Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Fulda CARAT PROGRESSO 195/65R15 91 V czy Barum BRAVURIS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez chester121
    DUNLOP SP SPORT 01
    Też na nich jeździłem tyle że 195/65/15 faktycznie warto wydać na nie pieniądze. Doskonale trzymają na zakrętach i są w porównaniu z wieloma innymi cichsze. Biorąc pod uwagę, że opony kupujemy raz na kilka lat to różnice ceny nie są aż tak bolesne

    Komentarz


    • #27
      MISIEKWAW
      Jeździłem kilka kkm S-klasą na felgach AMG - 18 cali.
      I powiem tak TRAGEDIA. Czułem się jak kierowca tira.
      Może niskie profile są dobre ale nie u nas w PL. Po założeniu na to autko oryginalnych 16 było
      Więc jeżeli miałbym kupować nowe felgi do Octy to najwyżej 16.
      Audi A4 1.8TFSI

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez aldam
        MISIEKWAW
        Jeździłem kilka kkm S-klasą na felgach AMG - 18 cali.
        I powiem tak TRAGEDIA. Czułem się jak kierowca tira.
        Może niskie profile są dobre ale nie u nas w PL. Bo założeniu na to autko oryginalnych 16 było
        Więc jeżeli miałbym kupować nowe felgi do Octy to najwyżej 16.
        co kto lubi :diabelski_usmiech
        Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
        http://www.disi-tune.pl
        Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
        Był WRX
        Była Octa

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez MisiekWAW
          co kto lubi :diabelski_usmiech
          Zgadza się
          Audi A4 1.8TFSI

          Komentarz


          • #30
            Skutecznie wyleczyliście mnie z Barumek (miałem zamiar kupić). Zdecyduję się chyba jednak na Fuldę, ale przesiądę się na alu więc pewnie 205/55R16.

            OT:
            Moze ktoś ma do sprzedania jakieś ładne alu do OI :?:
            Na nowe jeszcze mnie nie sać
            Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI BKD DSG (172/395) by R-Motors-klik

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Arti23
              Skutecznie wyleczyliście mnie z Barumek (miałem zamiar kupić). Zdecyduję się chyba jednak na Fuldę
              Bardzo dobry wybór
              Audi A4 1.8TFSI

              Komentarz


              • #32
                A co sądzicie o Firestone TZ 200. Słyszałem o nich pozytywne opinie no i komentarze na serwisach oponiarskich nie sa najgorsze. Czy ktoś je użytkuje, bądź też przymierza się do tych oponek w rozmiarze 195/65/15 lub 205/60/15 :?:

                Komentarz


                • #33
                  no to doleje oliwy do ognia fabryka mi dala dunlop sport o1a w rozmarze 225/45/17 i uważam ze ta opona sie slizga...

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez sakus
                    A co sądzicie o Firestone TZ 200. Słyszałem o nich pozytywne opinie no i komentarze na serwisach oponiarskich nie sa najgorsze. Czy ktoś je użytkuje, bądź też przymierza się do tych oponek w rozmiarze 195/65/15 lub 205/60/15 :?:
                    Przerabiam właśnie wybór opon i po obejrzeniu wielu stron sklepów internetowych z oponami i przeczytaniu x opinii na tych stronkach stwierdzam, że są g...o warte (opinie).
                    Opinie są tak sprzeczne, że albo są pisane przez pracowników koncernów oponiarskich albo ludzie piszą o różnych produktach.
                    Też rozmyślałem o tych TZ200. Ale ostatecznie wybrałem CPC2 w standardowym rozmiarze 195/65/15 91V. Tylko nie ma ich w importera. Więc jak się zdenerwuję to biorę tą Fuldę jak w temacie.
                    Audi A4 1.8TFSI

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez aldam
                      Opinie są tak sprzeczne, że albo są pisane przez pracowników koncernów oponiarskich albo ludzie piszą o różnych produktach.
                      Też mi to przeszło przez myśl, więc chyba nie będę kombinował. Tyle, że jeśli człowiek sam nie dotknie to nie uwierzy :roll:

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez aldam
                        Przerabiam właśnie wybór opon i po obejrzeniu wielu stron sklepów internetowych z oponami i przeczytaniu x opinii na tych stronkach stwierdzam, że są g...o warte (opinie).
                        oczywiscie, poczytaj sobie nasze tu opinie, tez sa skrajnie rozne, zalezy kto na czym jezdzil wczesniej i jakie ma wymagania.
                        a poza tym wiadomo, opinie sa jak dziury w dupie... kazdy ma swoja :szeroki_usmiech
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez szkoda
                          wiadomo, opinie sa jak dziury w dupie... kazdy ma swoja :szeroki_usmiech
                          Racja
                          Audi A4 1.8TFSI

                          Komentarz


                          • #38
                            OT
                            aldam, ale ten AL usimiechniety
                            tryska zdrowiem haha
                            gratuluje avatora

                            moze jakis maly konkursik na najlepsza fotke pod opisem, co wy na to??/ :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech :wink:

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez chester121
                              OT
                              aldam, ale ten AL usimiechniety
                              tryska zdrowiem haha
                              gratuluje avatora

                              moze jakis maly konkursik na najlepsza fotke pod opisem, co wy na to??/ :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech :wink:
                              To z wczorajszego programu "Teraz My" gdzie o mało Morozowski nie dostał w papę
                              Poprostu nie mogłem sobie tej fotki odmówić.
                              Audi A4 1.8TFSI

                              Komentarz


                              • #40
                                Witam
                                Jak w temacie , załozyłem FULDĘ . W warsztacie tam gdzie mi robili auto za to że tak sie długo zeszło policzyli mi je po 200 zł. a założenie i wywaga gratis.
                                Dla mnie bomba
                                Dzieki wszystkim za wypowiedzi , pomogły mi bardzo.
                                Co do oponek to nawet fajnie sie jeździ , są troche twarde ale na wodzie rewela.
                                Polecam
                                KOLEJNY ZADOWOLONY Z SERWISU DOBRYGRZESWAWA

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez Mirosław Brożyń
                                  załozyłem FULDĘ
                                  Widziałem na fotkach.
                                  Bardzo dobry wybór
                                  Audi A4 1.8TFSI

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    A ja przed paroma dniami założyłem michelin pilot primacy 195/65/15 91v i w porównaniu do zimówek oraz matadorów w tym samym rozmiarze to jest duża zmiana na plus. Autko mniej pływa, jest lepsza reakcja na kierownicę i po zakręach trzyma rewela. Wydają się jedynie trochę głośne :cry: . Na mokrej nawierzchni jeszcze nie miałem okazji próbować. Też miałem dylemat czy brać 205/60 ale stwierdziłem że pewnie nie będzie dużej różnicy w trzymaniu a za to w zużyciu paliwa i osiągach na pewno.
                                    COMBI ELEGANCE'03 ASV

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez mario_op
                                      Też miałem dylemat czy brać 205/60 ale stwierdziłem że pewnie nie będzie dużej różnicy w trzymaniu a za to w zużyciu paliwa i
                                      no coz po przesiadce z 195/65 na 205/60
                                      autko wedlug mnie i taty trzyma sie duzo lepiej
                                      srednio zakrety pokonuje 20-30km/h szybciej niz na 195 (mimo ze szybciej sie wchodzi w zakrety to czuc ze autko jest pod kontrola)
                                      dodatkowo przy wyzszych predkosciach nie odczuwa sie plywania auta (przy bocznych podmuchach) wiem bo w sobote gnalem do katowic A4 i przy 180km/h autko bylo bardzo stabilne! co na 195 niestety nie bylo mozliwe (wtedy moje autko bardzo odczuwalo podmuchy)

                                      dodam ze spalanie wzroslo ok. 0.3l/100km, przyspieszenie pogorszylo sie o 0.2sec (sprin do setki)

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez chester121
                                        srednio zakrety pokonuje 20-30km/h szybciej niz na 195 (mimo ze szybciej sie wchodzi w zakrety to czuc ze autko jest pod kontrola)
                                        Czyli w zakretach, w których dotychczas zwalniałeś do np. 80km/h wchodzisz teraz 110? :shock:
                                        IMHO do takiej różnicy to by dobre sportowe zawieszenie było potrzebne. Według mnie różnica jest niemal niezauważalna i w moim przypadku wynika raczej ze zmiany jakości opon (Conti zamiast Barumów) niż ich rozmiaru. :wink:
                                        Pozdrawiam!
                                        OCTAVIA '01

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez maciek
                                          Czyli w zakretach, w których dotychczas zwalniałeś do np. 80km/h wchodzisz teraz 110?
                                          no powiedzmy 100km/h

                                          :wink:

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez maciek
                                            Czyli w zakretach, w których dotychczas zwalniałeś do np. 80km/h wchodzisz teraz 110? :shock:
                                            Mi to sie wydaje ze to dziala tak :szeroki_usmiech Zmieniles opony na szersze czujesz ze auto zrobilo sie stabliniejsze. W te same zakrety wlatujesz 30km/h szybciej nie dlatego ze ci auto sie tyle lepiej trzyma drogi tylko dla tego ze ty czujesz sie duzo pewniej :diabelski_usmiech Prawdopodobnie na tych 195 wjechal bys w te same zakrety z ta sama predkoscia :wink: Roznica w predkosci na moje to jest maks z 5-8km/h.
                                            Nie jezdzimy po zakretach w garnicach przyczepnosci auta ,inaczej kazdy taki zakret powodowal by piszczenie opon :wink:
                                            TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Samiec, moze i masz racje :wink:

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Samiec, aa mnie sie wydaje że chester121, ma racje bo na seryjnym zawieszeniu mogłby nawet o 50 km/h jechac wiecej .
                                                Prawda jest taka że zmian na wiekszą szerokość powoduje stabilizacje ale nie aż taką aby można było odrazu szaleć do piero przy zmianie harakterystyki zawieszenia można jechać szybciej a tak zmiana ze 195 na 205 że auto ciut lepiej sie trzyma drogi.
                                                P.S. tak jak Samiec napisał to jest tylko subiektywna ocena kierującego że jedzie szybciej ten sam zakręt

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  moja octa od 2 tygodni śmiga na Continentalach , różnica po zmianie z matadorów kolosalna !!! trzeba wziąć pod uwagę też to że Continental to opona z półki wyżej nic Fulda, Kleber itp. 268zł/szt ale zdcydowanie warto! najlepsza opona w swojej klasie!

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X