Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    I jak wrażenia? Ja zastanawiam się nad tym modem...
    Macie jakieś dodatkowe zdjęcia gdzie te dodatkowe czujniki podłączyć?
    Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

    Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

    Komentarz


    • #77
      Wrażenia w stosunku do manual są takie, że zapominasz że trzeba coś regulować pokrętełkiem. Jednak poczekać trzeba do wyższych temperatur aby stwierdzić bardziej precyzyjnie.

      Komentarz


      • #78
        Podbiel,

        Kupuj części i rób, bo to prosty mod.
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • #79
          Jak sam nie dasz rady to do Lodzi masz niedaleko, teraz z WuWuA taka ladna "autostrade" wam zrobili mozesz smignac W gazie masz to prawie za darmo podskoczysz

          Komentarz


          • #80
            Zamieszczone przez Enriquez
            Kupuj części i rób, bo to prosty mod.
            Jakieś magiczne numerki by się przydały bo ja nie jestem super biegły...

            Zamieszczone przez octaviars1
            Jak sam nie dasz rady to do Lodzi masz niedaleko,
            Pewnie się tak skończy bo i nie ma mi kto zakodować tego. Pewnie tak będzie jakiś sześciopaczek pod pachę i ogień. Ale to jeszcze nie teraz najpierw muszę w końcu szkole ogaranąć bo zaraz obrona...
            Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

            Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

            Komentarz


            • #81
              Podbiel, postaram się dziś uzupełnić numery.

              Szukaj już sterownika, bo nie ma za dużo na allegro.

              Komentarz


              • #82
                misiul, przy wyższych temp. to i tak trzeba na maksa skręcić
                Mnie zastanawia czy jak ustawie na te 22o to to jest 22o czy po prostu połowa skali
                Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                Komentarz


                • #83
                  andrzej111, podważasz sens tego fajnego i taniego moda, czar pryska ?

                  Jak dam 22 to w wielkie upały powinien chłodzić na maks. Pytanie czy nie trzeba w upały ustawiać wiatraka np. na "3", bo na "1" na pewno nie poradzi. Climatronic z tym jest lepszy, że sam ustawia siłę wiatru.

                  [ Dodano: Wto 05 Cze, 12 20:31 ]
                  Podbiel,
                  Link

                  jeden czujnik musi być kątowy, drugi wszystko jedno. Pozostałe części co pamiętam uzupełniłem w opisie wyżej, brakuje tylko numerków dla krokodylków

                  [ Dodano: Sro 06 Cze, 12 23:17 ]
                  Nie wiem jak działa climatronic, ale warto było zamontować climatica - zdaje egzamin póki co. Jeśli miało się manual to się docenia climatic

                  [ Dodano: Sob 01 Wrz, 12 20:38 ]
                  Jestem po CRO na prawdziwym climaticu. Dawał radę. Podnosiłem ponad 22 bo chciał nas zaziębić jak na zewnątrz było 39 st.
                  Cały czas 1 lub 2 bieg wiatraka. Klima w O2 jest bardzo wydajna w porównaniu z focusem MK2.

                  Polecam moda, jedyny problem to jak nagle z pochmurnego dnia wyjdzie słońce i odwrotnie, wtedy trzeba np. zmienić nadmuch na inny kierunek, no ale nie ma czujnika nasłonecznienia przecież

                  Jeśli chodzi o zimowe utrzymywanie temperatury, też climatic jest dużo lepszy od manuala. Trzyma temperaturę. Ten tani mod sprawdza się w zimne dni również

                  Komentarz


                  • #84
                    Koledzy mam pytanko czy stosując do tego moda sterownik Panel 3T0 820 047 K czyli ten z opcją grzania siedzeń , nie będzie problemów a konkretnie nie będzie wywalać błędów ? , instalacji na fotele i kodowania na fotele nie będzie czyli teoretycznie powinno być OK . Czy się mylę ? .
                    Pytam dla tego bo być może w przyszłości dołożę i grzanie siedzeń a cena tych sterowników 3T0 820 047 H ( sam climatic ) i 3T0 820 047 K ( climatic + grzanie foteli ) jest taka sama w używkach .

                    rrobert dzięki za schematy " pomógł " się należy .

                    Komentarz


                    • #85
                      jak nie ma grzanych siedzeń, to błędów też nie będzie
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #86
                        Mam pytanko jeszcze do Enriquez i misiul jak się sprawa przedstawiała po dołożeniu czujników G191 i G192 ale sterownik-panel 3T0 820 047 AB czyli stary , czy były jakieś błędy itp ?.

                        Komentarz


                        • #87
                          nie, panel te czujniki kolokwialnie mówiąc ignoruje.
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #88
                            Dzięki Marcin , o to właśnie mi chodziło , zanim nabędę odpowiedni panel mogę już powstawiać czujniki i podpiąć do kostek sterownika . Wymiana samego sterownika - panelu to już pikuś .

                            Komentarz


                            • #89
                              Wojtenio, panel z webasto tez pasuje.
                              Forum - Octavia Club Polska
                              ramki wymieniać nie trzeba.
                              OII sprzedana


                              Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                              Komentarz


                              • #90
                                A jakie oznaczenie ma ten panel ? , bo to już rarytas mało tego w używkach .
                                Dobra już nalazłem 3T0 820 047 L , a odpaliłeś już u siebie ? i faktycznie ramka ta sama bo na oko to jakby większe te klawisze .

                                Komentarz


                                • #91
                                  Witam, czy mógłby ktoś podać jakie numery są czujników G191 i G192? jeden jest kątowy a drugi prosty. Bo są różne np. 1k0 907 543 E, 4B0 820 539

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Zamieszczone przez Wojtenio
                                    a odpaliłeś już u siebie ? i faktycznie ramka ta sama bo na oko to jakby większe te klawisze .
                                    panel odpaliłem bez czujników - działa i wywala błędy 2 brakujących czujników
                                    kodowania na pozostałe "rarytasy" jeszcze nie zmieniałem.
                                    OII sprzedana


                                    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Jak by ktoś potrzebował to bardzo " podobny" mod tylko do golfa VI znalazłem na forum u kolegów zza oceanu DIY: upgrade 2011+ manual HVAC to Climatic | VW GTI MKVI Forum / VW Golf R Forum / VW Golf MKVI Forum / VW GTI Forum - Golfmk6.com .

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Witam, ja również założyłem panel 3T0 820 047 L i bez problemu działa, ramka pasuje. kodowanie to same zera, po założeniu czujników G191 i G192 nie wywala błedów. Bez tych czujników są błędy, lecz panel działa i utrzymuje temperaturę bo ma wbudowany czujnik, który ma zadanie utrzymać zadaną temperaturę wewnątrz. Jeżeli ktoś nie chce widoku siedzeń na pokrętłach to może przełożyć zaślepki z panela manuala AC. Wystarczy lekko podważyć malutkim śrubokrętem, wychodzi bez problemu.

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Czyli co.jak mam zwyklego manuala to dokladam dwa czujniki koduje i mam polautomat czy czegos tu nie rozumiem?
                                          Kondziu

                                          OCP

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            lu5asz, dokładasz dwa czujniki, zmieniasz panel na ten od półautomata, kodujesz i dopiero wtedy cieszysz się z prawdziwego Climatica.

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Jeden czujnik kątowy (ten w panelu środkowym), drugi jak kto woli, przy założeniu, ze montujemy za schowkiem pasażera - jest tam dużo miejsca.

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Ważny jest typ czujnika, ponieważ różnią się długością. Czujniki 4B0 820 539 są dłuższe i trzeba zamontować w inny sposób.

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Czołem

                                                  Przeczytałem temat i załapałem bakcyla... z racji trudnej dostępności sterowników zacząłem od razu szukać i dorwałem taki ze sterowaniem pod fotele: 3T0 820 047K (które także mam zamiar w przyszłości założyć) także jestem mega zadowolony

                                                  Pozostaje tylko pytanie jakie dokładnie mają być te czujniki? Tzn jakie są ich numery? Może ktoś podratować?

                                                  Komentarz


                                                  • To słabo przeczytałeś ten wątek , parę postów wyżej w manualu od golfa VI masz nawet fotki tych czujników .

                                                    No dobra a niech ma dla potomnych też będzie :

                                                    kątowy 3D0 907 543 A
                                                    prosty 1K0 907 543 E

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X