Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TEMPOMAT SKODA OCTAVIA II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    tempomat bez wiązki Link

    tempomat z wiązką Link

    Komentarz


    • #77
      Re: Tempomat - kodowanie

      Zamieszczone przez mrrudzin
      Zamieszczone przez oki0302
      Witam wszystkich

      Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie przybliżyć kwestię kodowania tempomatu najlepiej krok po kroku.

      Pozdrawiam

      oki
      Ale od którego miejsca masz problem?
      Tempomat trzeba zakodować w module pod kierownicą i w silniku. Czyli łączysz się za pomocą VCDSa z modułem pod kierownicą, zaznaczasz cruise control, w silniku kodujesz 11463. Widziałem kilka tutoriali w necie które w zupełności pozwoliły na wykonanie tej czynności.

      [ Dodano: Sro 14 Gru, 11 16:21 ]
      Zamieszczone przez karuzel
      Zakupiłem manetkę tempomatu. W dniu wczorajszym zamówiłem moduł pod kierownicę bo w moim O2 mint muszę zmienić. Teraz do rzeczy.
      Zakupiona manetka jest bez kabli (wiązki). Na innych aukcjach allegro występują te manetki z wiązką składająca się z 3 kabli (zielony, żółty i jakiś tam trzeci), zastanawiam się czy nie muszę się w takie coś zaopatrzyć dodatkowo aby wszystko śmigało?
      Możesz pokazać fotkę albo link do aukcji tempomatu z wiązką i bez?

      U mnie tempomat wchodził bezpośrednio w moduł pod kierownicą = nie było żadnych wiązek pomiędzy tymi elementami
      Niestety nawet nie zabiorę się za kodowanie a nawet za montaż bo okazało się, że mam sterownik 1K0 953 549CS, który niestety nie obsługuje tempomatu.

      PS. Może ktoś wie na jaki sterownik powinienem wymienić, żeby mi obsłużył tempomat. Bo na przytaczanej wcześniej stronie jest ich zatrzęsienie i nie wiem co powinienem kupić.

      Komentarz


      • #78
        Z tej strony wynika, że tempomat obsłużą wszystkie które w kolumnie variant posiadają midline albo highline. Highline dodatkowo obsłuży kierownicę multifunkcyjną także jak już szukasz to highline. Ale nie wiem czy nie powinieneś szukać też zgodnie z kolumną "Software Level" aby nowy moduł miał software taki jak stary czyli w twoim przypadku szukasz midline lub lepiej highline z software lewel "SW 0111" ale co do "software level" nie wiem czy to konieczność to tak na logikę wziąłem że oprogramowanie musi być zgodne.

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez karuzel
          Z tej strony wynika, że tempomat obsłużą wszystkie które w kolumnie variant posiadają midline albo highline. Highline dodatkowo obsłuży kierownicę multifunkcyjną także jak już szukasz to highline. Ale nie wiem czy nie powinieneś szukać też zgodnie z kolumną "Software Level" aby nowy moduł miał software taki jak stary czyli w twoim przypadku szukasz midline lub lepiej highline z software lewel "SW 0111" ale co do "software level" nie wiem czy to konieczność to tak na logikę wziąłem że oprogramowanie musi być zgodne.
          Też tak kombinowałem jak ty, ale np czym różni się CM i CN ??

          Komentarz


          • #80
            Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Ale sprawdź w jakiś sposób o co chodzi z kolumną "LIN Version" bo w twoim przypadku jest "-" ale jeżeli dowiesz się o co z tym chodzi to na PW mogę dać namiar na osobę która ma do sprzedaży 1K0-953-549 CD będziesz miał "Highline" i Software Level się zgadza, natomiast LIN Version ma "2.0" a ty "-" ale czy będzie działać u ciebie to ktoś mądrzejszy musi się wypowiedzieć.

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez karuzel
              Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Ale sprawdź w jakiś sposób o co chodzi z kolumną "LIN Version" bo w twoim przypadku jest "-" ale jeżeli dowiesz się o co z tym chodzi to na PW mogę dać namiar na osobę która ma do sprzedaży 1K0-953-549 CD będziesz miał "Highline" i Software Level się zgadza, natomiast LIN Version ma "2.0" a ty "-" ale czy będzie działać u ciebie to ktoś mądrzejszy musi się wypowiedzieć.
              CD nie będzie pasować bo ma czujnik kąta skrętu na NIE a w mojej wersji jest na TAK. Lin version to z tego co się domyślam jakaś wersja oprogramowania mająca związek albo z komputerem albo z kierownicą multifunkcyjną. Choć bardziej bym się skłaniał do oprogramowania komputera.

              Komentarz


              • #82
                Re: Tempomat - kodowanie

                [quote="oki0302"][quote="mrrudzin"]
                Zamieszczone przez oki0302
                Witam wszystkich

                Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie przybliżyć kwestię kodowania tempomatu najlepiej krok po kroku.
                .....

                PS. Może ktoś wie na jaki sterownik powinienem wymienić, żeby mi obsłużył tempomat. Bo na przytaczanej wcześniej stronie jest ich zatrzęsienie i nie wiem co powinienem kupić.
                Kolego poszukaj
                Temat był wałkowany

                Komentarz


                • #83
                  Czy ktoś montował tempomat w Poznaniu i ma sprawdzony warsztat do polecenia?

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez karuzel
                    tempomat bez wiązki Link

                    tempomat z wiązką Link
                    Czy ktoś już może zgłębił temat różnicy tempomatu z wiązką i bez? U mnie w mincie BJ 2004 po zamontowaniu i zakodowaniu manetki tempomat nie działa...
                    151KM by masters tuning

                    Komentarz


                    • #85
                      Re: Tempomat - kodowanie

                      Zamieszczone przez oki0302

                      Niestety nawet nie zabiorę się za kodowanie a nawet za montaż bo okazało się, że mam sterownik 1K0 953 549CS, który niestety nie obsługuje tempomatu.

                      PS. Może ktoś wie na jaki sterownik powinienem wymienić, żeby mi obsłużył tempomat. Bo na przytaczanej wcześniej stronie jest ich zatrzęsienie i nie wiem co powinienem kupić.
                      Moduł CS zastąpisz CK - jest to wersja highline. Kodowanie modułu przy zwykłej kierze powinno być 0000034.
                      Jest druga srebrna kochanka- CBF 600S...

                      Komentarz


                      • #86
                        Zamieszczone przez oki0302
                        Lin version to z tego co się domyślam jakaś wersja oprogramowania
                        LIN - local interface network - czyli lokalna magistrala danych
                        i służy do połączenia sterowników (dużych) ze sterownikami (małymi) które nie posiadają CAN
                        ta podmagistrala łączy np. sterownik kierownicy z kierownicą multi
                        albo bordnetz z czujnikiem deszczu, czy bordnetz z sterownikiem wycieraczek
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • #87
                          Pulp, a zmieniałeś sterownik pod kierownicą?
                          Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
                          Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

                          Komentarz


                          • #88
                            Hej!

                            Pisałem już w tej kwestii w innych wątkach ale bez rezultatu...Czy montował ktoś może tempomat w Poznaniu? Nie ukrywam że chodziłoby mi o jakiś sprawdzony warsztat gdzie doradzą też mi co jeszcze mogę dołożyć do swojej Octavii w rozsanej cenie

                            Marzy mi się kierownica z multifunkcją i Maxi-dot (poza temopomatem) ale jak rozmawiałem z jednym mechanikiem to tylko usłyszałem że bardziej to mi się opłaca wymienić samochód

                            Komentarz


                            • #89
                              Zamieszczone przez McGan
                              Pulp, a zmieniałeś sterownik pod kierownicą?
                              Oczywiście, bez tego nie da rady. żeby mieć tempo. wystarczy miec wersje midline (chyba, że masz już taki, który obsługuje tempomat)
                              151KM by masters tuning

                              Komentarz


                              • #90
                                Link mi gdzie mógłbym zamontować tempomat do ocatavii w łódzi?

                                Komentarz


                                • #91
                                  uderz do kolegi Enriquez
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    dzięki ,czekam na odpowiedz do niego

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      odpowiedziałem Ci
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Zamieszczone przez rrysio
                                        Tych modułów jest tyle, że o wiele krótsza będzie lista modułów nie obsługujących tempomatu
                                        Poniższe moduły NIE obsługują tempomatu i komputera pokładowego:
                                        1K0 953 549 E
                                        1K0 953 549 AE
                                        1K0 953 549 AN
                                        1K0 953 549 BB
                                        1K0 953 549 BM

                                        Więc jeśli masz któryś z nich to potrzebna będzie wymiana.
                                        Generalnie jeżeli masz komputer pokładowy lub kierownicę wielofunkcyjną to na pewno moduł kolumny kierowniczej obsłuży też tempomat.


                                        z kolei oki0302 napisał
                                        "niestety nawet nie zabiorę się za kodowanie a nawet za montaż bo okazało się, że mam sterownik 1K0 953 549CS, który niestety nie obsługuje tempomatu.
                                        Więc mam pytanie do fachowców, mam sterownik kierownicy 1KO 953 549 CQ, czy mój obsłuży tempomat??Czy nie ma potrzeby ciagnięcia dodatkowego kabelka, już różne opinie słyszałem. Może jest tu osoba która miała do czynienia z tym sterownikiem. Jeśli obsłuży to manetki z jakim oznaczeniem mam szukać?
                                        Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę...

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Panowie czy manetka 1KO 953 513 G z Golfa V będzie odpowiednia aby obsłużyć tempomat w 02FL MY2009? (i czy ten rocznik ma pojedyncze manetki czy zespolone).
                                          Moduł oczywiście odpowiedni dla tempomatu.

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Podaj Vin autka to podpowiem coś...

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              piernik, autoscan najlepiej zapodaj
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Koledzy, czy któryś z Was (najlepiej z Warszawy lub okolic) podjąłby się montażu tempomatu w moim samochodzie? Oczywiście nie za darmo. Nadmienię tylko, że jest to kompletny golas.

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Tempomat manetka 1K0953519J problem - możliwe rozwiązanie

                                                  Jako że i mnie dopadł problem z tempomatem w O2 FL manetka 1K0953519J poniżej rozwiązanie, a jednocześnie szacun dla kolegi Enriquez za rozwiązanie problemu :-)

                                                  Zatem podsumowując:
                                                  O2 FL manetka 1K0953519J zakodowana, VCDS ją widzi, manetka prawidłowo generuje komunikaty do VCDSa. A podczas jazdy - brak reakcji na tempomat.
                                                  Wyrzucany jest błąd sterownika modułu.
                                                  Podmiana modułu nie pomaga :-( niby wszystko ok a tempomatu brak.

                                                  Enriquez ostatecznie rozbiera manetkę i wychodzi przyczyna usterki - przerwany jeden z kabelków - niebieski. Na zdjęciu kabelek jest nieco wyjęty celem dokładniejszego zobrazowania usterki. Po zlutowaniu - mam działający tempomat :-)
                                                  Załączone pliki
                                                  sotdi

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez biernik77
                                                    Koledzy, czy któryś z Was (najlepiej z Warszawy lub okolic) podjąłby się montażu tempomatu w moim samochodzie? Oczywiście nie za darmo. Nadmienię tylko, że jest to kompletny golas.
                                                    Mogę się tym zająć. -> PW
                                                    Elektryka i doposażanie grupa VAG - Warszawa Bemowo

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X