Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII FL] Elektryczne szyby tył

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OII FL] Elektryczne szyby tył

    jest jeszcze "Hitler w poszukiwaniu elektro" :lol:
    [youtube] [/youtube]

  • #2
    [OII FL] Elektryczne szyby tył

    Witam kolegów,

    Czy ktoś mógłby dac mi namiar na spis części oraz jakiś poradnik do doposażenia mojej mietówki OIIFL w tylne szyby elektryczne ??

    Wymieniłem juz dawno temu moduł na 087H (highline) i potrzebuje dołożyć tylną elektrykę drzwi.

    Prosze o pomoc.

    [ Dodano: Pon 30 Gru, 13 17:20 ]
    Ktoś pomoże ??

    Komentarz


    • #3
      madx32,

      napisz do sparrov

      Forum - Octavia Club Polska

      to będzie jego kolejny mod
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        może powstanie mała fotorelacja ....
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Jestem w trakcie dokładania elektrycznych szyb z tyłu. (Na razie tylko jedną stronę zrobiłem - może dziś zrobię i drugą).

          Mam auto z końca 2007 a więc z okresu, gdy już nastąpiła zmiana w komunikacji z tylnymi silniczkami elektrycznymi w drzwiach.
          Bodajże do maja 2006 komunikacja z tylnymi siłownikami następowała po CAN comfortu (czyli klasycznie dwa kabelki CAN Comfortu) ale po tym okresie nastąpiła zmiana i komunikacja z tylnymi silniczkami szyb elektrycznych następuje za pośrednictwem LIN (co oznacza tyle, że do siłowników tylnych idzie kabelek z siłowników przednich - na mój rozum to siłowniki przednie wysyłają sygnały po tym kablu do tylnych silniczków).
          Początkowo zaopatrzyłem się w siłowniki z komunikacją LIN. Wykonałem poprawnie wiązkę, dokonałem kodowań, ale niestety siłowniki nie zadziałały. NIe były widoczne dla auta (jakby ich w ogóle nie było w aucie).
          Poddałem się z siłownikami po LIN i zakupiłem siłowniki sprzed maja 2006 (moje mają indeks D ale może być również E).
          Po przerobieniu wiązki (a to jest tak naprawdę 4 przewody - CAN komf L, CAN kof H, zasilanie +12 i masa) i poprawnym zakodowaniu (gateway, moduł komfortu, przednie siłowniki(że nadwozie 5 drzwiowe) oraz tylne siłowniki) wszystko zadziałało.
          - przynajmniej jedna strona.

          A cha i jeszcze jedno. Siłowniki z komunikacją LIN zawiadują również centralnym zamkiem w tylnych drzwiach (czyli w jest tylko jedna kostka w słupku drzwi)
          Siłowniki starsze z komunikacją CAN wymagają 2 kostek w słupku B drzwi.
          Jedna kostka to już posiadana kostka do centralnego zamka ( tu dochodzą kable CAN) a druga kostka to kostka do siłowników drzwi (i również do głośników) - tu wpinamy przewody +12V i masa

          Sama wymiana blach z prowadnicami jest prosta - rozwiercić nity, wymienić kompletną blachę na tę z siłownikiem elektrycznym i na nowo przynitować blachę.
          Potrzebny będzie dodatkowo przyciski do sterowania szybą w drzwiach tylnych (ale to chyba oczywiste).

          W przednich drzwiach trzeba wymienić panel sterowania na wersję 4 szybową (czyli nowy panel z zaślepką oraz nowa kostka do jego podłączenia - kostka do wersji z tylko przednimi szybami jest inna - ma mniej pinów - no i oczywiście doprowadzić te kilka nowych przewodów z siłownika przednich drzwi kierowcy do panelu sterowania szybami).

          Komentarz


          • #6
            LeszekK, za odwagę i robotę
            ale.... czy zmieniłeś sterownik komfortu na wersję po 2007?
            bez tego nie ruszy cały system nowszy.
            trenowałem temat i mi zadziałało po magistrali LIN, ale nie mam kompletu tylnych sterowników
            ważne jest też, aby przednie sterowniki były w wyższej wersji aby obsługiwały komunikację LIN z tylnymi sterami, zamiast CAN

            szyby tylne mam elektryczne, ale fjane jest to w systemie >2007 to np. domykanie szyb podczas deszczu i stop mrugający
            także spróbuj jeszcze raz na nowy system
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Tez sie bujalem przy przekladce z tylnymi szybami.
              Auto jest produkcja poczatek 2006 BXE, a instalacja byla z mlodszego BLS obstawiam 07-08

              Stara instalacja miala sterowanie tylu podlaczane z pod przod, a nowa instalacja tego nie posiadala. Wiec nowsza instalacje. U mnie zmieniany byl tez modul komfortu, ale sterowniki w drzwiach zostaly stare.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                oczywiście O2FL, ma to inaczej rozwiązane niż O2
                żeby ktoś się nie zasugerował
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #9
                  [OII FL] Elektryczne szyby tył

                  A jak to jest w OII FL ??

                  Jakie niezbędne rzeczy potrzebuj e dokupić oraz gdzie mogę znaleźć wskazówki do zakodowania tego VAG'iem ??

                  Komentarz


                  • #10
                    madx32, zakodowanie to pikuś
                    musisz mieć sterowniki tylnych drzwi przede wszystkim, wiązkę drzwi (lub zrobić)
                    piny wtyczek słupków tylnych
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #11
                      [OII FL] Elektryczne szyby tył

                      No właśnie.

                      A gdzie rozpiskę podpięcia się i zamontowania znajdę ??

                      tzw. schemacik np. jak zrobić wiązkę, w które piny podpiąć ??

                      Komentarz


                      • #12
                        w dokumentacji technicznej VWAG? sezon naiwnych pytań na koniec roku się rozpruł
                        Pozdrawiam, Robreg.
                        ----
                        furmanka.blogspot.com fan ;-)

                        Komentarz


                        • #13
                          robreg, :lol:
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            [OII FL] Elektryczne szyby tył

                            Widać pasuje do ciebie powiedzenie :

                            "bystry jak woda w kiblu".

                            Czegoś mądrzejszego nie mogłeś kolego wymyślić ??

                            Skoro jedyne twoje odpowiedzi maja za zadanie zaśmiecać forum to nie mam pytań.

                            Dział "Off-Tępik" powinien być dla ciebie.

                            [ Dodano: Wto 31 Gru, 13 17:08 ]
                            Sądziłem, że forum jest dla ludzi inteligentnych ??

                            Jak widać są wyjątki.

                            Jeżeli nie umiesz komuś pomóc to sam kolego zwróć się po pomoc zamiast pisać bzdury.

                            Komentarz


                            • #15
                              madx32, ale czemu ciśnienie ci się podniosło?
                              przecież dostałes odpowiedź
                              wszystkie schematy masz w ETCe
                              gdzie znaleźć etkę?- masz odpowiedzi na forum :roll:
                              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                              Komentarz


                              • #16
                                Re: [OII FL] Elektryczne szyby tył

                                Zamieszczone przez madx32
                                Widać pasuje do ciebie powiedzenie :

                                "bystry jak woda w kiblu".

                                Czegoś mądrzejszego nie mogłeś kolego wymyślić ??

                                Skoro jedyne twoje odpowiedzi maja za zadanie zaśmiecać forum to nie mam pytań.

                                Dział "Off-Tępik" powinien być dla ciebie.

                                [ Dodano: Wto 31 Gru, 13 17:08 ]
                                Sądziłem, że forum jest dla ludzi inteligentnych ??

                                Jak widać są wyjątki.

                                Jeżeli nie umiesz komuś pomóc to sam kolego zwróć się po pomoc zamiast pisać bzdury.
                                Zanim zaczniesz obrażać obce Tobie osoby zastanów się nad tym, o co pytałeś i w jaki sposób to robiłeś. Pytał się, gdzie znajdzie schemacik, to Ci napisałem, gdzie schemaciki się znajduje. Nie bez powodu serwisy piany dostają, jak się ich np. o numery części pyta - to są zastrzeżone materiały należące do VWAG.

                                Pokażcie, dajcie, zróbcie, ............. podetrzyjcie i bądźcie zadowoleni, że chciało mi się do Was odezwać.

                                [ Dodano: Wto 31 Gru, 13 18:23 ]
                                Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                przecież dostałes odpowiedź
                                wszystkie schematy masz w ETCe
                                gdzie znaleźć etkę?- masz odpowiedzi na forum :roll:
                                ETKA to części zamienne, schematy to Ciocia ELSA ;-)

                                Sześć Piter!
                                Pozdrawiam, Robreg.
                                ----
                                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                Komentarz


                                • #17
                                  [OII FL] Elektryczne szyby tył

                                  Pytam o rzeczy praktyczne. nie o teorie.

                                  Wystarczy tylko napisac, że:

                                  potrzebne części to :.....,....,.... i tyle

                                  Nie chodzi mi o numery tylko nazwy.

                                  z tego co wiem to w ETCe nie dostane schematu jak to podłączyc ??

                                  Czyt moze się mylę ??

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    w etce masz wszystkie części i ogólną koncepcję
                                    w Elsie masz dokładne schematy elektryczne, ewentualnie poproś kogoś o przesłanie na pw jak nie masz dostępu
                                    poza tym- masz chomika, elektrodę, google i na pewno znajdziesz rozwiązanie :wink:
                                    np.
                                    schemat elektryczny octavia - Szukaj w Google
                                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      WTF :?:
                                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez krzynol
                                        oczywiście O2FL, ma to inaczej rozwiązane niż O2
                                        żeby ktoś się nie zasugerował
                                        krzynol,


                                        A na czym ta różnica polega (mowa o różnicy pomiędzy schematem podłączeń tylnych szyb pomiędzy O2FL a O2 przed FL ale po maju 2006).
                                        Wg mnie nie ma różnicy. W obu przypadkach komunikacja z tylnymi szybami za pomocą LIN.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          LeszekK, w sumie masz rację
                                          trzeba tylko na zasilania spojrzeć, bo jest tam mała przeróbka
                                          a głównie chodziło mi o wersje sterowników do O2, które np nie mają składania luster i mogą być odrobinę starsze/inne
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez krzynol
                                            LeszekK, za odwagę i robotę
                                            ale.... czy zmieniłeś sterownik komfortu na wersję po 2007?
                                            bez tego nie ruszy cały system nowszy.
                                            trenowałem temat i mi zadziałało po magistrali LIN, ale nie mam kompletu tylnych sterowników
                                            ważne jest też, aby przednie sterowniki były w wyższej wersji aby obsługiwały komunikację LIN z tylnymi sterami, zamiast CAN

                                            szyby tylne mam elektryczne, ale fjane jest to w systemie >2007 to np. domykanie szyb podczas deszczu i stop mrugający
                                            także spróbuj jeszcze raz na nowy system
                                            krzynol

                                            Spróbowałem ze zmianą sterownika komfortu na model z indeksem BT (jak wynika z ETKI to do wersji z 4 elektrycznymi szybami) i tez nie poszło. Wymieniłem tez silniczek w drzwiach kierowcy na model z O2 FL (bo myślałem, że to ma znaczenie, że może w O2FL już mogły występować jedynie silniczki ze sterowaniem tyłu za pośrednictwem LIN) i tez nie poszły tylne szyby w wersji ze sterowaniem po LIN.

                                            A tak przy okazji jak popatrzysz do ETKI to tam nie ma rozgraniczenia na silniczki drzwi przednich do wersji z 2 i oddzielnie z 4 szybami elektrycznymi. Wydaje mi się, że jest jeden model, który obsługuje wszystko (czyli nie zależnie od wyposażenia danego auta silniczek zawsze jest w stanie obsłużyć maksymalny wypas). Zresztą zrobiłem test i w moim aucie (a mam O2 w wersji Classic czyli bieda edition) silniczek drzwi kierowcy przyjął soft coding auta na największym wypasie więc wnioskuję, że jest w stanie obsłużyć wszystko. Pamiętam jeszcze z Fabii, jak sterownik nie był w stanie czegoś obsłużyć, to nie przyjmował kodowania uruchamiającego daną funkcję).

                                            Co do domykania szyb podczas deszczu, to na razie nie mogę tego jeszcze sprawdzić, bo czujnik deszczu czeka na zamontowanie, ale mam nadzieję, że i w mojej octavii z szybami tylnymi sterowanymi po CAN tez to zadziała. Jak sprawdziłem, to daje się opuścić i podnieść wszystkie szyby elektryczne z pilota (te przytrzymanie przycisku otwierania lub zamykania auta na kluczyku scyzoryku). Skoro to działa, to mam nadzieję, że sygnał do zamknięcia szyb z czujnika deszczu jest tym samym sygnałem, co zamknięcie szyb z pilota trzymając przycisk.

                                            Jedynie co nie działa i to mnie trochę drażni, to podświetlenie przycisku odcinającego sterowanie tylnymi szybami dla pasażerów tylnej kanapy (by dzieci się nie bawiły szybami). Normalnie w momencie gdy się ten przycisk naciśnie (zatem odetnie się przyciski sterowania szybami w tylnych drzwiach), to wspomniany przycisk powinien się podświetlić na pomarańczowo, a u mnie się to nie dzieje, choć rzeczywiście tylne włączniki szyb przestają działać. Wiem, że to podświetlenie przycisku na pomarańczowo działa poprawnie, bo robiąc out put test w sterowniku drzwi kierowcy, przycisk się zapala na pomarańczowo, ale to jest jedyny przypadek kiedy się świeci na ten pożądany kolor. Nie wiem, czy to temat kodowania czy czegoś innego (może skoro przednie sterowniki w drzwiach są do wersji do sterowania tyłem po LIN, to po tym LIN idzie z tylnych drzwi jakaś informacja zwrotna do sterownika w drzwiach kierowcy, że tylne przyciski odcięto i to to powoduje podświetlenie owego przycisku na pomarańczowo).

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez LeszekK
                                              to wspomniany przycisk powinien się podświetlić na pomarańczowo, a u mnie się to nie dzieje
                                              to ciekawe :?:

                                              a są wersje sterowników, że jak nciśniesz blokowanie tylnych szyb
                                              to przełączniki tylnych szyb się wygaszają
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez krzynol
                                                a są wersje sterowników, że jak nciśniesz blokowanie tylnych szyb
                                                to przełączniki tylnych szyb się wygaszają
                                                dokładnie tak jest

                                                sprawdziłem dziś (włączam blokadę i zielone podświetlenie w tylnych przyciskach znika) a włącznik blokady z zielonego przechodzi w pomarańczowy

                                                o2fl elegance 06.08.2010
                                                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  ano właśnie, dążę do czegoś takiego....
                                                  poza tym do różnic O2 po 2007 i O2 Tour/FL to jest kompletnie inna filozofia CE
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X