Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wersje Octavii

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wersje Octavii

    ja mam założone 225/45r17 i9 wszystko jest ok , to jest odpowiednik 195/65r15 jednakże przy silniku 1,6 odczujesz bardzo stratę mocy i zwiekszy ci sie dośc znacznieo spalanie
    .................................................. ..............
    O SERCE SZKODNIKA dba
    Perfect Serwis DobryGrześWawa

    .................................................. ..............

  • #2
    Wersje Octavii

    Panowie ewentualnie Panie o ile czytają to forum
    Potrzebuję pomocy w poniższej kwestii.
    Zauważyłem że modele z przed kilku lat występuja w dwóch wersja, tzn inna jest trochę deska rozdzielcza (zdjęcia poniżej). Zastanawiam się w którym roku nastapiła zmiana i jak długo oba modele występowały razem. A jak rozpoznać nie widząc oczywiście środka, że mamy doczynienia z modelem z tą krótszą deską (jak dla mnie o wiele bardziej fajnieszą).

    Komentarz


    • #3
      Na zdjęciach masz wersję wyposażenia Classic (i to w ogóle chyba przed face litfem), były takie na pewno do 2003r. (nie wiem kiedy przestali to różnicować) Wersje Ambiente i wyżej miały już inną bardziej ergonomiczną deskę
      Bouli
      Była: Czarna perła 1.6BFQ Ice
      Perfect service by DobryGrześWawa :kciukgora
      Jest: Opel Vectra Estate Sportline 1.9 CDTI Zdrowa seria :twisted: (miało być 150KM/320Nm a jest 164.9KM/362.3Nm)

      Komentarz


      • #4
        Ale obie są clasic czy któraś konkretna. A jak w takim razie rozróżnić to obie wersje

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez birdo
          Ale obie są clasic czy któraś konkretna. A jak w takim razie rozróżnić to obie wersje
          sori zagmatfałem się... 2 zdjęcie to już ta deska o której pisałem, że była już w wyższych modelach. Jak ja kupowałem auto w 2003 roku to w Classicu była chyba jeszcze ta stara deska (zdjecie nr 1).

          Odróżnić je można po napisach z wersją wyposażenia nad kierunkowskazami o ile są :roll:

          2 zdjecie wyglada jak Ambiente przed face liftem (ze względu na szary plastik w dolnej części deski, ja w swojej mam już czarny)

          [ Dodano: Wto 24 Lip, 07 10:12 ]
          A jeśli mówimy o odróżnianiu np w ogłoszeniach to chyba najprostszym kluczem bedzie wyposażenie np elektryczne szyby przód/tył to już ambiente (czyli deska ze zdjecia nr 2).
          Poza tym jak masz fotkę z zewnątrz to classic ma nielakierowane klamki i lusterka
          Bouli
          Była: Czarna perła 1.6BFQ Ice
          Perfect service by DobryGrześWawa :kciukgora
          Jest: Opel Vectra Estate Sportline 1.9 CDTI Zdrowa seria :twisted: (miało być 150KM/320Nm a jest 164.9KM/362.3Nm)

          Komentarz


          • #6
            OK trochę mi rozjaśniłeś sytuację. Muszę i tak trchę się jeszcze w to wszystko wczytać i poogladać trochę fotek

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez birdo
              OK trochę mi rozjaśniłeś sytuację. Muszę i tak trchę się jeszcze w to wszystko wczytać i poogladać trochę fotek
              trochę mi jakoś chaotycznie wyszło ops: ale sie starałem :diabelski_usmiech
              poprzeglądaj sobie oferty na allegro i gratce, to Ci powinno pomóc
              Bouli
              Była: Czarna perła 1.6BFQ Ice
              Perfect service by DobryGrześWawa :kciukgora
              Jest: Opel Vectra Estate Sportline 1.9 CDTI Zdrowa seria :twisted: (miało być 150KM/320Nm a jest 164.9KM/362.3Nm)

              Komentarz


              • #8
                ta drugie zdjecie to wersja SLX poznaje po tapicerce i wyposarzeniu

                co do pierwszej wersji może to być klasik + Klima bo na fotce widać że ma choc może to być starsza jakaś lepsza wersja gdzie jeszcz nowa wersja deski nie weszła do produkcji.

                Ogólnie przed FL i po fl spodkasz obydwa rodzaje desek wszystko jest kwestja wersji wyposarzenia.
                [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                Komentarz


                • #9
                  IMHO nie tylko wyposażenia ale i fabryki z której auto wyszło.. kraju przeznaczania...

                  Na pwerwszym zdjęciu jest na 100% calssic po FL...
                  widac to po zegarach i tapicerce... Sam mam identyczna łącznie z tapicerką w "zapałki"

                  Druga to deska po FL co widac po zegarach...

                  Głowy nie dam ale chyba po FL ta "fajniejsza deska" była juz jedno kolorowa czyli ciemna...
                  Adam

                  Komentarz


                  • #10
                    Na początku produkcji były wkładane do octavii tylko te podłużne deski. W 98 lub 99 zaczęto wkładać te nowe deski do slx a jeszcze później do glx. Po Fl w 2000 roku te podłużne deski były wkładane tylko do classica.
                    Co do fotek to na pierwszej jest rzeczywiście octavia classic po lf, ale na drugim na 100 % jest stara wersja.
                    Garaż:

                    Komentarz


                    • #11
                      Napisałem "po" zamiast "przed" ad:
                      2 przed bo ma stare zegary:P
                      Adam

                      Komentarz


                      • #12
                        A jak wygląda z wersją L&K? tez były jakieś zmiany poza kierownicą?jak tak to kiedy

                        Komentarz


                        • #13
                          L&K miał ta fajniejsza deske, tylko ze w innym kolorze,

                          Komentarz


                          • #14
                            rollcage, Jak w innym?? Taki sam jak w zwyklej z bezowa szmata w srodku

                            BTW Byly tez czarne L&K w srodku i mialy normalne deski.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              noo własnie o ta "beżowa szmatke" mi chodziło . A czarnej w środku L&K to nie widziałem niestety

                              Komentarz


                              • #16
                                Do 1998r były we wszystkich wersjach te brzydkie deski, od 1999 w GLX i SLX była tzw. miękka czyli ta ładniejsza.
                                Do sierpnia 2000r dolna częsć deski była tylko jasno szara i beżowa w L&K.
                                Od września 2000r (czyli od liftingu) brzydka deska była tylko w wersji Classic (dawny LX) i tylko z szarym dołem, a miękka w pozostałych i z kolorem dołu czarnym lub tylko w Elegance beżowym.
                                Kiedyś widziałem też SLX już z miękką i z górą lekko granatową :wink:

                                [ Dodano: Sob 28 Lip, 07 23:38 ]
                                zdjęcie pierwsze Classic, drugie SLX

                                [ Dodano: Sob 28 Lip, 07 23:42 ]
                                Od 2000r jeszcze przed liftingiem we szystkich wersjach zmieniono kierownice na bardziej płaską i na klapie wokół szyby nie było już tego brzydkiego plastiku.

                                Komentarz


                                • #17
                                  rollcage, cos dla Ciebie i popatrz sobie dobrze
                                  Link

                                  i jeszcze jedno
                                  Link

                                  Pozdrawiam :wink:

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Fery
                                    Do 1998r były we wszystkich wersjach te brzydkie deski, od 1999 w GLX i SLX była tzw. miękka czyli ta ładniejsza.
                                    Do sierpnia 2000r dolna częsć deski była tylko jasno szara i beżowa w L&K.
                                    Od września 2000r (czyli od liftingu) brzydka deska była tylko w wersji Classic (dawny LX) i tylko z szarym dołem, a miękka w pozostałych i z kolorem dołu czarnym lub tylko w Elegance beżowym.
                                    Kiedyś widziałem też SLX już z miękką i z górą lekko granatową :wink:

                                    [ Dodano: Sob 28 Lip, 07 23:38 ]
                                    zdjęcie pierwsze Classic, drugie SLX

                                    [ Dodano: Sob 28 Lip, 07 23:42 ]
                                    Od 2000r jeszcze przed liftingiem we szystkich wersjach zmieniono kierownice na bardziej płaską i na klapie wokół szyby nie było już tego brzydkiego plastiku.
                                    Nic sie nie zgadza :roll: Ja mam GLX '00 (MY tez '00) z polskiego salonu i mam "brzydka" deske.

                                    Co wiecej, tesc ma Ambiente '03 tez z salonu i ma ta sama deske co ja. Ma tez identyczna kierownice, zegary, itd. TDI 90 KM ale to chyba nie ma znaczenia...

                                    Moze kraj montażu/rynek przeznaczenia ma wieksze znaczenie niz wersja wyposazenia. :roll:
                                    Yeah, right.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Ramsey
                                      Nic sie nie zgadza :roll: Ja mam GLX '00 (MY tez '00) z polskiego salonu i mam "brzydka" deske.

                                      Co wiecej, tesc ma Ambiente '03 tez z salonu i ma ta sama deske co ja. Ma tez identyczna kierownice, zegary, itd. TDI 90 KM ale to chyba nie ma znaczenia...

                                      Moze kraj montażu/rynek przeznaczenia ma wieksze znaczenie niz wersja wyposazenia. :roll:
                                      MY '00 to rok modelowy 2000 czyli sprzded liftu... od wrzesnia 2000 na rynku był juz rok modelowy 2001... Wiec powininies miec brzydką deske... ale IMHO brzydka to rzecz wzgledna... bo osobiscie marze o kombinacji... stara góra i nowy dół :P Natomiast Octavka teścia... Przyznam ze dziwne :shock:
                                      pzdr
                                      Adam

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Ramsey
                                        Nic sie nie zgadza Ja mam GLX '00 (MY tez '00) z polskiego salonu i mam "brzydka" deske.

                                        Co wiecej, tesc ma Ambiente '03 tez z salonu i ma ta sama deske co ja. Ma tez identyczna kierownice, zegary, itd. TDI 90 KM ale to chyba nie ma znaczenia...

                                        Moze kraj montażu/rynek przeznaczenia ma wieksze znaczenie niz wersja wyposazenia.
                                        Pewnie zabrakło w fabryce miękkich desek i wstawili ci brzydką, i Polak kupił.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          @abstinent
                                          Dziekuje bardzo za zdjecia. Poogladałem sobie :P:P:P

                                          @Fery
                                          W Elegance beżowy dół był chyba tylko za dopłata bo ja mam własnie Elegance z 2003 i mam dół czarny

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez rollcage
                                            W Elegance beżowy dół był chyba tylko za dopłata bo ja mam własnie Elegance z 2003 i mam dół czarny
                                            Beżowy dół był tylko z beżową tapicerką i bez dopłaty ale był dłuższy czas oczekiwania na auto ponieważ było to traktowane jako extra dodatek montowany w fabryce a nie w salonie jak wiekszość.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              @Fery
                                              noo ale bezowa tapicerka była jak dobrze pamietam za dopłata

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez rollcage
                                                noo ale bezowa tapicerka była jak dobrze pamietam za dopłata
                                                Jak ja interesowałem się nową octavią elegance w 2002 to mówili mi w salonie że bez dopłaty

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zależy pewnie co mieli na stanie.
                                                  pzdr
                                                  Adam

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X