Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez jasiek2905 Zobacz wpis
    Fajnie to wygląda Mam w planach wrześniowych czujnik zmierzchu i deszczu, zobaczę czy starczy mi czasu.

    Komentarz


    • Posiadam włącznika Auto, Rls już podłączony (czujnik działa - włącza/wyłącza światła mijania), ale CH/LH nie działa. Ktoś może miał podobny problem, kodowałem 2 bajty: Coming Home i Leaving Home i w adaptacjach ustawiłem czas 10s. Niestety nie uruchamia CH/LH.

      Komentarz


      • Oglądałeś film krzynola? Coś mało chyba zakodowałeś.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • Oglądałem, wszystko zakodowane tak jak Krzynol zalecił. W tym tutorialu nie ma słowa o CH/LH.

          Komentarz


          • Zakodowałem image.png

            Komentarz


            • Jest bit CH/LH automatycznie lub manualnie - jakoś tak, nie pamiętam dokładnie. Poszukaj.
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • Zakodowałem jak poniżej:

                Bajt 4 bit 5 i 6
                Bajt 12 bit 2 odznaczyć
                Bajt 17 bit 3, 4, 5, 6
                Bajt 21 bit 5

                i w dalszym ciągu CH/LH nie działa, czy ktoś miał podobny problem?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Arkadiusz87 Zobacz wpis
                  Zakodowałem jak poniżej:

                  Bajt 4 bit 5 i 6
                  Bajt 12 bit 2 odznaczyć
                  Bajt 17 bit 3, 4, 5, 6
                  Bajt 21 bit 5

                  i w dalszym ciągu CH/LH nie działa, czy ktoś miał podobny problem?
                  Też tak mam i nie działa. Musi być coś jeszcze przestawione co powoduje problem z ch/hl.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Arkadiusz87 Zobacz wpis
                    Zakodowałem jak poniżej:

                    Bajt 4 bit 5 i 6
                    Bajt 12 bit 2 odznaczyć
                    Bajt 17 bit 3, 4, 5, 6
                    Bajt 21 bit 5

                    i w dalszym ciągu CH/LH nie działa, czy ktoś miał podobny problem?
                    Sprawdź co masz w bajcie 12 w bicie 0?
                    Kodowałeś coś w czujniku RLS?
                    Masz Maxi -dota? Może tam trzeba też włączyć CH/LH.
                    Ostatnio edytowany przez georgg; 28340.
                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                    ​​​
                    Grzegorz

                    Moja Ambitna Czarnula

                    Komentarz


                    • czujnik RLS kodowałem...wpadły mi w ręce zegary maxi-dot jutro będę montował, więc ustawię i zobaczę...bajt 12 bit 0 również sprawdzę

                      Komentarz


                      • Bajt 12 bit 0 "zaznaczone". Próbowałem już wielu konfiguracji - może BCM 087H nie daje takiej możliwości ? Również w adaptacjach ustawiałem czasy dla LH/CH i nic. Kiedyś czytałem, że może trzeba odpiąć akumulator... W zegarach MAXI-DOT 1Z0920843S nie mam funkcji komfortu, czyli w ustawieniach nie ma nic związanego z czasem LH/CH.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Arkadiusz87 Zobacz wpis
                          B W zegarach MAXI-DOT 1Z0920843S nie mam funkcji komfortu, czyli w ustawieniach nie ma nic związanego z czasem LH/CH.
                          Masz ustawienia komfortu w Maxi - dot. Twoje zdjęcie w innym temacie. Tam bodajże w zakładce "Światła/widoczność" są ustawienia CH/LH.
                          Ostatnio edytowany przez georgg; 28340.
                          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                          ​​​
                          Grzegorz

                          Moja Ambitna Czarnula

                          Komentarz


                          • Kilka słów wstępu - po zamontowaniu czujnika deszczu i zmierzchu i poprawnym zakodowaniu j/w, wszystko oprócz Coming Home i Leaving Home działało.
                            Testowałem różne kodowania i nic.
                            Pech chciał, że pojawił się problem po stronie zegarów i nie chciałem ryzykować - kupiłem w wyższej wersji z tzw. MaxiDotem - na które polowałem od dawna .
                            Po zakodowaniu zegarów pojawiło się CH i LH i teraz działają
                            Także dziękuję wszystkim za pomoc, fajne jest w tej grupie, że ludzie dzielą się swoim doświadczeniem i wzajemnie pomagają.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X