Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2 Parowanie szyby od ZEWNATRZ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O2 Parowanie szyby od ZEWNATRZ

    no prosze i jest nowa skoda, gratuluje i okaz ja pokaz.

  • #2
    O2 Parowanie szyby od ZEWNATRZ

    Przeszukałem forum ale wszystkie tematy dotyczyły parowania od wewnatrz. U mnie natomiast wystepuje inne zjawisko. Mianowicie przy temperaturze 30+C i sporej wilgotnosci oraz nastawieniu nawiewu na szybe (climatic nastawiony na 18-20 C) po ZEWNETRZNEJ stronie szyby pojawiaja sie zaparowania w okolicach nawiewow w podszybiu. Wystepuje to gdy predkosc jest na tyle mała, że pęd powietrza nie osusza zaparowania. Mam pytanie czy u Was rowniez wystepuje takie zjawisko i czy jest jakis sposob na wyeliminowanie go. Niby nie jest to jakies bardzo denerwujace, ale w pewien sposob (niewielki ale jednak) wplywa na pole widzenia.
    przed Virusem
    to wina ROGALA
    http://www.bitvisitor.com/?ref=1E884...CkvxK4XMRf7JiA

    Komentarz


    • #3
      Też występuje.
      Włączam wycieraczki.
      :szeroki_usmiech
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez shado
        Też występuje.
        Włączam wycieraczki.
        :szeroki_usmiech
        a dla jeszcze lepszego efektu spryskiwacz

        Komentarz


        • #5
          U mnie też. Chyba taki urok.
          2004 Renault Thalia 1.4 RT,
          2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
          2009 Renault Clio MTV 1.4
          2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
          2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

          Komentarz


          • #6
            Normalna sprawa. Jak "zmrazasz" szybe od srodka, staje sie ona zimna i na zewnatrz wilgoc sie skrapla. Mam tak nawet na bocznych przednich szybach, jak nastawie na nie nawiew i wlacze AC.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez PIETRO1973
              Mam pytanie czy u Was rowniez wystepuje takie zjawisko i czy jest jakis sposob na wyeliminowanie go
              również występuje
              Zamieszczone przez PIETRO1973
              climatic nastawiony na 18-20 C
              zwiększ temperatur i/lub zmień kierunek nawiewu
              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez PIETRO1973
                czy jest jakis sposob na wyeliminowanie go
                ja mam tak samo a pomaga ustawienie trochę wyższej temperatury
                i nastawienie pokrętła nawiewu pomiędzy nawiewem na szybę a nawiewem
                na przód.
                P O Z D R A W I A M O2 FL MPI srebrny Mint

                Komentarz


                • #9
                  Dzieki wszystkim za zainteresowanie. Z Waszych wypowiedzi wynika ze TTTM .
                  przed Virusem
                  to wina ROGALA
                  http://www.bitvisitor.com/?ref=1E884...CkvxK4XMRf7JiA

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez PIETRO1973
                    Z Waszych wypowiedzi wynika ze TTTM
                    PIETRO1973, to nie TTTM tylko podstawowe prawa fizyki
                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                    Komentarz


                    • #11
                      To normalne zjawisko, że na zimnej powierzchni skrapla się para wodna, jeśli wilgotność powietrza jest znaczna. Na tej samej zasadzie klimatyzacja osusza powietrze w kabinie - na zimnym parowniku skrapla się para wodna z opływającego go powietrza, schłodzone i osuszone w ten sposób powietrze trafia do kabiny poprawiając nam samopoczucie , a woda z parownika spływa sobie pod auto.
                      Takie samo zjawisko zaobserwujesz na szklance z zimnym piwem. Po kilku minutach robi się wilgotna z zewnątrz, zgadza się?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez piotrek_gdy
                        Zamieszczone przez PIETRO1973
                        Z Waszych wypowiedzi wynika ze TTTM
                        PIETRO1973, to nie TTTM tylko podstawowe prawa fizyki
                        może być i TTTM, bo dotyczy każdego samochodu na świecie z klimatyzacją
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Zapewniam kolegow, ze zdaje sobie sprawe z tego DLACZEGO (w sensie fizycznym) zachodzi zjawisko kondensacji pary wodnej, ale mozna np. inaczej skierowac wyloty nawiewow, rozproszyc strumien powietrza, zastosowac warstwe izolatora ciepla w szybie czy wymyslic "tysiac" innych sposobow, zeby taki efekt nie wystepowal. Dlatego moje stwierdzenie o TTTM.
                          Co do tego, ze dotyczy to WSZYSTKICH samochodow z klimatyzacja, to jakos nie zauwazylem, aby WSZYSTKIE samochody z klimatyzacja (tu poczynie pewne zalozenia ze przy 35 C samochody max 3 letnie z zamknietymi szybami w korku w Warszawie maja klimatyzacie i to wlaczona) mialy zaparowane szyby. No chyba ze w Warszawie nie obowiazuja "podstawowe zasady fizyki" (bez obrazy).
                          Nadmienie, ze poprzedniego lata nie zauwazylem takiego zjawiska w moim aucie. Moze to wina "globalnego ocieplenia" :P i w tym roku sa wyzsze temperatury?
                          przed Virusem
                          to wina ROGALA
                          http://www.bitvisitor.com/?ref=1E884...CkvxK4XMRf7JiA

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez PIETRO1973
                            Nadmienie, ze poprzedniego lata nie zauwazylem takiego zjawiska w moim aucie. Moze to wina "globalnego ocieplenia" i w tym roku sa wyzsze temperatury?
                            myslałem, że dzieje się tak sporadycznie - przy określonej pogodzie\wilgotności\temperaturze powietrza (tak jak u mnie we wszystkich samochodach z klimatyzacją, jakie miałem = 5 czy tam 6)

                            ale jeśli masz to cały czas, to odbiega od normy i TTTnieM.
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez PIETRO1973
                              (tu poczynie pewne zalozenia ze przy 35 C samochody max 3 letnie z zamknietymi szybami w korku w Warszawie maja klimatyzacie i to wlaczona)
                              Założenie nie jest pełne- musisz jeszcze założyć, że wszyscy właściciele aut kierują strumień powietrza na szyby.
                              It doesn't matter what we're losing
                              It only matters what we're going to find!

                              Komentarz


                              • #16
                                szkoda, I tu moge sie zgodzic, bo zjawisko nie wystepuje caly czas, tylko jak piszesz w okreslonych warunkach, ale w tym samym czasie nie obserwowalem tego w innych - sasiednich samochodach. Co sprowada sie do stwierdzenia, ze o ile warunki zewnetrzne byly takie same to warunki wewnetrzne MUSIALY byc inne. I wlasnie dlatego staram sie okreslicz, czy te warunki wewnetrzne sa spowodowane przez "operatora" klimatyzacji, czy przez jakis problem/usterke w samochodzie, czy tez jest to wlasciwosc "konstrukcyjna".
                                przed Virusem
                                to wina ROGALA
                                http://www.bitvisitor.com/?ref=1E884...CkvxK4XMRf7JiA

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez PIETRO1973
                                  to jakos nie zauwazylem, aby WSZYSTKIE samochody z klimatyzacja (tu poczynie pewne zalozenia ze przy 35 C samochody max 3 letnie z zamknietymi szybami w korku w Warszawie maja klimatyzacie i to wlaczona) mialy zaparowane szyby.
                                  moja żonka jeździ leonkiem po wawce i tęż czasami mówi że jej parują szyby od zewnątrz, wtedy przestawia nawiew z szyby przedniej na nawiew na kabinę i jest git.
                                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez PIETRO1973
                                    I wlasnie dlatego staram sie okreslicz, czy te warunki wewnetrzne sa spowodowane przez "operatora" klimatyzacji, czy przez jakis problem/usterke w samochodzie, czy tez jest to wlasciwosc "konstrukcyjna".
                                    stawiam na operatora, który lubi jak jest naprawdę zimno - ja lubię i też tak miewam, zwłaszcza jak puszczę to zimno na szybę.
                                    no i musi być wilgotno na zewnątrz - taka "parna" (nomen omen) pogoda

                                    [ Dodano: Pon 30 Sie, 10 10:02 ]
                                    już to kiedys pisałem, ale w pierwszym moim samochodzie z klimą, pół trasy przejechałem z zaparowaną szybą bo nie przyszło mi do głowy, że to z zewnątrz, zwiekszałem tylko dmuchanie, co pogarszało sprawę, potem niechcąco trąciłem wycieraczki... :lol: :lol: ops:
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      szkoda, I tu jak najbardziej moge sie zgodzic, bo moja zonka lubi jak jest w aucie chlodno i to "natentychmiast" wiec glownym ustawieniem jest 18C. W trosce o jej zdrowie wywalczylem ten nawiew na szybe, a kolejny problem. No i trzeba bedzie prowadzic edukacje od nowa.
                                      przed Virusem
                                      to wina ROGALA
                                      http://www.bitvisitor.com/?ref=1E884...CkvxK4XMRf7JiA

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        U mnie też tak jest, ale to zależy od wilgotności powietrza na zewnątrz i temp w wewnątrz samochodu.
                                        Pomagają wycieraczki i cieplejsze powietrze z nawiewu na szybę

                                        Tak prawdę mówiąc to dopiero w tym roku takie zaparowanie. Wróciłam do domu oburzona, że w ledwo 3letnim aucie szyby mi parują, jak wszystko sprawdzone i filtry wymienione dopiero co :lol: bo myślałam, że od środka ops: i do głowy by mi nie przyszło, że to na zewnątrz Następnego dnia zgodnie z zaleceniem "bardziej doświadczonych" włączyłam wycieraczki, podkręciłam temp i pomogło ops: :lol:

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez PIETRO1973
                                          szkoda, I tu jak najbardziej moge sie zgodzic, bo moja zonka lubi jak jest w aucie chlodno i to "natentychmiast" wiec glownym ustawieniem jest 18C. W trosce o jej zdrowie wywalczylem ten nawiew na szybe, a kolejny problem.
                                          no i masz odpowiedź.

                                          Zamieszczone przez PIETRO1973
                                          No i trzeba bedzie prowadzic edukacje od nowa.
                                          e tam, niech ma jak lubi
                                          zazwyczaj te nieporozumienia są w drugą stronę
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez szkoda
                                            e tam, niech ma jak lub
                                            .
                                            No i tu jest problem, bo jak ma temp. jak lubi to ma zaparowane szyby i truje mi d..e, ze cos jest nie tak. Oczywiscie, zdanie meza jest w takich razach najmniej istotne, ale jak "na forum napisali" to moze pomoze. Pozdrawiam.
                                            przed Virusem
                                            to wina ROGALA
                                            http://www.bitvisitor.com/?ref=1E884...CkvxK4XMRf7JiA

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez PIETRO1973
                                              Zamieszczone przez szkoda
                                              e tam, niech ma jak lub
                                              .
                                              No i tu jest problem, bo jak ma temp. jak lubi to ma zaparowane szyby i truje mi d..e, ze cos jest nie tak. Oczywiscie, zdanie meza jest w takich razach najmniej istotne, ale jak "na forum napisali" to moze pomoze. Pozdrawiam.
                                              szanuj męża swego - możesz mieć gorszego :idea:
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                U mnie też paruje, ale nie w upale tylko jak np. wieczorkiem pomykam i robi się chłodniej :shock:

                                                Wtedy jak na zewnątrz się ochładza, podkręcam trochę na ciepełko.
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X