Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Opóźnione działanie klimatyzacji - znany problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Enriquez
    Te 4,6 bara to ciśnienie spoczynkowe. Czyli kompresor w ogóle nie spręża czynnika.
    No właśnie, ale czy może np. dochodzić zbyt niskie napięcie i dlatego nie odpala? Czy sie zatarł, czy może jest jeszcze jakis ratunek w stylu luźna wtyczka...
    A może to ten wasz slynny elektrozawór N280

    Komentarz


    • Witam i czy już ktoś rozwiązał problem z opóźniającą się klimatyzacją??

      Komentarz


      • Zamieszczone przez piotrmax
        Witam i czy już ktoś rozwiązał problem z opóźniającą się klimatyzacją??
        no jak dla mnie to odpowiedź na twoje pytanie jest juz w tym wątku tylko trzeba go zgłębić.
        Co do mojej historii to się podzielę bo już odpowiedź znam. W 2.5 rocznej (no bo przecież juz po gwarancji) kompresor się skończył (najprawdopodobniej obrobiony wieloklin) tak się przynajmniej wydaje bo śruba która jest najdalej wysunięta poza rolkę powinna się kręcić przy obracaniu się rolką, a niestety stoi. Ktoś może zna kogoś kto miał podobny problem i naprawił to w miarę tanio?

        Komentarz


        • rowniez mialem problem z opoznieniem i/lub slabym dzialaniem klimy. do tego wiatraki czasem nie pracowaly, w kompie brak bledow. ostatnio zauwazylem ze wtyczka czujnika/zaworu ktory jest w sprezarce jest krzywa. co sie okazalo byla peknieta. podczas wymiany calkiem sie ulamala. ogolnie to po wymianie wentylatory startuja odrazu a klima chlodzi po 2-3 sekundach. obojetnie czy silinik zimny czy cieply. mechanik powiedzial ze tak ma byc a nie ze czekamy 10 min zanim klima zalapie.

          Komentarz


          • Witam,
            Czy ktoś mógłby wrzucić logi z dobrze działającej klimatyzacji. W szczególności zależy mi na określeniu wartości wskazywanych przez czujnik ciśnienia z G65 (blok 003, poz. 1) na zimnym niepracującym silniku oraz na zimnym pracującym silniku ale przy wyłączonej klimatyzacji.
            Ponadto zależy mi na określeniu wartości wskazywanych przez czujniki oświetlenia G107 i G134 (blok 006, poz. 3 i 4)) przy słonecznej pogodzie.

            Pozdrawiam,

            Komentarz


            • kryho72, mam to samo w mojej. ciśnienie spoczynkowe jest, błedów brak czynnik na maxa nabity, w czwartek maja mi ją zrobic wiec dam znać co to było
              Czarna Octavia II 1,9 TDI Elegance

              Komentarz


              • Dołączam się do fanów owiesic źle działającej klimy....jest to jakiś nonsens, jak silnik złapie temperaturę 90 to może zacząć w nagrodę chłodzić kierowcę :lol: ....
                jeszcze nic nie robiłem w tym zakresie poprawy sprawności i szykuję się merytorycznie z forum....
                Następna będzie panamera....????
                Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                Komentarz


                • boogoo, olej, ja do dzisiaj nie tykałem
                  no, może wypadało by zrobić przegląd klimy w tym roku

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez boogoo
                    Dołączam się do fanów owiesic źle działającej klimy....jest to jakiś nonsens, jak silnik złapie temperaturę 90 to może zacząć w nagrodę chłodzić kierowcę :lol: ....
                    jeszcze nic nie robiłem w tym zakresie poprawy sprawności i szykuję się merytorycznie z forum....
                    Przy włączeniu klimy oba wiatraki muszą zacząć sie od razu kręcić, klima po 2-3 sek juz chłodzi, jeżeli bedzie mało czynnika lub sprężarka nie będzie wydalać to i tak leci chłodne powietrze z kratek ale nie tak chłodne jak przy sprawnej na 100% klimie więc zacznijcie od wiatraka, po około 100kkm zazwyczaj mały wiatrak pada więc zazwyczaj kończy sie to wymianą.
                    Więc powtarzam, wiatram mały musi sie odpalić wraz z włączeniem klimy i od tego trzeba zacząć :!:
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz


                    • piramida, spokojnie, wszystko wiemy co i jak :diabelski_usmiech
                      pamiętaj że pracą wiatraków steruje sprężarka
                      jak młotek nie pomoże na wiatrak no to wiadomo

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez abstinent
                        piramida, spokojnie, wszystko wiemy co i jak :diabelski_usmiech
                        pamiętaj że pracą wiatraków steruje sprężarka
                        jak młotek nie pomoże na wiatrak no to wiadomo
                        spoko, przerabiałem to u siebie
                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                        Komentarz


                        • Spoko koledzy,u mnie wiatrak działa jak klima chodzi,tj.chłodzi ... lacze2 -ale już jestem spocony...
                          Ewidentnie zaczyna przy dokładnie 90 stopniach silnika,bo od tego momentu rurki klimy układu zaczynają być mocno zimne...może faktycznie przyjmę do wiadomości,że włączenie klimy przy dobrze zagrzanym silniku może nastąpić...... 8), wcześniej będzie wyłączona,a auto będę wietrzył i upajał się wiatrem we włosach.
                          abstinent, w przyszłym tygodniu jadę na service climatronic i....pewnie uzupełnią brakujący czynnik,a ja pojadę dalej no chyba,że spotkali się z taką anomalią i potrafią nie eksperymentując na mnie to zweryfikować...

                          Dotarłem na forum passata b6 i tam u nich też jest to znane-tu czuję ulgę,że nie tylko skody mają ten eco trick :wink:
                          Zartuję....My Polacy tak myślimy,że jak sąsiadowi urwie nogę to nam się lepiej będzie chodzić.... :diabelski_usmiech
                          Następna będzie panamera....????
                          Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                          Komentarz


                          • Enriquez,

                            Jak byś mógł rzucić okiem na moje wypociny( pierwsze logi - przepraszam jak by była zyebka ) :

                            Log (1 - n/a)

                            Generalnie w okolicy 60 stopni startuje, natomiast nie startuje od razu.
                            BXE z jednym wentkiem, wersja przed FL

                            Komentarz


                            • Czy według Was, analizując wykres, występuje w moim aucie opóźnienie działania klimatyzacji?

                              Z załączonego wykresu wynika, że zawór sprężarki klimatyzacji zostaje wysterowany na maksimum już od samego początku, ale ciśnienie po stronie wysokiej początkowo prawie nie rośnie, a wentylatory załączają się po osiągnięciu określonego ciśnienia po stronie wysokiej.

                              Czy ciśnienie po stronie wysokiej nie jest za niskie? W czasie jazdy autem osiąga ono nie więcej niż 14 bar.

                              Mógłby ktoś komu dobrze działa climatronic wrzucić logi grup 002, 003, 006? Do porównania przydałoby się aby te logi były zrobione po odpaleniu zimnego silnika, na obrotach biegu jałowego oraz z temperaturą ustawioną na LO i nawiewem na MAX.

                              Komentarz


                              • A'propos...koledzy co się dzieje przy równoczesnym wciśnięciu ECON+nawiew chyba środek,wtedy na obydwóch wyświetlaczach temperatury pojawiają się ,,chińskie'' znaki...
                                A natomiast ECON+obieg wewn.,pojawia się na obydwóch iO-domyślam się,że chodzi o ,,in ordnung''-test klimy. 8)
                                Następna będzie panamera....????
                                Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                                Komentarz


                                • W moim Seacie kombinacje z ECON i nawiewami odpowiadają resetowi układu klimatyzacji, trybowi diagnostycznemu, i ... sam nie wiem czemu

                                  SEAT Forum | Zaloguj

                                  Komentarz


                                  • Sprawdzałem i bawiłem się....pojawił się błąd na lewym wyświetlaczu 525,a na prawym 04.h.Po przekręceniu pokrętła temperatury kierowcy pojawia się na moment iO,ale zaraz zamienia się na powyższy komunikat.Czy wie ktoś może co to znaczy?
                                    Następna będzie panamera....????
                                    Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                                    Komentarz


                                    • boogoo, poszedł mail
                                      może się przyda

                                      Komentarz


                                      • Dzięki...załadowałem to do phona i posprawdzam sobie,ale już wstępnie mam coś nie tak z czujnikiem temperatury świeżego powietrza-mniemam z kodów dobrze?
                                        Następna będzie panamera....????
                                        Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez ernestowski
                                          Czy według Was, analizując wykres, występuje w moim aucie opóźnienie działania klimatyzacji?
                                          A więc rozmawiałem dziś z kolesiem, który podobno zna się na układach klimatyzacji bo kiedyś pracował przy ich serwisowaniu. Powiedział on, że ciśnienie powinno narastać natychmiast, start wentylatorów rzeczywiście uzależniony jest od ciśnienia, a ciśnienie przy wysokiej temperaturze zewnętrznej może dochodzić do nawet 20 bar. W związku z tym czekam na upały aby móc przeprowadzić następne testy.
                                          Co myślicie o powyższej teorii?

                                          Komentarz


                                          • a ciśnieniem steruje elektrozawór chyba :lol:
                                            wiec jak się przycina to

                                            Komentarz


                                            • abstinent,

                                              A Ty masz BXE - masz jeden wentek czy dwa ?

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez _buli_
                                                A Ty masz BXE - masz jeden wentek czy dwa ?
                                                jeden był montowany od roku modelowego 2007 bodajże i ja takowy jeden wielki posiadam
                                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez abstinent
                                                  a ciśnieniem steruje elektrozawór chyba :lol:
                                                  wiec jak się przycina to
                                                  Jak widać z mojego wykresu to przy temperaturze ok 25oC, klimatyzacja daje radę schłodzić maksymalny nadmuch powietrza do 2oC przy skraplaczu i 5oC na kratkach wylotowych. Przy czym obciążenie sprężarki wyniosło poniżej 50%. W związku z tym z ostateczną decyzją dotyczącą wymiany zaworu poczekam do pierwszych porządnych upałów, które ostatecznie zweryfikują wydajność klimatyzacji. Na razie opóźnienie minutowe mi nie przeszkadza.

                                                  Komentarz


                                                  • u siebie w ostatnie ciepłe dni zaobserwowałem, że też od początku nie dmucha zimne
                                                    jakąś minutę mu zajmuje zanim się zimne pojawia

                                                    muszę kiedyś z lapkiem wsiąść w rozgrzany samochód z zimnym silnikiem

                                                    [ Dodano: Sro 09 Maj, 12 11:46 ]
                                                    bloki np. 002, 0003 i 0004
                                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                    poprzednie modele:
                                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X