Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z klimatyzacja - jaka szansa ze cos powazniejsz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Problem z klimatyzacja - jaka szansa ze cos powazniejsz

    to jak skończysz shado to daj znać. Ja bym chętnie przytulił

  • #2
    [O2] Problem z klimatyzacja - jaka szansa ze cos powazniejsz

    Sytuacja wygalda tak:
    W sobote bylem na wycieczce ze znajomymi - wyjazd rodzinny na piknik nad warte
    Zyebali okrtutnie bo ja jako osoba znajaca droge mialem prowadzic, a oni sie uparli. - niewazne.
    Problem pojawil sie keidy podczas przeprawy przez jakieś leśne nadwarciańskie ściezki zakopalismy sie.

    Najwyrazniej przy zakopywaniu sie lub wyciaganiu auta uszkodzilem cos przy klimie.

    Wiem to dlatego ze
    -klimatyzacja przestala działac
    -Dzis pojechalem na serwis klimy - napelnianie i odgrzybianie i po podłączneiu zaczęło szyczec - diagnoza nieszczelność. Teraz nie wiadomo czy jakieś przedwody sa niezczelene czy cos z chlodniaczka.

    zadowolony nie jestem, umowiony na rozbieranie i naprawe jestem na wtorek.
    Pozostaje ogromny strach ze moglem zajechac cos innego bo zrobilem jakies 300-350 km z taką usterką klimy.
    Duża szansa ze kompresorek tez trafiło? jaki to wtedy moze być koszt?

    pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez marax0
      Pozostaje ogromny strach ze moglem zajechac cos innego bo zrobilem jakies 300-350 km z taką usterką klimy.
      Duża szansa ze kompresorek tez trafiło? jaki to wtedy moze być koszt?
      chyba nie, jak poszedł przewód i czynnik wyleciał, to klima nie powinna w ogóle się załączać
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        no takie mialem wrazenie tez ze sie nie załączała
        tzn oba wiatraki na chłodnicy nie działały

        gratis dorzucam reportarz

        ja sie w weekend przekonalem ze wyprawa rodzinnym kombi w las to nie najlepszy pomysl

        troche lakier sie podrapal i trzeba bylo sie wykopywac





        i juz wykopany omijajacy zdradziecki piach




        Przygodo witaj

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez marax0
          no takie mialem wrazenie tez ze sie nie załączała
          tzn oba wiatraki na chłodnicy nie działały
          więc IMO powinno grać po wyeliminowaniu nieszczelności.

          Zamieszczone przez marax0
          ja sie w weekend przekonalem ze wyprawa rodzinnym kombi w las to nie najlepszy pomysl
          w ogóle rodzinne wyprawy są słabe
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #6
            PRZY ROZSZCZELNIENIU UKŁADU JEŻELI CIŚNIENIE SPADA NA SSANIU PONIŻEJ 1,2bara SPREŻARKA NIE ZAŁĄCZY SIĘ BO ZABEZPIECZA JĄ PRESOSTAT NISKIEGO CIŚNIENIA.
            POZOSTAJE TYLKO ZNALEŹĆ NIESZCZELNOŚĆ - NAJLEPIEJ WYKONAĆ PRÓB CIŚNIENIOWĄ PRZY 25barach Azotem i zlokalizować nieszczelność przy pomocy piany.
            Jeżeli będzie do wymiany skraplacz to KONIECZNIE UZUPEŁNIĆ OLEJ PAG100 (często o tym zapominają w serwisach a potem zaciera się sprężarka).

            P.s zakopaliście się pięknie.

            [ Dodano: Pią 07 Maj, 10 13:30 ]
            na takie wycieczki to scouta trzeba kupić
            Octavia BFQ, Kawas Zx636R B1

            Komentarz


            • #7
              Ale na ogol to jazda po drogach i autostradach nas interesuje
              Chociaz przy stanie nawierzchni to faktycznie scout moglby byc lepszy


              na szczescie linka, hak inne zabawki i paru ludzi do ciągniecia bylo dostepnych.

              Ogolnie to polecam wszystkim używanie opcji w nawigacji "unikaj dróg gruntowych"

              Komentarz


              • #8
                to niech mi jescze ktos wyjasni - co rozlaczy sprezarke klimy w O2???? gdzie ona ma sprzegło????

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez marekzu
                  to niech mi jescze ktos wyjasni - co rozlaczy sprezarke klimy w O2???? gdzie ona ma sprzegło????
                  ZTCW to jest chyba wiskoza, no nie?
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez szkoda
                    Zamieszczone przez marekzu
                    to niech mi jescze ktos wyjasni - co rozlaczy sprezarke klimy w O2???? gdzie ona ma sprzegło????
                    ZTCW to jest chyba wiskoza, no nie?

                    Sprzęgłlo masz wbudowane w kompresor załaczane na zasadzie elektro - magnesu
                    Octavia BFQ, Kawas Zx636R B1

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez marax0
                      Dzis pojechalem na serwis klimy - napelnianie i odgrzybianie i po podłączneiu zaczęło szyczec - diagnoza nieszczelność.
                      czyli był czynnik w układzie czy nie :?: /w domyśle/ co za gamoń napełniał pusty układ :niewiem
                      z drugiej strony , pod spodem jest osłona , przewody nie sa za nisko w O2 , ciekawe jak to się mogło uszkodzić... :?

                      Zamieszczone przez TEDE999
                      NAJLEPIEJ WYKONAĆ PRÓB CIŚNIENIOWĄ PRZY 25barach
                      o tak na bogato.. , sporo.., ale jak ma cos pierdnąć to lepiej w serwisie w sumie :szeroki_usmiech

                      aaa... ta Pani w czerwonym ładna..
                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                      GVI 1.4TSI
                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                      Komentarz


                      • #12
                        25 bar to górna granica zwiększa się stopniowo aż się do niej dojdzie i jak układ wytrzyma tak 10 min to racej jest szczelny. Najszybciej co mogło by się uszkodzić w O2 to chyba chłodnica choć nie koniecznie.
                        Octavia BFQ, Kawas Zx636R B1

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez leszekmw
                          Zamieszczone przez marax0
                          Dzis pojechalem na serwis klimy - napelnianie i odgrzybianie i po podłączneiu zaczęło szyczec - diagnoza nieszczelność.
                          czyli był czynnik w układzie czy nie :?: /w domyśle/ co za gamoń napełniał pusty układ :niewiem
                          z drugiej strony , pod spodem jest osłona , przewody nie sa za nisko w O2 , ciekawe jak to się mogło uszkodzić... :?

                          Zamieszczone przez TEDE999
                          NAJLEPIEJ WYKONAĆ PRÓB CIŚNIENIOWĄ PRZY 25barach
                          o tak na bogato.. , sporo.., ale jak ma cos pierdnąć to lepiej w serwisie w sumie :szeroki_usmiech

                          aaa... ta Pani w czerwonym ładna..
                          zaczeli\serwisowanie od sprawdzenia czy jest medium w układzie.
                          Po odkreceniu i sprawdzeniu na wentylu okazalo sie ze nie ma medium, wiec podlaczyli sprzet i zaczeli ladowac - wtedy zaczelo syczec i jasnym stalo sie ze jest nieszczelnosc.

                          a Pani w czerwonym fajna moge wiecej zdejc podrzucic

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez TEDE999
                            25 bar to górna granica
                            no ja raczej kończę na 20-21 atmosfer..

                            Po odkreceniu i sprawdzeniu na wentylu okazalo sie ze nie ma medium, wiec podlaczyli sprzet i zaczeli ladowac
                            artyści w swoim fachu :rofl

                            Zamieszczone przez marax0
                            a Pani w czerwonym fajna moge wiecej zdejc podrzucic
                            no to daj jeszcze parę , jakieś zbliżenia :wink:
                            oczywiście chodzi mi o fotografie.. :szeroki_usmiech
                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                            GVI 1.4TSI
                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez leszekmw

                              Po odkreceniu i sprawdzeniu na wentylu okazalo sie ze nie ma medium, wiec podlaczyli sprzet i zaczeli ladowac
                              artyści w swoim fachu :rofl

                              Zamieszczone przez marax0
                              a Pani w czerwonym fajna moge wiecej zdejc podrzucic
                              no to daj jeszcze parę , jakieś zbliżenia :wink:
                              oczywiście chodzi mi o fotografie.. :szeroki_usmiech
                              od czego wiec powinni zacząc i jak powinno to wyladac?

                              ps

                              Flickr tu jest jej kilka zdjec

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez marax0
                                od czego wiec powinni zacząc i jak powinno to wyladac?
                                nikt nie wpuszcza czynnika do pustego ukladu , wiadomo że musi byc dziura. wpuszcza sie azot i wtedy sprawdza gdzie jest nieszczelność. dużo taniej . co prawda w Twoim przypadku dziura była tak duża ze pewnie wystarczyło się dobrze przyjrzeć układowi.
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz


                                • #17
                                  w sumie glowy nie dam sobie uciac co zaczeli wpuszczac.
                                  Podlaczyli maszyne i zaczelo syczec, wiec ja odlaczyli i zaorynowali pojawienie sie we wtorek rano.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jeżeli chłodnica to mi policzyli 700 zl za nową tylko że nie w ASO a w zeszlym sezonie zatarła mi się sprężarka od klimy czy jak to tam sie nazywa to kosz 1250 zl a w Aso za to mi krzyknęli 4500 zł. Ogólnie jak ktos jest z Wawy lub z pod Wawy to polecam serwis klimy EuroKlima na Szyszkowej koło okencia
                                    Octavia III RS 2.0 TDI CUPA

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jaro102, jakie miałeś objawy? bo ostatnio byłem na serwisie klimy i niby mi padła sprężarka(nie dawała ciśnienia etc), pojechałem do porządnego serwisu(znajomy dał mi namiar,naprawdę polecam robią super i nie naciągają) podłączyli i powiedzieli że jest ok
                                      Na wylocie z kratek temp. była 8st
                                      Jak jadę to klima zaczyna chłodzić porządnie po ok 2-3min(auto) a z nawiewem na przód szybciej

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        marax0, a ta pani wolna jest czy zajęta :szeroki_usmiech

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          hahah
                                          pani wolna, ale bardzo mloda:P
                                          ale przywoluje was do porzadku
                                          problem z klima nie z pania....

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            marax0, jak młoda i czy lubi skody
                                            a druga sprawa jak sie do wiesz co sie dzieje z klimą to daj znać na pw może sie uda coś z cenami części pozałatwiać

                                            dobrze by było zrobić próbę ze znacznikiem uv wtedy wyjdzie gdzie jest dziura

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez abstinent
                                              Jaro102, jakie miałeś objawy? bo ostatnio byłem na serwisie klimy i niby mi padła sprężarka(nie dawała ciśnienia etc), pojechałem do porządnego serwisu(znajomy dał mi namiar,naprawdę polecam robią super i nie naciągają) podłączyli i powiedzieli że jest ok
                                              Na wylocie z kratek temp. była 8st
                                              Jak jadę to klima zaczyna chłodzić porządnie po ok 2-3min(auto) a z nawiewem na przód szybciej
                                              Jak mi padła sprężarka to klima zamiast chłodzić to grzała niezależnie jaka temperatura była ustawiona, po prostu leciało ciepłe powietrze
                                              Octavia III RS 2.0 TDI CUPA

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                to u mnie na LO leci chlodniejsze ale nie takie jak przy klimie, a przy HI leci cieple ale tez ne takie jak byc powienno.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  marax0, problem moze być z parownikiem i jeszcze jedno kiedy wymieniałeś filtr przeciw pyłkowy

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X