[O2] Odprysk lakieru skaza odpryski na lakierze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Jeżyk
    Rider
    • 2009
    • 691

    #26
    szachu, To jest bardzo nieciekawe uszkodzenie, zrób to zanim wyleci dziura. Trzeba to bardzo dokładnie wyczyścić, nie dawać żadnej chemii w postaci Cortaninów, Fosoli itp. Sam tego raczej dobrze nie zrobisz jeśli nie masz doświadczenia w tym temacie, zagłaskasz tylko rdzę a jej nie usuniesz. Jedź do DOBREGO lakiernika, poradzi sobie.
    Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

    Komentarz

    • szachu
      Rider
      • 2009
      • 639
      • Octavia II (1Z3)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #27
      Byłem dziś u lakiernika. Zasugerował, żeby polakierować całą górną część klapy (są jeszcze dwa inne odpryski, ale już nie tak drastycznie wyglądają). Koszt ok. 300 zł.

      Komentarz

      • Jeżyk
        Rider
        • 2009
        • 691

        #28
        No, nieźle. Niech Ci da gwarancję co najmniej na 2 lata na swoją robotę.
        Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

        Komentarz

        • szachu
          Rider
          • 2009
          • 639
          • Octavia II (1Z3)
          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

          #29
          Zamieszczone przez Jeżyk
          No, nieźle. Niech Ci da gwarancję co najmniej na 2 lata na swoją robotę.
          Tzn, że drogo? Pytam poważnie. Byłem też u innego lakiernika, chce 400 zł za całą klapę. I czy to normalne, że obaj nie chcą tego robić punktowo (podobno się nie da).

          Komentarz

          • fuego_2007
            Ambiente
            • 2009
            • 230
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            #30
            Zamieszczone przez szachu
            I czy to normalne, że obaj nie chcą tego robić punktowo (podobno się nie da).
            Przy zaprawce jest troche zabawy a i ona może wyjść nie idealnie. Taką rdzę należy dokładnie wyczyścić, zapodkładować i pomalować. Przy odprysku 2 cm promień pracy lakiernika się powiększa o minimum 30 cm od tego odprysku, więć pomalowanie jakiejś części karoseri od rantu do rantu czy do zygi daje gwarancję żę będzie wszystko ok.

            Komentarz

            • szachu
              Rider
              • 2009
              • 639
              • Octavia II (1Z3)
              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

              #31
              Zamieszczone przez fuego_2007
              Przy zaprawce jest troche zabawy a i ona może wyjść nie idealnie. Taką rdzę należy dokładnie wyczyścić, zapodkładować i pomalować. Przy odprysku 2 cm promień pracy lakiernika się powiększa o minimum 30 cm od tego odprysku, więć pomalowanie jakiejś części karoseri od rantu do rantu czy do zygi daje gwarancję żę będzie wszystko ok.
              I o taką odpowiedź mi chodziło. Jutro przejadę się jeszcze do jednego lakiernika. A jak sądzicie, lepiej lakierować całą klapę, czy też tylko jej górną część?

              Komentarz

              • keraj998
                Rider
                • 2008
                • 359
                • Volkswagen

                #32
                jeżeli zdecydujesz się na pomalowanie tylko góry, i tak praktycznie pozostała część będzie cieniowana, inaczej była by znaczna różnica pomiędzy nowo malowaną częścią a starą :szeroki_usmiech odradzam punktową naprawę bo to miejsce będzie widoczne :diabelski_usmiech
                "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                Komentarz

                • fuego_2007
                  Ambiente
                  • 2009
                  • 230
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  #33
                  Maluj całą przynajmniej zlikwidujesz inne odpryski czy zarysowania. Nawiasem mówiąc wydaje mi śie że miałeś malowaną te klape jak mówiłeś jesteś drugim użytkownikiem. Wnioskuje to z tąd że podkład na klapie jest koloru czarnego a nie jak to orginalnie jasnego. Może mi się wydaje ale ciężko to ze zdjęcia ocenić. Wracająć do kwoty 400 zł za pomalowanie nie jest to za drogo kolor 9910 będzie pasować do błotników jeżeli lakiernik wypoleruje ci błotniki śladu nie będzie.

                  Komentarz

                  • szachu
                    Rider
                    • 2009
                    • 639
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                    #34
                    keraj998, Odprysk jest bardzo blisko krawędzi, więc faktycznie, cieniowanie i tak musiało by zachodzić na pozostała część klapy.

                    fuego_2007, podkład jest biały, tak to tylko wygląda na tym zdjęciu, miejsce odprysku jest po prostu brudne i pokryte rdzą. W innym miejscu jest jeszcze jeden odprysk i tam widać wyraźnie, że podkład jest biały. Co do ceny, to też mi się wydaje, że 400 zł, to kwota do przyjęcia, tym bardziej, że widziałem jak wygląda ich robota i nie ma się do czego przyczepić. Cóż, miałem przyciemnić szyby, zamiast tego muszę polakierować czarnulkę.

                    Komentarz

                    • fuego_2007
                      Ambiente
                      • 2009
                      • 230
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      #35
                      I jeszcze coś. Jak ci polakierują poproś o troche lakieru na pendzelki to zawsze się przydaje. Co do gwarancji to się dogadaj na ile , tylko nie przesadzaj 2 lat raczej nie dostaniesz to nie serwis.Pamiętaj że rdza jest niczym jak rak 100 % gwarancji nigdy nie ma że się ją usunie. Im wcześniej się zainterweniuje tym lepiej.
                      Powodzenia :lol:

                      Komentarz

                      • Jeżyk
                        Rider
                        • 2009
                        • 691

                        #36
                        Zamieszczone przez szachu
                        No, nieźle. Niech Ci da gwarancję co najmniej na 2 lata na swoją robotę.


                        Tzn, że drogo?
                        jak za 400 pomaluje całą klapę to rzeczywiście cena dobra. Napisałem o 2 letniej gwarancji w przypadku ceny 300 zł za kawalątek klapy bo ta cena to już sporo i przynajmniej gwarancja za robociznę musiałaby być długa. 8)
                        Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

                        Komentarz

                        • szachu
                          Rider
                          • 2009
                          • 639
                          • Octavia II (1Z3)
                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                          #37
                          Dzięki za rady, dam znać jak już będzie po wszystkim.

                          PS. I po problemie. Klapa polakierowana, nie ma śladu po naprawie. Tzn. jest, jeden. Klapa wygląda za idealnie Niestety, poprzedni właściciel się nie przejmował i jeździł na automatyczne myjnie. Jaki jest tego efekt to pewnie się domyślacie. Nic to, poczekam na przypływ gotówki i zrobię renowacje lakieru (niedawno otworzyli w moim mieście oddział firmy zajmującej się cardetailingiem).

                          Komentarz

                          • ruwado
                            RS
                            • 2009
                            • 14883
                            • Octavia IV (NX3)

                            #38
                            Fabryczny zestaw lakieru do zaprawek - kropka i po kłopocie. Sam mam na masce kilka takich. Tak jak było wyżej, po każdej zimie lub trasie przybędzie nowy i co. Za każdym razem lakierowanie maski??? Lakier przesłoni Ci widok do przodu
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz

                            • szachu
                              Rider
                              • 2009
                              • 639
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                              #39
                              Zamieszczone przez ruwado
                              Fabryczny zestaw lakieru do zaprawek - kropka i po kłopocie. Sam mam na masce kilka takich. Tak jak było wyżej, po każdej zimie lub trasie przybędzie nowy i co. Za każdym razem lakierowanie maski??? Lakier przesłoni Ci widok do przodu
                              Proponuje żebyś dokładnie prześledził ten wątek, a przynajmniej cofnął się do poprzedniej strony. Jeśli potrafisz usunąć taki odprysk jak u mnie za pomocą firmowej zaprawki, to jesteś dla mnie mistrzem lakiernikiem . No i oczywiście zrób to tak by na klapie nie było "kleksa" wielkości dłoni i ruda nie wyszła na wierzch po kilku miesiącach. Też mam normalne odpryski. Szczególnie pechowy jest prawy bok, są dwie delikatne rysy, ale nic z tym nie będę robił (tzn. nie będę lakierował).

                              Komentarz

                              • golibroda
                                Rider
                                • 2009
                                • 530

                                #40
                                Koledzy,

                                W którymś wątku (nie mogę znaleźć) były telefony do dobrych lakierników w Łodzi.

                                Może ktoś pamięta i poda sznureczek ?
                                Pozdrawiam
                                Piotr

                                Komentarz

                                • picia136
                                  Rider
                                  • 2011
                                  • 374

                                  #41
                                  Podłącze się do tematu. polerowałem dziś auto i zobaczyłem serie odprysków co mnie załamało bo ostatnio teog nie było . Jak to zabezpieczyc? NA dachu wydaje mi się że delikatnie podchodzi rdza
                                  Załączone pliki
                                  Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                                  Komentarz

                                  • ruwado
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 14883
                                    • Octavia IV (NX3)

                                    #42
                                    U mnie cała maska zryta...niestety :?
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz

                                    • picia136
                                      Rider
                                      • 2011
                                      • 374

                                      #43
                                      U mnie podobne
                                      Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                                      Komentarz

                                      • szachu
                                        Rider
                                        • 2009
                                        • 639
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                        #44
                                        nieciekawie wygląda pierwsza fotka. Podobny efekt mialem po ptasiej kupie (usunąłem ją za późno). Pozostałe zdjęcia bym się nie przejmował, uszkodzenia z ostaniej fotki usuniesz wcześniej opisaną metodą (skodowska zaprawka + wykałaczka)

                                        Komentarz

                                        • picia136
                                          Rider
                                          • 2011
                                          • 374

                                          #45
                                          Też własnie zaniepokoił mnie dach
                                          Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                                          Komentarz

                                          Pracuję...