Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Na trasie Olsztyn Nidzica osiągnąłem minimalnie 5,2. Ale średnio na tym odcinku (albo na 7 albo drogą mniej uczęśczaną przez Butryny i Jabłonkę) spala mi średnio około 6. Silnik 1,4 tsi. Przebieg 2000. Jazda w miarę płynna

    Komentarz


    • komputer łże jak diabli - im krótszymi odcinkami sie jezdzi tym jest wieksza skala klamstwa, u mnie wg motostat komputer podawał 0.6 l za duże średnie, zobaczymy co dalej

      teraz małe porównanie: jeżdze do pracy 4 km w jedna strone, na tym odcinku 1.6 MPI po dojezdzie do pracy srednie pokazuje 9.5 - 10l, 1.8 T pokazywał 12 - 13

      1.6 sie o wiele szybciej nagrzewa, jesli to zalezy od pojemnosci przy 1.2 TSI byłaby rewelacja
      Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rkb
        1.6 sie o wiele szybciej nagrzewa, jesli to zalezy od pojemnosci przy 1.2 TSI byłaby rewelacja
        Zależy m.in. od wielkości (więc pewnie troszkę szybciej) i od materiału z jakiego jest zrobiony silnik.
        Mój "Batmobil"

        Komentarz


        • Zamieszczone przez kecaj
          Ale ja nie kwestionuje Jego spalania tylko pytam o sposób obliczeń. W moim przypadku co innego podaje komputer a co innego według tankowania. I nie ma tu reguły. Komputer raz podaje więcej a raz mniej. To zależy kto i jak tankuje samochód. Dlatego dla mnie bardziej wiarygodne jest spalanie średnie liczone sumarycznie od początku posiadania samochodu.
          a co to znaczy "to zleży kto i jak tankuje samochód"...?

          [ Dodano: Czw 29 Lip, 10 02:41 ]
          Zamieszczone przez martinex
          Zresztą - jak pisałem - i powtarzam się znowu. Auto nie powinno palić tak kosmicznych ilości paliwa jak 14l przy dynamicznej ale jednak miejskiej jeździe. Toyota NIGDY nie spaliła mi więcej niż 8l (tyle piła na autostradzie przy jeździe 165km/h czyli max "deska"). Na trasie schodziła bez żadnych sztuczek do 4.9.
          trzeba było pozostać przy Toyocie - najlepiej avensis
          ;-)
          moją pasją jest mordowanie... szkodników ;-)

          Komentarz


          • To może i ja dorzucę swoje 3 grosze. W 1 miesiącu walnąłem 6 tysięcy i jeśli nic się nie zmieni na paliwo wydam majątek

            Dane do testu:

            1.4 Manual
            Miasto Warszawa
            Klima no stop

            Spalanie:

            Jazda eko:
            Miasto - 9
            Trasa - 7

            Jazda jak lubię:
            Miasto - 10,5
            Trasa - 9

            Jak się uparłem raz na trasie to to przy średniej 80km/h miałem spalanie poniżej 6l.Da się Ale czy o to chodzi w życiu? :twisted:

            Generalnie jestem zadowolony, Jak chcę przyoszczędzić to się da, a jak nie mogę (zazwyczaj) to jest frajda.
            RoadRunner

            Komentarz


            • RoadRunner, masz normalne spalanie, wcale nie jest wysokie.
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • RoadRunner, jak Ci sie udalo tym silnikiem wycignac 9 w trasie? Autostrada? Ja mialem maks 9 jak lecialem 180 na prostych i zwalnialem do 120 w zakretach (1.8T) :P
                Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                Komentarz


                • Zamieszczone przez rkb
                  RoadRunner, jak Ci sie udalo tym silnikiem wycignac 9 w trasie? Autostrada? Ja mialem maks 9 jak lecialem 180 na prostych i zwalnialem do 120 w zakretach (1.8T) :P
                  Kraków - Wrocław.

                  Poniżej 150 nie schodziłem. Wiem, nie powinienem
                  RoadRunner

                  Komentarz


                  • trasa ,predkosc do 115 km/h - 7,1 , miasto delikatnie -11 , ogień - &



                    [ Dodano: Czw 29 Lip, 10 11:05 ]
                    Zamieszczone przez winni77
                    Zamieszczone przez rkb
                    1.6 sie o wiele szybciej nagrzewa, jesli to zalezy od pojemnosci przy 1.2 TSI byłaby rewelacja
                    Zależy m.in. od wielkości (więc pewnie troszkę szybciej) i od materiału z jakiego jest zrobiony silnik.
                    Miasto 1,2 tsi 85 km - 9L sprawdzone na testówce .Nie pali wcale tak malo tsi jakby sie niektórym mogło wydawac.

                    Komentarz


                    • Motor 2.0 T

                      Zawsze na pytanie ile pali?? odpowiadam, że tyle ile wleje
                      A tak na poważnie to:
                      -w mieście przy spokojnej jeździe ok. 8,5-9,5 L
                      -w mieście przy zabawie od 11 do 16 L :diabelski_usmiech

                      -trasa 2 razy testowałem na dłuższych trasach ok 700 km każda i raz wyszło mi 6,2 L a drugi raz 6,3 L.
                      I jak to w trasie była trochę zabawy z prawym pedałem było Ale generalnie prędkość przelotowa w granicach 110 Km/h

                      Jestem bardzo zaskoczony tym silnikiem 8)
                      Życie zaczyna się po...wyżej 4 tyś obrotów

                      Komentarz


                      • zafascynowany dokładnymi wyliczeniami szkody

                        100% miasto = 11,469453 :evil:
                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Mihau
                          100% miasto = 11,469453
                          to źle :?:
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • normalnie
                            jak to kolega wyżej napisał
                            samochód pali tyle ile się do niego wleje
                            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Mihau
                              zafascynowany dokładnymi wyliczeniami szkody

                              100% miasto = 11,469453 :evil:
                              Ja w 100% mieście dochodzę do 7,8. :P

                              Komentarz


                              • Cześć wlaśnie wróciłem z trasy Poznań-Oświęcim-Wadowice-Gliwice-Złoty Stok-Lądek Zdrój-Srebrna Góra-Wrocław-Poznań-wyszlo 1330km.prędkości w granicach 90-140 a na autostradzie(około 400km) prędkość między 140-180 km.Spalanie wyszło 7.2 litra a według kompa 7.3l.
                                Fiat Palio Weekend 1.2 16v 59kw. 2002r

                                Komentarz


                                • Moto 2.0 FSi jak widze rodzynek na forum.
                                  Spalanie w zależności od stylu jazdy:

                                  Oszczednie z zabawa gazem:

                                  Miasto Warszawa +climatronic 9,5 l/100km
                                  Trasa (Katowicka) + climatronic 6,6 l/100km

                                  Mój styl jazdy (czyli kucyki musza pobrykać):

                                  Miasto Warszawa +climatronic 12 l/100km
                                  Trasa (Katowicka) + climatronic 8,5 l/100km

                                  Nie wim czy duzo czy mało ale jak na 2.0 jestem zadowolony choć cena 98 dobija

                                  Komentarz


                                  • Bart_wawa widzę że ok. literek więcej spala Twoja 2 litrówka, choć poniżej 7-ki ja jeszcze nie zszedłem, ale też ekonomika na trasie nie zaliczyłem. Suma sumarum jak na 2 litry nie jest źle i masz tych kucy jednak więcej niż ja :szeroki_usmiech
                                    Smerf Miętus

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Mickul
                                      Zamieszczone przez Mihau
                                      zafascynowany dokładnymi wyliczeniami szkody

                                      100% miasto = 11,469453 :evil:
                                      Ja w 100% mieście dochodzę do 7,8. :P
                                      a powinienieś do 7,245 biorąc wprost ze stosunku mocy nie licząc giftu
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz


                                      • Witam. W sobotę wróciłem z wyprawy do Grecji. W sumie ok. 4900 km.
                                        Spalanie wg kompa średnie z całej trasy 7,2.
                                        5 osób (3+2) + bagaż w kufrze. Średnia prędkość 87 km/h. Autostrada do 150.
                                        Spodziewałem się gorszego wyniku, ale jestem pozytywnie zaskoczony.

                                        Komentarz


                                        • consul, tak z innej beczki - dopompowałeś sobie tylne koła do 3 atmosfer przy takim obciążeniu?
                                          Mój "Batmobil"

                                          Komentarz


                                          • Pewnie Cię zaskoczę, ale dopompowałem.
                                            Chociaż, pewnie 3 atrmosfery nie były konieczne, bo z tyłu jechała trójka dzieciaków i łącznie nie ważyły tyle co jeden dorosły

                                            Komentarz


                                            • consul, nie zaskoczyłeś mnie Ciekawy byłem czy te spalanie było na poprawnie napompowanych oponach
                                              Mój "Batmobil"

                                              Komentarz


                                              • Mam prośbę, ale wyłącznie do posiadaczy 1.4 TSI :szeroki_usmiech
                                                Napiszcie proszę, ile wam pali przy 110 i 140 km/h - chodzi mi tylko i wyłącznie o przypadek, gdy droga jest równa jak stół i tak pokonanych kilka km na tempomacie. Czyli średnie chwilowe spalanie z takiego odcinka.
                                                Od razu uprzedzam, że nie chodzi mi o licytowanie kto da mniej :diabelski_usmiech
                                                Chcę tylko odnieść to do mojego przypadku, więc może być na priva by nie zaśmiecać wątku. Prosiłbym tylko o zaznaczenie, czy manual czy DSG.
                                                Pozdro

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Leniwiec
                                                  Chcę tylko odnieść to do mojego przypadku, więc może być na priva by nie zaśmiecać wątku. Prosiłbym tylko o zaznaczenie, czy manual czy DSG.
                                                  Niekoniecznie na priva, niektórych też to interesuje

                                                  Komentarz


                                                  • wiem, że mam 1.8 TSI ale jak jechałem A1 to przy licznikowym 138km/h na tempomacie na równym było ok. 7,5 litra chwilowe spalanie

                                                    *napisałem tak dla porównania z 1.4 TSI
                                                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X