Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TEMPOMAT SKODA OCTAVIA II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Wiesz. Na liczniku jest widoczny symbol tempomatu. Nie wiem natomiast czy jest pod nim odpowiednia dioda. Na zdjęciach mojego licznika, który był rozbierany, nico21 znalazł niby diodę w miejscu gdzie jest na szablonie symbol tempomatu. Niemniej jednak na dwie furki, w których został zainstalowany tempomat (i zaznaczyć trzeba, że obie to przedliftowe O2) nigdy się nic nie zaświecało na szafie. Więc albo problem polega na np. nie obsługiwaniu przez sterownik wskaźników tej diody, albo jej tam po prostu nie ma.
    Pozdrawiam,
    Michał

    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

    Komentarz


    • #52
      kropeck, ale ja mam diodę a się nie świeci
      przy zmianie podświetlenia zegarów lilo wlutował wszystkie brakujące diody

      więc IMHO albo brak jakiegoś kabelka albo trzeba w przedliftowych autach coś dodatkowo przekodować
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #53
        witam, ja w swojej 02 ambiente RM 2007, tylko kodowałem koło kierownicy i sterownik silnika i tempomat hula i świeci się kontrolka na szafie
        Ambiente + pakiet na bezdroża
        było 153,4KM / 349,4Nm jest 176,1KM / 386,7Nm

        Komentarz


        • #54
          piotrek_gdy, ktoś odnas z forum podał linka do jakiejś niemieckiej strony, gdzie widziałem opis montażu tempomatu i tam ktoś dokładał kabelek.

          Jak tylko odnajdę tego linka to go tu powtórzę.

          >>KLIK<<

          BTW. Wczoraj zamontowałem u siebie tempomat i MFA oraz zamontowałem moduł kupiony od Enriqueza.
          Wszystko hula zajedwabiście i nawet na blacie świeci się kontrolka :P
          Teraz tylko dokupić multikiere z perforowaną skórą i będzie komplecik :szeroki_usmiech
          Pozdrawiam,
          Grzesiek


          Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
          Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


          Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

          Komentarz


          • #55
            Deo,

            No to super, że udało się dopasować ten CF.
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #56
              Enriquez, ja też się cieszę :szeroki_usmiech
              Wprawdzie po złożeniu całości, nie działał klakson ale VCDS rozwiązał problem
              Pozdrawiam,
              Grzesiek


              Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
              Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


              Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

              Komentarz


              • #57
                Deo, problem w tym, że ja mam fabryczny tempomat a kontrolka nie zapalała mi się od jakiegoś czasu
                nawet serwis mial problem z kodowaniem silnika(wykodowanie tempomatu i ponowne kodowanie)- nie dali rady
                ciekawe czemu, skoro tempomat działa bezproblemowo-jedynie kontrolka sie nie pali
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #58
                  piotrek_gdy,
                  zrób sobie VCDS lamp test. Może się kontrolka zjarała.

                  Deo,
                  no bo chyba do klaksonu do tego modułu potrzeba innej wiązki do poduszki. Napisz jak to rozwiązałeś, bo tu ktoś niedawno nie mógł ogarnąć tematu.
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #59
                    Enriquez, rozwiązaniem było uruchomienie VCDSa i zakodowanie wszystkich nowych elementów. :wink:
                    Pozdrawiam,
                    Grzesiek


                    Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                    Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                    Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez piotrek_gdy
                      problem w tym, że ja mam fabryczny tempomat a kontrolka nie zapalała mi się od jakiegoś czasu
                      Bo pierwsze OII nie mialy takiej ikonki. Było miejsce i nie bylo podlaczone. Ja u siebie tez nie mam
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez Enriquez
                        piotrek_gdy,
                        zrób sobie VCDS lamp test. Może się kontrolka zjarała.
                        .
                        w o2 nie ma w tescie tej lampki.
                        Pozdrawiam,
                        Michał

                        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez Maicroft
                          Było miejsce i nie bylo podlaczone
                          a czy po wlutowaniu diody bedzie działać?
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #63
                            a to nie wiedziałem...
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #64
                              Enriquez, wszyscy sie tutaj uczymy
                              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                              Komentarz


                              • #65
                                Panowie odgrzebie stary temat, lecz chyba nadal aktualny (zapewne nie tylko mnie się przyda)

                                Zamontowałem manetkę tempomatu (posiadam sterownik F, który obsługuje tempomat)
                                Steering Wheel Control Module Versions - Ross-Tech Wiki

                                przyznam, że próbowałem can commanderem 1.4 odblokować i pewnie coś nagrzebałem (najpierw włączył mi się dźwięk jak powiadomienie o niezapiętych pasach, ale na wył. silniku i pikało nieprzerwanie nawet po zapięciu pasów, później coś tam zrobiłem i przestało w ogóle działać powiadomienie...)

                                pojechałem do znajomka co ma rostecha - odblokował kodem 11463, ale nie działa :-( sprawdzał i coś tam nie halo jest z kodowaniem jakiś błąd 0010 coś pisało źle kodowanie sterownika.... kurde nie mam pojęcia o tym :-(

                                później pokazywał mi jakiś blok pomiarowy i przełączając na manetce w vcds też się zmieniało na zał/ wył itd, aktywny, reset (na zielono się zmieniało) ale mimo to nie działa :-(

                                Albo coś mocno pogrzebałem tym commanderem 1.4, albo muszę pociągnąć kabelek do komputera (jest to możliwe, że moja octavka go nie ma ? mam średnie spalanie itd. czyli 1/2 FIS) czy może coś jeszcze komuś przychodzi do głowy ?

                                jakieś info co muszę zrobić ? albo ktoś z Poznania jest w stanie pomóc jak podjadę ?

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez Enriquez
                                  piotrek_gdy,
                                  zrób sobie VCDS lamp test. Może się kontrolka zjarała.
                                  A jak się robi ów lamp test?
                                  151KM by masters tuning

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Pulp,

                                    wchodzisz w instrumenty i tam jest takie coś jak output test
                                    wybierasz sobie lamp test (czy jakoś tak - dawno nie robiłem) i zaświecą się wszystkie lampki na szafie.

                                    [ Dodano: Sro 05 Paź, 11 22:32 ]
                                    luzipower,

                                    dobrze by było mieć Twój Autoscan, bez tego wróżenie z fusów.
                                    Co do kabelka do sterownika silnika, niech się wypowiedzą ci co instalowali już tempomaty w O2 przed FL. Wydaje mi się, że powinien być fabrycznie.

                                    Jeżeli sterownik pod kierownicą widzi manetkę (przełączanie) to być może pomoże ponowne zakodowanie 11463, tyle że po tym trzeba wyłączyć zapłon, otworzyć drzwi, zamknąć drzwi i włączyć zapłon. Tyle że pewnie użytkując na co dzień samochód robisz tę procedurę. Ciekaw jestem błędu jaki pokazuje RossTech. Być może faktycznie nie masz po prostu kabelka do sterownika silnika. Na szczęście nie jest to jakoś szczególnie trudne to sprawdzić na podstawie schematu...
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      A u mnie nie ma testu lampek.

                                      Można załączać po kolei - tylko nie ma lampki tempomatu. Ta oczywiście świeci po odpaleniu tempomatu

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Posiadam O2 mint z 2007r. 1.9 TDI, czy oprócz zmiany modułu kierownicy z 1KO953549BB na 1KO953549BC i założeniu manetki + kodowanie, tempomat będzie działał czy jeszcze będzie potrzebna jakaś wiązka lub inne prace techniczne. Dodatkowe pytanie czy 1KO953549BC obsłuży kierownicę multifunkcyjną którą ewentualnie będę chciał w przyszłości założyć?

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Kolego tak jak podaje rozpiska sterowników z Link podany przez ciebie nie obsłuży multifunkcji

                                          1K0-953-549-BC Type 2 Midline

                                          Midline: Cruise Control, Board Computer

                                          Szukaj z rozpiski: Highline

                                          http://wiki.ross-tech.com

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Mam do wyboru dwa muduły. Chciałbym aby obsłużył tempomat i kierownicę multifunkcyjną w moim O2 mint 1.9TDI BXE z 2007r. Który z nich wybrać? Czy może nie ma żadnej różnicy?

                                            1K0-953-549 CD ; 1K0-953-549 AQ

                                            Z przytoczonego powyżej linka wynika, że różnią się kolumnami software level, Steering Angle Sensor, LIN Version. Proszę o pomoc znawców tematu, żebym nie kupił czegoś co nie będzie kompatybilne.

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Jakiś czas temu dokładałem multifunkcję i w związku z tym zmieniałem 1K0953549BC na 1K0953549AQ, SW 070. Działa bez problemu.

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Tempomat - kodowanie

                                                Witam wszystkich

                                                Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie przybliżyć kwestię kodowania tempomatu najlepiej krok po kroku.

                                                Pozdrawiam

                                                oki

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zakupiłem manetkę tempomatu. W dniu wczorajszym zamówiłem moduł pod kierownicę bo w moim O2 mint muszę zmienić. Teraz do rzeczy.
                                                  Zakupiona manetka jest bez kabli (wiązki). Na innych aukcjach allegro występują te manetki z wiązką składająca się z 3 kabli (zielony, żółty i jakiś tam trzeci), zastanawiam się czy nie muszę się w takie coś zaopatrzyć dodatkowo aby wszystko śmigało?

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Re: Tempomat - kodowanie

                                                    Zamieszczone przez oki0302
                                                    Witam wszystkich

                                                    Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie przybliżyć kwestię kodowania tempomatu najlepiej krok po kroku.

                                                    Pozdrawiam

                                                    oki
                                                    Ale od którego miejsca masz problem?
                                                    Tempomat trzeba zakodować w module pod kierownicą i w silniku. Czyli łączysz się za pomocą VCDSa z modułem pod kierownicą, zaznaczasz cruise control, w silniku kodujesz 11463. Widziałem kilka tutoriali w necie które w zupełności pozwoliły na wykonanie tej czynności.

                                                    [ Dodano: Sro 14 Gru, 11 16:21 ]
                                                    Zamieszczone przez karuzel
                                                    Zakupiłem manetkę tempomatu. W dniu wczorajszym zamówiłem moduł pod kierownicę bo w moim O2 mint muszę zmienić. Teraz do rzeczy.
                                                    Zakupiona manetka jest bez kabli (wiązki). Na innych aukcjach allegro występują te manetki z wiązką składająca się z 3 kabli (zielony, żółty i jakiś tam trzeci), zastanawiam się czy nie muszę się w takie coś zaopatrzyć dodatkowo aby wszystko śmigało?
                                                    Możesz pokazać fotkę albo link do aukcji tempomatu z wiązką i bez?

                                                    U mnie tempomat wchodził bezpośrednio w moduł pod kierownicą = nie było żadnych wiązek pomiędzy tymi elementami

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X