Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia Tour

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    No to akurat oczywiste. Audi musi byc bardziej eleganckie, bo to Audi i na co innego koncern nie pozwoli. Jednak w Octavii II jest tak przyjemnie, przytulnie ze jak wsiadlem do tego auta to nie chcialem z niego wysiadac.
    "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
    Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

    STOP ECO-TERRORISM!

    Komentarz


    • #52
      Ja sie przesiadlem z 4 kolek na skode Tyle ze audi bylo nie A3 a A4 96rok.
      Zalety i wady wedlog mnie tych 2 modeli (i co bylo wiecej/mniej w wyposazeniu) :

      Zalety AUDI:
      - siedzenia byly podgrzewane i tapicerka welur ,lempek wiecej
      - climatronic
      - quattro
      - Dobrze wyciszone w srodku auta przy predkosci 180-200+km/h nie bylo nic slychac z zewnatrz
      - 2,8l V6
      - zawieszenie komfortowe i lepiej trzymala sie drogi niz octavia i przeswit byl wiekszy
      - skuteczniejsze hamulce
      Minusy:
      - paliwo zernosc
      - automat
      - z tylu korbki do szyb
      - sedan
      - brak podgrzewanych lusterek
      - mniejsze lusterko prawe

      Zalety Octavia ICE :
      - TDI :twisted: elastycznosc i spalanie.
      - liftback
      - elektryka z tylu i lusterka podgrzewane
      - 2 Airbagi wiecej
      Minusy:
      - trzeszczenie tapicerki i slabe wytlumienie auta
      - Zbyt miekie zawieszenie (zderzakiem przytarlem o asfalt) ,nurkowanie przy hamowaniu i przechyly na zakretach
      - klima manualna

      Jestem szczerze bardziej zadowolony z octavi niz z A4 ale octavie kupilem nowa a audi bylo uzywka. A najlepiej to bym zlozyl znich dwoch jedno auto
      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez Samiec
        A najlepiej to bym zlozyl znich dwoch jedno auto
        A ile osob by tak nie chcialo :wink:
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #54
          Octavia 4*4 z podgrzewanymi siedzeniami, ba nawet z xenonami i szyberem jest
          nazywa sie celebrate.
          Teraz silnik - hmmm trzeba by przeszczepic cos w rodzaju 2.5tdi 180ps :twisted:
          Co do prowadzenia - zawieszenie z audicy i mamy super furke :diabelski_usmiech

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez Maicroft
            Audi A3 Attraction 1.6 102 KM (75 kW), 5 biegów 74429 goly i wesoly :diabelski_usmiech

            diesel 1.9 to jest plus 15 tys zl
            Bezdyskusyjnie wolę Ovtavkę 1,9 TDI z pełnym wypasem.

            [ Dodano: Pią 19 Lis, 04 11:14 ]
            Zamieszczone przez MiKruS
            Zamieszczone przez Mufon
            Porownalem CENY tych samochodow, bo majac 75kzl mozna kupic takie A3 i taka octavie 100km , a samochody te dzieli roznica KLAS. Prosze przeczytaj moj pierwszy post jeszcze raz.
            Przeciez Ty pitolisz jedynie o tym, ze cztery kolka sa bardziej zajebiste od loga Skody.

            Nie wiem czy wiesz, ale te samochody maja te same silniki, te same skrzynie, te same zwieszenia, uklady mechaniczne, elektronike, ta sama metodyka przegladow, itp. itd. 80% czesci ma te same logo!!! W tej chwili nawet sie je projektuje przy tym samym biurku.

            Roznica polega na marce i na tym, ze do Audi mozna domowic wiecej opcji, ktorych nie ma w Skodzie.
            Ale Ty nie piszesz o jakims wypasionym modelu tylko o wersji dla (za przeproszeniem) golodupcow z szybami na krobke, ktorzy chca miec cztery kolka w cenie Skody i sprawiac wrazenie, ze sa o dwie klasy wyzej niz w rzeczywistosci sa.

            Wiec o jakiej roznicy klasy Ty do mnie rozmawiasz, bo ja Cie nie rozumie.

            I zeby nie bylo watpliwosci - nie uwazam, ze Skoda to Audi, albo VW ze znaczkiem Skody.
            Podkreslam to!

            Podejrzewam jednak, ze dla Ciebie Skoda ze znaczkiem Audi bylaby Audi, bo chyba metka ma dla Ciebie kluczowe znaczenie, prawda?


            Zamieszczone przez Mufon
            uwazam ze dalsza dyskusja bedzie jalowa
            Zdecydowanie

            Znam trochę osób, które czepiją się znaczka Skody. Nie rozumieją pewnych rzeczy. Zmienię znaczek i będzie przypominała niezbyt ładną Borę?
            Ja uważam, że Czesi właśnie powinni się szczycić tym, że to znaczek Skody jest na takim samochodzie.
            Może napić się wódki Absolut ale ze zmiemioną etykietką na "wódka z czerwoną kartką" - BĘDZIE RÓZNICA CZY NIE ??? MOŻE SMAK ZALEŻY OD ETYKIETKI ???
            Pozdrawiam

            "Teoria jest wtedy gdy wiesz wszystko, a nic nie działa.
            Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
            Tu łączymy teorię z praktyką.
            To znaczy nic nie działa i nikt nie wie dlaczego."

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez Chicken


              Znam trochę osób, które czepiją się znaczka Skody. Nie rozumieją pewnych rzeczy. Zmienię znaczek i będzie przypominała niezbyt ładną Borę?
              Ja uważam, że Czesi właśnie powinni się szczycić tym, że to znaczek Skody jest na takim samochodzie.
              Może napić się wódki Absolut ale ze zmiemioną etykietką na "wódka z czerwoną kartką" - BĘDZIE RÓZNICA CZY NIE ??? MOŻE SMAK ZALEŻY OD ETYKIETKI ???
              podpisuje sie pod tym obiema rekami i nogami.
              Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
              teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
              czarna AR 156 1.8 T.Spark

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez Chicken
                Może napić się wódki Absolut ale ze zmiemioną etykietką na "wódka z czerwoną kartką" - BĘDZIE RÓZNICA CZY NIE ??? MOŻE SMAK ZALEŻY OD ETYKIETKI ???
                Ja bym sie nie smial :diabelski_usmiech Mam kolege ktory jak pije obojetne co by to bylo to nic mu nie jest pod jednym warunkiem ze nie zobaczy etykietki albo mu ktos nie powie co pije. W tym momencie to nagle ma kaca chce mu sie rzygac itd

                Taki maly OT ale na tematu samochodow tez dotyczy (po tym jak skonczymy jezdzic) :diabelski_usmiech
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #58
                  ja mam wlasnie Octavie I TOUR PLUS 1,9TDi 110KM.... (wersja silnikowa ASV) niestety potwierdzam... brak wersji silnikowej 130km (PD) ta wersja co ja mam to takie dziwadlo... elektryczne szyby, ale tylko z przodu, elektryczne podgrzewane lusterka, jakas tam niby sport buhahaha tapicerka foteli, nie biale ale zielone szyby ... prawie tego nie widac, no i klimatyzacja... ale nie klimatronic tylko manualna (na szczescie)... jak ktos ma jakies pytanka to smialo odpowiem i jak trzeba to fote zrobie.
                  1,9TDi ASV/VP - było - 117HP/252Nm, teraz jest ??? ALIGATOR

                  Komentarz


                  • #59
                    wersja jak to wersja co w niej takiego dziwnego?

                    Komentarz


                    • #60
                      prawie tego nie widac, no i klimatyzacja... ale nie klimatronic tylko manualna (na szczescie
                      czemu naszczęście?
                      :|

                      Komentarz


                      • #61
                        Kolega juz pisal ze nie jest zwolennikiem automatu, woli manual ktory mozna dostosowac do wlasnych potrzeb. A Automat robi po swojemu :szeroki_usmiech
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez Maicroft
                          Kolega juz pisal ze nie jest zwolennikiem automatu, woli manual ktory mozna dostosowac do wlasnych potrzeb. A Automat robi po swojemu :szeroki_usmiech
                          brednie :? w automacie zawsze można wyłączyć funkcję automatu i jest zwykła reczna klima 8)
                          Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                          http://www.disi-tune.pl
                          Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                          Był WRX
                          Była Octa

                          Komentarz


                          • #63
                            Ja tam do automatu w klimie nic nie mam. Czasem to moze i skrzynie automat bym chcial do jazdy w korkach w systemie pierwszy bieg - stop i tak przez 2km w sznureczku. Ale do normalnej jazdy manual tez fajna rzecz :diabelski_usmiech
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez Maicroft
                              Ja tam do automatu w klimie nic nie mam. Czasem to moze i skrzynie automat bym chcial do jazdy w korkach w systemie pierwszy bieg - stop i tak przez 2km w sznureczku. Ale do normalnej jazdy manual tez fajna rzecz :diabelski_usmiech
                              ja też nie, ktoś kto krytykuje klimę automatyczną albo jej nigdy nie miał, albo nie opanował jej obsługi :szeroki_usmiech a to naprawdę nie jest sztuka :lol:
                              Pamiętam jak KarolZ się przesiadł z Feli do Octy to narzekał na automat, że go wkurza... jak się przesiadłem z Feli do Octy to faktycznie "samowolka" automatu mnie na początku wkurzała :evil: ale nauczyłem się z nią żyć i zwalczać :diabelski_usmiech teraz automatu używam praktycznie tylko do początkowego przewiania auta, później wyłączam automat i ustawiam sobie po swojemu :wink:

                              Co do skrzyni automatycznej to jedyny moment kiedy widzę jej przydatność to własnie wspomniana przez Ciebie sytuacja z korkiem :roll:
                              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                              http://www.disi-tune.pl
                              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                              Był WRX
                              Była Octa

                              Komentarz


                              • #65
                                no wlasnie....
                                mialem watpliwom przyjemnosc korzystac kilka dni z klimatronica w toyocie....... nie bylo to ani przyjemne ani intuicyjne... mozliwe ze w skodzie jest to lepiej rozwiazane, ale moim zdaniem manualna niczym nie ustepuje automatycznej, a jest szybsza w dostosowywaniu do potrzeb uzytkownika...... zreszta sa gusta i gusciki kazdy lubi co innego
                                1,9TDi ASV/VP - było - 117HP/252Nm, teraz jest ??? ALIGATOR

                                Komentarz


                                • #66
                                  szybsza w sterowaniu??? chyba naprawde nie miales doczynienia z klimatronikiem

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Mam nadzieje, że nikt mnie nie zaszczeli za odkopanie tematu...ale potrzebuje info...czy Octavie 2 były/są z silnikami 1.9TDi PD 130km??
                                    Wiem,że w PD są 105KM, oczywiście nowy 2.0TDI 140KM ale czy były 130km?

                                    P.S.
                                    Szukałem w archiwum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi i dlatego postanowiłem tutaj dopisać swoje pytanko ops:

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      W O2 nie ma PD130 :!:
                                      A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez Mach
                                        W O2 nie ma PD130 :!:
                                        nie ma i nie było na 100%??

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Nie ma nie bylo i pewnie nie bedzie. Nowe silniki maja system EDC-16 a ten 130 PD ASZ i AWX maja EDC-15
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Wedlug tego co wiem i sprawdzilem w necie to NIE bylo i NIE ma PD130 :!:

                                            Jednak jesli zakladasz sie z kims o glowe... to niechcialbym byc pozniej odpowiedzialny za Twoja glowe :lol: :lol: :lol:
                                            A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez Mach
                                              Wedlug tego co wiem i sprawdzilem w necie to NIE bylo i NIE ma PD130 :!:

                                              Jednak jesli zakladasz sie z kims o glowe... to niechcialbym byc pozniej odpowiedzialny za Twoja glowe :lol: :lol: :lol:
                                              Nie, no spoko - generalnie też byłem pewien, że 130stkę zastąpiono 2.0TDi,jednak jak usłyszałem , ze takie Octy....są na sprzedaż z tym właśnie silnikem to mnie to trochę zabiło i zwątpiłem....ale przynajmniej wiem, czemu cena miała być za nie baaardzo atrakcyjna :lol:

                                              Dzięki Panowie za info

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Arci - kto/co takie glupoty opowiada?
                                                TDI 205PS

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez MiKruS
                                                  Arci - kto/co takie glupoty opowiada?
                                                  MiKruS - to są pół oficjalne informacje z jednej z firm..leasingowych, że niby takie auta w dobrej cenie są na sprzedaż....

                                                  Ale info mam z drugiej ręki, więc wiesz jak to jest - ktoś coś palnie a inny poprostu powtarza - od razu wydało mi się to dziwne i dlatego zapytałem fachowców :wink:

                                                  Zresztą chyba nie po to VW wymyślił i wporwadził nowy silnik ,żeby sprzedawać też 1.9TDI PD.

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez arci9
                                                    MiKruS - to są pół oficjalne informacje z jednej z firm..leasingowych, że niby takie auta w dobrej cenie są na sprzedaż....
                                                    Aaa no to wszystko jasne...
                                                    TDI 205PS

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X