Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ops:

    no tak to jest... tak się podjarałem, że dorwałem sterownik, że mi oczy mgłą zaszły :P

    [ Dodano: Pon 28 Sty, 13 20:30 ]
    Dzisiaj przyszedł do mnie panel klimatyzacji Przyznam, że jestem w szoku bo stan jest idealny - najmniejszych oznak zużycia.

    Powiedzcie mi, czujniki warto kupować używane na allegro czy to raczej sprzęt łatwo padający i lepiej zainwestować w nowe?

    Komentarz


    • iFi, używane, jeśli tylko brak uszkodzeń mechanicznych, mogą być jak najbardziej.

      Komentarz


      • Byłem ostatnio w ASO i nabylem drobiazgi do moda. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź.

        Mam jeszcze jedno pytanie... Bo jeden z czujników montowałeś w środkowej kratce. Czy dobrze się tam sprawdza? Ostatnio patrzyłem jak ta wentylacja dmucha i przy ustawieniu nadmuchu na szybę/nogi środkową kratka praktycznie nic nie leci...

        Jest jakaś szansa zamontować to w nawiewie pasażera czy trzeba rozbierać cala deskę? Po zdjęciu schowka była by chyba szansa się tam dostać?

        Komentarz


        • Witam, czujnik jest montowany na nawiew na bok kierowcy po lewej stronie. Ja montowałem czujniki 4B0 820 539 one są dłuższe niż zalecane i wymagają innego montażu. Więc nie trzeba rozkręcać deski. Działają tak jak inne, mają te same rezystancję w czasie zmian temperatury. W ustawieniu na szybę i stopy, odczyt na kompie był prawie identyczny. Ja montowałem bez demontażu deski, wiertło 9mm i pilnik iglak. Demontujesz tyko środkowe kratki nawiewu i wiercisz od góry. Jak mi się uda wrzucę fotkę.

          [ Dodano: Sob 02 Lut, 13 08:39 ]
          Czujnik na stopy to tak jak koledzy opisywali, odkręcasz schowek, demontujesz kierownicę powietrza na stopy i montujesz

          Komentarz


          • Tak jak/pisze Jasiek[ b]iFi[/b], demonrujac kratke srodkowa montujesz na/lewy nawiew kolo drzwi. Drugi czujnik za schowkiem pasazera.W tym watku/sa/kilka stron wczesniwj moje zdjecia czujnikow. Ten za kratka nawiewu montujesz w miejscu fabrycznym a ten za schowkiem jak ci Link zeby nie zrobic za duzych otworow.

            Nie trzeba demontowac kierownicy na stopy, jest tam dobry dostep.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez misiul
              Potem kasowanie błędów, adaptacja klap. Kontrola działania czujników.
              zgodnie z > tym < tematem, poskładaliśmy wszystko, i uruchomiliśmy. Działa.
              Adaptacji nie robiłem. Błędów nie wypluwa żadnych, ale zastanawiam się co nalezy "zakodować",
              obecnie moje kodowanie :
              \
              Address 08: Auto HVAC (J301) Labels: 3C8-907-336.clb
              Part No SW: 3T0 820 047 C HW: 3T0 820 047 C
              Component: Climatic 120 X031
              Revision: 00001001
              Coding: 0000000000
              Shop #: WSC 00000 000 00000
              ASAM Dataset: EV_Climatic A01001
              ROD: EV_Climatic_SK35.rod
              VCID: 2F69178FC239

              No fault code found.
              i nie daje mi to za bardzo spokoju.
              do modułu klimy z Lcode nie mam etykiet. może tam się coś kryje ?
              prosiłbym o podpowiedź w temacie.
              OII sprzedana


              Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

              Komentarz


              • Enriquez pewnie pomoze. Zastanawia mnie ze masz toura a nie O2FL moze to jest problemem. Niech sie spece wypowiedza.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez kapi
                  do modułu klimy z Lcode nie mam etykiet. może tam się coś kryje ?
                  prosiłbym o podpowiedź w temacie.
                  Problemem jest twoja wersja VCDS a raczej brak pliku LBL z opisem , tu masz lbl wklej do notatnika z opisem 3C8-907-336.lbl i wstaw do labels w vcds zobacz też czy nie masz podobnego pliku z rozszerzeniem lbl jak jest to go podmień na ten .



                  LC,00,0~5,00,Model: Determination via CAN (Standard)
                  LC,01,0~2,00,Glass Type: Normal Glass (Standard)
                  LC,01,3,Extended Display Temperature Range active
                  LC,02,0~2,00,Air Circulation Type: Normal
                  LC,02,3~5,00,Roof Type: Full Roof
                  LC,03,3,Indirect Ventilation installed
                  LC,03,4~6,00,Country/Air Distribution: Determination via CAN (Standard)
                  LC,03,4~6,10,Country/Air Distribution: North American Region (NAR)
                  LC,03,4~6,20,Country/Air Distribution: China
                  LC,03,4~6,30,Country/Air Distribution: Japan
                  LC,03,4~6,40,Country/Air Distribution: Rest of World (RoW)
                  LC,04,1~3,00,Humidity Sensor UNKNOWN
                  LC,04,1~3,02,Humidity Sensor NOT installed
                  V,A64


                  Powinno działać i musisz już widzieć kodowanie długie w sterowniku 08 .

                  Komentarz


                  • Orientuje się ktoś czy istnieje możliwość dołożenia do Climatica czujnika jakości powietrza?
                    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                    Komentarz


                    • Nic nie zakodujesz, sterownik nie przyjmie kodowania.

                      [ Dodano: Sob 02 Lut, 13 14:58 ]
                      Oto zdjęcia [/youtube]

                      [ Dodano: Sob 02 Lut, 13 17:07 ]
                      Link do zdjęcia 404 Not Found

                      [ Dodano: Sob 02 Lut, 13 17:12 ]
                      Link 2 404 Not Found

                      Komentarz


                      • nic nie trzeba kodować.

                        andrzej111, obawiam się że bez panelu climatronic nie da rady tego czujnika uruchomić
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • Enriquez, a w tourze climatic bedzie dzialal?

                          Komentarz


                          • no a dlaczego ma nie działać?
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Wojtenio
                              Problemem jest twoja wersja VCDS a raczej brak pliku LBL z opisem , tu masz lbl wklej do notatnika z opisem 3C8-907-336.lbl i wstaw do labels w vcds zobacz też czy nie masz podobnego pliku z rozszerzeniem lbl jak jest to go podmień na ten .
                              wersja beta :evil: a pliku LBL nie było. jedynie CLB
                              dzieki bardzo - przetestuje i dam znac.
                              OII sprzedana


                              Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                              Komentarz


                              • A tak z ciekawości... Ma ktoś może oryginalnie, fabrycznie climatica półautomatycznego i mógłby zrobić skan kodowania? Założyłem dzisiaj sam panel żeby zobaczyć czy działa (nigdy nie wiadomo jak to z używanymi częściami) no i zostało kodowanie samymi zerami. Wcześniej w wersji manualnej miałem kodowanie same zera i dwa na końcu... Ale niestety, nie wiem co dokładnie oznaczało tamto kodowanie i czy pasuje do nowego panelu.

                                Komentarz


                                • tu masz:


                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                  Address 08: Auto HVAC (J301) Labels: 3C8-907-336.clb
                                  Part No SW: 3T0 820 047 H HW: 3T0 820 047 H
                                  Component: Climatic 130 0203
                                  Revision: 00004001
                                  Coding: 0000000000
                                  Shop #: WSC 31414 790 00001
                                  ASAM Dataset: EV_Climatic A01001
                                  ROD: EV_Climatic_SK35.rod

                                  No fault code found.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • Kodowanie same zera jest prawidłowe dla climatica. W manualu zera i 2 oznacza tylko tą różnicę LC,04,1~3,02,Humidity Sensor NOT installed

                                    Komentarz


                                    • Dzięki Panowie! Teraz czekam juz jedynie na kabelki serwisowe bo coś pokręcili w centrali i nie przyszły te co powinny...

                                      [ Dodano: Pon 04 Lut, 13 06:31 ]
                                      Mam jeszcze jedną prośbę. Czy ktoś z wiedzowładnych mógł by podesłać schematy połączeń dla półautomatycznego Climatika?

                                      Komentarz


                                      • Jeszcze mam takie pytanko CLIMATIC jest zrobiony ale nurtuje mnie że nie mogę zmienić w sterowniku silnika że mam klimatyzację półautomatyczną jest cały czas zaznaczona że jest manualna. Oczywiście loguję i wpisuję kod 12233 i wyskakuje że jest dostęp i gdy próbuje w adaptacjach dokonać zmiany to pisze że polecenie poza zakresem Czy taką zmianę to tylko w ASO czy coś robię nie tak. Pozdrawiam

                                        Komentarz


                                        • W sterowniku silnika nic nie mieszasz , zostaje tak jak jest , wszystko robi panel do Climatica .

                                          [ Dodano: Nie 17 Lut, 13 15:27 ]
                                          w tym wątku jest dość dokładnie opisane jak dokonać zmiany panelu i dołożenie czujników G191 i G192 , wystarczy poczytać

                                          Komentarz


                                          • Udało mi się kupić okazyjnie na ebayu w Niemczech panel 3T0820047H
                                            Nie mam jeszcze dodatkowych czujników, ale postanowiłem zamontować go na próbę czy działa.
                                            Wpiąłem go i na początek wyrzucił mi następujące błędy

                                            Address 08: Auto HVAC (J301) Labels: 3C8-907-336.lbl
                                            Part No SW: 3T0 820 047 H HW: 3T0 820 047 H
                                            Component: Climatic 130 0203
                                            Revision: 00005001
                                            Coding: 0000000000
                                            Shop #: WSC 73430 790 09999
                                            ASAM Dataset: EV_Climatic A01001
                                            ROD: EV_Climatic_SK35.rod
                                            VCID: 346318E32B1F

                                            4 Faults Found:
                                            9477141 - Position Sensor for Air Distribution Flap Motor
                                            B109C 15 [008] - Open or Short to Plus
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 00000001
                                            Fault Priority: 2
                                            Fault Frequency: 3
                                            Reset counter: 142
                                            Mileage: 156369 km
                                            Date: 2000.00.00
                                            Time: 14:18:11

                                            9471253 - Temperature Sensor for Footwell Vent
                                            B1085 15 [009] - Open or Short to Plus
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 00000001
                                            Fault Priority: 3
                                            Fault Frequency: 2
                                            Reset counter: 102
                                            Mileage: 156369 km
                                            Date: 2000.00.00
                                            Time: 14:17:43

                                            9471509 - Temperature Sensor for Driver Side Vent in Dashboard
                                            B1086 15 [009] - Open or Short to Plus
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 00000001
                                            Fault Priority: 3
                                            Fault Frequency: 1
                                            Reset counter: 102
                                            Mileage: 47539 km
                                            Date: 2023.14.29
                                            Time: 16:40:50

                                            9472533 - Temperature Sensor for Evaporator Vent
                                            B108A 15 [008] - Open or Short to Plus
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 00000001
                                            Fault Priority: 3
                                            Fault Frequency: 2
                                            Reset counter: 142
                                            Mileage: 156369 km
                                            Date: 2000.00.00
                                            Time: 14:17:43

                                            Po ich wykasowaniu pokazały się tylko dwa prawdopodobnie dotyczące brakujących czujników, niestety zrzut się gdzieś zapodział i ponownie będę mógł go zrobić dopiero jutro.
                                            Ogólnie wszystkie funkcje pokręteł i przycisków działają, klapy chodzą, obieg wewnętrzny się zamyka.

                                            Problem mam w tym że, gdy wszedłem w VCDS w zaawansowane wartości pomiarowe i włączyłem wyświetlanie temperatur, dostałem następujące wartości (zrzut poniżej).


                                            Mam dylemat czy są one poprawne, gdyż czujnik z panela wewnątrz nie pokazuje właściwej temperatury (przynajmniej tak mi się wydaje) w porównaniu do tego co jest na zrzucie (strona 5) od użytkownika MISIUL.
                                            U niego temperatura z centralnego czujnika panela wyświetlana jest w lokalizacji 004 u mnie 006. U niego jest wartość 22,7 C, u mnie zaś 85 C, jak gdyby był to obwód otwarty bez czujnika (podobnie jak w lokalizacji 003).
                                            Czyżby czujnik w panelu był uszkodzony, a może temperatura z tego panela podawana jest w lokalizacji 012.
                                            Sprawdzając kodowanie które podał ENRIQUEZ (strona 8), zauważyłem że jego panel ma wersję 00004001, zaś mój 00005001, czyżby w tym tkwił problem z innymi lokalizacjami temperatur.

                                            Jeszcze jednym problemem jest to że w połączeniu z nowym panelem przy przejściu do nadmuchu na przednia szybę, w pobliżu podszybia słychać przez chwilę takie głośniejsze rzężenie prawdopodobnie klap nadmuchu, przy starym panelu problem nie występuje.
                                            Czyżby potrzebna była jakaś dodatkowa adaptacja klap nadmuchu ?
                                            Jeżeli tak to jak należy to zrobić ?

                                            Zna ktoś może rozwiązanie tych problemów i potrafi potwierdzić czy panel jest OK ?
                                            Załączone pliki
                                            Pozdrawiam,

                                            drodar

                                            Komentarz


                                            • w klimatroniku adaptację robisz naciskając AC + nadmuch na twarz, nie wiem, czy to zadziała u Ciebie, ale co Ci szkodzi spróbować.
                                              Pozdrawiam
                                              Marcin

                                              Komentarz


                                              • Okazało się że zmieniając panel, należy go ustawić w takie same pozycje jak ma stary przy odłączeniu. Wówczas klapy działają OK.

                                                Dodatkowo, wertując forum znalazłem u kolegi KRZYNOL zdjęcie z zamontowanym czujnikiem od klimatronika w nadmuchu na nogi, ale w innym miejscu.

                                                404 Not Found

                                                Czy u nas nie da się zamontować czujnika w tym miejscu, czy też jest to mega utrudnione lub nadmuch został zmieniony i brak tam tego miejsca.
                                                Pozdrawiam,

                                                drodar

                                                Komentarz


                                                • Czujnik tak montowany był w ori przy climatronicu , a u nas chyba za bardzo nie ma gdzie wiec troszkę niżej nie robi problemu , tak jak to zrobił kolega misiu i też działa , co do wymiany panelu to w instrukcji serwisowej nawet zalecają ustawienie panelu przed wymianą lub demontażem : temperaturę na max w lewo obroty dmuchawy na 0 i nawiew na nogi . Po zamontowaniu jeżeli by nie funkcjonowało właściwie adaptacja klap .

                                                  Komentarz


                                                  • Wojtenio Dzięki za informację.

                                                    Wczoraj zabrałem się za przeróbkę klimy i niestety poległem (ale za to zrobiłem budżetowy tempomat by CICI który też był w planach).
                                                    Problemem okazało się zamontowanie czujnika temperatury w środkowej kratce nawiewu.
                                                    Miejsce znalazłem bez trudu, ale za żadne skarby nie byłem w stanie wywiercić tam otworu, próbowałem wyciągnąć tą część, ale tylko po części rozszczelniłem ten kawałek nawiewu.

                                                    Proszę o informacje jak wywiercić otwór w tym miejscu i jak ustawić ten plastik aby był szczelny (chodzi o gąbki po bokach i na górze), mam nadzieję że tych łopatek w środku nie poprzestawiałem.
                                                    Może jakaś serwisówka.
                                                    Pozdrawiam,

                                                    drodar

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X