Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TEMPOMAT SKODA OCTAVIA II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tempomat zainstalowany, podziękowania dla "koleś" za instrukcje i manetki działa komputer i tempomat lampka zielona świeci zero błędów montaż i programowanie proste 1h roboty poza manetkami nic nie wymieniałem.
    Skoda Octavia II FL
    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

    Komentarz


    • koledzy czy polecicie mi w Opolu jakiegoś specjalistę do naprawy tempomatu
      marekm45

      Komentarz


      • Z Opola masz nie daleko na śląsk. Odezwij się do kolegi koleś robi takie rzeczy i zna się na rzeczy
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
        przedstawiam smerfetke

        Komentarz


        • A dzisiaj miałem przyjemność montażu tempomatu w fajnym Superbie 2 z 2009
          I jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że nie ma tego kabelka od sterownika kiery do ECU

          takie fajne auto, a przyżydzili na jednym kabelku
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • a to musiałeś mój przyjacielu montować chyba w 1.4 TSI, bo też miałem tą nieprzyjemność kiedyś
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • Jeśli operacja montażu kierownicy multifunkcyjnej się u mnie powiedzie, to będę miał na sprzedaż Manetki zespolone i Sterownik z obsługą komputera i tempomatu (O2FL):
              5K0.953.569.C - sterownik (Midline).
              5K0.953.502.N - Manetki z obsługą kompa (z prawej) i tempomatu (z lewej).
              Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
              Jest: starszy diesel na B.

              Komentarz


              • Enriquez, akurat chodzi o 1.8 tsi, chociaż bida wersja. Na kabelku pożydzili, ale chociaż hhc zadziałało I przekładka na kiere mf też bardzo fajnie zadziałała. Więc wielkie gratki dla Krzynola i teraz czeka nas (a raczej jego ) pewnie walka z puszczaniem kabla przez pół samochodu.

                Komentarz


                • a co będziecie robić?
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • Ten kabel do sterownika silnika - te pół samochodu chodziło mi raczej o ilośc rzeczy koniecznych do demontażu na potrzeby jednego kabelka.

                    Komentarz


                    • łeeee - myślałem że coś innego
                      nie mniej jednak uważajcie na podszybie - mnie się udało wyrwać mocowanie, to co wchodzi w szybę po stronie pasażera
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Enriquez
                        nie mniej jednak uważajcie na podszybie - mnie się udało wyrwać mocowanie, to co wchodzi w szybę po stronie pasażera

                        Miałem też taką przygodę w Superbie II. Pociągnąłem i myślę, jak fajnie mi idzie

                        Po chwili patrzę a tu coś zostało w podszybiu :shock:

                        Musiałem zostawić stówę właścicielowi bo tyle kosztuje ten kawałek w ASO
                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                        Komentarz


                        • Tempomat

                          Witam kolegów,przedstawie wam w skrócie moje boje z tempomatem.
                          Mniej więcej od roku z przerwami, walczyłem samodzielnie z tempomatem, a to nie ten moduł a to problem z manetką a to nie ma sygnału a to znowu coś innego. W końcu się poddałem.
                          Ktoś mi polecił kontakt z kolegą Koleś no i stało się, nagle tempomat cudownie zaczął działać i działa bez zarzutu. Cała operacja trwała może z godzinę łącznie z wymianą modułu przerobieniem manetki, jestem zadowolony z całej operacji, polecam, kolega Koleś zna się na tym co robi.
                          A jeszcze podpowie co i w jaki sposób można zmodyfikować.
                          Pozdrawiam sumisat ,
                          kolega Koleś mi pomógł.

                          Komentarz


                          • Witam,
                            mam Octavie 2 FL z 2012 roku i miesiąc po gwarancji popsuła mi sie tasma pod kierownicą.

                            Szukając nowej taśmy kupiłem cały przełącznik zespolony z tempomatem ale bez komputera.

                            Manetkę z obsługą komputera zostawiłem swoją a zamontowana została nowa manetka z obsługą tempomatu i taśma 5K0 953 569 B.

                            Po uruchomieniu programem w module silnika tempomat działa :-)

                            Ale przestała działać obsługa komputera :-(

                            Kupiłem więc taśmę, o której wyczytałem na forum, że obsługuje komputer i tempomat 5K0 953 569 C.

                            I komputer działa a tempomat już nie.

                            Tak jak poprzednio był uaktywniony w module silnika.

                            Co mam zrobić?

                            W ASO zalecili mi wymianę na taśmę 5K0 953 569 AL.

                            Nie można jakoś zakodować tych co już mam? Czyli 5K0 953 569 B lub 5K0 953 569 C
                            Pozdrawiam
                            Robert
                            www.serwis998.pl

                            Komentarz


                            • Witam,

                              Duże zamieszanie z tematem tempomatu ale nie zakładając nowego tematu mam kilka pytań do Was.

                              A więc czy posiadam Skode Octavie II 1.9 TDI Ambiente z 2010 r. i chciałbym dołożyć tempomat. I teraz pytanie czy mogę sprawdzić jako czy da rade w ogóle u mnie go dołożyć i jak tak to jaką manetkę kupić tylko tak bez podpinania go bo nie mam w tej chwili takiej możliwości a muszę kupić już teraz manetkę.

                              Dzięki z góry za pomoc i odpowiedź.

                              Komentarz


                              • Zdejmij górną osłonę kolumny kierownicy i zrób zdjęcie, to Ci powiemy, co musiałbyś zakupić.
                                W 2010 roku nastąpiła zmiana typu manetek.
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • W twoim przypadku albo opcja dla oszczędnych czyli po taniości , lub rozwiązanie oryginalne , wymiana manetek zespolonych na takie z tempomatem.
                                  Czyli 5K0 953 502 N -wersja tempo plus mfa lub 5K0 953 502 M - tempo bez mfa , ale ambiete chyba miało MFA wiec z literką M odpada , no chyba że masz maxi-dota i sterowanie na kierownicy to wtedy tak .

                                  Komentarz


                                  • To mnie nie pocieszyłeś.... Ta tania opcja mnie nie interesuje w ogóle.

                                    Czyli tylko taka opcja? Link

                                    Nie mogę kupić samej prawej manetki, żeby śmigało? Np. takiej Link bądź tej Link . Szczerze mówiąc nie wiem czym te dwie po za numerami się różnią...

                                    Komentarz


                                    • TOOMI, nie możesz bo to są do O2
                                      zapytaj sprzedawcę superbmana o cenę dla OCP
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • Eh nie dobrze. Dużo pracy przy tym jest, żeby zrobić samemu? Bez wizyty u elektronika też się nie obędzie pewnie z tego co czytałem.... Czyli kosz takiej zabawki w granicach 600 zł pewnie wyjdzie. :/

                                        Komentarz


                                        • TOOMI, nie jęcz , tylko zapytaj superbmana o dobrę cenę
                                          a ktoś ci za drobną opłatą pomoże założyć i zakoduje
                                          jak chcesz odezwij się na PW
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • Pytanie o cenę poszło. Czekam na odp. No zobaczmy co z tego wyjdzie. Nie powiem przydał by się zwłaszcza że kilka razy w roku po ponad 1000 km robię. :/

                                            Komentarz


                                            • Korzystając z uprzejmości kolegi maxpaynemm założyliśmy ostatnio manetkę tempomatu (końcówka G) do mojej Octavii (1.9 TDI 2008 przed FL, moduł kierownicy 1K0-953-549-BN)
                                              Po zakodowaniu VCDSem tempomat nie działa, mimo że manetka jest widoczna w VCDSie i działa prawidłowo. Po podmianie modułu z samochodu maxpaynemm bez różnicy.

                                              Jeśli to ma znaczenie to mam jakiś problem z autoryglowaniem drzwi - potrafią same się otwierać i zamykać podczas jazdy, niezależnie od prędkości

                                              Oto logi, które się pojawiają po autoscanie:


                                              01-Engine -- Status: Malfunction 0010
                                              03-ABS Brakes -- Status: OK 0000
                                              04-Steering Angle -- Status: OK 0000
                                              08-Auto HVAC -- Status: OK 0000
                                              09-Cent. Elect. -- Status: Malfunction 0010
                                              15-Airbags -- Status: Malfunction 0010
                                              16-Steering wheel -- Status: Malfunction 1010
                                              17-Instruments -- Status: OK 0000
                                              19-CAN Gateway -- Status: Malfunction 0010
                                              25-Immobilizer -- Status: OK 0000
                                              42-Door Elect, Driver -- Status: Malfunction 0010
                                              44-Steering Assist -- Status: OK 0000
                                              46-Central Conv. -- Status: Malfunction 0010
                                              52-Door Elect, Pass. -- Status: Malfunction 0010
                                              56-Radio -- Status: OK 0000
                                              62-Door, Rear Left -- Status: OK 0000
                                              72-Door, Rear Right -- Status: OK 0000
                                              76-Park Assist -- Status: OK 0000

                                              -------------------------------------------------------------------------------
                                              Address 01: Engine Labels: 03G-906-016-BKC.lbl
                                              Part No SW: 03G 906 021 TB HW: 03G 906 021 AN
                                              Component: R4 1,9l EDC 000SG 2047
                                              Revision: --H08--- Serial number: SKX7Z0H532I0HM
                                              Coding: 0000071
                                              Shop #: WSC 73430 790 00000
                                              VCID: 72EFDEFB166F

                                              2 Faults Found:
                                              005746 - Coolant Fan Control 1: Open or Short to Ground
                                              P1672 - 000 - - - Intermittent
                                              Freeze Frame:
                                              Fault Status: 00100000
                                              Fault Priority: 0
                                              Fault Frequency: 1
                                              Time Indication: 0

                                              Freeze Frame:
                                              RPM: 0 /min
                                              Speed: 0.0 km/h
                                              Load: 0.0 %
                                              Voltage: 10.56 V
                                              Bin. Bits: 11000100
                                              Temperature: 5.4°C
                                              Duty Cycle: 9.7 %

                                              000275 - Intake Air Temp. Sensor (G42): Signal too High
                                              P0113 - 000 - - - Intermittent
                                              Freeze Frame:
                                              Fault Status: 00100000
                                              Fault Priority: 0
                                              Fault Frequency: 1
                                              Time Indication: 0

                                              Freeze Frame:
                                              RPM: 0 /min
                                              Speed: 0.0 km/h
                                              Load: 0.0 %
                                              Voltage: 12.16 V
                                              Temperature: 6.3°C
                                              Temperature: 6.3°C
                                              Temperature: 7.2°C

                                              Readiness: 0 0 0 0 0



                                              -------------------------------------------------------------------------------
                                              Address 09: Cent. Elect. Labels: 3C0-937-049-30-H.lbl
                                              Part No SW: 3C8 937 049 E HW: 3C8 937 049 E
                                              Component: Bordnetz-SG H54 2602
                                              Revision: 00H54000 Serial number: 00000005795255
                                              Coding: 01880F030004140043110D000000000000097F075C00000000 0000000000
                                              Shop #: WSC 73430 790 00000
                                              VCID: 33611BFF29F5

                                              Subsystem 1 - Part No: 1Z1 955 119 C
                                              Component: Wischer 180608 022 0601
                                              Coding: 00055223
                                              Shop #: WSC 73430

                                              2 Faults Found:
                                              01800 - Light Switch (E1)
                                              008 - Implausible Signal - Intermittent
                                              Freeze Frame:
                                              Fault Status: 00101000
                                              Fault Priority: 3
                                              Fault Frequency: 2
                                              Reset counter: 83
                                              Mileage: 203424 km
                                              Time Indication: 0

                                              Freeze Frame:
                                              OFF
                                              Voltage: 12.10 V
                                              OFF
                                              ON
                                              OFF
                                              OFF
                                              OFF

                                              00466 - Control Module for Steering Column Electronics (J527)
                                              004 - No Signal/Communication - Intermittent
                                              Freeze Frame:
                                              Fault Status: 00100100
                                              Fault Priority: 6
                                              Fault Frequency: 2
                                              Reset counter: 119
                                              Mileage: 203424 km
                                              Time Indication: 0

                                              Freeze Frame:
                                              OFF
                                              Voltage: 12.15 V
                                              OFF
                                              OFF
                                              OFF
                                              OFF
                                              OFF


                                              -------------------------------------------------------------------------------
                                              Address 15: Airbags Labels: 1K0-909-605.lbl
                                              Part No SW: 1K0 909 605 T HW: 1K0 909 605 T
                                              Component: Q2 AIRBAG VW8 020 2300
                                              Revision: 05020000 Serial number: 0038PD22NPN
                                              Coding: 0020786
                                              Shop #: WSC 73430 790 00000
                                              VCID: 3D753DC71FB1

                                              1 Fault Found:
                                              00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)
                                              001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON

                                              -------------------------------------------------------------------------------
                                              Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
                                              Part No SW: 1K0 953 549 BN HW: 1K0 953 549 BN
                                              Component: J0527 051 0101
                                              Coding: 0000012
                                              Shop #: WSC 73430 790 00000
                                              VCID: 7F0907CF553D

                                              7 Faults Found:
                                              00576 - Terminal 15
                                              012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
                                              00883 - Ignition Switch (D) Terminal S
                                              012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
                                              00884 - Ignition Switch (D) Terminal X
                                              012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
                                              01744 - Ignition Switch Terminal P (D)
                                              012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
                                              00885 - Ignition Switch (D) Terminal 50
                                              012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
                                              00888 - Wiper Switch for Intermittent Operation (E22)
                                              014 - Defective - Intermittent
                                              01044 - Control Module Incorrectly Coded
                                              000 - -



                                              -------------------------------------------------------------------------------
                                              Address 19: CAN Gateway Labels: 1K0-907-530.lbl
                                              Part No SW: 1K0 907 530 Q HW: 1K0 907 951
                                              Component: J533__Gateway H16 0202
                                              Revision: H16 Serial number: 2700K086050201
                                              Coding: E9807F0E0002022302
                                              Shop #: WSC 73430 790 00000
                                              VCID: 356525E72781

                                              1 Fault Found:
                                              00466 - Control Module for Steering Column Electronics (J527)
                                              004 - No Signal/Communication - Intermittent
                                              Freeze Frame:
                                              Fault Status: 00100100
                                              Fault Priority: 2
                                              Fault Frequency: 2
                                              Reset counter: 119
                                              Mileage: 203424 km
                                              Time Indication: 0
                                              Date: 2000.00.00
                                              Time: 14:11:16



                                              -------------------------------------------------------------------------------
                                              Address 42: Door Elect, Driver Labels: 1K0-959-701-MIN3.lbl
                                              Part No SW: 1T0 959 701 H HW: 1T0 959 701 H
                                              Component: Tuer-SG 006 1203
                                              Coding: 0000244
                                              Shop #: WSC 73430 790 00000
                                              VCID: 3C7330C304AB

                                              1 Fault Found:
                                              00466 - Control Module for Steering Column Electronics (J527)
                                              004 - No Signal/Communication - Intermittent


                                              -------------------------------------------------------------------------------
                                              Address 46: Central Conv. Labels: 1K0-959-433-MAX.clb
                                              Part No SW: 1K0 959 433 BT HW: 1K0 959 433 BT
                                              Component: KSG PQ35 G2 020 0204
                                              Revision: 00020000 Serial number: 00000000000000
                                              Coding: 98801A085283007F3F04850500084F01807CA0
                                              Shop #: WSC 20580 456 184228
                                              VCID: 83010B3FB9D5

                                              Component: Sounder n.mounted

                                              Component: NGS n.mounted

                                              Component: IRUE n.mounted

                                              1 Fault Found:
                                              00466 - Control Module for Steering Column Electronics (J527)
                                              004 - No Signal/Communication - Intermittent
                                              Freeze Frame:
                                              Fault Status: 00100100
                                              Fault Priority: 4
                                              Fault Frequency: 2
                                              Reset counter: 119
                                              Mileage: 203424 km
                                              Time Indication: 0
                                              Date: 2000.00.00
                                              Time: 14:11:16


                                              -------------------------------------------------------------------------------
                                              Address 52: Door Elect, Pass. Labels: 1K0-959-702-MIN3.lbl
                                              Part No SW: 1T0 959 702 H HW: 1T0 959 702 H
                                              Component: Tuer-SG 006 1203
                                              Coding: 0000244
                                              Shop #: WSC 73430 790 00000
                                              VCID: 3D753DC71FB1

                                              1 Fault Found:
                                              00466 - Control Module for Steering Column Electronics (J527)
                                              004 - No Signal/Communication - Intermittent

                                              Komentarz


                                              • windmill, czy to jest log po wykasowaniu błędów?
                                                bo coś za dużo tego wszystkiego, brak komunikacji z modułem kiery?
                                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                poprzednie modele:
                                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                Komentarz


                                                • Po wykasowaniu wygląda tak:

                                                  01-Engine -- Status: OK 0000
                                                  03-ABS Brakes -- Status: OK 0000
                                                  04-Steering Angle -- Status: OK 0000
                                                  08-Auto HVAC -- Status: OK 0000
                                                  09-Cent. Elect. -- Status: OK 0000
                                                  15-Airbags -- Status: OK 0000
                                                  16-Steering wheel -- Status: Malfunction 0010
                                                  17-Instruments -- Status: OK 0000
                                                  19-CAN Gateway -- Status: OK 0000
                                                  25-Immobilizer -- Status: OK 0000
                                                  42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000
                                                  44-Steering Assist -- Status: OK 0000
                                                  46-Central Conv. -- Status: OK 0000
                                                  52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000
                                                  56-Radio -- Status: OK 0000
                                                  62-Door, Rear Left -- Status: OK 0000
                                                  72-Door, Rear Right -- Status: OK 0000
                                                  76-Park Assist -- Status: OK 0000

                                                  Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
                                                  Part No SW: 1K0 953 549 BN HW: 1K0 953 549 BN
                                                  Component: J0527 051 0101
                                                  Coding: 0000042
                                                  Shop #: WSC 73430 790 00000
                                                  VCID: 7F0907CF553D

                                                  4 Faults Found:
                                                  00576 - Terminal 15
                                                  012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
                                                  00883 - Ignition Switch (D) Terminal S
                                                  012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
                                                  00884 - Ignition Switch (D) Terminal X
                                                  012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
                                                  01744 - Ignition Switch Terminal P (D)
                                                  012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X