Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Octa 130 PD

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nowa Octa 130 PD

    Moja jak byla seryjna, to bez jakis specjalnych zabiegow w trasie spalala w okolicach 4,5l. Tak wiec jak sie postarac, to zejscie ponizej 4l jest realne.

  • #2
    Nowa Octa 130 PD

    Witam wszystkich
    jestem tutaj nowy tak więc witam i pozdrawiam wszystkich.
    Jestem szczęśliwym posiadaczem Octavi 130 PD 2004. Auto jak narazie spisuje sie dobrze, chodź zrobiłem dobiero niecałe 8 tys. Jest jednak jedna sprawa, która mnie denerwuje. Chodźi o to, że trakcie odpalania silnika jeszcze przed uruchomieniem rozrusznika, zaraz po uruchomieniu zapłonu, z tylnej części samochodu wydobywają się dziwne dźwięki. Jest to coś w rodzaju chrobotania, tak jakby coś sie odpowietrzało i wydawało przy tym dziwny odgłos.Może to coś z pomy paliwa w baku o ile takowa jest? Dzieje się tak tylko wtedy kiedy mam zalane mniej niż pół baku, powyżej połowy nic takiego nie ma miejsca. Nie dzieje się tak też kiedy ponownie wyłaczę zapłon i właczę go jeszcze raz. Próbowałem już różnego paliwa lepszej jakości i dalej jest to samo. Nie wiem czy czekać z tym do przeglądu na 15000 czy może lepiej wcześniej udać sie do serwisu?Co wy na to?

    Komentarz


    • #3
      zaraz bde jechal swoim a mam poniezej polowy baku to poslucham czy TTTM
      .........

      Komentarz


      • #4
        Hmm, taki dzwiek jakis w autku po przekreceniu kluczyka wydobywa sie zawsze, gdy startuje system, ale co dokladnie to moze byc to nie mam pojecia.

        Witam na Forum i zapraszam do przywitania sie w odpowiednim watku.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Już sie przywitałem w odpowiednim miejscu, sorki za przeoczenie
          a jeżeli chodzi o ten dzwięk to myślisz że jest ok?nie wiem może mam kota w baku, co mi parcha za każdym razem jak przekręcę zapłon.
          pozdrawiam

          Komentarz


          • #6
            Już sie przywitałem w odpowiednim miejscu, sorki za przeoczenie
            Ok 8)

            a jeżeli chodzi o ten dzwięk to myślisz że jest ok?nie wiem może mam kota w baku, co mi parcha za każdym razem jak przekręcę zapłon.
            Ja bym z tym kotem nie zartowal, ostatnio slyszalem jak male kocio podobne wyszlo po kole a potem wpadlo miedzy przewody paliwowe a nadkole i trzeba bylo rozkrecac auto zeby wyjac.

            Ja tam nigdy sie nie przysluchuje czy cos piszczy przy starcie czy nie. Jak bardacha nie da oznak zycia to wtedy bede sie martwil :diabelski_usmiech
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Mi tez parcha po wlaczeniu zaplonu alle to raczej nie z okolic baku

              Komentarz


              • #8
                Re: Nowa Octa 130 PD

                Zamieszczone przez Basel
                Witam wszystkich
                [...]
                przeglądu na 15000 czy może lepiej wcześniej udać sie do serwisu?Co wy na to?
                TTTM
                sam o to pytalem w ASO.
                dzwiek przypomina strzelanie ze strzykawki z powietrzem

                pozdr
                Mirek

                Komentarz


                • #9
                  no to spoko, czyli nie jestem w tym osamotniony
                  pozdrawiam
                  k

                  Komentarz


                  • #10
                    Mam to samo tak jak by cos sie zasysalo albo i wsysalo. Rowniez mam 130 PD z 2004 r.
                    Niestety tylko 160.4 KM i 380 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      i ja to mam nawet się polubiliśmy
                      Outlander
                      była OII 4x4 BMM
                      już nie ma Octa ASZ super fajna była

                      Komentarz


                      • #12
                        To pompa paliwa w zbiorniku. Po przekręceniu kluczyka wydaje taki dźwięk. Nic groźnego, większość aut z silnikami PD ma taki objaw. Proszę nie zwracać uwagi...tak ma być.....chciałem napisac ten typ tak ma
                        Pogromca mitów...o pieknych koniach

                        Komentarz


                        • #13
                          Dzięki za wypowiedzi
                          teraz już jestem spokojny
                          tego mi właśnie trzeba było

                          Komentarz


                          • #14
                            U mnie to bulgotanie jest codziennie, brzmi jakby pompa paliwowa przeganiała powietrze przez chłodnice paliwa pod prawym przednim progiem.

                            Komentarz


                            • #15
                              Witajcie, ja u siebie nie slysze zadnego bulgotania przy zaplonie. Owszem slychac jak staruje system (pod maska), ale chrobotania nie slysze. Mam Octavie po tuningu elektronicznym 140 KM...
                              Marcin
                              Octavia 1,9TDi 140KM
                              Octavia RS TDi 170KM

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez jedrzejm
                                Witajcie, ja u siebie nie slysze zadnego bulgotania przy zaplonie. Owszem slychac jak staruje system (pod maska), ale chrobotania nie slysze. Mam Octavie po tuningu elektronicznym 140 KM...
                                Witaj
                                Masz model, ktory nie ma pompy w baku, dlatego nie slyszysz.

                                Hamowales auto po tuningu?
                                TDI 205PS

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X