Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Opóźnione działanie klimatyzacji - znany problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez tadfi
    ...Kowal nie zabij mnie, nie jestem zbyt mocny z VCDS-a, ale jak to sprawdzić, co mam przycisnąć na zrzucie poniżej?
    Output Tests 03?
    Tak. A potem klikaj lewy przycisk ( nie pamiętam jaki będzie: Done albo Next ) i po kolei będą testowane różne elementy ( zaworki Nxx, coś tam jeszcze, i między innymi wentylatory ). Wychodzisz prawym przyciskiem.
    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

    Komentarz


    • #52
      Sprawdziłem, zakręcił się tylko ten duży. Zastanawiam się dlaczego VAG nie zgłasza błędów :?:
      Jadę do kolegi rozebrać wszystko. Wieczorem zdam relację, co udało się ustalić/zrobić.
      TadFi
      Breloki, logo na klapę i inne gadżety

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez tadfi
        Zero luzów i żadnych oporów, czyli pewnie to samo, co u Ciebie. Można kupić ten sterownik oddzielnie, czy trzeba wymienić cały "duży" wentylator? Nie mogę znaleźć tego sterownika w Etce.
        Mi zalecono wymianę całego modułu wentylatorów, czyli duży + mały + ramka! Ale imo wystarczy wymienić sam duży wentylator ze sterownikiem. Sterownik jako odrębna część nie występuje. Chyba, że z demobilu - ale zapewne nie da się go tak po prostu przykręcić i podpiąć.

        Ja na razie jeżdżę, błędów nie pokazuje, klima działa prawidłowo, temperatury w normie. Przed majówką ozonowałem klimę w stojącym aucie przez 30 minut przy temp. >20st.C i w pełnym słońcu żadnego błędu nie złapał.
        Zobaczymy jak przyjdą upały. A na razie czekam z ciekawością co powie Twój znawca.

        Cały czas jest jeszcze możliwość, że tak ma być. Mechanik też wszystkowiedźmą nie jest.

        Komentarz


        • #54
          Jestem już po wszystkim, mały wentylator powiedział pa pa. Zapomnieliśmy tylko sprawdzić (przypomniało nam się po zmontowaniu całości z powrotem), czy duży wentylator podaje napięcie na mały. Cały czas zastanawia mnie fakt, że VAG nic nie pokazał. Jak ktoś ma kanał/podjazd, to zdemontowanie całości zajmuje około 15 minut, może nawet mniej.
          W sobotę umówiony jestem z kumplem na montaż nowego wentylatora. Jak zmontujemy całość - dam znać, czy wszystko jest ok.
          TadFi
          Breloki, logo na klapę i inne gadżety

          Komentarz


          • #55
            Dopiero dziś zobaczyłem ten post, a problem miałem identyczny. Problem zauważył mechanik przy przeglądzie klimy pod koniec zeszłego roku, ale powiedział bym z tym poczekał do wiosny. Mały wentylator nigdy się nie załączał (40 minut klima na max przy odgrzybianiu a on nawet nie drgnął). W piątek pojechałem do niego jeszcze raz, wymienił mały wentylator na nowy i już wszystko gra (uruchomił się od razu jak tylko odpaliłem samochód przy włączonej klimie).

            tadfi, ile zapłaciłeś za wentylator? Mój kosztował 260 zł (oryginał, mechanik miał jeszcze jakieś stare zapasy).

            PS. Nie radzę jeździć z zepsutym małym wentylem. Jak się zrobi naprawdę ciepło to może paść sprężarka od klimy (info od dwóch ludzi zajmujących się wyłącznie klimatyzacją w samochodach).

            Komentarz


            • #56
              Właśnie wróciłem z prototypowni (mamy coś takiego w pracy - tylko nie mówić szefowi, że sobie tak w czasie pracy :wink: ). Rozebrałem wentylator i okazało się, że zawiesiła się jedna ze szczotek. Wentylator w środku wyglądał jak nówka, szczotki prawie nie ruszone, zero luzów na łożyskach. Zmontowałem wszystko i wentylator pięknie zastartował, w sobotę będę go montował u kolegi, który ma w garażu kanał.
              TadFi
              Breloki, logo na klapę i inne gadżety

              Komentarz


              • #57
                No to jesteś kilka stów do przodu

                Komentarz


                • #58
                  Witam...u mnie okazało się to samo...dwie szczotki zawieszone..robiłem to przed domem..auto stało na lewarku, i odkręcałem na leżąco pod samochodem..zajęło mi to 1,5 godziny, ale opłacało się, parę groszy zostało w kieszeni..
                  Turbo ARL = 186KM / 382Nm

                  Komentarz


                  • #59
                    P iotrek, rozumiem , że naprawiałeś szczotki w tym małym wentylatorku?

                    Komentarz


                    • #60
                      Witam...wystarczy wyjąć szczotki które stały w miejscu, wydmuchać brud, i z powrotem włożyć...
                      Turbo ARL = 186KM / 382Nm

                      Komentarz


                      • #61
                        Wentylator po regeneracji wstawiony. Zastartował pięknie razem z dużym kilka sekund po włączeniu klimy. Operacja udana, pacjent przeżył
                        TadFi
                        Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                        Komentarz


                        • #62
                          Brawo, ciekawe czy w moim było to samo? Na przyszłość będę wiedział co sprawdzić.

                          Komentarz


                          • #63
                            Witam po przerwie. Problem rozwiązany. Winnym okazał się niesprawny "mały" wentylator chłodnicy. Zauważyłem, że nie kręcił się po włączeniu klimy (szczerze mówiąc w ogóle się nie kręcił). Po przywróceniu go do sprawności (zawiesiła się szczotka), klima zaczyna chłodzić po około kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach, czyli tak jak powinno być.
                            Pozdrawiam
                            TadFi
                            Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                            Komentarz


                            • #64
                              Pytanie o Klime w O2 ??

                              Witam! i mam prosbe,moze ktos pomoze!Od niedawna jestem posiadaczem Octavia II w sedanie silnik 1.9 TDI 105KM o numerze silnika BXE.(wersja ELEGANCE)Problem polega na tym,ze nie jestem pewien czy z moja kilma jest wszystko ok?po uruchomieniu klimatyzacji musze odczekac jakiec 5 do 10min zanim ona zacznie chlodzic!na postoju kiedy odpalam samochod wogole nie chlodzi dopiero po przejechaniu jakis 5km zaczyna dzialac!Nie wiem czy to narmalne ,bo kolega ma Opla astre III kombi i u niego klimatyzacja zaczyna chlodzic od poczatku kiedy,tylko uruchomi sie silnik!Porownuje: wychodzac z pracy po 8 godinach w oplu klima zaczyna chlodzic powietrze zanim jeszcze wyjedziemy z parkingu,a u mnie w OII klima chlodzi w polowie drogi do domu :-(( Aha dodam tylko,ze klima zostala nabita,odgrzybiona i sprawdzona w servisie WV i AUDI jakies dwa tygodnie temu!!!

                              Z gory Dziekuje za pomoc!!!

                              Komentarz


                              • #65
                                na pewno nie jest to normalne, powinna chłodzić praktycznie od razu
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • #66
                                  Witaj, miałem identyczny problem. Poczytaj posta, na którym wszystko opisałem, łącznie z rozwiązaniem: link
                                  Poczytaj też to: link nr 2
                                  TadFi
                                  Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Dziekuje za tak szybkie odpowiedzi :-) Jutro po pracy lece do garazu sprawdzic to wszystko!jesli okarze sie,ze to jest ten problem odrazu sie odezwe!!! POZDRAWIAM!!!

                                    Witam ponownie! Sprawdzalem ten wentylator o ktorym mowa w linku i tu niespodzianka wiatrak pracuje jak najlepiej,a sytuacja nic sie nie zmienila!Gosciu od klimy powiedzial ze dla niego to na 95% sprezarka:-((kapa! narazie bedziemy jezdzic moze cos sie zawiesilo ale w to szczerze watpie!!!

                                    Nic dziekii za rade i pomoc a przyczyny bedziemy szukac dalej!!! Pozdrawiam wszystkoch OCP!!!

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Hej,

                                      czy bylbys taki dobry i pomogl mi znalesc ten maly wentylatorek i pomogl mi go przywrocic do dzialania?

                                      U mnie sie klima nie odpala (kompresor nie wlacza)

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        U mnie prawdopodobnie bedzie ten sam problem,
                                        bo klima po nabiciu nie startuje kompresora,
                                        czyli musze znalesc maly wentylatorek, ale nie wiem nawet w ktorym miejscu on by mogl byc.
                                        Czy ktos ma jakies zdjecia, informacje - cokolwiek co pomoze mi w ogole sprawdzic czy on sie kreci czy nie ?

                                        Dziekuje za pomoc.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez mwolanski
                                          czyli musze znalesc maly wentylatorek, ale nie wiem nawet w ktorym miejscu on by mogl byc.
                                          na chłodnicy od strony silnika masz 2 wentylatory, włącz klime na działającym silniku i zobaczy czy zaczną się kręcić.
                                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Dziwi mnie, ze nie ma na necie szczegolowo opisanych rysunkow technicznych ukladow znajdujacych sie pod maska.
                                            Sciagnalem sobie etka, ale mam problem z instalacja, zobacze czy tam cos dokladniej znajde o lokalizacji. Ci co sie znaja, wiedza gdzie co jest lub gdzie cos sie moze znajdowac, niestety sa tez tacy ktorzy nie maja o tym zielonego pojecia.

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez mwolanski
                                              Hej,

                                              czy bylbys taki dobry i pomogl mi znalesc ten maly wentylatorek i pomogl mi go przywrocic do dzialania?

                                              U mnie sie klima nie odpala (kompresor nie wlacza)
                                              Poczytaj ten wątek: klik
                                              Tam masz wszystko łącznie z rysunkami.
                                              TadFi
                                              Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Zamieszczone przez mwolanski
                                                Ci co sie znaja, wiedza gdzie co jest lub gdzie cos sie moze znajdowac, niestety sa tez tacy ktorzy nie maja o tym zielonego pojecia.
                                                nie wylewaj swoich żali tylko otwórz maskę włącz silnik i kimę, na chłodnicy (to coś między światłami) są zamontowane 2 wentylatory, zobacz czy się kręcą przy włączonej klimie i działającym silniku.
                                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  tylko jak będę miał czas to zabieram się do dzieła. Napiszcie co i jak się odkręca, nie chodzą mi oba wentylatory, a klima działa jak rozgrzeje się silnik, czyli ok po 5min jazdy, czasami później :?

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Witam ponownie,

                                                    wiec mam powazniejszy problem niz mi sie zdawalo...
                                                    okazalo sie ze oba wentylatory nie kreca sie WCALE!
                                                    nie zalaczaja sie wcale!

                                                    nie wiem jakim cudem temperatura silnika jest ciagle na 90stopniach
                                                    rosnie bardzo szybko po uruchomieniu silnika....


                                                    Prosze o pomoc! gdzie szukac przyczyny bledu?

                                                    wjechac na kanal i rozkrecic oba wentylatory?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X