Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sonda Lambda

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sonda Lambda

    U mnie jest identycznie jeśli chodzi o regulację więc chyba jest OK, albo nie :?

  • #2
    Sonda Lambda

    Od kilku dni raz mi się pali lampka "check engine" a raz nie...byłem z tym w ASO i uznali, że to sonda lambda za katalizatorem...chcą za nią 760 zł z wymianą...na allegro widziałem pasującą za 315 zł...czy dam radę sam to zrobić i jak mam sprawdzić czy ta stara na pewno jest popsuta? Macie jakieś schematy lub "procedury postępowania" ???

    Komentarz


    • #3
      Opcja szukaj i tam powinieneś wszystko znaleźć.
      Szukam pracy

      Komentarz


      • #4
        Wprawdzie nie znam Twojego silnika ale zdaje się że za katalizatorem montowana jest sonda diagnostyczna która kontroluje jedynie sprawność samego katalizatora i jako taka nie wpływa na pracę silnika, więc bez stresu poszukałbym jej w jakiejś dobrej cenie i wymienił samemu lub u mechanika niekoniecznie w serwisie. Problemu z wymianą generalnie nie ma, może być problem z dostępem :twisted:
        Ja wymieniałem sam sondę regulacyjną w AQY i od paru miesięcy jest dobrze
        [O1 - 2.0 AQY silver ]
        [SII - 2.0 CFFB pacific blau]

        Komentarz


        • #5
          a nie mozna jej jakos wyjac zeby nie ulegla zniszczeniu i sprawdzic ja? Przeczysci czy cos takiego

          Komentarz


          • #6
            Pamietam , że mając focusa w 2006 r podczas tych mrozów poniżej -20st tez mi padła. Koszt o ile pamiętam podobny. Wiec to nie tylko przypadłość octavek

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez damianeq87
              w ASO i uznali, że to sonda lambda za katalizatorem...chcą za nią 760 zł z wymianą
              jeżeli nawet jest do wymiany to gdzie indziej nie w ASO zapłacisz pewnie połowę tego. oczywiście nie będzie to już oryginał ale też dobry zamiennik
              >>>Moja Octavka<<<

              Komentarz


              • #8
                widzialem ją za 315 zł...ale chodzi mi o to ze raz komputer nie pokazuje błędów a raz pokazuje...i chcę wiedzieć czy można tę sondę jakoś sprawdzić???

                Komentarz


                • #9
                  auto ma instalacje lpg ??
                  pablo_doctor

                  Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                  CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                  http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Nim kupisz sprawdź ilu żyłowy jest kabel w tej sondzie,są rożne wersje, pozdro.
                    http://www.youtube.com/watch?v=qtDOe...eature=related

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie ma gazu...

                      Komentarz


                      • #12
                        poszukaj u nas na forum było o tym niedawno jak sprawdzić sonde
                        Trzeba mieć VAGa i troszke czasu i wszystko komputer silnika Ci powie, bez tego to wróżenie z fusów co jest złe
                        Octavia Combi 4x4 1,8T ARX 2001
                        HPI Baja 5B SS - nowa zabawka

                        Komentarz


                        • #13
                          Sonda Lambda

                          Ja wymieniłem w swojej O1 2.0 AQY sondę boscha oryginał i nadal check się świecił gdy naprawiano mi klimatyzacja naprawiano wiązkę elektr. i po naprawie jej check nie pali sie przez 3 tygodnie czasem się zaświeci na dzień dwai gaśnie

                          Komentarz


                          • #14
                            U mnie też wyświetlał błąd sondy po Podłączeniu komputera ale po zmianie akumulatora wszystko wróciło do normy
                            Moja Octavia I fl

                            http://forum.octaviaclub.pl/_viewtopic.php?t=83713

                            Komentarz


                            • #15
                              aku odpiete bledu nie ma ale jutro bedzi jak byl powodzenia

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam dziś zapalił mi się check. Oto błędy jakie się pojawiły:
                                17606 bank 1 sonda 2 obwód elementu ogrzewania, błąd elektryczny
                                17584 bank 1 korekcja sondy lambda tyl. katalizator, granica osiągnięta
                                16523 bank 1 sonda 2 zbyt słaby sygnał

                                Czy to oznacza że sąda pada?
                                Po skasowaniu błędów narazie jest ok.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Kupujcie sondy oryginalne bądź Boscha. Czasem nowy 'inny' zamiennik jest gorszy od używki ori. Sprawdzone.
                                  www.k-mot.pl
                                  Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                                  Autoholowanie.
                                  Robert Kulma

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ale czy to nie jest blad sondy za katalizatorem ?? Bank 1 Sonda 2.

                                    Tak wiec ta, to pewnie jeszcze ori, a jej bledy to moga z roznych przyczyn wynikac.
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X