Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kamienie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kamienie

    Zamieszczone przez ahmed799
    lilo, to jakis mutant w takim razie
    :lol:

  • #2
    Kamienie

    Tak się zastanawiam, czy jak mi kamień z pod kół jadącego samochodu z przodu, uszkodzi mi maskę czy szybę to jest możliwość jakoś to udowodnić ?

    Jechałem dzisiaj z pracy i jadąca z przodu skoda - prawie taka jak moja, strasznie strzelała do tyłu kamieniami - prawie na 60 - 80m !

    Co ukrywać, zwolniłem i przepuściłem dwa samochody - ale widziałem, że gość który jechał pierwszy za "karabinem" też po mniej więcej 2k zwolnił i przepuścił następną ofiarę, która też zwolniła i w koncu nas wszystkich wyprzedził bus i było już oki
    Chyba mu to nie wadziło.

    Nie wiem czy to wina opon czy czego, bo za innymi nie było ostrzału.

    Jak to widzi ubezpieczyciel ??

    Komentarz


    • #3
      już bardziej od zarządcy drogi, bo to on odpowiada za jej stan i co się na niej znajduje.
      imho roszczenie zupełnie bezpodstawne
      Mój Szkodnik

      Komentarz


      • #4
        Jak to widzi ubezpieczyciel ??
        Zeby cos widzial z OC to potrzebny by byl numer polisy "sypiacego" kamieniami. Tylko w czym on zawinil? Moze auto nie mialo chlapaczy ale w sumie nie musi. Jesli juz doszukiwac sie czyjejs winy to zarzadcy drog.
        Oberwalem raz kamieniem w szybe ale jadac za wywrotka ktora przewozila piach nie przykryty plandeka. W takim przypadku moglbym sie domagac naprawy szyby z OC kierowcy.

        Komentarz


        • #5
          Mam załozone nówki fuldy i niemiłosiernie strzelają kamieniami. Słychać jak walą w karoserie. Co począć?
          Już odebrane A3 TFSI limuzyna

          Komentarz


          • #6
            Zalozyc chlapacze.

            Komentarz


            • #7
              Te kamienie to zmora. Dobrze ,ze idzie szyby kleic po kamieniu bo inaczej trzeba by wymieniac co pare miesięcy :evil:

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez firmek
                Zalozyc chlapacze.
                Te ori do C6 są sztywne i malutkie. W dodatku beznadziejnie wygladaja na nadwoziu w kolorze srebrnym w tej klasie auta.
                Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                Komentarz


                • #9
                  Tak jak myślałem, beznadzieja.

                  Co do kamieni, to w zasadzie nie wina drogi, raczej opon jakie miał samochód.

                  Tą droga jadę codziennie kilaka razy - a takiego przypadku nie miałem.

                  Trochę się im przyjrzałem, wyglądały mi, jakby były terenowe ?

                  Podobny bieżnik ma mój sąsiad w quadzie - na pewno nie były to szosówki.

                  Ja sie zastanawiam, jak gość je założył, były wyższe i znacznie szersze - ale to tak na marginesie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez progressowy
                    W dodatku beznadziejnie wygladaja na nadwoziu w kolorze srebrnym w tej klasie auta.
                    Jezli rzeczywiscie tak sypie kamieniami to chlapacze uchronia progi/dol drzwi/tylny zderzak przed piaskowaniem. Kwestia tego co lepiej wyglada, chlapacze czy ruda.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez progressowy
                      Mam załozone nówki fuldy i niemiłosiernie strzelają kamieniami. Słychać jak walą w karoserie. Co począć?
                      Załóż slicki, albo omijaj kamyki :wink:

                      Komentarz


                      • #12
                        Lecące kamienie z pod kół jest to tzw. zdarzenie losowe, ale kamyki przewożone i lecące (nie zabezpieczone jako ładunek) z pojazdu to już inna sprawa. Winny jest kierowca i jest to traktowane jak kolizja drogowa i pokrywane z oc sprawcy.
                        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                        =================================================

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez progressowy
                          Mam załozone nówki fuldy i niemiłosiernie strzelają kamieniami. Słychać jak walą w karoserie. Co począć?

                          Co sie przejmujesz kupisz kiedyś nowszą a6
                          Zarabiam - podatek, lokata - podatek, kupuje auto -podatek, benzyna - 3zł podatku, sprzedaje samochód podatek. Ile % zostaje z moich pieniędzy ? 20% ?

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X