Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ciekawe :P
    Marek

    Komentarz


    • piramida, ale chyba jadąc 200km/h spalanie 20l nie masz Kiedyś tak mówili o oznaczeniach BMW, jak było 520 to rzekomo spalało 20l
      Pisał Sebastian

      Komentarz


      • Wczoraj trasa Łódź - Jantar. Bagażnik pusty, tylko kierowca. Start z pełnym zbiornikiem paliwa 98. Prędkość podczas pokonywania autostrady i ekspresówki ustawiona tempomatem na 100 km/h. Ani razu jej nie przekroczyłem. 3 przerwy 10 minutowe. Klimatyzacja przez cały czas podróży ustawiona na 21 stopni. Spalanie 4,8 l/ 100 km.


        Skoda Octavia III 1.4 TSI CZDA Topaz

        Komentarz


        • Zamieszczone przez SS
          piramida, ale chyba jadąc 200km/h spalanie 20l nie masz Kiedyś tak mówili o oznaczeniach BMW, jak było 520 to rzekomo spalało 20l
          Pewnie wyszłoby 20l/100 mając średnią 200km/h więc aby uzyskać taką srednią to trzeba grzać non stop po 230-250km/h

          Dzisiaj wracałem z Ogrodzieńca do Krakowa i przez chwilę średnia spadła do 6.3, poniżej tego już nie było szans zejść, później już było tyko gorzej 7.5 :lol:
          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

          Komentarz


          • piramida, Ja ostatnio nie mogę zjeść poniżej 10
            Pisał Sebastian

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Reidak
              Wczoraj trasa Łódź - Jantar. Bagażnik pusty, tylko kierowca. Start z pełnym zbiornikiem paliwa 98. Prędkość podczas pokonywania autostrady i ekspresówki ustawiona tempomatem na 100 km/h. Ani razu jej nie przekroczyłem. 3 przerwy 10 minutowe. Klimatyzacja przez cały czas podróży ustawiona na 21 stopni. Spalanie 4,8 l/ 100 km.
              Dlatego lubię ten silnik

              Dwa pytania; jaki rozmiar opon i czy na 98 komp więcej nie przekłamuje?
              Bo mam wrażenie, że komp na 98 robi większe przekłamania.

              Komentarz


              • 205/55 16.
                Na razie komputer mi pokazuje w 99% zgodnie z dystrybutorem ale od początku tankuję Verva 98 na tej samej stacji i zawsze tankuję do pełna do tzw. strzału a nie "pod korek".
                W drugim samochodzie też tankuję od nowości zawsze do pełna od 8 lat (150k km). Rozmiar opon pozostawiony zgodnie z serią i jak do tej pory komputer mnie nie zawodzi.

                Ostatnio po przejechaniu 742 wynik wg komputera 6.5 a wynik z dystrybutora 6,4380 (stałe V max na autostradzie w jedną stronę 120 a w drugą 150 - sporadyczne zmiany w czasie wyprzedzania).

                Dodatkowa zaleta CZDA - już 6500 na liczniku i zero dolewek oleju . Dzisiaj w czasie postoju na autostradzie widziałem jak obok właściciel dolewał olej do najnowszego paska w TDI....


                Skoda Octavia III 1.4 TSI CZDA Topaz

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Reidak
                  Wczoraj trasa Łódź - Jantar. Prędkość podczas pokonywania autostrady i ekspresówki ustawiona tempomatem na 100 km/h. Ani razu jej nie przekroczyłem.
                  Ciężarówki jadące 95 km/h wyprzedzałeś na autostradzie A1 jadąc 100 km/h? Gratuluję. Przecież to trwa przynajmniej pół minuty. To nie jest normalne zachowanie na autostradzie. No chyba, że korzystałeś cały czas z prawego pasa i niczego nie wyprzedzałeś.

                  M.
                  666 4U

                  Komentarz


                  • W sobotę o 15 ciężarówki ???? Gratuluję....
                    Nienormalne jest to gdy jadę 150 km/h i tak jadę jako ostatni...


                    Skoda Octavia III 1.4 TSI CZDA Topaz

                    Komentarz


                    • Reidak, od godziny 8.00 do 22.00 w dni ustawowo wolne od pracy, czyli:
                      1 stycznia - Nowy Rok,
                      pierwszy dzień Wielkiej Nocy,
                      drugi dzień Wielkiej Nocy,
                      1 maja - Święto Państwowe,
                      3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja,
                      pierwszy dzień Zielonych Świątek,
                      dzień Bożego Ciała,
                      15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,
                      1 listopada - Wszystkich Świętych,
                      11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości,
                      25 grudnia - pierwszy dzień Bożego Narodzenia,
                      26 grudnia - drugi dzień Bożego Narodzenia.
                      zakaz obowiązuje również w dni poprzedzające dzień ustawowo wolny od pracy – od godziny 18.00 do 22.00
                      jak również w okresie od najbliższego piątku po dniu 18 czerwca do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, zakaz obowiązuje:
                      od godziny 18.00 do godziny 22.00 w piątek,
                      od godziny 8.00 do godziny 14.00 w sobotę,
                      od godziny 8.00 do godziny 22.00 w niedzielę.

                      Chyba jednak 18 czerwca dopiero bedzie, a sobota to nie jest dzien wolny, a zakaz jest do 14 w sobote
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • No to miałem szczęście... wyjechałem o 15 i zero ciężarówek do Gdańska.


                        Skoda Octavia III 1.4 TSI CZDA Topaz

                        Komentarz


                        • Ja w moim 1,6 BFQ zarejestrowałem na komputerze średnie 7,5 litra. Prawie zawsze mam pomiędzy 7 a 8. Miasta są w Irlandii tak małe i granica ich jest na tyle... widoczna, że praktycznie 80% trasy gdziekolwiek jadę pokonuję ze stałą prędkością 100 km/h. W mieście między 50 a 60. Biegi przeciągam do 3,5 - 4 tysięcy pedał wciskając, że tak powiem, mocniej niż w Polsce uwalniając cały moment obrotowy, żeby toto się turlało. No i klima prawie non stop działa. Przed wyprzedzaniem oczywiście redukcja (a wiecie, że tutaj nie umieją uczyć jeździć? Znajoma robiła tutaj prawko i wyprzedza bez redukcji, czasem ciągnąc silnik od 1,5 tysiąca nawet, czyli ok 2 tys poniżej momentu... a ja siwieję na fotelu pasażera ze strachu). Jak na 1,6 i 102HP przy sporo ponad tonie wagi auto nie pali tragicznie i buja się fajnie

                          Komentarz


                          • Octavia 1.2TSI skończyła pięć lat.
                            - spalone 2760 litrów paliwa za 14400 zł.
                            - przejechane 37760 km w 1200 godz.
                            - silnik nie bierze oleju (ostatnio Motul 8100 X-clean+ 5W30, obecnie Motul 8100 X-max 0W40 )

                            Średnie spalanie z pięciu lat 7,3l/100km
                            Więcej na: motostat.pl/vehicle-stats/51828 oraz Forum - Octavia Club Polska - 1471390

                            Pozdrawiam.
                            1.2 Elegance

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Jazz111
                              skończyła pięć lat.
                              Zamieszczone przez Jazz111
                              przejechane 37760 km
                              To za wiele nie jeździsz

                              Komentarz


                              • Nowy rekord, z 6.3 na 5.8 8) Dzięki softowi dsg, silnik już nie kręci się przy 1200 :wink:
                                Załączone pliki
                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                Komentarz


                                • przegrałeś

                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • Enriquez, nic nie widać :wink:
                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez piramida
                                      Dzięki softowi dsg, silnik już nie kręci się przy 1200
                                      Chipnąłeś skrzynie by się wyżej kręciła i spadło spalanie? :szeroki_usmiech :twisted:
                                      - Superb
                                      - Panda 1.2

                                      Komentarz


                                      • Gdańsk-Warszawa A1

                                        Cały czas jak emeryt 115-120km/h, może z 3-4 razy dla otrzeźwienia przycisnąłem na moment do 150. Spalanie 6.2-6.3, sądziłem że weźmie ciut więcej.

                                        Swoją drogą... po raz ostatni pojechałem do Gdańska A1, nie dość że 30zt trzeba zapłacić to jeszcze 50km dalej niż starą drogą nr 7, a raptem około godz szybciej. No chyba, że się spieszy.. i się jedzie szybko.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez krzysiek83wpr
                                          a raptem około godz szybciej.
                                          Godzina przy 117,5/h czy 140?
                                          - Superb
                                          - Panda 1.2

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez crom.de
                                            Zamieszczone przez krzysiek83wpr
                                            a raptem około godz szybciej.
                                            Godzina przy 117,5/h czy 140?
                                            Dokładnie to tak:

                                            Pruszków-Gdańsk-Dębki (trasa starą drogą nr 7, odcinkami jest ekspresówka) - czas 6h
                                            prędkości: średnio 100km/h, gdzie objazdy za tłumem czyli ok 70-80km/h, odcinkowo na S7 120-130km/h. Spalanie około 5,8-6.0.

                                            Dębki-Gdańsk-Pruszków (autostrada full A1) - czas 4,50h średnio 115/120km/h jak pisałem.

                                            Dodam, że na A1 płaci się teraz 30zt a jak otworzą kolejne bramki to już będzie w ogóle porażka. Autostrady w Polsce są, ale tak drogie że odstraszają.
                                            Niby 30zł na razie ale w 2 strony to już 60zt + 100km drogi więcej czyli zostaje 100zł w kieszeni na inne atrakcje.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez crom.de
                                              Zamieszczone przez piramida
                                              Dzięki softowi dsg, silnik już nie kręci się przy 1200
                                              Chipnąłeś skrzynie by się wyżej kręciła i spadło spalanie? :szeroki_usmiech :twisted:
                                              Przy spokojnej jeździe tak właśnie jest ale za to nie działa tak samo w drugą stronę :szeroki_usmiech
                                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                              Komentarz


                                              • W zeszłym tygodniu, trasa S7 z Gdańska 200km i powrót 200km, prędkość do 140km/h na dobrych odcinkach drogi, średnie spalanie wyszło mi 6,6 l/100km ( przed wyjazdem zresetowalem komputer). Jechały cztery osoby, dwie dorosłe i dwoje dzieci 6lat, bez bagażu. Benzyna 98.
                                                Gdybym chciał jechać oszczędnie to pewnie do 6l by się udało zejść ;-)
                                                Chyba całkiem nieźle bo w mięsie poniżej 9l jeszcze nie zszedłem.

                                                Za 2tygodnie czeka mnie trasa gdansk-zakopane i zobaczymy jak będzie.
                                                strazakp

                                                Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                                                Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                                                Komentarz


                                                • Ostatnio, odcinek 150km, średnia 149, spalanie 16.2 :lol:
                                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                  Komentarz


                                                  • Salzburg - Berlin wyszło 6,95 przy średniej 123km/h - czasowo 6h50m kompletnie. Powrót było więcej 7,12 przy niższej średniej 105/h - było więcej czasu no i "pod górę".
                                                    - Superb
                                                    - Panda 1.2

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X