Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Webasto jest dobre w każdym silniku. Czy zauważyłeś jak w zimie szybko grzeje Ci się silnik? Czy czasem nie jest przyjemnie wsiąść do ciepłego samochodu lub pomóc sobie w odmrażaniu szyb?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez pejo
      Webasto jest dobre w każdym silniku. Czy zauważyłeś jak w zimie szybko grzeje Ci się silnik? Czy czasem nie jest przyjemnie wsiąść do ciepłego samochodu lub pomóc sobie w odmrażaniu szyb?
      dodatkowo, latem można zaprogramowac / uruchomić z pilota / przewietrzanie samochodu, jak stoi w słońcu. :szeroki_usmiech
      OII sprzedana


      Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

      Komentarz


      • A to nie jest jakieś inne webasto ? czytałem gdzieś że inne jest do grzania silnika a inne do wnętrza.
        Sorki za OT ale ciekawi mnie to oraz orientacyjny koszt takiego przedsięwzięcia (raczej nie będzie mnie stać ale zapytać warto)
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

        Komentarz


        • grzałka wnętrza potocznie zwana nagrzewnicą to jakieś 300 PLN
          webasto na benzynę to trzeba liczyć 4000 za nowe urządzenie
          jest jeszcze coś takiego jak DEFA, szeroko stosowane w skandynawii

          do wyboru do koloru
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • Enriquez, Dziękuję
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

            Komentarz


            • Zamieszczone przez aryziomex
              przeglądam neta i nie mogę znaleźć podobnego sterownika do tego
              Niestety ciężko znaleźć taki sterownik.

              Tak dla jasności ten mój ma nr 3T0 820 047 C :wink:

              Komentarz


              • Witam
                Oto zdjęcia z temperaturami i podłączeniem czujników do kostek.

                Czy konieczne jest dodatkowe kodowanie?
                Sterowanie klapami i wentylatorem działa, obieg wew na wstecznym i przy spryskiwaniu szyb się włącza.
                Zamieniałem piny w kostkach i nic się nie działo.
                Na zdjęciu 3.jpg zaznaczony dolutowany przewód i drugi dołożony do kostki.
                Czy można jakoś multimetrem sprawdzić czy czujniki są sprawne?

                Proszę specjalistów o pomoc.
                Pozdrawiam
                Załączone pliki

                Komentarz


                • Jest plan, że będę to robił i chciałem prosić o potwierdzenie czy dla O2FL kabelki z czujników mam podłączyć do sterownika tak:
                  czujnik w nawiewach srodek G191

                  sterownik czujnik
                  3 ------------ 2
                  28 ------------ 1

                  czujnik nawiewu stopy G192

                  sterownik czujnik
                  4 ------------ 2
                  8 ------------ 1

                  Te czujniki różnią się między sobą tylko sposobem wpięcia wtyczki? (kątowy, prosty).

                  Mógłbym w nawiewie na nogi zamontować taki sam czujnik jak w nawiewie pod środkową kratką?
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • koleś, Kostka w sterowniku jest 20 pinowa , więc 28 nie może być . Powinno być 18 , reszta OK .

                    Parę postów wyżej pisałem jak powinno być podłączone 8) .

                    Komentarz


                    • dla pewności dopytam czy do naszego moda podchodzi każdy panel z temperaturą? np taki
                      Link
                      ble

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez piet
                        dla pewności dopytam czy do naszego moda podchodzi każdy panel z temperaturą? np taki
                        Link
                        Ten ma inny dizajn, ramka nie będzie pasować.
                        OII sprzedana


                        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez koleś
                          Te czujniki różnią się między sobą tylko sposobem wpięcia wtyczki? (kątowy, prosty).

                          Mógłbym w nawiewie na nogi zamontować taki sam czujnik jak w nawiewie pod środkową kratką?
                          Wszystko się zgadza. Ja mam dwa kątowe podłączone i działa elegancko.
                          SATYNOWA O2 Tour
                          Z pozdrowieniami
                          Bartek

                          Komentarz


                          • czujniki już do mnie dotarły ale widzę, że dostać ładny panel to prawie jak wygrana w lotto,
                            gdyby ktoś miał na zbyciu to bardzo proszę o info na PW
                            ble

                            Komentarz


                            • Sprawdź PW 8) .

                              Komentarz


                              • Dziś to robiłem.
                                Montaż czujnika w nawiewie na nogi kierowcy jest bardzo prosty.

                                Z drugim czujnikiem miałem więcej problemów. Mega tam ciasno.

                                W 20-sto pinowej wtyczce nie było kabelka z masą więc obie masy poszły do pinu 8 w 16-sto pinowej.

                                Błędów w klimie brak. W blokach pomiarowych czujniki mierzą temperaturę więc chyba wszystko jest OK.

                                Generalnie spoko robota. Następnym razem pójdzie mi szybciej.


                                Jakby ktoś ze Śląska chciał to robić to zapraszam.

                                [ Dodano: Nie 06 Wrz, 15 20:24 ]
                                Jednak nie wszystko działa.

                                Nie włącza się obieg wewnętrzny po wrzuceniu wstecznego.

                                Co może być tego powodem?
                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez koleś
                                  Jednak nie wszystko działa.

                                  Nie włącza się obieg wewnętrzny po wrzuceniu wstecznego.

                                  Co może być tego powodem?
                                  Po czym wnosisz, że się nie włącza?
                                  Jeśli po kontrolce na panelu, to się nie zaświeci. Miałem tą samą wątpliwość. Wyłącz radio, wrzuć wsteczny i zacznij cofać - słychać jak przestawiają się klapy nawiewów, ale kontrolka się nie zaświeci!
                                  SATYNOWA O2 Tour
                                  Z pozdrowieniami
                                  Bartek

                                  Komentarz


                                  • TwoB - masz racje ,wszystko działa jak należy obieg włącza się przy cofaniu jak i używaniu spryskiwacza szyby

                                    Dzięki koleś - bardzo dobra robota, poszło nam szybko i sprawnie także jeżeli ktoś jest zainteresowany doposażeniem klimy to polecam kolegę 8)

                                    O samej zmianie na razie nic nie mogę powiedzieć ,gdyż zbyt świeży temat ale myślę że z czasem zauważę zwiększenie komfortu :P
                                    ----> ! biała MurzyNka ! <----
                                    ---->było 101km 260NM jest 136km 312NM<----
                                    _________________
                                    Sprzedam : Przyciski multifunkcji Skoda Octavia III ,Panel Sterowania Klimatyzacji, Kabelek pod kierownicę MLF.
                                    _________________
                                    Michał.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez MurzyN91
                                      O samej zmianie na razie nic nie mogę powiedzieć ,gdyż zbyt świeży temat ale myślę że z czasem zauważę zwiększenie komfortu
                                      Zauważysz różnicę.... może fajerwerków nie będzie (w końcu to nie climatronic) ale włączasz raz, ustawiasz i zapominasz... ja już nie chcę zwykłego manuala
                                      SATYNOWA O2 Tour
                                      Z pozdrowieniami
                                      Bartek

                                      Komentarz


                                      • MurzyN91, dobrze, że się wyjaśniło. Ja się w sumie uczyłem na Twojej O, za co jestem wdzięczny.

                                        A kolega Kapi, wspomagał mnie swoją wiedzą telefonicznie za co dziękuję.
                                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                        Komentarz


                                        • MurzyN91, koleś,
                                          OII sprzedana


                                          Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                          Komentarz


                                          • Mam i ja :lol:
                                            podziękowania dla kolegi Wojtenio za wskazówki
                                            ble

                                            Komentarz


                                            • Czy u Was temperatura na pokrętle pokrywa się mniej więcej z faktyczną? U mnie nie. Analizując odczyt wartosci czujników na 22 st ustawionych na pokrętle, przy upalach, przy klimie mam 25. Siedzialem kilka razy z laptopem by wykluczyć ewentualne uszkodzenie czujników i niby wszystko jest ok. Zauwazylem też, że na nogi nie da rady puścić tak niskiej temperatury, jak na szybę czy kierowcę.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez obrus
                                                Czy u Was temperatura na pokrętle pokrywa się mniej więcej z faktyczną?
                                                U mnie niekoniecznie.
                                                Zamieszczone przez obrus
                                                Zauwazylem też, że na nogi nie da rady puścić tak niskiej temperatury, jak na szybę czy kierowcę.
                                                Też to samo zaobserwowałem.
                                                SATYNOWA O2 Tour
                                                Z pozdrowieniami
                                                Bartek

                                                Komentarz


                                                • Dołożyłem czujniki i panel z końcówką H, temperaturę utrzymuje, niestety nie działa obieg zamknięty na wstecznym i po włączeniu spryskiwaczy. Panel podobno powinien zamykać obieg również przy dużej różnicy temperatur, aby szybciej schłodzić lub ogrzać wnętrze. Wiem że kontrolka nie będzie się świecić. Kodowanie nie było potrzebne, były same zera klapy też chodziły dobrze, ale ustawiono ponownie. Nie wiem czy ten panel tak ma, czy coś trzeba jeszcze ustawić, proszę poradę. Myślę o przestawienie czegoś w can getewayu. Nie jest mi to aż tak bardzo potrzebne, ale jak wszystkim działa to czemu nie ma mi działać.

                                                  Obieg zamknięty zaczął się włączać gdy zrobiło się cieplej i włączyła się sprężarka klimatyzacji.

                                                  Komentarz


                                                  • Mam pytanko poniewaz nie moge znalezc panelu climatic z podgrzwanymi fotelami w normalnej cenie (teraz chyba w ogole nie ma allegro takiego) czy da rade przelozyc jakos sterowanie podgrzewaniem foteli do panela bez tej funkcji?
                                                    Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                                                    www.nawmar.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X