsza octa http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33459

            Komentarz


            • Trasa Kraków- Rzeszów
              w korkach, klima, 2osoby na pokładzie
              dotarcie, spalanie średnie wg kompa 5,6l

              Trasa Rzeszów- Bialystok
              solo, spalanie wg kompa 5,4l
              Czarna Perła O2FL

              Komentarz


              • Dla mnie niezrozumiałe jest, żeby przy silniku 1,8 TSI bić rekordy jak najmniejszego spalania. Przecież taki silnik to aż się prosi żeby pocisnąć :diabelski_usmiech

                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                Komentarz


                • Zamieszczone przez kabanos
                  Dla mnie niezrozumiałe jest, żeby przy silniku 1,8 TSI bić rekordy jak najmniejszego spalania. Przecież taki silnik to aż się prosi żeby pocisnąć :diabelski_usmiech
                  jedno drugiemu nie przeszkadza.

                  Wczoraj jechałem trasę ~Krotoszyn <-> Wrocław. (dokładnie to dwie miejscowości za Krotoszynem rozpocząłem)
                  Dla trasy 47km, średnie spalanie wg kompa wyszło 5.0l/100km, prędkość średnia ~60km/h. Prędkości jakie starałem się utrzymywać to: 90km/h poza miastem, 60km/h miasto. Mimo jazdy "eko" wyprzedziłem 5 aut, dwa razy osiągając ponad 130km/h na trójce (bo się nie dało jechać za kimś kto w wiosce jedzie 40km/h a jak się okazuje jazda z prędkościami 80-90km/h nie gwarantuje, że nikogo się nie dogoni \).

                  I jako ciekawostkę:
                  Po pierwszych 7km, tylko trasy, przed Miliczem, miałem średnie spalanie 3,7 l/100km. Za Miliczem po ruchu wahadłowym, czerwonych światłach i zatrzymaniu na pasach, miałem 4,6l/100 km. Oczywiście przy tak krótkiej trasie (7km) jest spora szansa, iż mogło być "bardziej" z górki.
                  Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                  Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Zorr
                    Zamieszczone przez kabanos
                    Dla mnie niezrozumiałe jest, żeby przy silniku 1,8 TSI bić rekordy jak najmniejszego spalania. Przecież taki silnik to aż się prosi żeby pocisnąć :diabelski_usmiech
                    jedno drugiemu nie przeszkadza.

                    Wczoraj jechałem trasę ~Krotoszyn <-> Wrocław. (dokładnie to dwie miejscowości za Krotoszynem rozpocząłem)
                    Dla trasy 47km, średnie spalanie wg kompa wyszło 5.0l/100km, prędkość średnia ~60km/h. Prędkości jakie starałem się utrzymywać to: 90km/h poza miastem, 60km/h miasto. Mimo jazdy "eko" wyprzedziłem 5 aut, dwa razy osiągając ponad 130km/h na trójce (bo się nie dało jechać za kimś kto w wiosce jedzie 40km/h a jak się okazuje jazda z prędkościami 80-90km/h nie gwarantuje, że nikogo się nie dogoni \).

                    I jako ciekawostkę:
                    Po pierwszych 7km, tylko trasy, przed Miliczem, miałem średnie spalanie 3,7 l/100km. Za Miliczem po ruchu wahadłowym, czerwonych światłach i zatrzymaniu na pasach, miałem 4,6l/100 km. Oczywiście przy tak krótkiej trasie (7km) jest spora szansa, iż mogło być "bardziej" z górki.
                    Z takim 1.8 to bym na serwis jechał- zdecydowanie pali Ci jak Honda Prius . Albo do jakiegoś tunera żeby czasy wtrysków zwiększył :diabelski_usmiech
                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez rOBERTO795
                      Z takim 1.8 to bym na serwis jechał- zdecydowanie pali Ci jak Honda Prius . Albo do jakiegoś tunera żeby czasy wtrysków zwiększył :diabelski_usmiech
                      ... albo regulacje tego co widać na MaxiDot'cie.

                      w temacie, na stronie volkswagena jest dokument opisujący "ecodriving" (ENG)
                      LINK
                      Ogólnie dokument ma sporo niespotykanych na co dzień statystyk dot. spalania.
                      Jedna z nich znajduje się na stronie 11 i jest to wykres spalania Golfa 1.4TSI (90kW) na różnych biegach. Wynika z niego, iż absolutne minimum spalania dla 1.4TSI to 3,3l/100km.
                      Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                      Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                      Komentarz


                      • na rolkach ? :alien1
                        ..........może lepiej nic nie będę pisać w tym temacie :diabelski_usmiech

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez shok
                          na rolkach ? :alien1
                          ..........może lepiej nic nie będę pisać w tym temacie :diabelski_usmiech
                          śmiało pisz pisz,
                          Co do wykresu to pewnie z rolek albo nawet z kompa, bo w dzisiejszych czasach tak jest taniej. Nie zmienia to faktu, iż spalanie przy 130km/h, już w realu, mam bardzo podobne (7.1l/100km na wykresie)

                          z tego wątku dla 1.4TSI by michalx Zrobiłem taki test dla 90 km/h. Na 5-ce wyszło 5,4, na 6 - 4,8
                          wg wykresu: 90km/h na 6 spalanie 4,7l/100km na 5 biegu 5,0l/100km.
                          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                          Komentarz


                          • Autko ma jeszcze mały przebieg - 2.200 km, więc nie będzie to wynik miarodajny. Wczoraj lekko zapakowany bagażnik, dwie osoby (razem ze mną) na pokładzie, klimka, trasa 210 km, prędkość 93-95 km/h, co pewien czas wyprzedzanie, średnia prędkość z kompa 68 km/h, 90% trasa, 10% miasto - spalanie 5,6 l/100
                            Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                            MOJA FURKA

                            Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                            Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                            Komentarz


                            • Mszczonów - Warszawa 7,4L/100km :shock:
                              110-120 tempomat, klima 100%
                              dawno takiego spalania nie widziałem
                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                              Komentarz


                              • Koledzy jak tak czytam wasze postyt to sobie myśle, że albo macie 1.4 TDi pod maską albo pchacie swoje auta :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

                                ps. pewnie mi sie zaraz dostanie :P :szeroki_usmiech

                                Komentarz


                                • yunior81, e tam, a niby za co

                                  Pochwal się ile Tobie łyka penzyny :P

                                  Komentarz


                                  • Kolega Zorr podaje spalanie z odcinka ... może poda z baku ? na pewno nie będzie to 6l ;p
                                    Kupowanie takiego silnika do eko jazdy to średni pomysł tak jak seryjne gumy 195
                                    Ja mam technikę jeśli komputer pokazuje <8l robię redukcje i wciskam gaz
                                    Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

                                    Komentarz


                                    • Co prawda zrobiłem dopiero 3.300 km ale podzielę się moimi spostrzeżeniami.
                                      Trasa 7-7,5 l/100km - prędkość utrzymywane w przedziale 100-120km/h, przy 90km/h można zejść poniżej 7l/100km
                                      Jazda mieszana 8-8,5 l/100km (40% miasto, 60% jazda podmiejska)
                                      Jazda miejska 9-9,5 l/100km (80% miasto, 20% jazda podmiejska)
                                      Styl raczej umiarkowany - obroty silnika w przedziale 2000-2500

                                      Jak człowiek chce przyszaleć to wyjdzie nawet 12 l/100km.
                                      12 l/100km wychodzi też na pierwszych 3-4 km przy starcie z zimnego silnika.

                                      Wyniki przeliczone z tankowania, komputer mi zaniża jakieś 0,5-0,7 l/100km

                                      Jak na 4x4 uważam że całkiem nieźle
                                      O2 Scout 1.8 TSI

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Cordi
                                        yunior81, e tam, a niby za co

                                        Pochwal się ile Tobie łyka penzyny :P
                                        A więc :szeroki_usmiech : najniżej ile udało mi sie zejść w/g komputera to 5.7l - była to średnia z trasy Piotrków Tryb. - Zakopane i z powrotem. Nie będę sie rozpisywał jak to osiągnąłem bo jak sobie przypomnę to traumy dostaje :x PSJ przy mojej wtedy jeździe to była błyskawica - raz spróbowałem i nidgy wiecej!!!!!!!! Aha mówię oczywiście o paliwie 95 wtedy jeszcze LPG nie było.

                                        Natomiast przy normalnej jeździe auto pali mi z "wyliczeń" nie z komputera śr. tzn. trasa 70%, miasto 30% 7-7.5 l. Natomiast najwieksze spalanie jakie udało mi się osiągnąć była to jazda 100% miasto, odcinki po 4,5,6 km z moja Lepszą Połową na zakupy :x :P wyszło 13.8l z klimą 100%.

                                        Jednostka 1.6 nie jest zbyt oszczędna z czym sie liczyłem ale ja brałem ten motor tylko pod LPG - bo innego nie było :szeroki_usmiech

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Psycho Dad
                                          Kolega Zorr podaje spalanie z odcinka ... może poda z baku ? na pewno nie będzie to 6l ;p
                                          Kupowanie takiego silnika do eko jazdy to średni pomysł tak jak seryjne gumy 195
                                          Ja mam technikę jeśli komputer pokazuje <8l robię redukcje i wciskam gaz
                                          z baku? najmniej 7,15l tyle że głównie jeżdżę po mieście, gdzie spalanie jak wcześniej pisałem waha się od 8,5 do 16,7 na tym samym krótkim odcinku ~5km.

                                          to spalanie z trasy, co podałem wcześniej, to jechałem w mżawce przechodzącej w deszcz w ciągu aut aż po horyzont, jadących średnio 80km/h na trasie (Trzebnica - Wrocław) gdzie przez ~30km miejsc do wyprzedzania jest może ze 4, oczywiście zawsze zablokowane przez auta z naprzeciwka) ...
                                          rozumiem, iż kolega wtedy redukuje na 3 i jedzie dalej tym samym tempem a wszystko po to aby mieć wyższe spalanie tj. >8l ;-)

                                          a tak poważniej, wg mnie ustawienia skrzyni biegów + ustawienia "doładowani"a już od poziomu 1500obr (czyli w zasadzie charakterystyka całości silnika), są zrobione właśnie pod eko jazdę.
                                          Przełożenie są bardzo długie i o ile ktoś nie "ciśnie" to po zmianie biegu obroty ciągle trafiają poniżej 2000obr. No chyba że ktoś jeździ przy stałej prędkości 60km/h na 3biegu (kiedy komp przy ~57km/h pokazuje zmianę biegu na V)
                                          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Psycho Dad
                                            Ja mam technikę jeśli komputer pokazuje <8l robię redukcje i wciskam gaz
                                            :szeroki_usmiech
                                            Też uważam, że nie ma co kupować 1.8 jak się chce uprawiać ecodriving. Jestem zadowolony z każdego wyniku poniżej 9l/100. Choć ostatnio próbując lepiej się poznać z moją octavką na autostradzie Katowice - Wroc podjazdy pod Vmax średnie spalanie po 90km wyszło 13,5 l :diabelski_usmiech
                                            Niestety max prędkość jaką osiągnąłem to "tylko" 215 z zegara, podejrzewam że z GPS byłoby 205. Jechałem sam z lekkim bagażem więc to raczej mało jak na ten silnik. Myślę że gdyby nie duży wiatr byłoby lepiej. W najbliższym czasie wykonam kolejne próby.
                                            Z dodatkowych spostrzeżeń widzę, że komputer zawsze zaniża śr. spalanie.

                                            Komentarz


                                            • trasa: Barcelona - Polska ok 120 litrow spalone wychodzi ok 5.2 - 5.6 L / 100km. dziekuje za uwage.

                                              (eko-oszolom, jazda ok 105-120 km/h na 6 biegu).

                                              Komentarz


                                              • Polska -Chorwacja (ogółem ok 3500 tys km większość autostradą). Jechałem z kolega który ma Megnakę 1.9 diesel. Tankowaliśmy na tych samych stacjach (a on ma o 5l większy zbiornik) ogólne średnie spalanie 5,2 l/100 km.
                                                Zasięg na baku nieco ponad 1000 km. Na autostradzie jechaliśmy ok 120 km/h. Klima włączona cały czas, 4 osoby plus bagaże na camping na pokładzie.

                                                (w drodze powrotnej średnia z komputera była 5,1 a z baku 5,0) :wink:

                                                Komentarz


                                                • A kolega w Megance jakie miał spalanie? Gwoli porównania oczywiście...

                                                  Komentarz


                                                  • wg komputera było średnio 5,1 na całej trasie

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X