Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia II, 2006r. 1.6 MPI BSE + LPG Stag

    Średnio prawie zawsze wychodzi mi 8 litrów gazu z mniejszym lub większym hakiem + jakiś 1 litr benzyny. Jeszcze nie udało mi się zejść poniżej 8 (przelatane na gazie 55 tyś. km)
    (jazda po małym mieście i trasa w różnych proporcjach).

    Największe spalanie jakie osiągnąłem na baku to 13,25 l. przy 160-180 km/h na autostradzie.

    Wszystkie tankowania od założenia instalacji gazowej zapisywane na motostacie.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez magistratus Zobacz wpis
      Octavia II, 2006r. 1.6 MPI BSE + LPG Stag

      Średnio prawie zawsze wychodzi mi 8 litrów gazu z mniejszym lub większym hakiem + jakiś 1 litr benzyny. Jeszcze nie udało mi się zejść poniżej 8 (przelatane na gazie 55 tyś. km)
      (jazda po małym mieście i trasa w różnych proporcjach).

      Największe spalanie jakie osiągnąłem na baku to 13,25 l. przy 160-180 km/h na autostradzie.

      Wszystkie tankowania od założenia instalacji gazowej zapisywane na motostacie.



      To mamy tak samo

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • Octavia I 2.0 AZJ, MY03, LPG BRC Sequent Alba

        Spalanie średnie ok. 11,5 litra, proporcjonalnie 40% miasto, 35% autostrada, 25% po za miastem.
        Najmniejsze jakie miałem to 5,6 litra gazu - tak tak, na prawdę xD Osiągnąłem to w taki sposób, że jechałem nocą (ruch prawie zerowy) do Katowic, nastawiłem tempomat na tempo ciężarówki która jechała przede mną i caaaaały czas aż do Kato tak jechałem. Sam byłem pod wrażeniem, liczyłem spalanie z dziesięć razy, liczyła ma luba i kolega, zawsze wychodziło to 5,6 litra :v
        Największe - okolice 17-18 litrów
        Dziś wróciłem od rodzinki, jechałem generalnie większość czasu po A4 z prędkością ~150 km/h, komp pokazał 10,1 litra, więc spaliłem nie więcej niż 12.
        Jak dla mnie bardzo dobre spalanie

        5W40 Castrol EDGE
        Punktów: 7
        Felicia FL 1.3 MPI LPG --> Octavia I FL 2.0 AZJ LPG/Focus I 1.6 LPG
        Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie!

        Komentarz


        • 1.6 BFQ z Landi Renzo, codziennie dojeżdzam 120 km , przy prędkości około 100-110 km/h wychodzi mi ponizej 8 litrów .Na gazie przejechałem, 140 tyś km i odpukać bezawaryjnie , bez zadnej regulacji , jedynie wymiana filtrów co 15 tyś (lotna, polistyren) i 30 tyś ciekła

          Komentarz


          • O1 RS 1.8T 180 KM kombi + LPG, 4 osoby oraz bagażnik załadowany do linii okien.

            Na odcinku prawie 800 km średnia prędkość z komputera to 90 km/h, wyszło 9.3L LPG wg tankowań gazu do pełna i ponownym zerowaniu licznika (komp przez całą traske nie był zerowany). Komp pokazuje 8.2 benzyny (patrz filmik w linku poniżej). Rzeczywiste spalanie LPG wyniosło 9.3L/100 km

            http://patrz.pl/film,rs-mp4,175782.html (nie wiem o co chodzi o ostrzeżeniu, że filmik jest od 18 lat ? Nie ma tam żadnych zbereźnych treści )

            Autostrady przeważnie utrzymywane 150 - 160 km/h a czasem i było dużo szybciej ale to było na chwilę przy wymijaniu, S-ki przeważnie 150 km/h, trochę przez Warszawę (niedziela prawie brak ruchu) i odrobinę bokiem przez Łódź no i na miejscu już spokojnie lokalnymi drogami.Generalnie trasa 90%, 10% miasto. Koła 17stki ale to chyba niewiele co zmienia.

            Niespełna 9,5 litra gazu przy raczej żwawej jeździe uważam za dobry wynik.

            Wkurza to że powyżej 170 km/h jest już bardzo głośno zwłaszcza w tylnej części nadwozia (tam praktycznie brak jakiegokolwiek fabrycznego wygłuszenia)


            Natomiast 100% jazda po mieście, raczej spokojna ale nie emerycka przeważnie 11 - 12 litrów, do tej pory najniższe spalanie w trasie..... w sumie nigdy nie miałem okazji sprawdzić ile spali przy ekstremalny oszczędzaniu i mega płynnej jeździe, gdyż wszelkie próby kończyły się brakiem cierpliwości
            Ostatnio edytowany przez KrzysiekVRS; 48062.

            Komentarz


            • Ja od jakiegoś czasu prowadzę statystykę spalania w telefonie przy pomocy aplikacji "dziennik tankowań". Zebrane dane nie uwzględniają benzyny zużytej "na rozpałkę" ale robię zazwyczaj trasy kilkadziesiąt km naraz więc pół zbiornika wystarcza na kilka miesięcy - wartość pomijalna przy tej ilości tankowań. Ostatnimi miesiącami auto też już więcej odpoczywa niż jeździ dawniej tankowanie bywało czasem codziennie teraz sporo km robię służbowym.
              Zazwyczaj trasy pokonywane krajówkami GP, S, A więc prędkości 90-140km/h i więcej w różnych porach dniach i warunkach . Spalanie powyżej 10 l/100km wychodzą albo z samych autostrad gdzie jest zazwyczaj okolica 150-160 km/h lub też kiblowanie w porannych korkach. Generalnie dość trudno przebić spalanie 10litrów w cyklu mieszanym a z gazem się nie pieszczę.
              W załączniku wrzucam zrzut ekranu.
              Załączone pliki
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • Dawno nic w tym temacie nie było dopisywane - zatem szpadel w dłoń i trzeba temat odkopać

                Okres od 18 paźdz. do 1 luty --> LPG średnia 9,54 litra / 100 km okres zimowy, cykl mieszany, sporo krótkich odcinków (gdzie często przynajmniej przez 1km silnik pracował na benzynie).
                Przy okazji obniżki cen zatankowałem znów pod korek benzynę i zrobiłem wyliczenia, ile poszło benzyny spalanie benzyny 0,44 litra / 100 km - okres i warunki j/w.
                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X