Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wycieraczki "Kaput" ?? - jest na to sposob

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez kateb
    ja spryskałem 3 razy wd 40 (podniosłem je, żeby nie leżały na szybie właczyłem najszybszy bieg i pryskałem chwile i tak codziennie rano, przez 3 kolejne dni), śmigają jak nowe, zobaczym ile.


    Fajny efekt, jak kilkanaście sekund po psiknięciu zaczynają przyspieszać. Pierwszego dnia działały tylko na stojąco, na szybie nie chciały. Ale teraz śmigają nawet na suchej szybie ;-D

    Oczywiście jak znajdę chwilę, to się nimi zajmę mechanicznie. Ale na ten miesiąc powinno wystarczyć.
    To jest tylko chwilowa pomoc pochodzi kilka dni tak było u mnie , trzeba wymintować rozebrać dorobic nowe tulejki mosieżne wyszlifowć trzpienie posmarować i zmontować na nowo , orginalne tulejki nie są pełne tylko na dole i u góry aby to poprawic trzeba jak pisałem dorobić ale całe takiej długosci jak trzpień
    Gregor

    Komentarz


    • #77
      Witam

      Trochę odgrzebię ten temat. Przeszukałem forum w wielu tematach, lecz mam jednak pytanie, bo chciałbym się upewnić czy dobrze stawiam diagnozę.

      Otóż parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Octavii (O1 po lifcie z 2002). Niestety juz przy kupnie widziałem, że prawa wycieraczka (od pasażera) nie chodzi tak jak powinna - w sensie dochodziła tak mniej więcej do połowy szyby i generalnie w pozycji wyjściowej jak chwyciło się za ramię wycieraczki było dosyć luźne (bez problemu mogę nim poruszać o jakieś 10 cm! Podczas gdy ramię kierowcy praktycznie nie da się ruszyć ręką).

      Początkowo wyjąłem po prostu ramię tej wycieraczki i zobaczyłem, że ząbki na tym wieloklinie są praktycznie wytarte, więc postanowiłem kupić ramię wycieraczki z innej octavii.. tak też zrobilem (kupiłem używkę) jednak wiele ona nie rózni się od mojej i po zamontowaniu nie ma praktycznie poprawy.... Jedynie jak się rozrusza na mokrej szybie to wycieraczka dochodzi do prawidłowej pozycji, ALE zeby zeszła na dół musi ją pierw popchnąć wycieraczka od kierowcy...

      Moje pytanie jest takie - co może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Czy jest to tak jak przewijał się już nieraz na forum temat zatartych sworzni? Czy może jednak coś nie tak z silniczkiem (jakiś wyłącznik krańcowy też wchodzi w grę??).

      Przepraszam za rozgrzebanie tematu- mam nadzieje, ze nie zostane od razu objechany za powielanie tematu po raz setny, ale chciałbym się po prostu dowiedzieć za co się zabrać.. Szczególnie, że wielkim mechanikiem to ja nie jestem..

      Z góry dzięki za każdą pomoc!

      Komentarz


      • #78
        rozbierz podszybie i zobacz jak działa cały mechanizm. może sworzeń wypadł z mocowania albo coś masz źle podpięte.
        Auto: Octavia 1 1.9 TDI AHF 110KM 2000r
        ---
        Pomogę - Kasowanie Błędów Nowy Dwór Maz i okolice
        OPEL (OP-COM do 2010) i VAG (VW Audi Skoda Seat do 2004 - czasami do 2010)

        Komentarz


        • #79
          No to porusze temat raz jeszcze.. Tak czytam forum i widze ze temat wycieraczek to naprawde popularny jest.. No ale mam dziwny przypadek..

          Otoz - po poprzedniej opisanej awarii wymienilem tydzien temu caly mechanizm wycieraczek na nowy (zamiennik).. Od poczatku wycieraczki uderzaly mi lekko o slupek - denerwowalo mnie to, wiec probowalem sciagnac ramie wycieraczki jeszcze raz i dokrecic (ustawialem je praktycznie na podszybiu, zeby mialy jak najwiecej miejsca do chodzenia, dokrecalem na maksa i.... nie dobijaly do slupka, ALE tylko przez chwile.. z kazdym uderzeniem jakby zakres pracy wycieraczki sie zwiekszal i doszlo do tego ze wycieraczka zaczela wychodzic poza obrys szyby...)

          Wiec sprobowalem jeszcze raz dokrecic mocniej i teraz mam juz w ogole klopot, bo jakos dziwnie wycieraczki zaczely chodzic - jakby z kazdym machnieciem ich zakres (szczegolnie kierwocy) sie zmienial - nie dosc ze nie dochodzila do podszybia, to jescze nie dochodzila do szyby i z kazdym razem coraz bardziej zakres pracy sie zmiejszal, az w koncu zetknela sie z druga wycieraczka i wszystko stanelo...........

          Stalo sie to przed chwila, wiec mam nadzieje ze to bezpiecznik, bo teraz juz nie mialem ochoty na to patrzec, wiec zerkne rano..

          Ale moje pytanie jest takie - co jest przyczyna ze wycieraczki po wymianie mechanizmu na nowy zmieniaja zakres pracy przy kazdym machnieciu? Mozliwe ze sruba, ktora dokreca ramie wycieraczki sie luzuje i przez to ramie jakby jak dostaje wiekszy opor to po prostu sie "slizga" na wieloklinie i wycieraczka nie idzie dalej...?

          Dzieki za pomoc i sugestie..

          Komentarz


          • #80
            Mam ten sam problem nikt nie wie czego to przyczyna i czy wymiana mechanizmy silnika i ramion coś da trzeba by testować albo na szrot jechać i od jakiegoś wziąć i tam sprawdzić
            Auto: Octavia 1 1.9 TDI AHF 110KM 2000r
            ---
            Pomogę - Kasowanie Błędów Nowy Dwór Maz i okolice
            OPEL (OP-COM do 2010) i VAG (VW Audi Skoda Seat do 2004 - czasami do 2010)

            Komentarz


            • #81
              No to naprawy wycieraczek ciąg dalszy......

              Sprawa wyglada teraz tak - okazalo się, ze wycieraczki nie chodziły w ogole, bo poluzowała się śruba łącząca silnik wycieraczki z mechanizmem (nie chodzi mi o te 3 sruby laczace mechanizm z silnikiem, a tą w środku wokoł której obraca się cały mechanizm, czyli po prostu "przenisienie napędu" z silnika na mechanizm...) - sruba dokręcona, mechanizm pięknie się obraca, czyli teoretycznie wszystko jest super... Tyle tylko, ze to wszystko super to jest ze tak powiem "na sucho", czyli jak mechanizm jest na wierzchu, jak i juz poskrecany na aucie, ale w sytuacji kiedy wycieraczki są podniesione do góry...

              Jak dam wycieraczki na szybę i puszczę wycieraczki, to wycieraczka od kierowcy niestety rusza z opoznieniem i dochodzi tylko do polowy szyby...

              Co to moze byc? Przypomne - mechanizm wymienilem tydzien temu na NOWY (zamiennik). Czy moze to byc problem z silniczkiem? Jak dla mnie nie bardzo, skoro pieknie mechanizm chodzi jak wycieraczki sa podniesione.. Albo czy moze byc przyczyna wyrobiony gwint na wycieraczce? Bo sciagalem juz te wycieraczki chyba z 15 razy.. I po prostu no dziwne jest ze na podniesionych w gore dziala, a na szybie nie chodzi, jak dostaje opor - co to moze byc?

              POMOZCIE, bo juz naprawde trace do tego sily (dzisiaj kombinowalem z tym chyba z 8 godzin, wyjmowalem, skrecalem, smarowalem i nic........................!)

              Komentarz


              • #82
                z tego co czytałem to zamienników się nie kupuje, chyba ze wymienić sam trzpień.

                może coś źle skręciłeś.

                rozbierz podszybie załóż wycieraczki i sprawdź jak chodzie mechanizm z założonymi wycieraczkami.
                Auto: Octavia 1 1.9 TDI AHF 110KM 2000r
                ---
                Pomogę - Kasowanie Błędów Nowy Dwór Maz i okolice
                OPEL (OP-COM do 2010) i VAG (VW Audi Skoda Seat do 2004 - czasami do 2010)

                Komentarz


                • #83
                  Zamieszczone przez zelu32
                  Jak dam wycieraczki na szybę i puszczę wycieraczki, to wycieraczka od kierowcy niestety rusza z opoznieniem i dochodzi tylko do polowy szyby...
                  Niby prosta sprawa, ale w ferworze walki mozna zapomiec. :roll:
                  Po zlozeniu mechanizmu i podpieciu silnika, odpaliles najpierw mechanizm bez ramion aby sie ustawil we wlasciwe miejsce i dopiero potym montowales ramiona we wlaściwe miejsce?

                  Jak na wielo klinie sedzi ramie? u mnie ciezko zlazlo i po wcisnieciu ramienia na klin juz siedzi ciasno po dokreceniu sruby juz wogole sie nie rusza.

                  [ Dodano: Nie 12 Cze, 11 01:27 ]
                  Zamieszczone przez zelu32
                  Od poczatku wycieraczki uderzaly mi lekko o slupek - denerwowalo mnie to, wiec probowalem sciagnac ramie wycieraczki jeszcze raz i dokrecic (ustawialem je praktycznie na podszybiu, zeby mialy jak najwiecej miejsca do chodzenia, dokrecalem na maksa i.... nie dobijaly do slupka, ALE tylko przez chwile.. z kazdym uderzeniem jakby zakres pracy wycieraczki sie zwiekszal i doszlo do tego ze wycieraczka zaczela wychodzic poza obrys szyby...)
                  Odkad kupiles auto tak chodzily?
                  Bo mi objaw z wyjezdzajaca wycieraczki wyglada na czyszczony mechanizm szyby i zamontowany odwrotnie trzpien. Jeden jest krotszy. Sam przy skrecaniu sie nie przyjrzalem i strzeliem babola. Od kierowcy wycieraczka wyjezdzala poza obrys auta.
                  TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez Samiec
                    Po zlozeniu mechanizmu i podpieciu silnika, odpaliles najpierw mechanizm bez ramion aby sie ustawil we wlasciwe miejsce i dopiero potym montowales ramiona we wlaściwe miejsce?
                    Tak oczywiscie, ustawione jest wszystko dobrze Jak podniose wycieraczki do gory to chodza idealnie od samego dolu do samej gory zakresu.. np. jak zatrzymam wycieraczki w najwyzszym polozeniu (wyjme kluczyk) i poloze ja na szybe to jest przy samej gornej krawedzi (na dol wtedy schodzi po szybie bez problemu.. do gory po szybie ma juz opor i dochodzi do polowy tylko)

                    Zamieszczone przez Samiec
                    Odkad kupiles auto tak chodzily?
                    Bo mi objaw z wyjezdzajaca wycieraczki wyglada na czyszczony mechanizm szyby i zamontowany odwrotnie trzpien. Jeden jest krotszy. Sam przy skrecaniu sie nie przyjrzalem i strzeliem babola. Od kierowcy wycieraczka wyjezdzala poza obrys auta.
                    Odkad kupilem auto prawa wycieraczka nie chodzila jak nalezy (dochodzila do polowy szyby..). Dlatego wymienilem mechanizm na nowy (wiec nie byl regenerowany i nie pomylilem trzpieni) i teoretycznie wszystko chodzilo w pierwszej chwili ok (wtedy wymienialem u mechanika, nie osobiscie). Ale od poczatku wycieraczka kierowcy uderzala o szybe, a potem juz zaczela wychodzic poza obrys.. A potem im dluzej wycieraczki chodzily, tym gorzej i w pewnym momencie zaczely nierowno chodzic i spotkaly sie w jednym miejscu i sie zablokowaly (wtedy okazalo sie ze poluzowala sie sruba o ktorej pisalem - jakby przekazanie napedu z silniczka na mechanizm). Czyli wczesniej mialem problem z wycieraczka pasazera, a teraz mam problem z wycieraczka od kierowcy...

                    Dlatego rozkrecilem wszystko wczoraj, poustawialem, przesmarowalem (samych tulejek nie wyciagalem i nie smarowalem, bo w koncu nie moga sie zapiec nowe tulejki w tydzien???) i zamonotowalem chyba z 5 razy, bo za kazdym razem myslalem ze wina lezy po mojej stronie, ale tam po prostu nie da sie juz niczego zepsuc...



                    Zamieszczone przez Samiec
                    Jak na wielo klinie sedzi ramie? u mnie ciezko zlazlo i po wcisnieciu ramienia na klin juz siedzi ciasno po dokreceniu sruby juz wogole sie nie rusza.
                    No i tu mysle lezy glowna przyczyna - po skreceniu ramie moge troche poruszyc o pare cm.. szczegolnie po przepuszczeniu wycieraczek.. Ogolnie gwint tej wycieraczki jak juz pisalem jest dosc mocno wytarty i bez problemu moge je sciagac z mechanizmu (z tego co widze wiekszosc ludzi musi uzywac sciagaczy do wycieraczek, a ja od poczatku bez wiekszego problemu po odkreceniu srub moglem to sciagnac..)

                    ja bym stawial ze ramiona na gwincie sa juz tak wytarte ze slizgaja sie na wieloklinie - ale czy to jest mozliwe? Lub czy jest bardziej prawdopodobne ze silniczek jest juz na wykonczeniu i bez oporow jak wycieraczki sa u gory to chodzi bez problemu, a z kolei jest juz za slaby jak poczuje opor szyby...?

                    Dzieki wielkie za odzew!

                    Komentarz


                    • #85
                      Witam,
                      Potrzebuję pomocy.
                      Po zamontowaniu nowego mechanizmu oczywiście zamiennika okazało się, że wycieraczki w skrajnym prawym położeniu nie zatrzymują się tylko przechodzą kilkanaście centymetrów do góry i dopiero stają.
                      Wydaje mi się, że źle ustawiłem mechanizm. Jeżeli ktoś ma zdjęcie pozycji wyjściowej mechanizmu to proszę o pokazanie go.

                      Z góry dzięki.

                      [ Dodano: Sob 25 Cze, 11 09:14 ]
                      Koledzy,
                      Znalazłem już w innym wątku opis ustawienia mechanizmu.
                      Teraz ponowna próba prawidłowego zamontowania.

                      Pozdrawiam :P

                      Komentarz


                      • #86
                        na forom skody club jest foto z ustawieniem
                        Auto: Octavia 1 1.9 TDI AHF 110KM 2000r
                        ---
                        Pomogę - Kasowanie Błędów Nowy Dwór Maz i okolice
                        OPEL (OP-COM do 2010) i VAG (VW Audi Skoda Seat do 2004 - czasami do 2010)

                        Komentarz


                        • #87
                          panowie a jak zdjąć ten spręzysty pierscień zebu go nie uszkodzić?
                          Na jednym sworzniu tak rozgiąłem że w tej rozgiętej pozycji już został. Czy można dokupić taki pierscień?

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez BOODZISZ
                            panowie a jak zdjąć ten spręzysty pierscień zebu go nie uszkodzić?
                            Na jednym sworzniu tak rozgiąłem że w tej rozgiętej pozycji już został. Czy można dokupić taki pierscień?
                            od wyboru do koloru
                            Segery, Pierścienie Segera, Płytki osadcze, Smarowniczki, Wyroby ze stali - Industrial.
                            ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                            http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                            a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                            http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                            Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                            Komentarz


                            • #89
                              u mnie to sie tez stalo, dostalem drugi uzywany i jak popada deszcz albo jest dosc wilgotno , to za zeb rekina nie wystratuja , ----dopiero jak poruszam kablami tym co sa w pieta w karoserie to ida, masakra z tymi wycieraczkami sprobuje zrobic jak na poczatku tematu i zobaczymy , pozdrawiam poczatkujacych mechanikow :szeroki_usmiech
                              :| dzis to rozebralem i przesmarowalem jak narazie sie kreci ,zobaczymy jak dlugo , dziwi mnie tylko taki dzwiek--tik-- jak siedze w srodku?
                              i znowu wlaczylem i nie dziala, mozna sie poszlachtowac, jak rusze zwojem tych kabli co ida od strony silnika to dzialaja, co jest grane :shock: !!!!, czy woda ktora leci od rynienki podszybia przez szpare a dzieki temu gromadzi sie wilgoc co idac, dalej woda cieknie po lewej obudowie trzpienia wycieraczki , to moze byc jakies male przebicie? :roll:
                              dzis bylem na szrocie, wyciagnalem , przekaznik!!!!!!!! nie ma cyknia!
                              i co dalej zas nie chca , zastartowac , pieruna jasnego , nie wiem podejzewam albo sam przelocznik w kierownicy , kabel od skrzynki do silniczka i sam silniczek , :shock:
                              i zas grzebalem i co - koncza sie szczotki w silniczku a nowy to 250f razem z ramionami, :diabelski_usmiech
                              prawidłowa odległość ,mniejsza od większej

                              Komentarz


                              • #90
                                Mnie to dopadło po 10 latach i ~260kkm
                                Wymieniłem mechanizm i śmiga. Chwilę po wymianie padł mi przekaźnik i wycieraczki zaczęły wariować. Zakupiłem używany ze szrotu i narazie spokój
                                outlaw, to tykani to właśnie przekaźnik wycieraczek. Myślę, że poprostu wcześniej nie zwracałeś na to uwagi. On zawsze cyka przy wyłączeniu wycieraczek i podczas pracy przerywanej.

                                Komentarz


                                • #91
                                  Dobra to ja odgrzeję kotleta.. Padł mi mechanizm wycieraczek i to w taki sposób żę jedna ośka się całkowicie ułamała dlatego też kupiłem zamiennik za 70zł.Elegancko zamontowałem,ustawiłem wg podsatowego położenia i teraz tak:
                                  -wycieraczka pasażera startuje do góry zatrzymuje się w połowie swojej drogie i opada o 2cm i to jest jej 1 ruch,drugi nie zaczyna się od podszybia tylko od momentu zatrzymania i o 2 cm w górę.
                                  -wycieraczka kierowcy ładnie schodzi na dół i idzie do góry ale też tylko do połowy swojej drogi,ale za to opada aż do podszybia.
                                  Co robić?
                                  "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

                                  "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

                                  www.zoltar.bielsko.pl

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Dziękuję za opis wymiany - już teraz po 20 takich akcjach mogę to zrobić z zamknietymi oczami - jest to dosyć proste. Warto pamiętać o delikatnym zakładaniem (nie należy dokręcać na siłe) ramion bo są delikatne i mozna zniszczyć.
                                    Mnie wycieraczki nie chciały ruszyć, pomagało poruszanie nimi lub przekręcenie kluczyka na włączonych wycieraczkach, na początku na mrozie a poźniej to już różnie - niestety okazało sie że to był silnik.
                                    Chyba juz to pisano ale przestrzegam przed zakupem zamiennika - ja kupiłem najlepszy i po miesiącu na największej burzy wycieraczki mi sie zakleszczyły do dzisiaj mi sie to śni...

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      witam,

                                      miałem ten sam problem zapieczony sworzeń więc rozebrałem wszystko wyczyściłem przesmarowałem i z powrotem do auta no i klapa jak nie ma wycieraczek wszystko się ładnie kręci ale jak już założę wycieraczki (a nawet tylko jedną) to wygląda to tak ze nie chce iść do góry spotkał ktoś się z tym?

                                      [ Dodano: Sob 05 Maj, 12 17:45 ]
                                      wszystko już gra


                                      Moja Octavia 1.9 TDI AGR

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Zamieszczone przez przemek88
                                        to wygląda to tak ze nie chce iść do góry
                                        może odwrotnie złożyłeś wycieraczki
                                        pozdrowienia

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Zamieszczone przez pskosz
                                          Zamieszczone przez przemek88
                                          to wygląda to tak ze nie chce iść do góry
                                          może odwrotnie złożyłeś wycieraczki
                                          wycieraczki za słabo dokręciłem


                                          Moja Octavia 1.9 TDI AGR

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            W ASO SKODY w Zamościu krzykneli za naprawę 200 PLN. A sposobem jest tak jak piszecie, odkręcić, wybić naoliwić zakręcić. Chory kraj ta Polska. Rżnąć zdzierać a nawet bym nazwał to wyłudzać kasę za prostą robotę. Oczywiście też tą naprawę zrobiłem sam z waszą pomocą.
                                            Zawsze szanuję ulicę i ludzi z niej.

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              ale to dla takich ludzi co nie umieją nawet korka włączyć jak wyskoczy w domu. Sam znam takiego kolesia.
                                              Auto: Octavia 1 1.9 TDI AHF 110KM 2000r
                                              ---
                                              Pomogę - Kasowanie Błędów Nowy Dwór Maz i okolice
                                              OPEL (OP-COM do 2010) i VAG (VW Audi Skoda Seat do 2004 - czasami do 2010)

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Zamieszczone przez dzygi
                                                ale to dla takich ludzi co nie umieją nawet korka włączyć jak wyskoczy w domu. Sam znam takiego kolesia.
                                                Też takiego znam :P

                                                A co do wycieraczek, też zaczyna mnie to dopadać.

                                                Jaki smar polecacie? Grafitowy, jakiś inny, czy jest to obojętne?
                                                Była O1 AGR

                                                Jest O1FL ALH

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  grafitowy najlepszy

                                                  lepiej zrób zawczasu bo później jak się zapiecze to będzie trudniej ciężej.
                                                  Auto: Octavia 1 1.9 TDI AHF 110KM 2000r
                                                  ---
                                                  Pomogę - Kasowanie Błędów Nowy Dwór Maz i okolice
                                                  OPEL (OP-COM do 2010) i VAG (VW Audi Skoda Seat do 2004 - czasami do 2010)

                                                  Komentarz


                                                  • No właśnie jakoś nie mogę się za to zabrać.
                                                    Musi nabrać mocy urzędowej :wink:
                                                    Oby to nie było za późno...
                                                    Była O1 AGR

                                                    Jest O1FL ALH

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X