Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Niekoniecznie na priva, niektórych też to interesuje
    Jak interesuje to OK :P
    Zamieszczone przez Mihau
    wiem, że mam 1.8 TSI ale jak jechałem A1 to przy licznikowym 138km/h na tempomacie na równym było ok. 7,5 litra chwilowe spalanie
    *napisałem tak dla porównania z 1.4 TSI
    No właśnie stąd się wzięła moja prośba, bo miałem porównanie do 1.8 TSI, a co rusz ktoś od 1.4 pisze ile to mało pali 8)
    Mi przy 140 spalanie oscyluje w granicach 8,5-9 litrów a przy 110 średnio wychodzi 7,5-8l. Przy stałej prędkości na tempomacie, żadnego przyspieszania, żadnych górek, nic. Tylko zakręty i pusta droga, bo wracam często późną nocą i jest pusto.

    Nawet jak te kilkadziesiąt km przejadę z tempomatem na 90km to i tak spalanie z tego mam ok 7l. Dlatego pytam ile innym pali przy tych prędkościach w podobnych warunkach.
    Pozdro

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Mihau
      wiem, że mam 1.8 TSI ale jak jechałem A1 to przy licznikowym 138km/h na tempomacie na równym było ok. 7,5 litra chwilowe spalanie

      *napisałem tak dla porównania z 1.4 TSI
      Ciężko w to uwierzyć choć chciałbym bo mam zamówione 1.8 tsi :wink:

      Autobild dla golfa tsi z podwójnym doładowaniem przy 130km/h podaje 8,7l a dla 2.0 tdi 170PS - 6,7l

      Der AUTO BILD Verbrauchs-Test - AUTO BILD

      Komentarz


      • Może to zależy od pojemności, bo skoro Leniwiec napisał, że jemu Octavia 1.4 TSI 122km pali 8,5-9L to Golf mk6 1.4 TSI 160km też może tyle palić.

        Jechałem dłuższy kawałek na pokazywanym spalaniu to na zjazdach schodziło do 3L, a na podjazdach do 12L, a jak jechałem na w miarę równym odcinku to 7-8L
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • Zamieszczone przez martinex
          Zamieszczone przez Mihau
          Zamieszczone przez martinex
          No to u mnie na trasie jadąc bardzo grzecznie w Polsce - mieszczę się lekko poniżej 8. Ale to na prawdę jazda taka "urlopowa". Wystarczy parę przejazdów przez miejscowości, trochę wyprzedzań z mocniejszą redukcją i jest 9... z punktu.
          dziwne :idea: ja wracałem 3 tygodnie temu z Gdyni i od Sierpca do Wawy złapałem się dwóch kierowników i jechaliśmy tak do samej Wawy 120-150km/h i miałem spalanie 7,1 więc nie wiem może różnica w tym, że masz słabszy silnik i przy wyprzedzaniu musisz więcej mocy użyć :?:
          Niby mnie cytujesz a piszesz o czymś zupełnie innym.

          Napisałem, że jadąc grzecznie = płynnie mieszczę się poniżej 8 l - niech będzie że może udało by się do tego twojego 7.1 zejść.

          Ale jazda po Polsce to przejazdy przez wioski, miasteczka - nie ma to nic wspólnego z trasą gdzie się leci 120-150. Jedzie traktor - redukcja - wyprzedzasz - i już nie jest 7.1 tylko 7.3. Machniesz kilka jelczy i tirów - masz 8.5...

          No chyba, że ktoś godzinę czeka aż będzie miał kilometr miejsca i wyprzedza na 5-6 biegu.
          Przyznaję - ja tak nie jeżdżę - życie mi miłe.


          Zamieszczone przez Mihau
          a co do jazdy miejskiej to mi najwięcej 1.8 TSI spaliło 11,5L /100km i jeździłem 3 razy dziennie do babci, która mieszka ode mnie o 1,5km
          może jak się samochód dotrze to będzie mniej palił :idea:
          Też liczyłem że po dotarciu spalanie spadnie - a docieranie było zimą - mrozy się skończyły - spalanie troszkę spadło ale wystarczyło włączyć klimę i zostało bez zmian.

          Radzę porzucić złudzenia.

          Zamieszczone przez Mihau
          nie ma co mówić, że dane katalogowe o spalaniu w Skodzie to pic na wode, fotomontaż, bo jakoś innym udaje się utrzymać w mieście spalanie na poziomie ~8L
          No to cóż mi się nie udaje. Inna sprawa, że ktoś tu pisał że "miasto" 23 tyś mieszkańców...
          jeżeli to ktoś uznaje za jazdę miejską i porównuje to przepychania się przez Poznań czy Warszawę - to gratulacje.

          Będę też powracał do mojego "podsumowania". Ja nie twierdzę, że nie da się jeździć w miarę oszczędnie. Ja napisałem, że to wymaga ciągłej uwagi i ciągłego kontrolowania się.
          Dodatkowo prawdopodobnie nie jest to w ogóle korzystne dla silnika i turbiny - bo one nie lubią za niskich obrotów - poniżej 1500rpm.

          Więc w ogóle kij ma dwa końce.

          Tak czy inaczej - traktuję moje posty jako po prostu ostrzeżenie dla kupujących.

          Decydując się na Skodę z silnikiem TSI muszą przemyśleć czy chcą ciągle myśleć o tym, że muszą stać się z dnia na dzień "eko jeżdżącymi emerytami" czy też po prostu głębiej sięgnąć do portfela - bo jeżeli będą jeździć "normalnie" to na pewno spalanie będzie wyższe niż dane katalogowe - sporo wyższe.

          Oczywiście te silniki mają masę zalet - są ciche, dynamiczne, elastyczne. Ale w innych markach i innych konstrukcjach po prostu niezależnie od stylu jazdy po prostu nie sposób spalić aż tak dużo więcej ponad to co w specyfikacji.
          To dotyczy zresztą zdaje się diesli - także VW. Jeździsz jak jeździsz a one i tak palą relatywnie mało. Przy TSI tak po prostu NIE jest.

          [ Dodano: Nie 25 Lip, 10 17:21 ]
          Zamieszczone przez Mihau
          pascal, no to już nie mam pojęcia jak to można tłumaczyć? może poprostu po przesiadce z wolnossącej Yariski zostały nawyki kręcenia silnika wysoko i tak wychodzi to spalanie :idea: bo to normalka, że jak kręcisz samochód wyżej to więcej pali
          Zacytuję sam siebie: "W Skodzie staram się jak najszybciej wrzucać wysokie przełożenia, staram się jeździć płynnie".

          Naczytałem się że biegi zmieniać na 10x prędkość... Nie mam też potrzeby kręcić Skody bo ona jedzie od 1800 rpm. Toyota natomiast do 2500 rpm stała w miejscu - za to powyżej 3000 wyła jak potępieniec co od razu wywoływało reakcję pasażerki po prawej. Więc trzeba było jeździć... specyficznie.

          To był zresztą jeden z głównych powodów wyboru Skody i w benzynie i TSI - bo CISZA.

          Zresztą - jak pisałem - i powtarzam się znowu. Auto nie powinno palić tak kosmicznych ilości paliwa jak 14l przy dynamicznej ale jednak miejskiej jeździe. Toyota NIGDY nie spaliła mi więcej niż 8l (tyle piła na autostradzie przy jeździe 165km/h czyli max "deska"). Na trasie schodziła bez żadnych sztuczek do 4.9.
          Jak obiecałem
          Dziś zatankowałem . Jeżdząc tylko po mieście Poznaniu zrobiłem 549km i zatankowałem 36 litrów co dało śr 6,7 wg kompa wg wyliczeń 6,56/100
          Jazda bez szaleństw bo Ci co mnie wyprzedzali to na światłach i tak musieli czekać a ja prawia bez zatrzymania "tak po wiejsku prawym pasem" i zawsze zdążyłem na czas
          pozdrawiam :lol:
          ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
          http://www.bunkry.pl/pl/index.html
          a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
          http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
          Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Leniwiec
            Mam prośbę, ale wyłącznie do posiadaczy 1.4 TSI :szeroki_usmiech
            Napiszcie proszę, ile wam pali przy 110 i 140 km/h - chodzi mi tylko i wyłącznie o przypadek, gdy droga jest równa jak stół i tak pokonanych kilka km na tempomacie. Czyli średnie chwilowe spalanie z takiego odcinka.
            IMO to bez sensu. Jedyne miarodajne dane dostaniesz po przejechaniu dystansu x i zatankowaniu do pełna i użyciu kalkulatora. Pisze to dlatego, że to co pokazuje komputer "czasem" nie pokrywa się z tym ile pokaże kalkulator. Sam miałem regulowany komputer i wygląda... że znów się rozregulował - zaniża koło 0,5 litra...
            Mój "Batmobil"

            Komentarz


            • Z tego co piszecie na temat spalania w trasie w TSI to jest dla mnie jakaś masakra W podawanych okolicznościach mój stary 1.6 AKL spala od pół do litra mniej

              Zamieszczone przez tomus7
              Jeżdząc tylko po mieście Poznaniu zrobiłem 549km i zatankowałem 36 litrów co dało śr 6,7 wg kompa wg wyliczeń 6,56/100
              Z zasady jestem dość łatwowierny, ale nie spotkalem jeszcze żadnego auta benzyniaka (nawet małolitrażowego) z takim spalaniem w mieście, zwlaszcza w dużym. A co dopiero cieżka Skoda. Takie spalanie nawet w TDI można uznać za fajne Ale oki.. niech będzie :szeroki_usmiech
              Pozdrawiam

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Viniu
                Z tego co piszecie na temat spalania w trasie w TSI to jest dla mnie jakaś masakra W podawanych okolicznościach mój stary 1.6 AKL spala od pół do litra mniej
                no ale 1.6 jednak produkuje znacznie mniej mocy a to właśnie produkcja mocy kosztuje ;-) i teraz pytanie jak się z tej mocy korzysta ja po przejechaniu 10kkm mogę powiedzieć że spalanie 1.4 TSI w trasie na poziomie 6.3 l/100km jest do osiągnięcia bez żadnego problemu (2os dorosłe + dziecko + pełny bagażnik) przy założeniu że jeździmy w 100% zgodnie z przepisami przyśpieszamy spokojnie ale w miarę krótko i długo utrzymujemy osiągnięta prędkość - oczywiście do wyprzedzania używamy dużo gazu i po manewrze od razu wracamy do przepisowej prędkości.

                Przy czym u mnie średnie w trasie (jeżdżę ciut szybciej na ogół) to około 7.2 l/100km
                - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                Komentarz


                • Zamieszczone przez consul
                  Spalanie wg kompa średnie z całej trasy 7,2.
                  5 osób (3+2) + bagaż w kufrze. Średnia prędkość 87 km/h. Autostrada do 150.
                  Warunki takie same jak u mnie - spalanie wyższe o pół litra

                  Zamieszczone przez Mihau
                  mam 1.8 TSI ale jak jechałem A1 to przy licznikowym 138km/h na tempomacie na równym było ok. 7,5 litra chwilowe spalanie
                  w podobnych warunkach u mnie spalanie o ponad pół litra mniejsze,

                  Zamieszczone przez tomus7
                  martinex napisał/a:
                  No to u mnie na trasie jadąc bardzo grzecznie w Polsce - mieszczę się lekko poniżej 8. Ale to na prawdę jazda taka "urlopowa". Wystarczy parę przejazdów przez miejscowości, trochę wyprzedzań z mocniejszą redukcją i jest 9... z punktu.
                  Tu spalanie średnio o litr większe.. ciągle w tych samych warunkach

                  Dla porównania nie dalej jak wczoraj wracałem wieczorem do domu i przyznaję (o mea culpa !! ) trochę sobie pozwoliłem: drogi krajowe i wojewódzkie, wioski, hamowania, przy wyprzedzaniach obroty dochodziły do 5,5tys. na prostych prędkość dochodziła do 160 km/h. Spalanie z tego przejazdu ?? 8,5l/100...

                  Takich wpisów jest tu nieco więcej i dlatego dziwi mnie, że w podobnych warunkach nowoczesne silniki tyle potrafią spalić. Ja rozumem, że ciężar auta, normy spalin itp. ale technika teoretycznie powinna służyć również oszczędzaniu energii...

                  Dokłądając teraz do tego nieco wyższe prawdopodobieństwo kosztownej eksploatacji z racji zaawansowania technologicznego, mocno zastanawiałbym się nad sensownością dopłacania do TSI w porównaniu do tradycyjnego 1.6... no chyba, że radość z jazdy jest priorytetem
                  Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Viniu
                    ....mocno zastanawiałbym się nad sensownością dopłacania do TSI w porównaniu do tradycyjnego 1.6... no chyba, że radość z jazdy jest priorytetem
                    BINGO...

                    Ktoś kto przesiądzie sie do auta z turbiną ... nie łatwo będzie miał przyzwyczaić się podobnej pojemności bez turbo.

                    Dwa dni temu miałem jazde testową Civikiem 1.8 140KM. Wogule nie idzie tym autem przyśpieszać łagodnie a zarazem dynamicznie. Auto zbiera się dużo powyżej 3 tys obrotów....
                    Przy krótkiej trasie mój syn 3 razy by już zwymiotował
                    Nie zamieniłbym 1.4 TSI nawet na 1.8 z hondy

                    Jakiś tam ostatni Motor - takie oto porównanie:

                    Honda Civic 1.8 140KM:
                    Elastyczność 60-100km/h - 4 bieg = 9,5s
                    Elastyczność 80-120km/h - 6 bieg = 19,1s
                    Spalanie miasto/trasa = 9,2/7,0

                    Seat leon 1.4 TSI 122KM:
                    Elastyczność 60-100km/h - 4 bieg = 7,7s
                    Elastyczność 80-120km/h - 6 bieg = 15,0s
                    Spalanie miasto/trasa = 8,4/6,2

                    Komentarz


                    • No więc tak jak napisałem. Jeśli priorytetem jest radość z jazdy, czyli w młodzieżowym slangu tzw. FUN. to pewnie TSI daje takowy Jeśli ktoś jednak preferuje "tradycyjną" formę przemieszczania się, mając przy tym na względzie ekonomię (w tym koszty eksploatacji) to już sprawa wymaga większego zastanowienia
                      Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Viniu
                        Dla porównania nie dalej jak wczoraj wracałem wieczorem do domu i przyznaję (o mea culpa !! ) trochę sobie pozwoliłem: drogi krajowe i wojewódzkie, wioski, hamowania, przy wyprzedzaniach obroty dochodziły do 5,5tys. na prostych prędkość dochodziła do 160 km/h. Spalanie z tego przejazdu ?? 8,5l/100...

                        Takich wpisów jest tu nieco więcej i dlatego dziwi mnie, że w podobnych warunkach nowoczesne silniki tyle potrafią spalić. Ja rozumem, że ciężar auta, normy spalin itp. ale technika teoretycznie powinna służyć również oszczędzaniu energii...
                        Tez zastanawia mnie dosyc spory apetyt 1.4 TSI. Nie chodzi tutaj o krytykowanie silnika jednak o fakt ze jednym z mocno podkreslanych zalet downsizingu mialo byc obnizenie spalania. Mysle ze marketingowcy za bardzo nakrecili oczekiwania w stosunku co do oszczednosci, po prostu mimo ze 1.4 ale z turbina daje fajne osiagi ale w koncu musi swoje spalic przez co oszczednosc to mit.
                        Inna kwestia, ze jesli sie nie myle auta z 1.4 TSI maja skrzynie 6 biegowa (plus wsteczny) a stare 1.6 piecio. Myslalem ze szosty bieg zmniejszy spalanie np na autostradzie. Dla porownania, moja trasa z wakacji, 530 km (w tym 240 na autostradzie) w jedna strone
                        - w jedna strone na autostradzie utrzymywana predkosc 150-160, spalanie z calej trasy 7.75
                        - w druga strone na autostradzie predkosc okolo 130, miejscami przy wyprzedzaniu 150, spalanie z calej trasy 6.5 - 6.75
                        Jazda 1.6 bez 6 biegu na autostradzie nie nalezy do przyjemnosci. Po prostu silnik przy duzych predkosciach utrzymuje za wysokie obroty co ani nie jest mile dla ucha ani oszczedne (1l/100 wiecej pomiedzy 150-160 a 130 a raczej 4000 RPM a 4500-5000 RPM)

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Viniu
                          Z tego co piszecie na temat spalania w trasie w TSI to jest dla mnie jakaś masakra W podawanych okolicznościach mój stary 1.6 AKL spala od pół do litra mniej

                          Zamieszczone przez tomus7
                          Jeżdząc tylko po mieście Poznaniu zrobiłem 549km i zatankowałem 36 litrów co dało śr 6,7 wg kompa wg wyliczeń 6,56/100
                          Z zasady jestem dość łatwowierny, ale nie spotkalem jeszcze żadnego auta benzyniaka (nawet małolitrażowego) z takim spalaniem w mieście, zwlaszcza w dużym. A co dopiero cieżka Skoda. Takie spalanie nawet w TDI można uznać za fajne Ale oki.. niech będzie :szeroki_usmiech
                          I tu się z kolegą całkowicie zgadzam.
                          a tak nawiasem to widzę, żs silniki AKL są jednymi z najbardziej oszczędnych wg opini na tym forum
                          ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                          http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                          a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                          http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                          Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Jac_ek
                            spalanie 1.4 TSI w trasie na poziomie 6.3 l/100km jest do osiągnięcia bez żadnego problemu
                            Tyle to mi średnio w trasie (2 razy po 700 km) wyszło motorem 2.0 TSI
                            Życie zaczyna się po...wyżej 4 tyś obrotów

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Waciak
                              Zamieszczone przez Jac_ek
                              spalanie 1.4 TSI w trasie na poziomie 6.3 l/100km jest do osiągnięcia bez żadnego problemu
                              Tyle to mi średnio w trasie (2 razy po 700 km) wyszło motorem 2.0 TSI
                              mi by tyle na pewno nie wyszło w 2.0 TSI :szeroki_usmiech
                              - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Viniu
                                Takich wpisów jest tu nieco więcej i dlatego dziwi mnie, że w podobnych warunkach nowoczesne silniki tyle potrafią spalić. Ja rozumem, że ciężar auta, normy spalin itp. ale technika teoretycznie powinna służyć również oszczędzaniu energii...
                                ale w jakich warunkach?!
                                wyżej piszesz, że spalasz pół litra mniej niż 1,8TSI, nie wiem czy to jakikolwiek powód do poprawiania sobie humoru, że się jeździ AKLem, dysponujesz 60% mocy tamtego silnika, spalanie z mojego punktu widzenia (0,5L) praktycznie takie samo, nie widzisz, że to co mówisz to jakaś humoreska dla wszystkich 1,8 :?: :szeroki_usmiech
                                różnica w komforcie\przyjemności\mozliwościach jazdy tymi silnikami to jest KOSMOS.

                                Zamieszczone przez Viniu
                                no chyba, że radość z jazdy jest priorytetem
                                a nie jest :?: :!: :shock:
                                tzn. wyobrażam sobie, że nie musi byc, ale jeśli tak, to o czym my tu w ogóle mówimy?!
                                mój ojciec jeździ 1,6, ale ani nie jest entuzjastą, ani miłośnikiem, a raczej zwykłym kapeluszem, rzeczywiście nastawionym na długowieczność i bezawaryjnosć.
                                sam silnik jest OK, ale takie porównania są po prostu absurdalnie groteskowe.

                                Zamieszczone przez arekban
                                Ktoś kto przesiądzie sie do auta z turbiną ... nie łatwo będzie miał przyzwyczaić się podobnej pojemności bez turbo.
                                bo podobna pojemność bez turbo to jakieś chore porównanie.

                                a komu tak się podoba jazda z turbo to znaczy, że jeszcze miał to szczęście nie mieć z tego powodu żadnych problemów, zapewniam Cię, że niektóre z nich potrafią skutecznie zmienić zdanie na ten temat :lol:
                                i ja akurat chętnie zamieniłbym chyba każdy silnik montowany w O2 na ten z civica tajper, bez cienia wątpliwości.
                                a 1,8 zamiast 1,4TSI biorę w ciemno (no może nie do końca :lol: ), tak więc nie są to prawdy obiektywne :idea:

                                (BTW 1,8 w civicu pali tyle samo co BSE w O2 :idea: )
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez szkoda
                                  ale w jakich warunkach?!
                                  No właśnie chodzi o to, że w dokładnie takich samych
                                  Zamieszczone przez szkoda
                                  piszesz, że spalasz pół litra mniej niż 1,8TSI, nie wiem czy to jakikolwiek powód do poprawiania sobie humoru, że się jeździ AKLem, dysponujesz 60% mocy tamtego silnika
                                  Ale co mi po mocy silnika skoro piszemy o jeździe w trasie ze stałą prędkością i to jeszcze na tempomacie ?? W mieście, gdzie trzeba czasami szybciej wystartować, to pewnie przydaje się moc, moment itp. Ale cały czas piszemy o jeździe w trasie
                                  A humor ?? Z zasady jestem zawsze w dobrym humorze, ale jeśli moje stare auto spala w takich samych warunkach mniej niż nowoczesne jednostki napędowe, to TAK.. poprawia mi to humor
                                  Zamieszczone przez szkoda
                                  to co mówisz to jakaś humoreska dla wszystkich 1,8 :?: :szeroki_usmiech
                                  Czyli nie tylko sobie poprawiam humor, ale i wszystkim posiadaczom 1.8 TSI Czyli jest dobrze Każdy jest w dobrym humorze :szeroki_usmiech
                                  Pozdrawiam

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Viniu
                                    Ale cały czas piszemy o jeździe w trasie
                                    no tak, w trasie osiągi i mozliwości są w zasadzie zmienną do pominięcia, zwłaszcza w Polsce
                                    ale jak jesteśmy wszyscy w dobrych humorach, to rzeczywiście to jest najważniejsze
                                    dobry humor i wygodne buty to podstawa :idea:
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Leniwiec
                                      Mi przy 140 spalanie oscyluje w granicach 8,5-9 litrów a przy 110 średnio wychodzi 7,5-8l. Przy stałej prędkości na tempomacie, żadnego przyspieszania, żadnych górek, nic. Tylko zakręty i pusta droga, bo wracam często późną nocą i jest pusto.
                                      Zamieszczone przez szkoda
                                      no tak, w trasie osiągi i mozliwości są w zasadzie zmienną do pominięcia, zwłaszcza w Polsce
                                      A ten dalej swoje

                                      Zamieszczone przez szkoda
                                      dobry humor i wygodne buty to podstawa :idea:
                                      I tego się trzymajmy Za pasem łyk-end, będzie można śmignąć gdzieś za miasto, podelektować się małym spalaniem... Świat jest piękny :szeroki_usmiech

                                      Ps. W sobotę jadę do tapicera na obszycie skórą kierownicy, lewarka biegów i ręcznego Z to co mi wiadomo, to powinno jeszcze zmniejszyć spalanie o 0,2l/100km :lol:
                                      Pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • No to ja też zapodam swoje pomiary.
                                        1.8 TSI 4x4 po wizycie w Comsport 210 koni w miescie 11 :? przy średnim traktowaniu trasa Chorwacja Polska 8.3 z średnią przelotu na 1000km 110
                                        Może i dużo ale i tak nigdy nie zamienie na klekota :twisted:
                                        O3
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                                        O2
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                                        Komentarz


                                        • 100% Warszawa = 10,779220779220 L
                                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Mihau
                                            100% Warszawa = 10,779220779220 L
                                            jeśli część odcinka drogi pomierzysz na kroki a drugą część śruba mikrometryczną to błąd pomiaru długości całego odcinka nie będzie w mikrometrach - podobnie tu jeśli dystrybutor leje powiedzmy z dokładnością do 100ml to nie podawaj spalanie z dokładnością do setnych albo tysięcznych części molekuły , a tak poza tym to zbliżone spalanie do mojego "zabieganego" 1.4 TSI :szeroki_usmiech
                                            - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Jac_ek
                                              nie podawaj spalanie z dokładnością do setnych albo tysięcznych części molekuły
                                              ale mi też się nie chce nic ponad kopiuj i wklej w tej kwestii :szeroki_usmiech
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • Ctrl + C i Ctrl + V rządzą
                                                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                Komentarz


                                                • Cześć, poczytałem, powertowałem i co powiecie na takie spalanie:
                                                  Octavia I combi 1999r 1.6 automat:
                                                  za miastem: 7,5-9,0
                                                  w mieście: 10,00-13,50
                                                  pół na pół: 7,9-9,1
                                                  mam powody do zmartwień (oprócz wzrostu cen Pb)?

                                                  Komentarz


                                                  • keey, biorąc pod uwagę, że to automat, to myślę, że jest zupełnie normalnie, więc szerokości

                                                    Ps. Jak Bogatynia sie trzyma ??
                                                    Pozdrawiam

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X