Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Opóźnione działanie klimatyzacji - znany problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Koledzy chciał bym sprawdzić sobie działanie klimy ale tu jest pewien problem. Nie mam dostępu do bloków pomiarowych w vcds. Błędy spr mogę, nie ma żadnych. Macie może jakiś pomysł?
    PerfectService by DGW
    Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
    Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
    Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

    Komentarz


    • Adrian, mowa o climatronicu oczywiście :?: :lol:

      Komentarz


      • abstinent, jak najbardziej
        PerfectService by DGW
        Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
        Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
        Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

        Komentarz


        • Przecież wrzuciłem zdjęcia z opisem bloków pomiarowych nad twoim postem

          Komentarz


          • Adrian, masz zarejestrowana wersje vcds'a?? Sprawdz bo mi dosc czesto wywala na czerwono z enei zarejestrowany. Restart programu z odpieciem kabla od auta i ponownym odpaleniem silnika przywraca wersje na zarejstrowana czyli na "zielono".
            G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

            Komentarz


            • vudi, w climatroniku w FL nie mam wyświetlaczy. Więc tak nie spr tylko vcds
              PerfectService by DGW
              Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
              Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
              Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

              Komentarz


              • Z tego co zauważyłem to w silnikach Skody były montowane różne modele sprężarek klimy. Jak moge sprawdzić co siedzi u mnie (oczywiście poza organoleptycznie) ??
                Przymierzam się do wymiany tego elektrozaworu i chciałbym kupić właściwy. A może nie ma znaczenia jaki jest producent sprężarki a zawór pasuje do każdego typu??
                P.S. Mam na mysli ten zawór który kupił Abstinent a pacjent to Superb 2.0 170PS 2009r.
                NajtFukinPatrol North-West

                UNIDEN 510 XL + ML145

                BYŁ ASZ
                PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                BYŁA TEŻ CEGA
                A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                Komentarz


                • WIELKIBONGO, teoretycznie powinien pasować każdy, sprawdź tylko czy jest montowany na segera
                  ale osobiście ja bym zobaczył i dopiero szukał
                  generalnie pomieszane jest z tymi zaworami

                  sprężarkę sprawdzisz pod maska małym lusterkiem

                  Komentarz


                  • abstinent, wiem,że mój tez jest montowany na segera
                    Raz juz był wyciągany, ale ze sprawdzeniam to troszke kłopot.
                    Najpierw musiałbym wszystko wybebeszyć żeby go sprawdzić, później zamówić i poczekac kilka dni i znowu go wymieniac :x
                    A samochód potrzebuję w sumie codziennie :roll:
                    A jeżeli jest mocowany na segera to ten "Twój" podejdzie?????
                    NajtFukinPatrol North-West

                    UNIDEN 510 XL + ML145

                    BYŁ ASZ
                    PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                    BYŁA TEŻ CEGA
                    A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                    MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                    Komentarz


                    • miałem w ręce dwa, zresztą są na zdjęciach
                      pewnie ten pierwszy by podszedł ale wolałem nie ryzykować
                      sprawdzenie czy wymiana to ta sama robota
                      trzeba gaz odessać i tyle
                      może by się dało łatwo zdjąć pasek to by można było jeździć bez gazu

                      Komentarz


                      • abstinent, rozumiem,że sprawdzenie i wymiana to ta sama robota
                        ale mając zawó to jest jedna robota a sprawdzając i później wymieniając to jest robota x2 :roll:
                        NajtFukinPatrol North-West

                        UNIDEN 510 XL + ML145

                        BYŁ ASZ
                        PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                        BYŁA TEŻ CEGA
                        A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                        MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                        Komentarz


                        • a może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się zawór rozprężny (foto) i jak go sprawdzić wzrokowo bez kompa? Bo na klimatroniku jak jest gorąco ciśnienie układu mi potrafi nabić do 15+, a zimno się robi stosunkowo późno i słabo zimno

                          Komentarz


                          • W moim przypadku wymiana zaworu rozprężnego rozwiązała problem ! Klimatyzacja chlodzi praktycznie od razu. Koszt za zawór , montaż i demontaż sprężarki, recykling, uzupelnienie oleju 430 zł . Kraków All Happy, ul.Macedońska.

                            Zawór rozprężny jest w sprężarce, a komputer nic Ci nie powie na temat jego kondycji. Jest tam iglica , która zapycha się w przypadku zanieczyszczenia układu i nieprawidłowo steruje pracą sprężarki.
                            W moim przypadku konieczne było wyjęcie sprężarki ze względu na trudny dostęp do zawleczki blokującej zawór.

                            Komentarz


                            • spioch100, prawdopodobnie ładnie dałeś się wyru...ć
                              tym bardziej jak jest na segera montowany
                              owszem trzeba zdemontować ale wiatraki, czyli 4x torx i wtyczkę odpiąć :lol:

                              Komentarz


                              • a układ trzeba opróżniać? ile sam taki zawór +-?
                                na necie znalazłem, że zawór w jakimś aucie znajduję się na rurkach od klimy...

                                Komentarz


                                • trzeba oprozniac, ok 230zł

                                  Komentarz


                                  • No i ja tez jestem po "operacji"
                                    Wymieniono chłodnice klimy/skraplacz wraz z osuszaczem oraz ten zawór sterujący sprężarka. Teraz klima startuje zaraz po odpaleniu silnika a w środku panuje przyjemny chłodek.

                                    P.S. Mam kompresor Sandem nr 1K0820859Q i zawór do sprężarki ma numerki KTT060004n firmy Thermorec.
                                    NajtFukinPatrol North-West

                                    UNIDEN 510 XL + ML145

                                    BYŁ ASZ
                                    PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                                    BYŁA TEŻ CEGA
                                    A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                                    MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                                    Komentarz


                                    • WIELKIBONGO, gdzie robiłeś i jakie koszty mniej więcej takiej operacji.
                                      PerfectService by DGW
                                      Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
                                      Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
                                      Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

                                      Komentarz


                                      • Adrian, robiłem w zaprzyjaźnionym warsztacie na Białołęce a dokładniej na Nowodworskiej. Co do kosztów nie chce się wypowiadac bo było to robione po znajomości. Z tego co wiem to chłodnica w InterCarsie kosztuje około 350zł a zawór coś koło 180. Do tego dochodzi robocizna i chyba narzut na częściach, ja je zakupiłem osobiście.
                                        A na marginesie to ten który wymyślił zamocowanie tego wszystkiego w Superbie powinien dostac Nobla z Oscarem jednoczęsnie. Robota w porównaniu z OII nie do porównania, w SII trzeba zdjąc cały przód :roll:
                                        NajtFukinPatrol North-West

                                        UNIDEN 510 XL + ML145

                                        BYŁ ASZ
                                        PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                                        BYŁA TEŻ CEGA
                                        A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                                        MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                                        Komentarz


                                        • Skoda przemyślane rozwiązania. W aso by się z tym nie bawili, zgodnie z procedurą wymieniają cała sprężarke.
                                          PerfectService by DGW
                                          Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
                                          Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
                                          Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

                                          Komentarz


                                          • a ja spytam gdzie ten problem mozna zdiagnozowac poza aso, bo oni zdiagnozowali sprezarke parownik i 3,5 tys na dzien dobry. A szukam warsztatu w wawie, ktory wlasnie w tej konkretnej profesji ma doswiadczenie i naprawi.

                                            Komentarz


                                            • aso do klim to tak naprawde nei jest dobrywarsztat. Najlepiej udac sie do jakiegos warsztatu zajmujacego sie tylko klimami i chlodnictwem. Zazwyczaj robia chlodnie i zamrazarki w marketach w autobusach klimy, oczewiscie auta osobowe i ciezarowe a tazke samochody chlodnie itp. Nie wiem jakis warsztat w stylu "śnieżka" itp to najlepsze wyjscie. Oczewiscie tanio tez nie bedzie ale napewno conajmniej polowe taniej co aso co podawałeś.
                                              G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                              Komentarz


                                              • 2rek, skąd jesteś???
                                                Jak nie masz daleko to podjedź do Legionowa, adresu nie pamietam ale napewno znajdziesz w necie.
                                                Właściciel nazywa się Lebioda
                                                NajtFukinPatrol North-West

                                                UNIDEN 510 XL + ML145

                                                BYŁ ASZ
                                                PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                                                BYŁA TEŻ CEGA
                                                A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                                                MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                                                Komentarz


                                                • 2rek, ja robiłem u Roberta Forum - Octavia Club Polska
                                                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                  Komentarz


                                                  • Co roku temat wraca do góry, co roku czytam i co roku obiecuje sobie, że sie za to wezmę, z mizernym skutkiem :lol: w tym roku już muszę, nie ma bata, bo zaczyna walić zapachem grzybowym, a z niesprawną klimą ciężko odgrzybić.
                                                    Życie to nie je bajka, to je bitwa!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X