ramie wycieraczki tył ( O1 )

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • phrix
    L&K
    • 2007
    • 1000
    • Audi
    • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    #26
    Ja myslalem nad wymiana sprężyny ale podgiecie zadziałało tw. wiecej nie kombinowałem. Problemem w O1 kombi jest chyba sama konstrukcja szyby.
    Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

    _

    Komentarz

    • grejan
      Ambiente
      • 2008
      • 104

      #27
      Miałem ciągle ten sam problem i nic nie pomagało do czasu aż kupiłem wycieraczkę która jest bez części metalowych czyli samo pióro gumowe które dopasow
      uje siędo szyby i teraz jest prawie 95% ścieralności na samej górze szyby jedynie nie dociera ale ogólnie jest OK.

      Komentarz

      • szkoda
        RS
        S_OCP Member
        • 2005
        • 22543

        #28
        Zamieszczone przez grejan
        Miałem ciągle ten sam problem i nic nie pomagało do czasu aż kupiłem wycieraczkę która jest bez części metalowych czyli samo pióro gumowe które dopasow
        uje siędo szyby i teraz jest prawie 95% ścieralności na samej górze szyby jedynie nie dociera ale ogólnie jest OK.
        a w O2 mamy właśnie płaskie i też dupa
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz

        • Sebastian_S
          Ambiente
          • 2009
          • 172

          #29
          Zamieszczone przez szkoda
          problem raczej nie do przeskoczenia, nowa wycieraczka daje radę przez jakis czas, u mnie dłużej niż kilkanaście dni zdecydowanie, ale potem jest tak jak mówisz mniej więcej - tzn. u mnie w liftbeku nie dociera tego zewnętrznego obszaru, w kombi z kolei zostawiała właśnie po środku.
          moznaby próbowac dać krótszą o ile się taka znajdzie, ale nie trenowałem.
          Ja nawet jak kupiłem jakąś najtańszą wycieraczkę pod wymiar (wychodziła coś po 3zł, z groszami - jeden komplet, dwa razy tył, 6.49zł) i ją sobie podoginałem to mi wycierała tak jak trzeba. Tylko przeskakiwała raz - w momencie jak nawracała (pewnie za mocno dogiąłem) - było słychać takie głośniejsze TYK :] jak szyba była już prawie sucha (np ostatni nawrót po psiknięciu). Jak lało to było ok. Ale po kilku miesiącach używania kupiłem sobie lepszą chyba z 7zł z groszem. Starsza na mocnowaniu zaczęła rdzewieć no i chciałem zobaczyć czy z lepszą gumą nie będzie tyknięcia na nawrocie. Znów sobie podoginałem odpowiednio. Nie wiem po co Wam zdjęcia do tego :wink: . Doginasz i psikasz, widzisz gdzie brakuje i poprawiasz, aż jest ok.
          Nowa działa mi już kilka miesięcy, maże idealnie cały swój zakres.

          Komentarz

          • Scyzor
            Classic
            • 2010
            • 28

            #30
            Zamieszczone przez Sebastian_S
            Doginasz i psikasz, widzisz gdzie brakuje i poprawiasz, aż jest ok.
            W moim przypadku sprawa nie jest taka łatwa. Dogięcie wycieraczki spowoduje pogłębienie się problemu nie wycierania środka w centralnym punkcie. Już teraz środek pióra nie dotyka szyby gdy wycieraczka jest w pozycji "na sztorc". Jeśli ją dognę, nie wytarta plama w środku szyby się powiększy.
            Rozumiem wszystkie Wasze rady, ale one sprawdzają się tylko w kombi...

            pzd
            Scyzor

            Komentarz

            • CIS73
              Rider
              • 2008
              • 522

              #31
              Zamieszczone przez szkoda
              CIS73, :kciukgora
              sorry trochę się zamotałem
              CISOWÓZ http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=40594
              CISOWÓZ ZWEI http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=50866

              Komentarz

              • Piterpan
                Drive
                • 2008
                • 67

                #32
                Miałem również taki sam problem w swojej O1. Wycieraczka na środku oddalała się od szyby i nie było docisku - zostawał nie zmazany obszar. Problem rozwiązałem poprzez podłożenie 2 podkładek pod dwa bolce pod silnik wycieraczki. Tym sposobem wycieraczka jest dociskana na całej długości.

                Komentarz

                • wojtass
                  Rider
                  • 2007
                  • 473

                  #33
                  odsmaże kotleta Otóż na początku tego tematu pytałem czy ramie wraz z piorem z OII podejdzie do OI I jak?

                  [ Dodano: Nie 30 Sty, 11 10:08 ]
                  witam Otóż niestety z OII nie pasuję do OI ale może ktoś wie czy pasuje z passata lub podobnego?

                  [ Dodano: Sro 09 Mar, 11 16:20 ]
                  czy ramie na tył pasuje z Passata albo golfa ?

                  Komentarz

                  Pracuję...