[O2] Nowe felgi dla szkodnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • K_R_I_S
    Ambiente
    • 2010
    • 128

    No to ja się też podzielę swoimi doświadczeniami.
    Fabryczne stalówki 15" zostawiłem z oponami zimowymi a na lato zmieniłem na 17" z poprzedniego auta (Golf V) z oponami 225/45/17.
    Wygląd niby OK, felga fajna ale opona w/g mnie była za niska i za szeroka. W sumie nic nie wystawało (bo ET 42) ale przerwy pomiędzy błotnikiem, a oponą były za duże.
    Poza tym pojawił się szum którego wcześniej (pewnie z racji TDI) nie zauważałem.

    Za namową wulkanizatora zmieniłem opony na Barum Bravuris 2 w rozmiarze 205/50/17. Dzięki temu jest trochę bardziej miękko, ciszej o wiele nie jest ale zawsze coś i przestało bujać autem np. na koleinach i prześwit między błotnikiem, a kołem jakby optycznie się zmniejszył.

    Więc dla zastanawiających się nad zakupem 205/50/17 naprawdę polecam.

    Ewentualnie jakby ktoś był zainteresowany to tanio oddam komplet opon (5 sztuk) DUNLOP SPORT MAXX 225/45/17 w stanie 4-5 mm. (więc sezon spokojnie można jeszcze oblatać zanim dojdą do ogranicznika).
    http://www.profi-it.pl
    Tanie laptopy, komputery i serwery poleasingowe, strony www, antywirusy, zdalne wsparcie informatyczne 24h...

    Komentarz

    • mirek_p11
      RS
      • 2010
      • 6630
      • Volkswagen
      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

      Zamieszczone przez K_R_I_S
      Więc dla zastanawiających się nad zakupem 205/50/17 naprawdę polecam.
      Ja też polecam zmianę z 225/45/17 na 205/50/17. Jazda stała się przyjemniejsza a spalanie jest mniejsze o ok. 0,5l/100km. Po przejechaniu 5000 km mogę napisać, że warto było

      Seat Leon ST FR by mirek_p11

      Fotki
      Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
      Fotki

      Komentarz

      • LUKI
        RS
        • 2005
        • 5776

        Zamieszczone przez K_R_I_S
        W sumie nic nie wystawało (bo ET 42) ale przerwy pomiędzy błotnikiem, a oponą były za duże.
        trzeba było wrzucić zawieszenie gwintowane i byłoby ok

        pozdr
        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

        Komentarz

        • Bruno75
          Drive
          • 2011
          • 64
          • Octavia II (1Z3)
          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

          mirek_p11, Licznik Ci nie przekłamuje, po podwyższeniu profilu?
          Mój szkodnik http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54311

          Komentarz

          • mirek_p11
            RS
            • 2010
            • 6630
            • Volkswagen
            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

            Zamieszczone przez Bruno75
            mirek_p11, Licznik Ci nie przekłamuje, po podwyższeniu profilu?
            Znalazłem na stronce o ile przekłamuje :

            50 km/h licznik wskazuje 50,18 km/h
            100 km/h licznik wskazuje 100,36 km/h
            150 km/h licznik wskazuje 150,54 km/h

            są to minimalne różnice, którymi nie warto się przejmować. Masz link i sobie sprawdź inne rozmiary

            Nie wiesz jak dobrać zamienniki opon do Twojego samochodu? Skorzystaj z naszych narzędzi i dopasuj odpowiedni rozmiar.

            Seat Leon ST FR by mirek_p11

            Fotki
            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
            Fotki

            Komentarz

            • Bruno75
              Drive
              • 2011
              • 64
              • Octavia II (1Z3)
              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

              Rzeczywiście ...bardzo nieznaczne różnice :shock: .
              Poważnie się zastanawiam nad 17-tkami i rozważę opcję 205/215x50x17.
              Odczuwalna jest różnica profilu w komforcie?
              Mój szkodnik http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54311

              Komentarz

              • ooooo5o
                Ambiente
                • 2010
                • 163

                Chłopaki, jakie ET podejdzie do O2 na felgi 15" o szerokości 6,5.
                Myślicie że 35 będzie ok ? Felga wejdzie w nadkole czy wyjdzie na zewnątrz ??
                Szkoda
                SPRZEDAM KIESZEŃ POD RADIO NP. MELODY, BLUES DO 02

                Komentarz

                • mirek_p11
                  RS
                  • 2010
                  • 6630
                  • Volkswagen
                  • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                  Zamieszczone przez Bruno75
                  Rzeczywiście ...bardzo nieznaczne różnice :shock: .
                  Poważnie się zastanawiam nad 17-tkami i rozważę opcję 205/215x50x17.
                  Odczuwalna jest różnica profilu w komforcie?
                  Ogólnie wrażenia pozytywne ( lżej kiera się kręci, jazda w koleinach stała się znacznie przyjemniejsza, profil 50 lepiej amortyzuje na wybojach i felga jest mniej narażona na uszkodzenie, szum opon mniejszy ). Jak już będziesz zmieniał oponki to kup 205/50/17, bo ten rozmiar jest stosowany jako zamiennik 225/45/17. Rozmiar 215/50/17 nie jest oferowany jako zamiennik w ASO.

                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                  Fotki
                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                  Fotki

                  Komentarz

                  • K_R_I_S
                    Ambiente
                    • 2010
                    • 128

                    Zamieszczone przez mirek_p11
                    Zamieszczone przez Bruno75
                    Rzeczywiście ...bardzo nieznaczne różnice :shock: .
                    Poważnie się zastanawiam nad 17-tkami i rozważę opcję 205/215x50x17.
                    Odczuwalna jest różnica profilu w komforcie?
                    Ogólnie wrażenia pozytywne ( lżej kiera się kręci, jazda w koleinach stała się znacznie przyjemniejsza, profil 50 lepiej amortyzuje na wybojach i felga jest mniej narażona na uszkodzenie, szum opon mniejszy ). Jak już będziesz zmieniał oponki to kup 205/50/17, bo ten rozmiar jest stosowany jako zamiennik 225/45/17. Rozmiar 215/50/17 nie jest oferowany jako zamiennik w ASO.
                    Dokładnie tak jak pisze mirek_p11 zwłaszcza jak się nie ma mocnego silnika to różnica jest odczuwalna.
                    http://www.profi-it.pl
                    Tanie laptopy, komputery i serwery poleasingowe, strony www, antywirusy, zdalne wsparcie informatyczne 24h...

                    Komentarz

                    • KamilDT
                      Drive
                      • 2011
                      • 40

                      Zamieszczone przez K_R_I_S
                      Zamieszczone przez mirek_p11
                      Zamieszczone przez Bruno75
                      Rzeczywiście ...bardzo nieznaczne różnice :shock: .
                      Poważnie się zastanawiam nad 17-tkami i rozważę opcję 205/215x50x17.
                      Odczuwalna jest różnica profilu w komforcie?
                      Ogólnie wrażenia pozytywne ( lżej kiera się kręci, jazda w koleinach stała się znacznie przyjemniejsza, profil 50 lepiej amortyzuje na wybojach i felga jest mniej narażona na uszkodzenie, szum opon mniejszy ). Jak już będziesz zmieniał oponki to kup 205/50/17, bo ten rozmiar jest stosowany jako zamiennik 225/45/17. Rozmiar 215/50/17 nie jest oferowany jako zamiennik w ASO.
                      Dokładnie tak jak pisze mirek_p11 zwłaszcza jak się nie ma mocnego silnika to różnica jest odczuwalna.

                      Panowie a jak to wizualnie wygląda?

                      Komentarz

                      • mirek_p11
                        RS
                        • 2010
                        • 6630
                        • Volkswagen
                        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                        Zamieszczone przez KamilDT
                        Panowie a jak to wizualnie wygląda?
                        Wygląda bardzo dobrze, zależy jaką masz szerokość felgi i jakie ET. Moje to 7x17. Dotzy, które miałem były na oponach 225/45/17 szerokość felgi 7,5x17. Masz link i sobie porównaj.


                        Seat Leon ST FR by mirek_p11

                        Fotki
                        Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                        Fotki

                        Komentarz

                        • TM1
                          Drive
                          • 2011
                          • 66

                          Panowie a co myślicie o takich do OIIFL? nie bede musiał zmieniac oponek, bo stalowki będa.

                          Czarna Perła O2FL

                          Komentarz

                          • piramida
                            RS
                            • 2009
                            • 12222
                            • Superb III (3V3)

                            Zamieszczone przez mirek_p11
                            Zamieszczone przez KamilDT
                            Panowie a jak to wizualnie wygląda?
                            Wygląda bardzo dobrze, zależy jaką masz szerokość felgi i jakie ET. Moje to 7x17. Dotzy, które miałem były na oponach 225/45/17 szerokość felgi 7,5x17. Masz link i sobie porównaj.

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                            Jak jest z trakcją i szybkim pokonywaniu łuków? Duża jest różnica pomiedzy 225 a 205 bo wysokosć gumy jest podobna?
                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                            Komentarz

                            • dziadekk
                              Rider
                              • 2011
                              • 355
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Zamieszczone przez TM1
                              Panowie a co myślicie o takich do OIIFL? nie bede musiał zmieniac oponek, bo stalowki będa.

                              http://moto.allegro.pl/178-felgi-15-...622416894.html
                              Zwróciłeś uwagę na rozstaw śrub 5x100 ? a nie powinny byc 5X112???

                              Komentarz

                              • TM1
                                Drive
                                • 2011
                                • 66

                                dziadekk, dzięki że zwrociłes uwage, mam tutaj takie same z 5x112


                                czyli będa pasować do opon 15' - 195/65 czy będę zmuszony do zmiany opon żeby zalożyc te felgi?

                                ps jestem zielony w temacie alu felg
                                Czarna Perła O2FL

                                Komentarz

                                • miguello
                                  RS
                                  • 2008
                                  • 1849

                                  TM1, tak będziesz mógł założyć te opony na te felgi, tylko jedno mnie zastanawia... Po jaką cholerę kupować felgi produkowane przez naszych skośnookich przyjaciół o wymownym modelu "RZE178" skoro za te pieniądze można już spokojnie kupić jakieś oryginalne felgi porządnej firmy :wink:

                                  Komentarz

                                  • fernando
                                    RS
                                    S_OCP Member
                                    • 2006
                                    • 1890

                                    Zamieszczone przez TM1
                                    czyli będa pasować do opon 15' - 195/65 czy będę zmuszony do zmiany opon żeby zalożyc te felgi?
                                    Na te felgi możesz spokojnie założyć 195/65 R15.

                                    [ Dodano: Nie 29 Maj, 11 09:53 ]
                                    miguello, uprzedziłeś mnie, sorry za powtórkę.

                                    Komentarz

                                    • Rok z Bagien
                                      L&K
                                      • 2010
                                      • 1172

                                      Zapytam naszych guru od felg o zdanie.

                                      Czarne Combi z pakietem na bezdroża. Nie dyskutując o gustach i upodobaniach - podobają mi się samochody typu Scout, Audi Allroad czy Subaru Outback.

                                      Chciałbym dobrać alufelgi tak, by moja Anićka wyglądała ciężko i potężnie. Jednocześnie budżet jest ograniczony i raczej 16 plus opony 205/55/16.

                                      Chodzą mi po głowie RIAL DH, RIAL COMO, MAK VELOCE (RC design 17 css są super, ale budżet krzyczy).

                                      Jak możecie to doradźcie coś. Please..

                                      Komentarz

                                      • TM1
                                        Drive
                                        • 2011
                                        • 66

                                        miguello, teraz to nie ma koncepcji do wyboru, myslałem ze to produkt PL
                                        musze cos poszukac do czarnej OIIFL, jakby ktos mial cos na oku fajnego to dajcie link
                                        Czarna Perła O2FL

                                        Komentarz

                                        • Ayu
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 4154

                                          Rok z Bagien, akurat te felgi co podałeś to raczej lekki design. Jeśłi podoba Ci się design Scouta szukaj używanych oryginalnych 17-tek.
                                          TM1, kolega miguello, dobrze prawi, szukaj czegoś sprawdzonych firm.

                                          Komentarz

                                          • Rok z Bagien
                                            L&K
                                            • 2010
                                            • 1172

                                            Zamieszczone przez hotrain
                                            Rok z Bagien, akurat te felgi co podałeś to raczej lekki design. Jeśłi podoba Ci się design Scouta szukaj używanych oryginalnych 17-tek
                                            A jakby tak dać 17 (wiedziałem, że tak będzie) takie:



                                            To czarna combi z pnb będzie wyglądać jak big monster, czy jak big siano ?

                                            Nigdzie tej feli nie można przymierzyć, a wyobrazić sobie jakoś nie mogę...

                                            Help.

                                            Komentarz

                                            • piramida
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 12222
                                              • Superb III (3V3)

                                              Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                              Zamieszczone przez hotrain
                                              Rok z Bagien, akurat te felgi co podałeś to raczej lekki design. Jeśłi podoba Ci się design Scouta szukaj używanych oryginalnych 17-tek
                                              A jakby tak dać 17 (wiedziałem, że tak będzie) takie:



                                              To czarna combi z pnb będzie wyglądać jak big monster, czy jak big siano ?

                                              Nigdzie tej feli nie można przymierzyć, a wyobrazić sobie jakoś nie mogę...

                                              Help.

                                              nie rób jej tego :wink: bardziej klasyczna felga będzie pasować
                                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                              Komentarz

                                              • Rok z Bagien
                                                L&K
                                                • 2010
                                                • 1172

                                                Siakoś.... im więcej przeglądam, tym gorzej.

                                                Może jakaś propozycja ? :roll:

                                                Komentarz

                                                • Mihau
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 7460
                                                  • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                                                  Rok z Bagien, ja bym szukał dalej. Pare propozycji ode mnie:

                                                  1) http://allegro.pl/felgi-skoda-orygin...627537567.html - najładniejsze ORI felgi Skody IMO

                                                  2) http://allegro.pl/oz-racing-superleg...637255691.html

                                                  3) http://allegro.pl/oryginalne-bbs-ch-...634404126.html

                                                  Jak felgi proste i niezniszczone to ja bym się nim przyjrzał. :diabelski_usmiech
                                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                  Komentarz

                                                  • Rok z Bagien
                                                    L&K
                                                    • 2010
                                                    • 1172

                                                    Mihau

                                                    Te pierwsze to chyba Capeus ?
                                                    Fajne.
                                                    Przy tym ET, opona 205/50/17 podejdzie ? Szersza pod BXE w serii to tak sobie... :roll:

                                                    W poniedziałek z gościem pogadam.

                                                    pzdr

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...