Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • drodar9000, Witam, zobacz trochę wcześniej są dwa linki do zdjęć jak zamontowałem czujnik w środkowym nawiewie, nie trzeba nawet demontować radia

    Komentarz


    • jasiek2905, faktycznie przeoczyłem te fotki sposób dobry bo i tak trzeba gdzieś wywiercić otwory.
      Jednak podczas wiercenia tworzą się wióry i pewnie spadną do środka nawiewu, czy nie są one jakimś problemem? Czy jest jakis pomysł aby temu zaradzić ?

      Dla mnie pozostaje jeszcze problem ułożenia z powrotem tej części plastiku, tak aby gąbki pasowały. Wie ktoś jak to zrobić?
      Pozdrawiam,

      drodar

      Komentarz


      • Z wiercenia wiórki nie wpadną do środka, lecz trochę pyłu z piłowania pilniczkiem iglakiem. Po włączeniu nawiewu na 4 pył wyleci lewym górnym nawiewem obok kierownicy. Co do gąbek to trudno określić co przestawiłeś, masz jakąś fotkę?

        Komentarz


        • Cóż znów robię podejście do montażu panela climatica.
          Dotychczas brak było czasu, ale robi sie gorąco i trzeba ruszyć z robotą.
          Dzięki Jasiek2905 nie ma już problemu z zamontowaniem środkowego czujnika.
          Jednakże na 3 stronie jest opis podłączenia czujników:
          środkowy:
          czujnik 1 - 28 panel
          2 - 3

          na stopy: 1 - 8
          2 - 4

          Na panelu nie ma jednak pinu nr 28. Są dwie kostki jedna ma piny od 1do 16 (mniejsza) i druga od 1 do 20 (większa). Jak prawidłowo podłączyć dodatkowe czujniki temperatury ?

          Sprawdziłem w mniejszej kostce mam wolne piny 4,6,14,15,16
          zaś w wiekszej 1-4,6,9,10-15,17,18
          Pozdrawiam,

          drodar

          Komentarz


          • drodar9000,

            nie 28 tylko 8 - to wspólna masa czujników.
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • Witam, sterownik to wtyczka T20 pin 3 i pin 18 to czujnik G191 środek a wtyczka T16 pin 4 i pin 8 to czujnik G192 na stopy.

              [ Dodano: Sob 20 Kwi, 13 22:11 ]
              Do pinu 8 musisz dolutować przewód z czujnika.

              [ Dodano: Sob 20 Kwi, 13 22:32 ]
              kolor przewodu T16 pin 8 to brązowo-biały do niego dolutuj przewód z pinu 1 czujnika a pin 2 czujnika do pinu 4 T16 w sterowniku. T20 pin 3 z pinem 2 czujnika i T20 pin 18 z pinem 1 czujnika. Tak podłączone powinno wszystko działać.

              Komentarz


              • Dziękuję bardzo za wszystkie rady i porady.
                Szczególne podziękowania dla JASIEK2905.

                Wszystko złożone i co najważniejsze działa, oraz nie generują błędów.
                Zobaczymy jak będzie w czasie użytkowania.

                VCDS pokazał że pomiędzy założonymi czujnikami jest 3 stopnie różnicy, czy ten rozrzut mieści się w granicy błędu, czy tez należy szukać innego czujnika aby rozrzut był mniejszy ?
                Pozdrawiam,

                drodar

                Komentarz


                • Zamieszczone przez drodar9000
                  Dziękuję bardzo za wszystkie rady i porady.
                  Szczególne podziękowania dla JASIEK2905.

                  Wszystko złożone i co najważniejsze działa, oraz nie generują błędów.
                  Zobaczymy jak będzie w czasie użytkowania.

                  VCDS pokazał że pomiędzy założonymi czujnikami jest 3 stopnie różnicy, czy ten rozrzut mieści się w granicy błędu, czy tez należy szukać innego czujnika aby rozrzut był mniejszy ?
                  A jesteś pewien że faktycznie nie ma takiej różnicy temperatur. Aby porównać odczyty musiałbyś mieć czujniki obok siebie.

                  Komentarz


                  • Sorry że odgrzewam starego kotleta , ale czy ktoś się orientuje czy panel 047M podejdzie?. Ma temp na skali...


                    Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                    CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                    Komentarz


                    • Powinien podejść do Octawii FL 2009-

                      Komentarz


                      • W moim przypadku do O2T 2012


                        Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                        CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                        Komentarz


                        • Jak najbardziej podejdzie bo właśnie u siebie taki wrzuciłem i działa super .

                          Komentarz


                          • Nie zapomnij dołożyć dwóch czujników temperatury i podłączyć pod panel.

                            Komentarz


                            • Co daje ten mod?ze trzymana jest dana temperatura? Warty montazu?
                              Kondziu

                              OCP

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez lu5asz
                                Co daje ten mod?ze trzymana jest dana temperatura? Warty montazu?
                                na skali masz cyfry 18 - 22 - xx ( nie pamiętam)
                                jak ustawisz sobie np. 20* to tak trzyma i na prawde komfort jest znacznie większy niż przy manualu gdzie jest "czerwone - niebieskie" i sam celujesz w wartość jaka ci odpowiada.

                                wg mnie warto zainwestować.
                                OII sprzedana


                                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                Komentarz


                                • Daje bardzo dużo. Miałem manualną mam teraz climatic półautomatyczną i naprawdę nie żałuje, że zmieniłem sterownik i dołożyłem dwa czujniki. Ustawisz 20* stopni i jeździsz nie musisz kręcić że za ciepło lub za zimno. Warto polecam osobiście.

                                  Komentarz


                                  • U mnie też climatic na pokładzie. 2 dni testów i wszystko działa ok. Dzięki wskazówkom z tego postu montaż trwał ok. godziny. Wystąpiły jednak pewne straty: wylane piwo :evil: oraz posiany gdzieś wkręt od schowka pasażera.
                                    No i z automatu działa obieg wewnętrzny przy włączeniu wstecznego biegu i ruszenia do tyłu oraz przy spryskiwaniu przedniej szyby, choć tu to tylko przy włączonym AC.

                                    [ Dodano: Sob 27 Lip, 13 21:12 ]
                                    Zauważyłem także, że climatic chcąc schłodzić wnętrze do zadanej temperatury podczas pracy klimy przełączą sam na obieg wewnętrzny, chyba że nawiew ustawiony jest na szybę.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez obrus
                                      No i z automatu działa obieg wewnętrzny przy włączeniu wstecznego biegu i ruszenia do tyłu oraz przy spryskiwaniu przedniej szyby, choć tu to tylko przy włączonym AC.

                                      [ Dodano: Sob 27 Lip, 13 21:12 ]
                                      Zauważyłem także, że climatic chcąc schłodzić wnętrze do zadanej temperatury podczas pracy klimy przełączą sam na obieg wewnętrzny, chyba że nawiew ustawiony jest na szybę.
                                      Sorry za kotlecik, ale ciekawe rzeczy napisales...zachowanie twojej klimy wskazuje na czujnik jakosci powietrza....dokladaleś go i udalo sie go zakodowac?? A jesli nie to kopsnij numer sterownika ktory wstawiles, U mnie bangla 47M z SII takich gratisów jak ty nie mam.

                                      Pozdro.

                                      Komentarz


                                      • The_playa, Może to kwestia softu w panelu :

                                        Address 08: Auto HVAC (J301) Labels: 3C8-907-336.lbl
                                        Part No SW: 3T0 820 047 M HW: 3T0 820 047 M
                                        Component: Climatic 150 0303
                                        Revision: 00006001
                                        Coding: 0000000002

                                        , tez dokładałem ( z yeti ) i u mnie jest tak samo jak u obrusa , teraz w wysokie temperatury to dobrze wyczuć a nawet jak jest wnętrze wychłodzone i nastąpi nagły wzrost temperatury przez wysokie nasłonecznienie to znowu zmienia samoczynnie na obieg zamknięty ( wyraźnie słychać ruch klapy obiegu zamkniętego ) .
                                        Myślałem że wszystkie climatiki tak mają .

                                        Komentarz


                                        • Wiesz być moze, tak jest ze przy mocno wgrzanym aucie zamyka obieg powietrza nad tym sie nie skupiałem, być może nawet robi to samo na wstecznym biegu, chociaz w to juz mniej wierze, ale na pewno nie zamyka obiegu przy spryskiwaniu szyb...bo mam teraz po zimie tak smierdzacy plyn, ze koza by puscila pawia i jak tylko myje szyby to cale ato wypelnia mi sie tym zapaszkiem. Stad zainteresował mnie ficzer o ktorym pisze Obrus.

                                          Z ciekawości jutro podlacze sie VCDS-em i sprawdze czy zamyka czy nie.

                                          Thnx Wojtenio za feedback.

                                          Komentarz


                                          • U mnie jest tak:
                                            Address 08: Auto HVAC (J301) Labels: 3C8-907-336.clb
                                            Part No SW: 3T0 820 047 H HW: 3T0 820 047 H
                                            Component: Climatic 130 0203
                                            Revision: 00004001
                                            Coding: 0000000000
                                            Poza panelem i dwoma czujnikami temperatury - jak w temacie - nie dokładałem nic innego.

                                            [ Dodano: Nie 03 Sie, 14 23:16 ]
                                            Zamieszczone przez Wojtenio
                                            Coding: 0000000002
                                            Wojtenio, co ta 2 na końcu daje. Twój panel ma grzane fotele?

                                            Komentarz


                                            • obrus, 2 na koncu oznacza brak czujnika wilgoci czy tam wilgotnosci (humidity sensor).

                                              Komentarz


                                              • Witam serdecznie,
                                                Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć krótko na pytanie czy w climaticu (nie climatronicu) można zrobić adaptacje klap nadmuchu np: wciskając kombinacje klawiszy albo przez vaga ? Jeżeli tak to jak :?:
                                                Z góry dziękuję za odpowiedz.

                                                Komentarz


                                                • Mtracingpro, Kolego na twoje pytanie jest już odpowiedź w tym wątku , przy climatiku nastawy początkowe robisz w adaptacjach sterownika ( opcja klawiszowa to do climatronica ) , no i będzie potrzebny kabel .

                                                  Komentarz


                                                  • Koledzy czy panel 3T0820047AB będzie dobry?
                                                    SATYNOWA O2 Tour
                                                    Z pozdrowieniami
                                                    Bartek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X