Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tykanie w okolicach zbiorniczka przelewowego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    czy dobrze rozumiem czy z tym badziewiem jest powiazany filtr weglowy? moze warto go zatem wymienic?
    Tak jest tam węglowy filtr. Ale wymiana = zmiana całego podzespołu, który kowal pokazał z Etki. Niestety jest to nierozbieralne.
    "It's not important to be better than someone else, but to be better than yesterday."
    Prof. Jigoro Kano

    Komentarz


    • #27
      Re: Tykanie w okolicach zbiorniczka przelewowego

      Moja Octavia 1.4 2003r. W tę zimę pojawiło się cykanie. Mechanik mówi,że nic groźnego i żeby się nie martwić. Mówił,że przy mrozach tak się robi. Odgłos się pojawia jeśli silnik jest rozgrzany tak jak opisują forumowicze
      Zagan

      Komentarz


      • #28
        mi to też stuka - w ASO powiedzieli, że normalne. Nawet odpalili nowy samochód na placu, żeby mi udowodni, że ten typ tak ma!
        Octavia Ambiente (ICE) 1.6 i Octavia II FL ELEGANCE 1.4 TSI

        Komentarz


        • #29
          ale rozumiem ze to nie ma wplywu na spalanie?

          Komentarz


          • #30
            Cześć, odświeżam temat, moja Octavia 2 1.6 Tour do tej pory nie miała tego cykania, samochód był używany dosłownie trzy raz przez ostatnie pół roku. Od trzech dni cykanie na wolnych obrotach non stop.

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
              (ja też 1,6 BFQ) jeśli to tykanie dochodzi z okolicy "prawy - przód" (tak za przednim reflektorem) i nie występuje zawsze - to spoko. Sam to przerabiałem. To jakiś zaworek, czy jakaś inna franca - coś związane z ekologią i oparami paliwa - tak ma być. Przynajmniej mnie 4,5 roku temu w ASO tak to wytłumaczyli. A że do tej pory zrobiłem już prawie 100.000 km i cały czas sobie potykuje nieraz - to najlepszy dowód, że nic się nie dzieje. To normalne tykanie jak starego budzika.
              tak, jak kiedyś pisałem. A z tym tykaniem zrobiłem O I 203.000 km.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                tak, jak kiedyś pisałem. A z tym tykaniem zrobiłem O I 203.000 km.
                ruwado a samochód dalej się toczy heheheh?
                a tak na serio, zdziwiło mnie to bardzo, ostatni raz auto jeździło w sierpniu ub.roku, nie było cykania, a od trzech dni cykens, trochę to denerwuje ucho :/

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez Qlsi Zobacz wpis
                  ruwado a samochód dalej się toczy heheheh?
                  od prawie 7 lat to już nie wiem.... Ujeżdżam O III.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X