Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wycieraczki "Kaput" ?? - jest na to sposob

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    wczoraj przerobilem cala operacje:-) od znajomego blacharza dostalem wskazowke jak wyciagnac zapieczone sworznie:
    w imadlo gnojka i podgrzewamy opalarka, zacznie strzelac, gotowac sie w koncu dymic i wtedy kombinerki i krecimy na maksa az puści i wtedy mozna juz delikatnie go mloteczkiem wybic, aby nie uszkodzic gwintu pukamy w ten plaskownik a nie w sam sworzen gdzie jest gwint, no chyba ze nakretke dac tak jak nico21 i mozna smialo walic:-)
    pozdrawiam
    sprzedam fotele RS,
    Jeep SRT8 MY08

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez jezy
      aby nie uszkodzic gwintu pukamy w ten plaskownik a nie w sam sworzen gdzie jest gwint, no chyba ze nakretke dac tak jak nico21 i mozna smialo walic:-)
      Z tym śmiałym waleniem to ja bym nie przesadzał :szeroki_usmiech

      Stuknąłem tylko raz w taką nakrętkę. I odpadła cała część gwintowana razem z nakręconą nakretką :diabelski_usmiech

      Ta część z gwintem jest przehartowana na wskroś.

      A z podgrzewaniem to fakt, blacharze częściej używaja do tego palnika. Jednak osobiście chyba najpierw bym to zamoczył w jakimś penetratorze. Grzanie to szybka metoda, ale to jednak ostatecznośc, można wyciagnąć oś razem z tulejkami.
      Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

      Komentarz


      • #53
        RomanS, mysle, ze jakby polezalo dzien w Pepsi to by puscilo bezproblemowo :szeroki_usmiech
        Przypadkowo natknalem sie na ten temat. Moje lewa wycieraczka piszczy juz od niepamietnych czasow. Nic z tym nierobilem bo ktos mi kiedys powiedzial, ze tam sa teflonowe tulejki no to niesmarowalem myslalem, ze smarujac teflon olejem tylko pogorsze sytuacje bo zacznie sie przyklejac syf i dopiero bedzie kongo :twisted:
        A to teraz zaskoczenie z mojej strony. Tym wieksze zaskoczenie bo moje auto ma juz 8lat i 196kkm a wycieraczki normalnie smigaja i jeszcze nikt do mechanizmu niezagladal a wycieraczki chodza z tym, ze jak juz wspomnialem lewa popiskuje sobie juz od paru lat
        Chyba rowniez bede musial zajrzec do silniczka.
        A czy ktos ma jakis pomysl jak to jakos oslonic zeby nie trzebabylo juz kolejny raz tego rozbierac :?: No i czy ten niby ulepszony mechanizm pasowac bedzie do OI przed fl :?:

        Pozdro

        Komentarz


        • #54
          ja poradziłem sobie ze zdjęciem w prosty sposób:kawałek drewienka i młotek przyłożyłem z boku i jedno uderzenie - samo wyskoczyło :lol:

          Komentarz


          • #55
            Witam
            Dzięki za super objaśnienie jak wyczyścić i nasmarować sworznie wycieraczek. Ostatnio zrobiłem to u siebie. Zaniepokoiło mnie że "aluminiowa rurka" w którą wchodzą sworznie (i która je łączy) przesuwa się w uchwycie (przymocowanym trzema niewielkimi śrubami do silniczka wycieraczek).
            Czy ta "rurka"powinna być trwale połączona (np zespawana) z uchwytem (widoczne są ślady jakby po połączeniu)? Wycieraczki pomimo nasmarowania sworzni pracują nierówno (za daleko wychodzą poza szybe) oraz słychać coś w rodzaju uderzenia gdy wycieraczka zaczyna zawracać.
            Proszę o pomoc, w razie potrzeby zamieszczę dokładną fotke.

            Pozdrawiam

            Komentarz


            • #56
              "Aluminiowa rurka", w której obracają się sworznie, jest trwale połączona z inną "rurką" uchwytu przez sprasowanie. Jeżeli w tym miejscu jest luz, to najlepiej przewiercić połączenie na wylot,(najlepiej w dwóch miejscach), i zanitować nitem (nitami) o średnicy 4÷5mm. Żadne klepanie i ściskanie np. w imadle nie pomoże, gdyż działają tu dość duże siły, a luz może powodować złe pole pracy wycieraczki.
              Luz w połączeniu w tym miejscu powstaje właśnie przez zatarcie sworzni, gdyż działa tam wtedy bardzo duża siła wyginająca.

              Komentarz


              • #57
                Witam
                Ja się dzisiaj zabrałem za regenerację i wszystko szło pięknie do momentu wyciągnięcia sworznia. Tak jak było polecane, wybijałem gumowym młotkiem no i zonk. Okazało się że po uderzeniu pękła aluminiowa rurka - kaplica. Pytanko, czy w sklepie Skody kupię tylko ten pęknięty element czy bedą mi chcieli wcisnąć całość. Ewentualnie czekam na podpowiedzi gdzie można kupić tylko ten element. Pozdrawiam

                Komentarz


                • #58
                  modrzew24, w sklepie nie kupisz poszczegolnych części mechanizmu. Wystepuje jako całość.
                  Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

                  Komentarz


                  • #59
                    :roll: :shock:

                    Komentarz


                    • #60
                      Hejka,
                      chciałbym podziękować koledze nico21 za łopatologiczny opis rozebrania i nasmarowania sworzni mechanizmu wycieraczek. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, z małymi problemami, ale każdy na jakieś napotyka (przez to pukanie w sworznie zjechałem pół gumowego młotka :shock: i rozsypałem zgrzewy na mocowaniu uchwytu silnika i uchwytu sworzni :x ). Ale dwie śruby i nakrętki rozwiązały sprawę. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.

                      Komentarz


                      • #61
                        Hello, u mnie wycieraczki po wlaczeniu poruszaja sie skokowo, tak mniej wiecej z 5-10 skokow w jedna strone i to samo przy ruchu powrotnym. Rozumiem, ze tez mnie czeka rozbiorka? Eh, najbardziej nie lubie demontowac tego cholernego podszybia.

                        Komentarz


                        • #62
                          Ale skokowo żwawo, czy skokowo ospale? Bo jak żwawo, to może to wina wilgoci lub jakiejś przerwy elektrycznej? Ale jeśli ospale, to kapa... bez rozbiórki się nie obejdzie.
                          Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                          Piszę poprawnie po polsku.

                          Komentarz


                          • #63
                            Nie wiem co to znaczy ospale - generalnie ruch w jedna i z powrotem trwa znacznie dluzej niz, gdyby wycieraczki chodzily sprawnie. A jak zrobie ze spryskiwaczem (w sensie, ze az 4-5 ruchow), to czesto po kilku skokach w ogole sie zatrzymuja na srodku szyby. Musze wtedy ponowic, zeby wrocily na swoje miejsce.
                            ALE co ciekawe, przy minimalnych "oporach" (samochod rozgrzany, cieplo od silnika, szyba tylko mokra, ale czysta) nie zacinaja sie prawie wcale i chodza bez problemu.

                            Komentarz


                            • #64
                              100% zapieczone sworznie. Szukaj na forum, pełno tu opisów naprawy....
                              Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                              Piszę poprawnie po polsku.

                              Komentarz


                              • #65
                                To w takim razie jeszcze dwa pytania, ktore przysluza sie watkowi:
                                - ile mniej wiecej kosztuje nowy caly mechanizm?
                                - ile czasu komu chodza wycieraczki po takiej "regeneracji" i nasmarowaniu?

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zależy gdzie kupujesz.
                                  Zadzwoń do sklepu z częściami Skody na Świętokrzyskiej - Link - i zapytaj. Ceny są dość atrakcyjne.
                                  Regeneracja to doraźna pomoc. Prędzej czy później znowu będziesz musiał rozbierać.

                                  Ew. Mechanizm napędu wycieraczek Skoda Octavia I -oryginał - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia lub Mechanizm napędu wycieraczek Skoda Octavia I Bora Golf IV - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia
                                  Superb 2 FL Combi 2,0 TDI CFBG


                                  PerfectService by DGW

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    hehehe no to mam nietypowy problem:P
                                    Kupilem dzis caly mechanizm zakladam a tu niespodzianka wycieraczki chodza w druga strone i o co come on!!?? Zamiast do gory to ida w dol i nie wiem co jest grane bo wszystko wyglada jak na starym mechanizmie prosze o pomoc!! Z gory dzieki

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez morgh
                                      Kupilem dzis caly mechanizm zakladam a tu niespodzianka wycieraczki chodza w druga strone
                                      Zdejmij ramiona i spróbuj bez nich.Zauważ w którą stronę obracają się ośki.Być może mechanizm nie był ustawiony w pozycji wyjściowej.Po wyłączeniu wróci do pozycji wyjściowej.
                                      Skoda Superb II Ambition
                                      2.0 TDI CR 170 KM

                                      https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Witam wszystkich . Dopadło i mnie . Bez jakichkolwiek symptomów niedomagania, z dnia na dzień ,podczas próby przetarcia przedniej szyby wycieraczki ledwo się poruszały. Wszelkie próby zmiany biegu ich pracy spełzły na niczym .Wiedziałem , że temat był poruszany i należy podejść do sprawy poważnie ( niedługo wyjazd na urlop ). Sprawdziłem że nowy mechanizm to ok 185PLN i nabrałem chęci do regeneracji dotychczas mi służącego.Bardzo dużo pomogły wasze posty i fotorelacja . Po 2 godzinach pracy,zupełnie nie spiesząc się mój stary mechanizm wycieraczek odzyskał dawną sprawność . Jestem zadowolony , bo z robocizną + nowy mechanizm pewnie skasowaliby mnie na ok 300PLN.Pozdrawiam . Przy okazji ,że podszybie było już zdjęte założyłem nowy filtr kabinowy .
                                        Maro

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          I ja jestem u siebie już po renowacji mechanizmu od wycieraczek Zapieczone miałem jak skur..... jak wybijałem sworzeń to wyszedł mi razem z dolną tulejką o najlepsze jest to że ja nie wiem jak silniczek dawał radę tym ruszac jak ja ręką nie mogłem sworzniem przekręcic :/
                                          Czas pracy ok 1h30m

                                          Dzięki poradnikowi zaoszczędzone ok 170zł bo tak tyle u mnie w miescie kosztuje.
                                          Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                                          Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Mi się zatarł w poprzednią sobotę,a jak wybijałem sworzeń to rozwaliłem gwint.
                                            Więc musiałem jechać na Żerań, żeby awaryjnie kupić.
                                            I kupiłem mechanizm z golfa IV. Musiałem tylko zamienić silniczek. A przy okazji nasmarowałem i działa super
                                            pozdrowienia

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Cały nowy mechanizm wycieraczek bez silnika, kupiłem za 40 zł, w sklepie Skody na Radzymińskiej 135 tel. 226786334 UWAGA !! przy wymianie , trzeba zapamiętać dokładnie ,położenie ramion i płaskownika zakładanego na oś silnika . Silnik musi być w poz. parkowania .

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                no i cóż, mnie też dopadła ruda ;-)
                                                Dwa dni moczyłem w ropie i wd40, fekt jest niezły - ale chciałem sobie pomóc narzędziem kinetycznym i uszkodziłem gwint.
                                                Jak czytam, to jest to zabieg "na chwilę" - wiec szukam w dobj cenie mechanizmu do O2!
                                                Jak na razie poszło dużo smaru białego i nowe oringi na końcach - zobaczymy na ile wystarczy.
                                                Była O2, Jest SuperB!

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  ale chciałem sobie pomóc narzędziem kinetycznym
                                                  :P

                                                  U mnie na szczęście wystarczyło smarowanie ale zobaczymy ile wytrzyma
                                                  .

                                                  Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                                                  Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    ja spryskałem 3 razy wd 40 (podniosłem je, żeby nie leżały na szybie właczyłem najszybszy bieg i pryskałem chwile i tak codziennie rano, przez 3 kolejne dni), śmigają jak nowe, zobaczym ile.


                                                    Fajny efekt, jak kilkanaście sekund po psiknięciu zaczynają przyspieszać. Pierwszego dnia działały tylko na stojąco, na szybie nie chciały. Ale teraz śmigają nawet na suchej szybie ;-D

                                                    Oczywiście jak znajdę chwilę, to się nimi zajmę mechanicznie. Ale na ten miesiąc powinno wystarczyć.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X