Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

modyfikacje silników TDI w ASO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • modyfikacje silników TDI w ASO

    Podejmie się ktoś grupowego?

  • #2
    modyfikacje silników TDI w ASO

    Potrzebuję uzyskac opinie na temat zmiany oprogramowania w ASO. Znajomy znajomego zmieniał właśnie w aso Skody soft w O1 1.9tdi 101km. Podobno wgrali mu oficjalny program Skody do tego silnika. Oczywiscie odbyło się to bez żadnej hamownii czy pomiarów - tylko subiektywne odczucia z jazdy. Czy to prawda że są takie "dedykowane " do konkretnych silników TDI programy przygotowane przez Skodę? Jak się ma coś takiego do codziennej eksploatacji? Znajomy póki co jest zadowolony auto jeździ przyjemnie i szybko - zadnych problemów.
    Focus II FL 1.6tdci

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Tomasz_WS
      Znajomy znajomego zmieniał właśnie w aso Skody soft w O1 1.9tdi 101km. Podobno wgrali mu oficjalny program Skody do tego silnika
      każda zmiana (modyfikacja) softu-poza oczywiscie akcjami serwisowymi - wiąże się z utratą gwarancji na silnik
      poza tym nie sądzę, żeby ASO mogło świadczyć tego typu usługi-oczywiście można dogadać się z "panem Zdzsiem" że to zrobi
      wiem ze słyszenia, że część ASo montowała kiedyś tzw boxy, ale sądzę że była to ich własna inicjatywa a nie działanie uzgodnione z SAP czy Skodą
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        ŻADNE ASO SKODY w Polsce oficjalnie nie moze dokonywac takich modyfikacji, bo SAP na to nie zezwala. Co innego mialo miejce w Seacie, przez pewien czas.


        Zrobiebie modyfikacji, to zazwyczaj wyglada tak, ze ASO dzwoni po magika przyjezdza wgrywa gotowca - kasuje, a ASO dolicza +100% za usluge i udziela nieoficjalnej gwarancji na auto ale tylko u nich :diabelski_usmiech

        Bajer polega na tym, ze gdyby auto padlo, magik przyjedzie wgra serie, ASO wysle logi do SAP, SAP przyzna wymiane czesci, a potem znow wgra sie to co bylo.


        A wiec wszystko mozna robic na gwarancji, kwestia czy ASO na sile bedzie chcialo udowodnic komus ze ma program czy tez nie :twisted: Z moich informacji wynika, ze nie ma co wierzyć w żadne liczniki programowań, bo to byl ich chwyt sprzed kilku lat. Teraz SAP chce aby wykonać pomiar drogowy (tzw. logi dynamiczne) przeslac logi i na tej podstawie zalatwia sie lub nie naprawe gwarancyjna :twisted:
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Maicroft
          liczniki programowań
          ale był dobry bajer-pamietam jak wszyscy sie tym martwili :P

          Zamieszczone przez Maicroft
          SAP chce aby wykonać pomiar drogowy (tzw. logi dynamiczne)
          dokładnie tak jest-na tej podstawie oceniaja czy był robiony program
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            Kolego masz Mastersa, Rogala czy Diagtronika kolo siebie....

            Tak jak koledzy wyzej napisali.... ZADNE ASO NIE MA PRAWA ZMIENIAC OPROGRAMOWANIA po prostu jak cos to w tym aso w ktorym wgrali beda sie kryli. Natomiast jak Ci auto padnie w polsce i laweta zawiezie do innego aso to juz tak rozowo nie jest
            pozdrawiam

            Diagnostyka i tuning
            hybrydowe wtryski i turbiny
            programy na ulice jak i do sportu

            Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
            www.tune-up.pl

            HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

            Komentarz


            • #7
              Seat we Wrocławiu chipuje auta na gwarancji. Myk polega jednak na tym, że gwarancja jest przejmowana tylko przez ten serwis. Tzn. jeżeli będziesz chciał wymienić coś na gwarancji w innym serwisie i wyłapią Ci, ze masz chip to Ci odmówią wymiany.
              Siostrze w Seacie Leonie z 1.9 tdi 105 km chcieli zrobić 140 KM! Koszt takiego chipa to 2 tysie. Chcieli to zrobić dla fabrycznie nowego auta

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Maicroft
                A wiec wszystko mozna robic na gwarancji, kwestia czy ASO na sile bedzie chcialo udowodnic komus ze ma program czy tez nie :twisted: Z moich informacji wynika, ze nie ma co wierzyć w żadne liczniki programowań, bo to byl ich chwyt sprzed kilku lat. Teraz SAP chce aby wykonać pomiar drogowy (tzw. logi dynamiczne) przeslac logi i na tej podstawie zalatwia sie lub nie naprawe gwarancyjna :twisted:
                Maicroft, czy ręczysz za pewność informacji "źródła"? :wink:
                Albo inaczej - czy przy okazji zwykłych przeglądów, jeśli user auta nie ma "roszczeń gwarancyjnych", prawdopodobieństwo wykrycia chipa jest na tyle wysokie, żeby się tym przejmować? Dla ułatwienia - interesuje mnie to szczególnie w przypadku OIIFL 1.9BXE 8)
                Pozdrawiam,

                Saszka


                Perfect Service by DobryGrześWawa

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Saszka
                  czy ręczysz za pewność informacji "źródła"
                  Saszka, skontaktuj się z SAP to sie sam dowiesz i nikt ci nie będzie musiał nic poręczać
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez piotrek_gdy
                    Zamieszczone przez Saszka
                    czy ręczysz za pewność informacji "źródła"
                    Saszka, skontaktuj się z SAP to sie sam dowiesz i nikt ci nie będzie musiał nic poręczać
                    Co powie SAP, to ja się (przynajmniej z grubsza) domyślam. Bardziej mi chodzi o to, jak jest w praktyce. Ale ok, sorry, rozumiem.
                    Pozdrawiam,

                    Saszka


                    Perfect Service by DobryGrześWawa

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Saszka
                      Co powie SAP, to ja się (przynajmniej z grubsza) domyślam.
                      więc to jest odpowiedź na twoje pytanie
                      Co robi "pan Zdzisiu" w ASo jest jego prywatna sprawą-ASo oficjalnie nie może tego robić, a dokładnie definiuja to warunki gwarancji

                      jest tak jak napisał OctaviaRS TDi, serwis na 'własną rękę" udziela ci gwarancji ale nie ma to nic wspólnego z gwarancją producenta
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        OK, bo widzę, że się chyba nie zrozumieliśmy. Moje pytanie dotyczyło tylko tego fragmentu o możliwościach/chęci wykrywania chipa (obcego, NIE "ASOwego"). I interesuje mnie nie to, że SAP mówi w gwarancji "nu nu, nie monia", tylko praktyka przy okazji przeglądów. Przepraszam, jeśli wypowiedziałem się poprzednio niezbyt precyzyjnie...
                        Zamieszczone przez Saszka
                        Albo inaczej - czy przy okazji zwykłych przeglądów, jeśli user auta nie ma "roszczeń gwarancyjnych", prawdopodobieństwo wykrycia chipa jest na tyle wysokie, żeby się tym przejmować? Dla ułatwienia - interesuje mnie to szczególnie w przypadku OIIFL 1.9BXE
                        Pozdrawiam,

                        Saszka


                        Perfect Service by DobryGrześWawa

                        Komentarz


                        • #13
                          Saszka, wiesz jak w ASo robią przeglądy-nikt tak naprawde sie nie przykłada, a żeby wykryc tuning musieliby robic próby dynamiczne-jak to napisał Maicroft,

                          wygląda to tak, że jadą na jazdę probną twoim autem z podpietym VASem
                          myslę, że z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością możesz założyć, że nikt nie będzie nic sprawdzał
                          do momentu oczywiście kiedy będą coś musieli zrobić na gwarancji- np wymienic dwumasę, turbinę albo wtryski
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez piotrek_gdy
                            Saszka, wiesz jak w ASo robią przeglądy-nikt tak naprawde sie nie przykłada, a żeby wykryc tuning musieliby robic próby dynamiczne-jak to napisał Maicroft,
                            Wiem - ale wiem też, że wolałbym nie być wyjątkiem od reguły "nie przykładania się" :lol:
                            Właśnie to jest clou moich wątpliwości - czy na 101% ASO nie ma innej, "prostszej" (w sensie "chcenia im się") metody wykrycia chipu, typu właśnie "sławny" licznik programowań. Weź pod uwagę, że z mojego punktu widzenia, info prawdziwe dla np. OII przed-FL może już być nieaktualne dla OII-FL.

                            Zamieszczone przez piotrek_gdy
                            do momentu oczywiście kiedy będą coś musieli zrobić na gwarancji- np wymienic dwumasę, turbinę albo wtryski
                            No, to jest oczywiste, że jak będą musieli wyłożyć jakąś kasę (czyt. zrobić coś za tzw darmo) to przetrzepią auto na wszelkie sposoby żeby się wyłgać... :|
                            Pozdrawiam,

                            Saszka


                            Perfect Service by DobryGrześWawa

                            Komentarz


                            • #15
                              Auta nie mozna sprawdzic na miejscu, przynajmniej z tego co wiem ASO nie dysponuje sprzetem ktory zgralby soft i porownal jego zawartosc z ori.


                              A wiec musi jechac, ja nie wyrazam zgody na jazdy moim samochodem przez pracownikow. Moja wjechac na hale i wyjechac na parking. Poza bramy serwisu jesli wyjada, zlamia zakaz jaki sami sobie nakladaja pytajac w formularzu zgloszenia serwisowego na temat wyrazenia badz tez nie zgody na jazde probna :diabelski_usmiech


                              Tak jak kolega wspomnial, caly problem moze byc w momencie gdy auto padnie na drodze i zostanie zwiezione na serwis. :twisted: Wszystko tez zależy od tego co w aucie padlo, bo jesli chiptuning to można skasować gwarancje na silnik/skrzynie/zespol napedowy, ale juz na zawieszenie czy elektrykę raczej nie bardzo.


                              Niemniej jest to od bardzo dawna śliski temat 8)
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Saszka
                                metody wykrycia chipu, typu właśnie "sławny" licznik programowań
                                Saszka, większość tunerów robi to tak aby licznik programowań się zgadzał :P
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #17
                                  Dzięki, panowie. Znaczy, chyba zaryzykuję, bo to 105 w OII po zawirusowanej (mimo, że bardzo lightowo) OI ASV to istna katorga... :twisted:
                                  Pozdrawiam,

                                  Saszka


                                  Perfect Service by DobryGrześWawa

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Saszka
                                    Dzięki, panowie. Znaczy, chyba zaryzykuję, bo to 105 w OII po zawirusowanej (mimo, że bardzo lightowo) OI ASV to istna katorga... :twisted:
                                    :twisted: a to prawda.....
                                    A co do testowania przez ASO to wrocil dzis klient na chipsa ktorego odeslalem z kwitkiem bo mial slaba przeplywke (a auto na gwarancji)
                                    Przychodzi mi do biura dosc wzbuzony ze co ja tam wiem jak byl w aso i powiedzieli ze przeplywka dobra. Na to ja mowie ze jest slaba i tyle a on mi wyciaga swistek papieru.
                                    Patrze a to z rzut ekranu z VASa...kanal 003 i wartosci przeplywki na postoju

                                    "Panie dobra patrz Pan 250 ma byc a tu jest nawet 280" - ASO WIE LEPIEJ
                                    pozdrawiam

                                    Diagnostyka i tuning
                                    hybrydowe wtryski i turbiny
                                    programy na ulice jak i do sportu

                                    Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
                                    www.tune-up.pl

                                    HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      widzę że sporo kontrowersji....

                                      Co do modyfikacji to owszem gwarancja pozostaje tylko w tym 1 konkretnym aso -
                                      a do jej końca i tak pozostało coś koło 5 miesięcy - oddaję auto w sobote na ot.75tkm i potem na zmiane softu. auto mam dobrze dotarte, jeździ się super - gosc ma doswiadczenie w temacie wiec zaryzykuje - oczywiscie "po" zrobie pomiar zeby byc pewnym za co zaplacilem.
                                      Focus II FL 1.6tdci

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Tomasz_WS
                                        widzę że sporo kontrowersji
                                        chyba wyjatkowa zgodność
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Saszka, Licznik programowan zmienia swoja wartosc przy wykonaniu prostej czynnosci z pozimu licznika. Mamy zmienny system przegladowy pojawila sie ikonka, zerujemy wskazanie, uruchamia sie automatycznie staly co 15kkm interwal serwisowy i licznik zmienia swoje ustawienie. Licznik programowan dla tunerow to tez juz nie problem
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Maicroft
                                            Mamy zmienny system przegladowy pojawila sie ikonka, zerujemy wskazanie, uruchamia sie automatycznie staly co 15kkm interwal serwisowy i licznik zmienia swoje ustawienie.
                                            A właśnie, jak już kwestia QG przy okazji wypłynęła...
                                            Mam QG0 (jak pewnie wszystkie nowo odbierane), chcę przejść na QG1 - i to nie tylko "mentalnie", ale żeby i MaxiDOT pokazywał "poprawnie" i ASO też żeby nie trzeba było za każdym razem przypominać. Czy zrobić to w takim razie przed virusem, czy nie ma znaczenia? Czy poza "przestawieniem licznika" coś jeszcze robią - jakąś adnotację w k. gw. albo coś?
                                            Pozdrawiam,

                                            Saszka


                                            Perfect Service by DobryGrześWawa

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Saszka
                                              zy zrobić to w takim razie przed virusem, czy nie ma znaczenia?
                                              nie ma znaczenia bo nie ma też związku
                                              mozesz sobie VAGiem przestawić albo podjechac do ASO i oni to zrobią przy przeglądzie(oczywiście odpłatnie :diabelski_usmiech )
                                              Zamieszczone przez Saszka
                                              Czy poza "przestawieniem licznika" coś jeszcze robią - jakąś adnotację w k. gw. albo coś
                                              nie nigdzie nie odnotowuja

                                              a tak z ciekawosci czemu chcesz robic przeglądy częściej?
                                              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                                Zamieszczone przez Saszka
                                                zy zrobić to w takim razie przed virusem, czy nie ma znaczenia?
                                                nie ma znaczenia bo nie ma też związku
                                                Z wypowiedzi Maicrofta zrozumiałem, że może być związek - skoro licznik się zmienia zarówno przy chipowaniu jak i przy przestawianiu QG, to może kolejność ma znaczenie. Ale skoro nie ma, to tym lepiej :-)

                                                Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                                mozesz sobie VAGiem przestawić albo podjechac do ASO i oni to zrobią przy przeglądzie(oczywiście odpłatnie :diabelski_usmiech )
                                                Cóż... Kasowanie za zmianę QG to IMO czystej wody chamstwo...

                                                Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                                nie nigdzie nie odnotowuja
                                                Czyli jak im nie przypomnę, to potraktują mnie tak jakby QG było nadal na zmienny okres i wleją olej LL?

                                                Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                                a tak z ciekawosci czemu chcesz robic przeglądy częściej?
                                                1. wydaje mi się, że rozsądniejsze (z punktu widzenia długookresowego używania auta) jest wymienianie oleju (i filtra...) częściej niż rzadziej. Nie mam zaufania do nowomodnych "ekologicznych" wynalazków. Cenowo też wychodzi podobnie, bo te LL są droższe...
                                                2. wolę mieć 5w40 niż 5w30 w silniku.
                                                3. pewne "uporządkowanie" - co 15kkm przegląd, wiem ile robię więc wiem kiedy muszę się przygotować na wydatek kaski. A przy zmiennym - albo co chwila patrzę, ile to jeszcze, albo mam "znienacka" :-)
                                                4. ja to w ogóle mam raczej konserwatywne podejście do życia, więc wolę "tradycyjnie" :lol:
                                                Pozdrawiam,

                                                Saszka


                                                Perfect Service by DobryGrześWawa

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  rob555, zaproponuj klientowi podrasowanie przeplywomierza dioda. Bedzie mial wtedy 850 na postoju a ma byc 250 :lol: :lol:
                                                  Swoja droga rozbawila mnie ta hist(e)oria
                                                  VW Vento 1.9TDI 1Z ++
                                                  Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
                                                  Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X