Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

    Czy ktoś z was naprawiał lub zna opinie o warsztacie Intertech Skoda w Lublinie Link ?

  • #2
    [O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

    Od MY2010 Skoda oszczędziła na climaticu zabierając czujnik temperatury co spowodowało, że stał się on klimatyzacją manualną, mimo że nastawy temperatury są elektroniczne (brak cięgien).

    Powstał pomysł przywrócenia półautomatyki w Climaticu.

    Z informacji od Enriqueza, potrzebne jest tylko dołożenie czujnika temperatury na nogi
    G192 - czujnik temperatury na stopy.

    Ewentualne zmiana pokrętła aby miało nadruk temperatury. Zachęcam do dzielenia się swoją wiedzą, może już ktoś temat przeszedł?

    Komentarz


    • #3
      Było to już na forum. użyj szukajki to na pewno znajdziesz
      Była Octavia Tour +
      jest O2 Tour , Bosso Burdello

      Komentarz


      • #4
        hmm ja tez szukałem i nie znalazłem a temat tez mnie interesuje
        Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

        Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

        Komentarz


        • #5
          mrqtm, w mojej opinii było na OCP ale o upgreade climatika na climatronica. A w tym wątku chodzi o co innego.

          Przeszukałem wszystkie wątki ze słowem climatic - oprócz wkurzenia dla rezygnacji z półautomatu na rzecz manuala i życzeń, że dobrze by było temat zgłębić, konkretnego toutoriala nie ma.

          Enriguez, udało mi się znaleźć w sieci info, że climatic prawdziwy ma 5 czujników (brakuje mu czujnika nasłonecznienia). Z Twojego info wynika, że masz tylko 1 czujnik.

          Komentarz


          • #6
            hmm może masz racje bo czytałem o tym ale nie zagłębiałem się. fakt może fajnie by było jakby to tylko o czujnik chodziło i ewentualne zakodowanie.
            Była Octavia Tour +
            jest O2 Tour , Bosso Burdello

            Komentarz


            • #7
              Climatic nie ma czujnika nasłonecznienia. I zapewniam Cie ze ma więcej niż 1czujnik 8)

              Wpadnij do mnie to podłaczymy ten czyjnik i się zobaczy czy będzie działać.
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #8
                Enriquez, tak jak mówiłem przyszła sobota byśmy podziałali...

                Komentarz


                • #9
                  tu znalazlem coś do tematu.
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54113
                  Była Octavia Tour +
                  jest O2 Tour , Bosso Burdello

                  Komentarz


                  • #10
                    mrqtm,

                    Ale ten temat jest o czymś innym.
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #11
                      widzę widzę ale może kogoś zaciekawi
                      Była Octavia Tour +
                      jest O2 Tour , Bosso Burdello

                      Komentarz


                      • #12
                        Zaraz, chcecie powiedzieć ze zamówiłem samochód z 2012 roku z klimatyzacją za który ciężko zapłace i będzie on gorzej wyposażony (bez Climatic pół-automat) niż modele z 2010 roku ???!!!!

                        Panowie, niecierpliwie czekam na wasze testy czy dodanie czujnika temperatury przywróci funkcjonalność pół-automatu.

                        Pozdrawiam,
                        FoX
                        --
                        Pozdrawiam,
                        FoX

                        Komentarz


                        • #13
                          F.o.X,

                          Nie ma się co denerwować, po prostu COST SAVING.
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #14
                            i jak udało się coś podziałać?
                            Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                            Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                            Komentarz


                            • #15
                              Podbiel,

                              Przyszły weekend. Wczoraj brakło czasu.
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • #16
                                Zaraz zaraz, o co chodzi z tym czujnikiem? ja mam auto z wrzesnia 2010 i tez mam climatik

                                Komentarz


                                • #17
                                  toomasz, Teraz też nazywają to Climatic, ale jest to już typowo ręczna klima. Masz temperatury na skali?
                                  SPOT Poznań ->

                                  Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    toomasz,

                                    to Ciebie nie dotyczy. Później zrezygnowali z Climatic na rzecz klimatyzacji manualnej, która najpewniej różni się czujnikiem szt. 1 oraz panelem sterowania szt. 2.

                                    Tyle że chciałbym przestrzec przed zachwytami nad Climaticem, rewelacji się nie spodzieajcie vs. manualna klima...
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Enriquez, rozumiem że climatronika z tego nie będzie. Jezdziłeś z tym climaticiem manualnym? Cały czas trzeba kręcić pokrętełkiem od ciepła. Nawet jak się w-ki outside nie zmieniają, wystarczy że troszkę mocniej wkręcisz na obroty i wydajność sprężarki wzrośnie, w aucie robi się zimno i odwrotnie.
                                      Coś musi ten czujnik robić.
                                      Jeśli będzie działać to może byśmy ten czujnik przenieśli w inne miejsce, gdzieś wyżej?

                                      PS. Jeśli okaże się, że panel sterowania również do wymiany to na rynku wtórnym będzie cieżko, widziałem tylko do VW od około 100 do 300 zł. Do skody brak.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        misiul,

                                        oj tam zaraz brak:
                                        Link

                                        [ Dodano: Nie 15 Kwi, 12 23:18 ]
                                        z resztą jak przerobię swoją na Climatronic, to będzie do sprzedania w tych pieniądzach mniej więcej
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Enriquez
                                          Tyle że chciałbym przestrzec przed zachwytami nad Climaticem, rewelacji się nie spodzieajcie vs. manualna klima...
                                          Podpisuję się pod tym, naprawdę sutów to nie urywa
                                          Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Enriquez
                                            Przyszły weekend. Wczoraj brakło czasu.
                                            Spoko. Bardzo mnie ciekawi jak to wyjdzie...

                                            Zamieszczone przez andrzej111
                                            Podpisuję się pod tym, naprawdę sutów to nie urywa
                                            Spoko w drugim aucie mam climatronik jakoś mnie nie zachwyca... Jedyny plus ( 2 auto to golf 1.9tdi) to o ze ma nagrzewnice elektryczna i robi się od razu ciepło i silnik osiąga temperaturę roboczą co w poprzednim tdi przy mrozach -15 nie było oczywiste. W benzynie nie ma tego problemu. Na pewno bym nie dopłacał za niego.

                                            Zamieszczone przez misiul
                                            Cały czas trzeba kręcić pokrętełkiem od ciepła.
                                            Dokładnie to mnie wqrza ciągle kręcenie gałką. Ogólnie jestem zadowolony...
                                            Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                                            Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Enriquez
                                              misiul,

                                              oj tam zaraz brak:
                                              Link

                                              [ Dodano: Nie 15 Kwi, 12 23:18 ]
                                              z resztą jak przerobię swoją na Climatronic, to będzie do sprzedania w tych pieniądzach mniej więcej
                                              To już wiesz, że musisz się rozglądać za przeróbką na climatronic u Ciebie. Z chęcią wezmę Twój sterownik. W-k jeszcze przed latem 2012

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                właśnie rozpocząłem stosowne zakupy
                                                Pozdrawiam
                                                Marcin

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Mam temperatury na pokrętle.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X