Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

do posiadaczy CB radia z wawy ;)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • do posiadaczy CB radia z wawy ;)

    Zamieszczone przez djczas
    bedzie w tym tygodniu oferta zrobiona
    to fajnie
    O1 TMBDG

  • #2
    do posiadaczy CB radia z wawy

    czesc,
    prosta sprawa: potrzebuje reflektometru, czyli SWRki, aby zestroic antene.
    czy jest ktos, dysponujacy tym urzadzeniem? czy pozostaja mi tylko "fachowcy" :szeroki_usmiech
    --
    pozdrawiam
    Antimatter

    Komentarz


    • #3
      zadaj to pytanie na pl.rec.radio.cb tam jest sporo ludzi z Wawy.
      Oskar
      czarne kombi + Concord GA-401 + President WA27 + "747"

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez oskar
        zadaj to pytanie na pl.rec.radio.cb tam jest sporo ludzi z Wawy.
        Oskar
        tak, ale wiesz jak to jest na newsach, na odpowiedz trzeba czekac czasem pare dni..
        znalazlem nowa SWRke za ok 40zl brutto w sklepie, moze sie jeszcze kiedys przyda, nie tylko mi
        --
        pozdrawiam
        Antimatter

        Komentarz


        • #5
          a nie masz go w radiu ? większość radyjek ma w sobie funkcję SWR
          www.dynosoft.pl

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Aligator
            a nie masz go w radiu ? większość radyjek ma w sobie funkcję SWR
            spokojnie - to tylko maly Uniden AM a nie 87 czy Jackson on nawet porzadnego s-metra nie ma, ino 4 koslawe diodki informujace o niewiadomoczym :szeroki_usmiech

            zlozylem juz wszystko do kupy, zestroilem na ile sie dalo, czyli jakies 1.4, pojechalem na dzialke i z powrotem i juz mi sie zwrocilo k
            swoja droga to miskow juz zupelnie pogielo, chyba sie nudza z letka :?
            --
            pozdrawiam
            Antimatter

            Komentarz


            • #7
              Mam rowniez cb w swojej skodzie. NIe wiem jak wczsniej moglem nie posiadac takiego dobrodziejstwa. W domu ....takze bazowka.....wlasnie slucham jak rozwija sie sytuacja na krajowej "trojce" na odcinku Sulechow- Zielona Góra. Trasa zablokowana- wypadek smiertelny
              Oskar
              czarne kombi + Concord GA-401 + President WA27 + "747"

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez oskar
                Mam rowniez cb w swojej skodzie.....W domu ....takze bazowka.....
                wiesz co, jakies 10 lat temu zakonczylem paroletnia przygode z CB, wlasnie jako stacji bazowej. wtedy to bylo cos.. :diabelski_usmiech
                mysle, ze dopiero teraz CB radio w Polsce jest wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem
                jakis rok temu, jeszcze na poprzednim aucie probowalem reaktywowac CB, ale jakos zniechecily mnie zaklocenia i hamstwo.
                teraz jakos nawet jestem silnie zadowolony z tych zakupow, zobczymy jak bedzie dalej 8)
                --
                pozdrawiam
                Antimatter

                Komentarz


                • #9
                  Panowie, wiem że wyjdę na leszcza w tej branży, ale CB zasad znam niewiele, prawie nic. Mam ręczniaka Alana 37 (czy jest on coś wart np z zewnętrzną anteną) i mam pytania:
                  1. Czy jest potrzebne jakieś stosowne pozwolenie na korzystanie z CB?
                  2. Ogólne rulez korzystania z CB w skrócie?
                  3. Zamienniki w nazewnictwie, np jak kapnąć się że jest mowa o misiach gdzie są?
                  4. Przynależność nr kanałów do funkcji jaką pełnią... alarmowy, info, towarzyskie (nie wiem - zmyslam teraz)
                  5. Który kanał jest "przyjazny" kierowcom (chyba głupie pytanie)
                  6. OCP na kórym kanale śmiga w W-wie i nie tylko?
                  pzdr
                  aczkolwiek...
                  NajtFukinPatrol North-West
                  Techno-destroyed by dobrygrzeswawa
                  WhitePride :smokedevil

                  6,92 s do setki by DGW

                  Komentarz


                  • #10
                    Panowie, wiem że wyjdę na leszcza w tej branży, ale CB zasad znam niewiele, prawie nic. Mam ręczniaka Alana 37 (czy jest on coś wart np z zewnętrzną anteną)
                    IMO, niestety nie bałdzo. jest zbyt ciezki, nieporeczny, placza sie wokol niego kable..
                    sprzedaj go za pare zl, doloz pare innych zlociszy i kupuj Unidena pro510xl na przyklad

                    1. Czy jest potrzebne jakieś stosowne pozwolenie na korzystanie z CB?
                    nie. tylko homologacja radia albo tzw. swiadectwo zgodnosci. nic sie juz nie rejestruje itd.

                    2. Ogólne rulez korzystania z CB w skrócie?
                    jak w zyciu, uprzejmosc, cierpliwosc. reszty dowiesz sie sluchajac rozmow innych, zareczam Ci - nauka ta zajmie Ci 10min

                    3. Zamienniki w nazewnictwie, np jak kapnąć się że jest mowa o misiach gdzie są?
                    izi, na CB rozmawia sie jak realu, czyli misie, suszarki itp. ogolnie patrz pkt 2

                    4. Przynależność nr kanałów do funkcji jaką pełnią... alarmowy, info, towarzyskie (nie wiem - zmyslam teraz)
                    2-taxi
                    9-alarmowy pogotowie, straz, policja
                    19- ten kanal najbardziej Cie intersi - na nim wlasnie siedza kierowcy
                    28-kanal wywolawczy, tzw smietnik. kiedys sluzyl do wywolywania innych, okreslonych stacji, po czym rozmowy przenosily sie (lub nie) na inne kanaly. w tej chwili niewiele sie tam dzieje.

                    reszta kanalow byla kiedys zasiedlona przez wieksze lub mniejsze grupy znajomych sobie ludzi. w wawie 11, 14, 16 to bylo Ursynow, 20 dziadki z okolic Niepodleglosci itp.

                    6. OCP na kórym kanale śmiga w W-wie i nie tylko?
                    a w ogole smiga? ja mam radio na 19 zapodane...
                    --
                    pozdrawiam
                    Antimatter

                    Komentarz


                    • #11
                      a jak sie ma montaz CB do gwarancji (w samochodzie z gwarancja oczywiscie)?
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Antimatter - dzięki serdeczne za rozjaśnienie 8)

                        pozdrawiam
                        aczkolwiek...
                        NajtFukinPatrol North-West
                        Techno-destroyed by dobrygrzeswawa
                        WhitePride :smokedevil

                        6,92 s do setki by DGW

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez szkoda
                          a jak sie ma montaz CB do gwarancji (w samochodzie z gwarancja oczywiscie)?
                          Jak zamontuja w ASO i ci w ksiazkie wbija to gw zosatnie :wink:
                          W sumie zeby nie stracic gw. to prakycznie wszystko trzeba w ASO montowac :evil:
                          Nawet jak sporo warsztatow robi duzo lepiej :roll:
                          TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                          Komentarz


                          • #14
                            Jak zamontuja w ASO i ci w ksiazkie wbija to gw zosatnie
                            A w sumie na co można tą gwarancje stracić ?? na element do którego jest przymocowane cb ??
                            BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

                            Było O1 jest O3

                            Komentarz


                            • #15
                              niestety nie Jak sie ci cos stanie w aucie to ASO powie ci że przez wadliwy montaż przez nieautoryzowanego fachowca sie zepsuło i umyje rece
                              Dla przykładu zmontowałeś cb i nagle cos ci szumi w kole ...
                              mam nadzieje że załapałeś o co mi chodzi

                              Komentarz


                              • #16
                                Re: do posiadaczy CB radia z wawy

                                Zamieszczone przez Antimatter
                                czesc,
                                prosta sprawa: potrzebuje reflektometru, czyli SWRki, aby zestroic antene.
                                czy jest ktos, dysponujacy tym urzadzeniem? czy pozostaja mi tylko "fachowcy" :szeroki_usmiech
                                W Konstancinie jakies 500 m za salonem Renault po tej smej stronie jest firma zajmujaca sie CB.Ja tam podjechalem i wystroili antene gratis.

                                Komentarz


                                • #17
                                  A macie może przemyśłenia/doświadczenia które radyjka pasują wymiarowo do O1 tak żeby ładnie je wpasować w tę półeczkę w konsoli środkowej?
                                  Staram się pisać poprawnie po polsku.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    salvado
                                    cb radio pieknie ukryjesz w polce pod kierownica, widzialem juz takie rozwiazanie i sam je u siebie zastosuje, zaleta jest to, ze nie musisz chowac, myslec, ze ktos Ci to radio buchnie, po prostu go nie widac k
                                    1.9 TDI ATD KOMBI 4x4

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ja mam w środkowiej konsoli a jak kolega rentier, napisał można cb w occie na wiele sposobów zamontowac

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Jesli chodzi o swr miarke to posiadam takowa i chetnie pomoge zestroic antenke- musicie mnie tylko zwiazac, wrzucic do bagaznika i zaciagnac na spota bo ciagle mi nie po drodze :wink:
                                        Piotruś
                                        AGR(RIP) + ALH

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez rentier
                                          salvado
                                          cb radio pieknie ukryjesz w polce pod kierownica, widzialem juz takie rozwiazanie i sam je u siebie zastosuje, zaleta jest to, ze nie musisz chowac, myslec, ze ktos Ci to radio buchnie, po prostu go nie widac k
                                          próbowałem dzisiaj tam wrzucić unidena 510 proxl - bez sukcesu , czy mówisz o tej półeczce obok złącza diagnostycznego? wobec tego czy trzeba tej półce plecy wyciąc? bo mi za cholerę uniden się nie mieści (tylko bokiem i to nie do końca) (octa rocznik 2003)
                                          Tymczasowo cb przemiata leżąc sobie wciśnięte między fotelem a drzwiami (jest to rozwiazanie do dupy niestety) :diabelski_usmiech
                                          help...
                                          pozdrawiam
                                          aczkolwiek...
                                          NajtFukinPatrol North-West
                                          Techno-destroyed by dobrygrzeswawa
                                          WhitePride :smokedevil

                                          6,92 s do setki by DGW

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ja mam zainstalowane tak: 404 Not Found
                                            kolega z Poznania tak: 404 Not Found

                                            Zeby wlazlo cos w poleczke trzeba kupic takie ktore pasuje wymiarami. Strona główna | Port 2000 | Korzyści tankujesz do pełna! przykladowy (zaprzyjazniny sklep i serwis) gdzie mozna zobaczyc jakie wymiary maja poszczegolne radyjka.

                                            W skodzie mam starego Concorda a w dostawczaku Fiorino zamontowalem Midlanda 1001 Z. Chodzi swietnie.
                                            pozdrawiam Oskar
                                            czarne kombi + Concord GA-401 + President WA27 + "747"

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X