Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Podłokietnik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    adamusiek, byl temat poszukaj :P ktorys kolega dorabial te zawiasy z blachy i wkreta bodajze...
    sprzedam do OI :

    szyby cala lewa strona
    nadkole nowe LP
    kontakt PW

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez vince123
      ktorys kolega dorabial te zawiasy z blachy i wkreta bodajze...
      to wiem
      mi chodzi o to jak ją później założyć :wink:

      Komentarz


      • #28
        A mam przy okazji pytanie.
        Jak zdjąć tą górną część podłokietnika. Odkręciłem dwie śrubki w środku i nie wiem co dalej???
        pozdrowienia

        Komentarz


        • #29
          Ale nadal czekam na odpowiedz na moje pytanie
          i wrzócam kilka linków odnośnie podłokietników - Szukanie nie boli :
          Link
          Link

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez Chudy
            Szukanie nie boli
            pokaż mi gdzie masz odpowiedź na pytania powyżej 8)

            Komentarz


            • #31
              Cześć Panowie!

              Może ktoś mi polecić jakiś podłokietnik?

              Wydaje mi się, że na allegro mało który pasuje...

              Z góry dzięki!

              Komentarz


              • #32
                Też się zastanawiam nad podłokietnikiem. Ori ciężko znaleźć, jest sporo zamienników/podróbek.

                Może ktoś wie czy np taki: Link
                będzie OK, czy totalna lipa??, miałem kiedyś taki ''uniwersalny'' i wytrzymał 3 tygodnie :evil: , oparłem się mocniej i się połamał
                Może ktoś ma doświadczenia z tymi z alledrogo :?: :!:
                1.9 TDI ALH, narazie 90KM

                Komentarz


                • #33
                  Kupiłem ze dwa miechy temu taki sam (nawet od tego samego kolesia), jak nie dasz podkładek sprężynujących i dobrze z wyczuciem nie przykręcisz (elementy wykonane z aluminium) to będzie się co chwila "luzował". Ja się staram nie wieszać na nim i jego nie obciążać (tylko czym jest jego obciążanie ?? ). Co do wykonania jest całkiem nie źle.
                  Reasumując polecam, za takie pieniądze to rozsądna alternatywa, ale oryginał to to nie jest i troszkę "jemu" brakuje. I ważna sprawa, zapomnij że będziesz miał zapalniczkę, KONIECZNY jest demontaż, w moim przypadku "łapa" mocująca w tunelu przeszkadzała. W opisie natomiast nie było o tym wzmianki. Konieczne jest też przycięcie (jakiś 1cm) dolnej osłony podłokietnika, a od strony foteli z tyłu trzeba wyciąć ciut więcej aby mona było otwierać schowek/popielniczkę.

                  Komentarz


                  • #34
                    mrfazi, dzięki za info. chyba się skuszę na niego. Ori ciężko znaleźć a za tą cenę chyba warto zaryzykować.
                    Zamieszczone przez mrfazi
                    zapomnij że będziesz miał zapalniczkę, KONIECZNY jest demontaż
                    Ja zamontowałem zapalniczkę/gniazdo 12V w tunelu w nogach pasażera, wygodniej podłączać nawigację, kable się nie plątają :szeroki_usmiech

                    Jak dojdzie do mnie to podzielę się wrażeniami z montażu i funkcjonalności podłokietnika.
                    1.9 TDI ALH, narazie 90KM

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez mrfazi
                      Kupiłem ze dwa miechy temu taki sam (nawet od tego samego kolesia), jak nie dasz podkładek sprężynujących i dobrze z wyczuciem nie przykręcisz (elementy wykonane z aluminium) to będzie się co chwila "luzował". Ja się staram nie wieszać na nim i jego nie obciążać (tylko czym jest jego obciążanie ?? ). Co do wykonania jest całkiem nie źle.
                      Reasumując polecam, za takie pieniądze to rozsądna alternatywa, ale oryginał to to nie jest i troszkę "jemu" brakuje. I ważna sprawa, zapomnij że będziesz miał zapalniczkę, KONIECZNY jest demontaż, w moim przypadku "łapa" mocująca w tunelu przeszkadzała. W opisie natomiast nie było o tym wzmianki. Konieczne jest też przycięcie (jakiś 1cm) dolnej osłony podłokietnika, a od strony foteli z tyłu trzeba wyciąć ciut więcej aby mona było otwierać schowek/popielniczkę.
                      Witam, kupilem podlokietnik u tej samej osoby tylko ze do Octavii II FL Mint wykonany jest dobrze i pod kolor tapicerki. Montaz prosty bez wiercenia, nie skrzypi jest wygodny regulowany otwierany nie przeszkadza w samochodzie (latwy do demontazu) jestem zadowolony. :drive:
                      Załączone pliki
                      Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                      Komentarz


                      • #36
                        właśnie, a co z zapalniczką albo podłączeniem telefonu czy navi?

                        Komentarz


                        • #37
                          Zabrałem się wczoraj i .....
                          okazało się że brakuje mi śrub, mam tylko ta jedną która łączy podłokietnik z łapą, natomiast grakuje mi tych które łączą łapę z tunelem, wybrałem zwykłe 5,8 tylko ciut za długie więc będe musiał dac po nakrętce z jednej i z drugiej strony, będzie to uciążliwe i mam nadzieję, że podniesiony łeb śruby nie skomplikuje mi zycia .... ale ..... jedna z nóg łapy wypada w miejscu gdzie już mam wkręconą śrubę od ręcznego .... czyżbym miał ja odkęcać .... a może tylko na dwóch pozostawić ?
                          www.prostetorodo.pl

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez macherstudio
                            Zabrałem się wczoraj i .....
                            okazało się że brakuje mi śrub, mam tylko ta jedną która łączy podłokietnik z łapą, natomiast grakuje mi tych które łączą łapę z tunelem, wybrałem zwykłe 5,8 tylko ciut za długie więc będe musiał dac po nakrętce z jednej i z drugiej strony, będzie to uciążliwe i mam nadzieję, że podniesiony łeb śruby nie skomplikuje mi zycia .... ale ..... jedna z nóg łapy wypada w miejscu gdzie już mam wkręconą śrubę od ręcznego .... czyżbym miał ja odkęcać .... a może tylko na dwóch pozostawić ?
                            Tu jest dosc dokladnie opisane i sfotografowane jak to zamontowac

                            Forum - Octavia Club Polska

                            Komentarz


                            • #39
                              Do mnie właśnie doszedł. mam tylko pytanie, jest to model od Golfa 4, trzeba przyciąć plastik, to nie problem.
                              Mam pytanko, w instrukcji piszą że trzeba podciąć łapę metalowa bo inaczej nie wejdzie gniazdo zapalniczki. Może ktoś dokładnie wie którą i jak bardzo podciąć,
                              czy tą zaznaczoną strzałką ??, jeśli tak to jak bardzo i w którym miejscu?
                              Wolał bym to zrobić zanim zacznę montować

                              foto:
                              1.9 TDI ALH, narazie 90KM

                              Komentarz


                              • #40
                                Zazdroszcze tej śruby z tulejka jak wnosze ja wkrecisz na wystajaca srube która mocuje ręczny będę musiał kombinować faktem jest ze tam wszystko jest podopasowywane i miejsca niewiele ale zycze powodzenia przy rzezbieniu ja tylko myśle czy sobie nie wpuścić przedluzki pod USB do podłokietnika
                                www.prostetorodo.pl

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez macherstudio
                                  myśle czy sobie nie wpuścić przedluzki pod USB do podłokietnika
                                  ten pomysł mi się podoba, wrzucić USB (ładowarke do tel) w podłokietnik, chyba wezmę to pod uwagę przy montażu :szeroki_usmiech



                                  A ktoś może wie którą łapę i jak podciąć :?:
                                  1.9 TDI ALH, narazie 90KM

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Podłokietnik mam i ja .... ale .....

                                    1. ostrożnie i delikatnie przy ściąganiu bocznych plastików
                                    2. nie miałem org. śrub więc poradziłem sobie stosując zwykłe śruby z nakrętkami, aczkolwiek miałem je za długie więc po stronie gdzie łapa ma dwa mocowania dałem po jednej na śrubę podkładce-nakrętce a na dole skontrowałem to drugą nakrętką, trochę cierpliwości i się przykręci choć miejsca mało.
                                    3. po stronie gdzie łapa ma jedno mocowanie sprawa się skomplikowała, nie dało się nakręcić nakrętki na śrubę wystającą z ręcznego więc ...... zrobiłem odwrotnie, wkręciłem śrubę do góry nogami w samą łapę tj. tak aby łeb śruby oparł się na śrubie od ręcznego a u góry przykręciłem nakrętką ..... ale wyszła cała łapa ciut za nisko, dobrze byłoby dołożyć po zwykłej podkładce, albowiem boczny plastki, który zakłada się po skręceniu łapy z podłokietnikiem ma o jakieś2 mm. za mało miejsca i rozchodzi się .... znając życie nie będzie mi się chciało tego odkręcać .... więc taśma zaciągająca czarna zrobi swoje.
                                    www.prostetorodo.pl

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      No to zamontowałem

                                      montaż bez większych problemów. trzeba było podciąć plastik, i odrobinę przesadziłem, ale nie jest źle :szeroki_usmiech

                                      jak dla mnie za tą kasę to rewelacja, jestem zadowolony,

                                      no i nareszcie mam gdzie oprzeć lewy łokieć
                                      1.9 TDI ALH, narazie 90KM

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Witam .
                                        Podepnę się ze swoim pytaniem żeby nie zakładać nowego wątku . A więc koledzy czy podłokietnik z superba I będzie pasował do octavki I ?
                                        Pozdrawiam .
                                        Arecki

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Arecki55, tak na pierwszy rzut oka to NIE bedzie pasował.

                                          wygląda inaczej, i jest inaczej mocowany:

                                          Foto
                                          1.9 TDI ALH, narazie 90KM

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Witam
                                            Jak można bezpiecznie nie urywając zawiasów ściągnąć górę podłokietnika

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamierzam kupić do swojej Octavii podłokietnik. Czy macie jakichś sprawdzonych sprzedawców i modele podłokietników, które nie rozsypią się po krótkim czasie użytkowania? Czy np. taki: Link będzie pasować bez problemu czy trzeba coś przerabiać przy montażu? Niektóry piszą coś o przycinaniu plastiku albo metalowej łapy...
                                              Skoda Octavia II (1Z3), 1.6 MPI 102 KM BSE, 2012 rok.

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                sharky, bez przeróbek pasuje tylko ori, ten który podałeś w linku trzeba trochę dopasować. Trzeba podciąć plastik w podłokietniku, mały problem. Jeżeli masz O1 po faceliftingu to pojawi się większy problem, łapa do montażu nie będzie pasować, bo wejdzie pod gniazdo zapalniczki. Są na to dwie opcje, rezygnujesz z zapalniczki lub ja przenosisz (według mnie głupota) lub druga kupujesz oryginalną łapę (niestety spory koszt, dostępna chyba tylko w aso)
                                                Octavia Tour Ice+ 1.6Mpi
                                                Octavia 2 Elegance 1.8TSI

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Czyli najlepiej szukać oryginału... A czy do oryginalnej łapy z ASO będzie pasować ten podłokietnik z linka?
                                                  Skoda Octavia II (1Z3), 1.6 MPI 102 KM BSE, 2012 rok.

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    powinien pasować,
                                                    ja mam założony ten Błąd / Error , nie było problemu z montażem, łapa niestety kosztowała niestety coś około 50-60zl
                                                    Octavia Tour Ice+ 1.6Mpi
                                                    Octavia 2 Elegance 1.8TSI

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X