Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dodatkowe funkcje w O2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez kowal 2002
    A i u mnie też trzeba wyłączyć wyłącznikiem...
    no nie żartuj :?: może to ja coś źle pamiętam, jutro potestuje, coś tam bym dał sobie obciąć, że same się wyłączają po pewnym czasie.
    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

    Komentarz


    • #52
      loru, może po jakimś czasie faktycznie się wyłączają, ale nawet po zatrzymaniu migały jeszcze min kilka sekund zanim je wyłączyłem...
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #53
        U mnie to działa tak, że migało 3 albo 5 albo 6 razy i się samo wyłączyło - nie musiałem hamować, po prostu testowałem.
        Pozdrawiam,
        Michał

        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

        Komentarz


        • #54
          Miałem okazje przypadkowo przetestowac ostre hamowanie .
          Efekt : najpierw automatycznie uruchomił się jeden sygnał dźwiękowy - klakson :shock: i awaryjne światła , które automatycznie się wyłączyły po chwili . Byłem w szoku tego klaksonu :wink:
          był VW GOLF mkIV -> 1.6SR AKL 101KM 99r. HIGHLINE
          skradziona Skoda Octavia II -> 1.9TDI PD BKC 105KM 06r. ELEGANCE
          jest Opel Astra H -> 1.7 CDTI Z17DTJ 110KM 09r. COSMO

          Komentarz


          • #55
            to coś masz nie tegez....
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #56
              ... albo przyj***ał łbem w kierownicę podczas hamowania :-)



              grizzly, nic osobistego - po prostu tak mi się jakoś wyobraziło
              Pozdrawiam,
              Michał

              Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

              Komentarz


              • #57
                to ja wam powiem że kiedyś jak na stacji benzynowej zahaczyłem kołem o metalowe okucie krawężnika i rozerwałem oponę to również miałem jeden sygnał dźwiękowy klaksonu i też byłem zaskoczony....
                RENT COMPLEX

                DACAR.team

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez grizzly
                  Miałem okazje przypadkowo przetestowac ostre hamowanie .
                  Efekt : najpierw automatycznie uruchomił się jeden sygnał dźwiękowy - klakson :shock: i awaryjne światła , które automatycznie się wyłączyły po chwili . Byłem w szoku tego klaksonu :wink:
                  Coś masz nie ten teges. Nie dalej jak wczoraj miałem mocne hamowanie - światła awaryjne sie uruchomiły, ABS zadziałał ale zadnego dzwięku klaksonu nie było.
                  Czarny Elegance

                  Komentarz


                  • #59
                    uruchomienie awaryjnych zależy chyba od prędkości pomiędzy gazem a hamulcem i siłą nacisku na pedał :?

                    Komentarz


                    • #60
                      Na pierwszej stronie tego wątku napisałem warunki, które uruchamiają awaryjne podczas gwałtownego hamowania.
                      Pozdrawiam,
                      Michał

                      Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                      Komentarz


                      • #61
                        Re: Dodatkowe funkcje w O2

                        A przełączenie na "obieg wewnętrzny" bez sygnalizacji tegoż po wrzuceniu wstecznego też się zalicza do tych "dodatkowych" f-cji?
                        Po wrzuceniu dowolnego innego biegu obieg powietrza się "odmyka".

                        Zamieszczone przez grizzly
                        -wyświetlanie na Maxi-dot temp oleju
                        A da się to jakoś włączyć? Bo ZTCW nie ma takiej opcji (mam O2FL z połowy 2009).

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez Andrev3
                          to ja wam powiem że kiedyś jak na stacji benzynowej zahaczyłem kołem o metalowe okucie krawężnika i rozerwałem oponę to również miałem jeden sygnał dźwiękowy klaksonu i też byłem zaskoczony....
                          kropeck :lol: gadasz jak potłuczony ... a ten kolega Andrev3 czym przykur....ił może butem że się uruchomił sygnał dźwiękowy ? ...

                          Andrev3 , widze że u Ciebie także taki sygnał dźwiękowy się pojawił , ja miałem go ale przy ostrym hamowaniu ( jeden krótki sygnał klaksonu)
                          był VW GOLF mkIV -> 1.6SR AKL 101KM 99r. HIGHLINE
                          skradziona Skoda Octavia II -> 1.9TDI PD BKC 105KM 06r. ELEGANCE
                          jest Opel Astra H -> 1.7 CDTI Z17DTJ 110KM 09r. COSMO

                          Komentarz


                          • #63
                            grizzly, Ty jak idziesz do teatru na "Wesele" Wyspiańskiego, to bierzesz ze sobą flaszkę i kwiaty?? Wszystko bierzesz tak dosłownie?? Nie za bardzo zaciera Ci się granica między tym co pisane na poważnie, a tym co ma być żartem??

                            Ech .... ta dzisiejsza młodzież ....

                            A Twoja riposta o Andrev3 naprawdę mi się spodobała :-) chociaż w jego przypadku, to wcale nie jest wykluczone (z tym butem na kierownicy) :-)


                            A teraz pytanie na poważnie ( :shock: <- grizzly, ta ikonka będzie w przyszłych postach oznaczała "pytanie na poważnie"): czy ten klakson, to pojawia Ci się ZAWSZE wraz z awaryjnymi podczas gwałtownego hamowania, czy to była taka jednorazowa reakcja??


                            A Ty Andrzej, to zawsze jak haczysz kołami o metalowy krawężnik na stacji to Ci klakson pipczy? [grizzly, to pytanie, to już na żarty jest... oznaczę go ikonką -> :szeroki_usmiech ]
                            Pozdrawiam,
                            Michał

                            Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                            Komentarz


                            • #64
                              Jeżeli to pomoże coś to mnie się nie zdarzyło, żeby włączył się klakson a te awaryjne zeszłej zimy miałem dość często zapalane. O ile w przypadku nagłego zaniku ciśnienia w oponie jest to w jakimś tam sensie zrozumiałe - zaistnienie awarii wykluczającej dalszą jazdę, to już trąbienie przy awaryjnym hamowaniu już nie bardzo. No chyba, że sterownik uznał że właśnie przegrał z fizyką...
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • #65
                                Panowie mnie się to zdarzyło tylko raz i tylko jak konkretnie przyłożyłem w krawężnik że mi rozerwało oponę i lekko przerysowało felgę. Także przypuszczam zę jak pisze Enriquez,
                                Zamieszczone przez Enriquez
                                O ile w przypadku nagłego zaniku ciśnienia w oponie jest to w jakimś tam sensie zrozumiałe - zaistnienie awarii wykluczającej dalszą jazdę
                                Może własnie to było przyczyną tego trąbnięcia
                                RENT COMPLEX

                                DACAR.team

                                Komentarz


                                • #66
                                  kropeck na luzie , ja także żartowałem :wink:

                                  odpowiadając na twoje pytanie , jeżdżę tym autem dopiero od 2 miesięcy i jeden jedyny raz musiałem ostro hamowac , no i dziwi mnie , że klakson dał jeden sygnał

                                  jeśli będę miał podobne ostre hamowanie to dam znac czy sygnał znowu się pojawił

                                  pozdrawiam
                                  był VW GOLF mkIV -> 1.6SR AKL 101KM 99r. HIGHLINE
                                  skradziona Skoda Octavia II -> 1.9TDI PD BKC 105KM 06r. ELEGANCE
                                  jest Opel Astra H -> 1.7 CDTI Z17DTJ 110KM 09r. COSMO

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez grizzly
                                    kropeck na luzie , ja także żartowałem :wink:

                                    odpowiadając na twoje pytanie , jeżdżę tym autem dopiero od 2 miesięcy i jeden jedyny raz musiałem ostro hamowac , no i dziwi mnie , że klakson dał jeden sygnał

                                    jeśli będę miał podobne ostre hamowanie to dam znac czy sygnał znowu się pojawił

                                    pozdrawiam
                                    może w takiej awaryjnej sytuacji nacisnąłeś klakson i nawet o tym nie wiesz
                                    na to bym stawiał, u mnie nic nie trąbi\ło bez powodu, ani w BKD ani w BXE.
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      grizzly, ale to wcale nie musisz czekać na okazję :-) wjeżdżasz na wylotówkę ze Szczecina i tam masz sporo miejsca na rozpędzenie się i ostre hamowanie bez ryzykowania.
                                      Pozdrawiam,
                                      Michał

                                      Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        szkoda,kropeck
                                        ... w trakcie sprawdzania
                                        był VW GOLF mkIV -> 1.6SR AKL 101KM 99r. HIGHLINE
                                        skradziona Skoda Octavia II -> 1.9TDI PD BKC 105KM 06r. ELEGANCE
                                        jest Opel Astra H -> 1.7 CDTI Z17DTJ 110KM 09r. COSMO

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez Andrev3
                                          Może własnie to było przyczyną tego trąbnięcia
                                          Tylko po co jest pytanie? Przecież i tak kierowca zorientowałby się, że nie może dalej jechać... :roll:
                                          Mój "Batmobil"

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            OK ... dziś potrenowałem swoją furką. I faktycznie jak już mi się udało uruchomić te awaryjne (naprawdę ciężko to zrobić), to migały do czasu aż je ręcznie nie wyłączyłem ALBO.... jak wrzuciłem jedynkę i zacząłem puszczać sprzęgło, to zgasło samo :-) potem jeszcze próbowałem z innymi kombinacjami pedałów, ale tylko ruszenie wyłączyło awaryjki.

                                            I nic nie zatrąbiło... i ciężko łbem przyj***ać w kierownicę (a konkretnie w klakson) :-)
                                            Pozdrawiam,
                                            Michał

                                            Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Dodatkowe funkcje w O2

                                              Sugestia do adminóf zeby podpiac topic tutaj, bo temat obejmuje rowniez FL-ki, czego wcześniej nie zauważyłem.

                                              Forum - Octavia Club Polska
                                              @200KM

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Hej koledzy,
                                                mam wlaczona funkcje automatycznego zapalania swiatel mijania (wlacznik w pozycji O)
                                                Niestety niedogodnoscia jest fakt, ze nie podswietla sie od razu deska rozdzielcza (zegary, wyswietlacz radia, przyciskow itd..)
                                                da sie jakos ustawic zeby podswietlalo sie wszystko wraz z swiatlami?
                                                Czy to jedynie dostepna opcja gdy ma sie czujnik zmierzchu? :?
                                                pozdrawiam
                                                dab

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Koledzy, używając tego zestawu VCPSYSTEM &reg :: VCP CAN PROFESSIONAL :: VCP CAN PROFESSIONAL SYSTEM manufacturer official shop
                                                  będę mógł włączyć jakiekolwiek ukryte funkcje w mojej O2T?
                                                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    słyszałem, że to produkt bardziej rozwojowy niż Ross-Tech
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X