Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Enriquez w przyszły weekend bede rozbierał climatic do wymiany panela na po FL z literką H sprawdze schemat i zobaczyny ile jest czujników

    pozdrawiam

    Komentarz


    • #52
      Koledzy,
      poszukuję sterownika climatic (z literą H).

      rrobert, czekamy na wieści.

      Komentarz


      • #53
        witam

        sprawdziłem i wszystko jest jak w papierach

        misiul sprawdz pocztę przesłałem ci papiery jak i co - budowa climatica w o2

        Komentarz


        • #54
          robert dzieki za dokumenty.dzisiaj dokupilem druga wtyczke do czujnika i kabelek serwisowy z 2 pinami brakuje mi tylko sterownika.korci mnie zeby kupic sterownik od vw transportera niestety nie ma do octavii na allegro.

          Komentarz


          • #55
            widzę, że jest z Superba
            Link
            niestety cena z kosmosu

            [ Dodano: Pon 07 Maj, 12 19:27 ]
            Link
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #56
              no Panowie jak wam się uda to prosił bym o konkrety
              Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

              Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez misiul
                poszukuję sterownika climatic (z literą H)
                Link
                tu masz jeszcze taniej niż te co podał Enriquez - tylko nie wiem jaki ma numer, trzeba zapytać.

                Komentarz


                • #58
                  będzie dobry, po napisach temperatury można poznać (że są)...
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez bohen
                    Zamieszczone przez misiul
                    poszukuję sterownika climatic (z literą H)
                    Link
                    tu masz jeszcze taniej niż te co podał Enriquez - tylko nie wiem jaki ma numer, trzeba zapytać.
                    Widziałem tego. I ramkę można sprzedać komuś do SWINGa np. Gościu sprzedaje z ramką a na maile nie odpowiada.

                    Marcin ten panel z wroclawia za 120 jest uszkodzony - ten co mi kiedyś pokazywałeś linka. Ma połamane styki z tyłu.

                    Kusi mnie, żebyśmy jeszcze raz to spięli u Ciebie sprawdzając czy dziala ale pewnie sie nie zgodzisz znów rozkręcać swoją niunię.

                    Komentarz


                    • #60
                      spoko, możemy rozkręcić, nie ma problemu.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #61
                        rrobert, przestudiowałem schemat montażowy od Ciebie.

                        Masz może dokumentację: Rozdział "wymontowanie i zamontowanie" dla pozycji 24 i 29, tj. czujniki G192 i G191.

                        A może widziałeś te czujniki naocznie, ciekawi mnie jak trudno dostać się do miejsc gdzie one powinny być umiejscowione, czy dużo rozbierania.

                        Komentarz


                        • #62
                          witam

                          G191 wynienisz bez problemu bo tylko trzeba wyjąć centralny nawiew i on tam jest

                          G192 wymienisz tylko demontująć tablice rozdzilczą bo jest schowany

                          wysłałem ci papiery

                          Komentarz


                          • #63
                            rrobert, ja muszę te 2 czujniki zamontować (nie wymienić) więc nie znajdę ich po przewodach i samym czujniku.
                            Z tego powodu potrzebowałbym schemat montażowy, dzięki za nowe papiery, teraz wszystko widać. Czy nie poproszę za dużo jeśli jeszcze schemat demontażu deski rozdzielczej bym poprosił..?

                            Swoją drogą ciekawe czy są jakieś wycięcia w kanałach które trzeba wyłamać, czy wiercenie otworów konieczne. Sprawa jest poważna aby nie rozszczelnić kanałów i nie osłabić przez to wydajności wentylacji/klimatyzacji . W opisach piszą:

                            "Podczas montażu zwrócić uwagę na prawidłowe osadzenie
                            pierścienia uszczelniającego -2-."

                            [ Dodano: Wto 08 Maj, 12 10:11 ]
                            Zamieszczone przez rrobert
                            G191 wynienisz bez problemu bo tylko trzeba wyjąć centralny nawiew i on tam jest

                            G192 wymienisz tylko demontująć tablice rozdzilczą bo jest schowany
                            Z opisu który mi przesłałeś wynika, że G191 konsola środkowa wymaga demontażu deski, a G192 na stopy wymienia się prosto przez wyjecie kratki nawiewu.

                            Komentarz


                            • #64
                              ten czujnik w kratkach nawiewów niema problemu poszukasz na aukcjach i znajdziesz używane kratki są one nastawiane na kombajn od climatica.

                              ten drugi znajcuje sie w dość ciasnym miejscu i tu może być problem.

                              papiery wysłane

                              Komentarz


                              • #65
                                Dzięki, poleciało "pomógł" dla Ciebie Robert.

                                Komentarz


                                • #66
                                  rrobert, Witaj, czy mógłbyś wysłać schemat climatica po 2010r na [email protected] z góry dziękuję

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    A jak jesteśmy przy klimatyzacji to czy można programowo przekonfigurować temperatuję wskazywaną o 0,5 stopnia ?

                                    Dla mnie 19 stopni to za zimno a 20 juz za gorąco. Chciałbym aby na pozycji np 20 stopni było realne 19, 5 stopnia !!
                                    Pozdrawiam
                                    Piotr

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Enriguez "downgredował" mój climatic manual na climatic półautomatyczny w dniu dzisiejszym

                                      Czas pracy: 2 godziny

                                      Części:
                                      1.Sterownik klimatyzacji (ze skalą w stopniach).
                                      2. Czujnik temperatury (z wtyczką kątową 90 st) - montaż w konsoli środkowej po wyjęciu środkowej kratki nawiewu
                                      3. Czujnik temperatury prosty - montaż w nawiewie na nogi.
                                      5. 3 zwykłe konektory (od kabelków serwisowych) 000 979 009 - Kabelek serwisowy - 2 szt. po 12 PLN/sztuka. Ten kabel możesz zastąpić samym konektorem N 907 647 01 3szt. 1zł/szt.
                                      6. 4 konektory "krokodylki do 2 wtyczek czujnika temperatury - nie mam numerów
                                      7. 2 wtyczki czujnika temperatury -1J0 971 972
                                      8. Przewód 2 żyłowy 0,34 mm2 - 2x1m

                                      Wyjmujemy:
                                      Radio
                                      Środkową kratkę nawiewu
                                      Sterownik klimatyzacji.

                                      W ten sposób mamy dostęp do wywiercenia eliptycznego otwory 4x6mm. W miejscu do tego przeznaczonym. Nacięcie producenta na kanale powietrza dla lewej kratki nawiewu (nad wyłącznikiem świateł). Patrz zdjęcia.
                                      Montujemy czujnik kątowy, pamiętając że trzeba go przekręcić o 90 st. w otworze.

                                      Następnie zamiast montować czujnik na nogi po stronie kierowcy (wymagane zdjęcie deski rozdzielczej), wykręcamy schowek, demontujemy ostatnią część nawiewu na nogi, wiercimy otwór (zdjęcia) jak dla poprzedniego czujnika. Montujemy czujnik. Składamy nawiew. Montujemy prawy schowek.

                                      Podłączenia elektryczne pod sterownik pewnie dopisze Enriguez (zgodne ze schematem z Elsy)

                                      Potem kasowanie błędów, adaptacja klap. Kontrola działania czujników.
                                      Działa wspaniale - dużo większy komfort niż przy manualu. Zobaczymy jak będzie w upały.
                                      Załączone pliki

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Wtrącę tylko pytanie...gdzie szukać czujników w nawiewach kierowcy?Lewa strona wskazuje złą temperaturę czujnika...i muszę go przełożyć-najpierw odszukać...
                                        Następna będzie panamera....????
                                        Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez misiul
                                          Enriguez downgredował mój climatic manual na climatic półautomatyczny
                                          mister, chyba powinno być upgrejdował
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Witam
                                            Powie mi ktoś , jak jest w koncu z tymi czujnikami?
                                            Mam o2FL z 10.2010 i klimę Climatic. Rozumiem że mam wszystko co jest potrzebne do półautomatycznej klimy?

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Widzę, że masz cyferki wokół pokrętła - masz półautomat.
                                              Czarna perła O2 FL:
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Widzę, że masz cyferki wokół pokrętła - masz półautomat.
                                                Czyli te wszystkie czujniki są?

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Skoro masz półautomat fabrycznie, to czujniki muszą być.
                                                  Czarna perła O2 FL:
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez boogoo
                                                    Wtrącę tylko pytanie...gdzie szukać czujników w nawiewach kierowcy?Lewa strona wskazuje złą temperaturę czujnika...i muszę go przełożyć-najpierw odszukać...
                                                    Sprecyzuj o który czujnik chodzi - jeśli ten z kratki nad włącznikiem świateł, to dostęp do niego jest przez dziurę od radia i dziurę po wyjęciu środkowej kratki nawiewu - widać go na zdjęciu.

                                                    Czujnik na nogi wymaga zdjęcia całej deski rozdzielczej, dlatego akurat my montowaliśmy go gdzie indziej, tj. za schowkiem pasażera.

                                                    [ Dodano: Pon 04 Cze, 12 19:46 ]
                                                    Zamieszczone przez Enriquez
                                                    Zamieszczone przez misiul
                                                    Enriguez downgredował mój climatic manual na climatic półautomatyczny
                                                    mister, chyba powinno być upgrejdował
                                                    Upgreade to zrobiła skoda na MY2011 i zabrała climatic, tak więc "downgreade" zrobiłeś Mistrzu

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X