Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Maicroft
    Nie da sie wolniej, bo nawet zapiecie na tempomacie 90km/h owocuje wynikiem ponad 5l. AHF palil mi jak wielu, a ta bestia nie ma zamiaru - wiec po raz kolejny dopisze, ze z DSG nie ma szans na obnizenie spalania, ono go jedynie podnosi, tak samo jak 4x4 :diabelski_usmiech
    dsg niesluzy do obnizania spalania..tylko do relaksu w czasie jazdy :P

    Komentarz


    • Pamietam jak sie ten cud pojawil, to informatory wszelkiej masci podawaly nizsze zuzycie paliwa dla DSG :twisted:
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • NOOOO.. :szeroki_usmiech
        jakos trzeba zachecic do kupna :lol:
        to tak jak te 'eco?! START-STOP '!niby oszczedza ale jak podliczyc to jeszcze wyjdzie doplata :lol:

        [ Dodano: Pią 17 Maj, 13 13:33 ]
        moja OC dsg ma spalanie miedzy 7.6L a 8.9L a wiedz, zadna tragedia
        kiedys mialem passka w v6 4motion i tiptroniku- no to bylo spalanie warte komentarzy.. miedzy 12L a ... 20L :szeroki_usmiech
        od tego czasu twierdze, za jak nie pali wiecej niz DYCHE na sto,to niema co sie przejmowac :lol:
        moje druga skodzinka zamyka sie w 10L , dokladnie 9.8L ,czyli wszystko OK :P

        Komentarz


        • W weekend znów do Wisły tym razem Malinka (A1/Żory) 100 km.

          Tam pocisnąłem na wariata - Vmax=160/170 ( na samej wiślance w porywach 130/140); Vśr =93; t=1h05min -> spalanie 6,8l z kompa

          Z powrotem - full PSJ - Vmax=90; Vśr =71; t=1h25min -> spalanie to samo -> 4,0 l z kompa 8)

          Co ciekawe wujek google pokazuje czas tej trasy 1h39min ( Dynamic Link Not Found ) :lol: Skąd oni biorą te algorytmy? :roll:
          MARCIN
          Mój szkodnik

          Komentarz


          • Zamieszczone przez bzyq_74
            :lol: Skąd oni biorą te algorytmy? :roll:
            Z Europy Zachodniej.
            Jak będziesz jechał przez Europę przepisowo to właśnie w takim czasie taki odcinek tam przejedziesz.
            Podobnie skandynawia - znajomy był w Szwecji i mówił że jeżdżąc tam przepisowo dojeżdża się +- 5 min od czasu wyliczonego przez nawi i to na trasach 150-300km.

            Ale tu mamy PL pany - każdy przecież wie że jadąc przepisowo ten odcinek pokonamy w czasie +50-70% większym od wyliczanego, do czego przyczyniają się m.in. durnie poustawiane ograniczenia prędkości, więc każdy jedzie na własny rozum a nie ograniczenia
            Była O1 kombi ALH++ 150/340
            Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

            Komentarz


            • soszek81, WG na drodze 2 -pasmowej Żory-Ustroń Dynamic Link Not Found podaje średnią prędkość 55 km/h.
              Na porównywalnym odcinku co do ograniczeń prędk./świateł/natężenia ruchu np.: Czeladź - Cz-wa Dynamic Link Not Found średnia już 72 km/h lub Grójec-Janki Dynamic Link Not Found 70 km/h gdzie są to wartości prawidłowe.
              MARCIN
              Mój szkodnik

              Komentarz


              • weekendowy wypad nad morze , Madryt-Benlamadena ,560 km czas 4h33min(nocna jazda,zero tloku ) srednie spalanie w/kom. 7.7L
                powrot, niestety w dzien,czas 6h51min(1 postoj), srednie spalanie w/kom. .. 9,1L (ciagle hamowanie i przyspieszanie tak sie jezdzi z tymi bezmozgowymi hiszpanami!) :roll:

                Komentarz


                • Od kupna wypalam czwarty bak, a pierwsze 3 pomiary były takie:
                  1. 6,36 l/100km, komp: średnie 5,8l/100km, średnia prędkość 31km/h, błąd komputera 8,81%;
                  2. 5,62 l/100km, komp: średnie 5,1l/100km, średnia prędkość 41km/h, błąd komputera 9,25%;
                  3. 5,39 l/100km, komp: średnie 4,8l/100km, średnia prędkość 48km/h, błąd komputera 10,95%.
                  Paliwo Lotos, struktura procentowa: 30-40% trasa, reszta miasto (odcinki 5-20km)
                  Jak odbierałem auto to w trasie przy prędkościach 80-100 (zima) komputer pokazał 3,8l/100km ale po doświadczeniach z innych aut czułem, że to naciągane i tak się później okazało
                  OII Combi 1.9 TDI BXE 2008 Ambiente ***234 kkm***
                  Opel Corsa 1.2 A12XER 150 Edition 2012 ***38kkm***

                  Komentarz


                  • moja ibiza 130 kucy, ostatnie tankowania:
                    - 100% miasto (dojazd do pracy 9 km) średnia predkość 27 km/h spalanie 7l/100 km
                    - trasa 2x120 km średnia prędkość około 72 km/h spalanie 5,5l/100 km

                    Komentarz


                    • BXE+
                      odległość - 136km
                      średnia prędkość - 92km/h
                      średnie spalanie - 6,5l/100km
                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                      Komentarz


                      • Trasa 835 km do Więcborka i nazot; vśr 70km/h; spalanie 4,9 l
                        MARCIN
                        Mój szkodnik

                        Komentarz


                        • Panowie proponuje pisac czy podajecie spalanie z komutera czy wiliczone z baku bo to naprawde róznica w naszych skodach
                          ponizej link do mojego motosat auto zawsze tankowane pod korek - blad odbicia pistoletu tez wyeliminowany bo zawsze tankuje z max odpowietrzeniem pod sam korek czyli chyba najbardziej wiarygodne info no i ileosc tankowan spora

                          auto używane raczej w miescie- wawa- jako auto PH wiec codziennie odpalam je ok 30razy co tez pewnei nie jest bez znaczenia
                          ASV+

                          Komentarz


                          • Kraków - Więcbork. 1016 km, przejechane ze średnią 70 km/h. Spalanie z kompa 5,0 l/100 km i nawet rezerwa się nie zaświeciła 8)

                            Zasięg na pozostałości 130 km.

                            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                            Komentarz


                            • Katowice-Warszawa 5.0 Warszawa-Katowice 5.4 zadnych korkow,jazda przepisowo,tak jak znaki pozwalaly :P
                              Kondziu

                              OCP

                              Komentarz


                              • Z ostatniego tankowania - trochę trasy, trochę miasta, trochę stania w kompletnie nieruchomych korkach w godzinach szczytu.

                                Dystans 299km - śr prędkośc 37km/h z kompa - spalanie 6,23l/100km z dystrybutora.

                                Komentarz


                                • Katowice-Omis 1200km sr.96,dozwolona predkosc+10km/h.W Cro 150km/h.Spalanie 5.9l.3 dorosle osoby ,dziecko i full bagaznik.Jestem mega zadowolony.
                                  Kondziu

                                  OCP

                                  Komentarz


                                  • Warszawa-Lublin-Warszawa śr. prędkość 75km/h, klima właczona, na pokładzie 3os bez bagażu... wynik 4,5L

                                    Komentarz


                                    • 50km non stop 150-210km/h spalanie 9.5 :lol:
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz


                                      • Ogólnopolski zlot objechany na jednym baku. W sumie trasa 1016 km po drogach krajowych. Po tankowaniu wyszło 4,92 l/100 km. Komp niewiele się pomylił, bo wskazał 5,0 l/100 km. Średnia prędkość z całego baku to 66 km/h. Wynik uważam za niezły 8)

                                        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                        Komentarz


                                        • Panowie, jak czytam jakie osiągi macie w temacie spalania Waszych skodolotów to mi szczęka spada na glebę. Moje BKD po wirusie średnio spala po mieście/obwodowej 3 miasta/załączonej klimie - 8l/100km. Nie powiem, używam sobie na pedale przysłowiowego gazu notorycznie zmniejszając jego kąt do podłogi, czas zmiany owego kąta również nie należy długich. Więc nie dziwne, że nie mogę zejść do sześciu litrów na sto. Czasem z rana jak jadę do pracy i mam nastrój na PSJ (6:00, w większości obwodnica trójmiejska na pełnym przelocie) to na szafie mam wynik 5.4, czyli pewnie można, tylko ile :diabelski_usmiech ?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez loru
                                            BXE+
                                            odległość - 136km
                                            średnia prędkość - 92km/h
                                            średnie spalanie - 6,5l/100km
                                            BXE seria (kapcie 225)
                                            średnia prędkość 34 km/h
                                            średnie spalanie - 6,3 l/100km

                                            Komentarz


                                            • Nawet pomimo, że moja SuperBaśka ucierpiała troche na aerodynamice to lubię ją za oszczędność. Ostatnie 920km przejechała ze średnią 5,86/100 według tankowania, komp pokazał 5,5/100 czyli niewielki błąd w stosunku do rzeczywistości.
                                              Marek

                                              Komentarz


                                              • Odległość ponad 1200km, średnie spalanie blisko 9l z całej trasy więc takiego wyniku nawet nie odnotowuje podczas miejskiej jazdy :lol:
                                                Srednie spalanie przy prędkości 2.0zł na tempomanie oscyluje w okolicy 11-12l
                                                Srednie spalanie na odcinku 100km jadąc autostradą z powyższymi prędkościami wynosi około 10l

                                                Reasumując, jeżdżąc po Polsce nawet bardzo szybko nie ma szans spalić więcej niż 10l ropy na każde 100km w dwulitrowym dieslu robiąc trasę północ - południe, ciekawe ile by wyszło w dłubniętym 2.0TFSI :?:
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez piramida
                                                  ciekawe ile by wyszło w dłubniętym 2.0TFSI
                                                  tak ok. 4-5 litrów więcej przy takich prędkościach

                                                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                                  Fotki
                                                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                                  Fotki

                                                  Komentarz


                                                  • ostatnio testując chipa, przy prędkości coś w okolicach dwójka z przodu pokazywało 12-13l chwilowe no on już się tak bardzo nie waha jak przy ruszaniu ze świateł więc tak była by pewnie średnia tylko w Polsce nie ma takiej długiej prostej żeby to przetestować
                                                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X