1.8 TSI Elegance vs 1.8 TSI family plus

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Flacha
    Rider
    • 2011
    • 315
    • Superb II combi (3V5)

    #51
    Bede musial to wszystko przemyslec. Decydowac bedziemy wspólnie z żona wiec ona tez ma cos do powiedzenia . Mysle ze octavia wygra przez bagaznik..a co do ksenonow to sam nie wiem
    Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

    Komentarz

    • lu5asz
      RS
      • 2011
      • 2006
      • Octavia II combi (1Z5)
      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

      #52
      Tak to jest jak sie ma za duzo opcji do wyboru hehe JAkby byly dwie wersje to by bylo o wiele łatwiej.Sam stoje przed zakupem Octavki i mam podobne rozterki hehe Powodzonka
      Kondziu

      OCP

      Komentarz

      • Northeusz
        RS
        • 2010
        • 1677
        • Octavia I (1U2)
        • AUM 1.8 20VT 150 KM

        #53
        Zamieszczone przez Flacha
        Aha..i żonie bardziej sie na razie podoba Yeti. Janie mowie ze im sie nie podoba . Jutro mamy jazde probna octavia 1.4 tsi i yeti 2.0 tdi
        No to złotym środkiem będzie Scout
        Pozdrawiam
        Northeusz

        Komentarz

        • Flacha
          Rider
          • 2011
          • 315
          • Superb II combi (3V5)

          #54
          Scout to juz za duze pieniadze.Ja chce wydac tak miedzy 70 000 a 80 000 .Ale wyglada na to ze jednak nie uda mi sie jutro pojezdzic . . Musze przelozyc jazde na inny termin. DOpiero co skonczylem remont mieszkania i za duzo roboty jednak bede mial w weekend ze sprzataniem itp
          Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

          Komentarz

          • voltar
            L&K
            • 2009
            • 1107
            • Octavia II (1Z3)
            • BZB 1.8 TSI 160 KM

            #55
            Z tego co przeczytałem to przy wątpliwościach typu nie wezmę xenonów gdyż jeżdże głównie w mieście to moja rada jest taka żeby nie kupowac Octavii - do miasta na[prawdę szkoda chyba że jesteś taxi driver

            Teraz moje zdanie, jako że miałem podobne dylematy i jestem od 3 lat właścielem 1,8 TSI Elegance mocno doposażonej :

            - Warto brać Elegance jako baze ze względu na wiele elementów które ma w standardzie ( Maxi DOT, pakiet skórzany, czujniki , alufelgi itp ) Warto o ile chcesz te dodatki mieć gdyż ich dokupienie do tańszych wersji podroży ci konfiguracje tak że będzie nieopłacalna.
            Jedyna rzecz która jest w standardzie Elegance i nie jest moim zdaniem konieczna to tempomat. By po potrzebowac musisz jezdzic duzo po autostradach i dodatkowo lubiec uzywac takie ustrojstwa.
            - Xenony - obowiązkowo
            - Kornery - obowiązkowo - to nieprawda że nic nie dają przy xenonach, bardzo ułątwiają jazdę w zakrętach po zmroku i parkowanie - nie kupuj tej opcji , potem włączysz
            - Pełnowymiarowe koło zapasowe -kwestia psychicznego bezpieczeństwa - u mnie to obowiązkowe
            - Climatronic - z przykrością stwierdzam że nie jest obowiązkowy- wystarczyłby Climatic
            - takie dodatki jak TPM - czujnik cisnienia, fotochromatyczne lusterko, czujnik deszczu sa na tyle tanie i na tyle dobre ze mozna je sobie zafundowac. Najmniej sensowny jest czujnik deszczu ale wystepuje z lusterkiem wiec nie ma wyboru a lusterko sciemniajace i TPM naprawde warto miec
            - podgrzewane dysze spryskiwaczy - hmmm zapewne warto miec choc trudno zaobserwowac ich dzialanie - w kazdym razie nigdy mi nic nie zamarzlo
            - alarm - zdecydowanie lepiej fabryczny z czujnikiem przechylu i monitorowaniem wnetrza ( nie ma sensu negocjowac dodanie jakiegos taniegoi u dealera - lepiej jest kupic porzadny fabryczny i wynegocjowac upust cenowy od calosci )

            Generalnie ja pomimo ze kupilem mocno wyposazona wersje nie zaluje ani jednego elementu ktory zamowilem. Wrecz przeciwnie - dzisiaj dodalbym tapicerke skorzana duo , lepiej wyprofilowane fotele, DSG ....

            aha zapomnialbym - fajne sa klamki z systemem dyskretnego podwietlenia - ale to sobie zalozysz sam potem


            O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

            Komentarz

            • Northeusz
              RS
              • 2010
              • 1677
              • Octavia I (1U2)
              • AUM 1.8 20VT 150 KM

              #56
              Zamieszczone przez Flacha
              Scout to juz za duze pieniadze.Ja chce wydac tak miedzy 70 000 a 80 000 .Ale wyglada na to ze jednak nie uda mi sie jutro pojezdzic . . Musze przelozyc jazde na inny termin. DOpiero co skonczylem remont mieszkania i za duzo roboty jednak bede mial w weekend ze sprzataniem itp
              Miałem przy tym Scoucie dopisać, że "pomijamy bariery finansowe" .
              Wybierając między Yeti i Ocatvią brałbym jednak Octavię. Yeti fajne, ale Octavia wygodniejsza i większa, jakaś taka po prostu bardziejsza . A zawsze można domówić do Octavii 4x4, ale to wydłuża listę opcji i dosyć skutecznie podnosi cenę niestety.
              Pozdrawiam
              Northeusz

              Komentarz

              • Flacha
                Rider
                • 2011
                • 315
                • Superb II combi (3V5)

                #57
                Pewnie sie skonczy na octavi ale dluga dorga przede mna jeszcze. Musze sie "odkuć" po remoncie i dopiero bede mogl sobie pozwolic na zakup wymarzonego pierwszego nowego autka
                Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

                Komentarz

                • Octavianos
                  L&K
                  • 2010
                  • 1130

                  #58
                  Zamieszczone przez Flacha
                  Pewnie sie skonczy na octavi ale dluga dorga przede mna jeszcze. Musze sie "odkuć" po remoncie i dopiero bede mogl sobie pozwolic na zakup wymarzonego pierwszego nowego autka
                  To nie rozumiem dlaczego pytasz o zakup auta, kiedy stwierdzasz, że teraz Cię na niego nie stać??
                  SIMPLY CLEVER
                  Wiesz co dobre :-)

                  Moja Maszyna
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                  Komentarz

                  • sew1981
                    RS
                    S_OCP MemberModeratorr
                    • 2009
                    • 10917
                    • Fiat

                    #59
                    Flacha, zresztą wydaje mi się , że mimo wszystko 1.8 tsi jest jakoś lepiej wykonane, poza oczywistością osiągów lepszych:




                    wiadomo, nie wszystkich to dopada, ale po co mieć takie "niespodzianki"?

                    Komentarz

                    • Maicroft
                      Moderator
                      S_OCP MemberModeratorr
                      • 2004
                      • 25757
                      • Audi

                      #60
                      A jakie hamulce i zawieszenie ma Family+ z tym slabszym silnikiem 1.8TSI 150KM ?? Skrzynia jest dalej 6 biegowa, a nie moze 5.

                      Czy to nie jak w 2.0TDI gdzie wersja 110KM ma podzespoly zawieszenia z silnika 1.4Pb :?:

                      Bo jak tak, to jest to maksymalna porazka. Nie wyobrazam sobie jazdy tym autem jak bedzie miec 220KM po programie :idea:
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz

                      • sew1981
                        RS
                        S_OCP MemberModeratorr
                        • 2009
                        • 10917
                        • Fiat

                        #61
                        Maicroft, ale lipa faktycznie, nawet bez programu....jak 2.0 tdi ma zawiechę z 1.4 tsi, przecież to cięższe auto. Nie wiedziałem tego

                        [ Dodano: Sob 15 Paź, 11 08:29 ]
                        Maicroft, nigdzie w necie nie mogę tego znaleźć, więc zadałem zapytanie dealerowi z Gdańska mailem, o heble czy takie same są w 160 i 150 ps. poczekam na odpowiedź

                        Komentarz

                        • Maicroft
                          Moderator
                          S_OCP MemberModeratorr
                          • 2004
                          • 25757
                          • Audi

                          #62
                          Jak 150 ma takie jak 160 to OK.

                          Wg danych skrzynia jest 6 biegowa.

                          To dalej nie wiem na czym polega roznica. Na pewno w tych modelach nie da sie dolozyc DSG


                          EDIT: Ten 2.0 TDI 110KM tez ma 6 biegow. Pokombinowane jest strasznie. Inaczej ma OII inaczej Golf z tym samym silnikiem.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz

                          • aniam111
                            Rider
                            • 2009
                            • 436

                            #63
                            voltar, nie bardzo rozumiem tej aluzji
                            Zamieszczone przez voltar
                            wątpliwościach typu nie wezmę xenonów gdyż jeżdże głównie w mieście to moja rada jest taka żeby nie kupowac Octavii - do miasta naprawdę szkoda chyba że jesteś taxi driver
                            Sam piszesz, że tempomatu nie warto chyba że jeździsz po autostradach,
                            A jaki masz fan jadąc w dzień z włączonymi ksenonami (szpan?) i tak nie widzisz jak działają (w dzień tak samo jak zwykłe), podobnie doświetlanie zakrętów.

                            Po zmroku ok. Się zgodzę różnica jest znaczna.
                            Ale jak miałabym wydać 6 tyś na ksenony i "widzieć" ich działanie 2-4 razy w miesiącu to moim zdaniem szkoda kasy. Podobnie jak na tempomat jak jeździsz po mieście.

                            Każdy musi się zastanowić co będzie używał (jeśli ma ograniczony budżet), a jeśli nie to szalej dusza piekła nie ma.
                            AniaM
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                            O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                            Komentarz

                            • sew1981
                              RS
                              S_OCP MemberModeratorr
                              • 2009
                              • 10917
                              • Fiat

                              #64
                              Maicroft, poczekamy i zobaczymy co odpiszą. A nie rozumiem o co chodzi z tą zawiechą? bo heble to kumam , że mogą być inne w 1.4 tsi, a zawiecha? chodzi o długość sprężyn i twardość amorów?

                              Komentarz

                              • lu5asz
                                RS
                                • 2011
                                • 2006
                                • Octavia II combi (1Z5)
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                #65
                                To przesiadywanie na forum robi sie coraz ciekawsze Tacy,jak autor watku czy ja poczytaja i od razu duuuuzo wiecej wiedzą.Cornery mozna wlaczyc (400zł do przodu), light assist mozna wlaczyc (treba miec czujnik zmierzchu ,300zł do przodu),radio jak sie znudzi mozn wymienic na Bolero lub Columbusa iwiele wiele innych.Super jest to OCP !!!
                                Kondziu

                                OCP

                                Komentarz

                                • Flacha
                                  Rider
                                  • 2011
                                  • 315
                                  • Superb II combi (3V5)

                                  #66
                                  Octavianos to ze w tej chwili juz natychmiast nie kupuej auto to nie znaczy ze nie moge popytac i dowiedziec sie jak najwiecej.

                                  Reszcie dziekuje za bardzo pomocne odpowiedzie. No i bede musial sie zastanowic rzeczywiscie co do tych dodatkow . Jak to napisal aniam111 kazdy musi sie zastanowic co mu bedzie potrzebne
                                  Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

                                  Komentarz

                                  • sew1981
                                    RS
                                    S_OCP MemberModeratorr
                                    • 2009
                                    • 10917
                                    • Fiat

                                    #67
                                    lu5asz, a to dopiero początek :diabelski_usmiech
                                    później OCP przeradza się w uzależnienie, pozytywne offcourse hehe

                                    Komentarz

                                    • Maicroft
                                      Moderator
                                      S_OCP MemberModeratorr
                                      • 2004
                                      • 25757
                                      • Audi

                                      #68
                                      aniam111, A czy noc to jest godzina 17 od listopada do stycznia ?? Bo jak nie, no to ciekawe, bo ja bym chcial cos widziec, a o tej porze jest juz ciemno :diabelski_usmiech
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz

                                      • aniam111
                                        Rider
                                        • 2009
                                        • 436

                                        #69
                                        Dla mnie wydanie kilku tyś żeby pojeździć po mieście o zmierzchu (gdzie działa oświetlenie uliczne) z lepszym oświetleniem nie jest tego warte. Po prostu. Zwykły reflektor też jak dla mnie daje radę, i można dorzucić doświetlanie zakrętów.
                                        AniaM
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                                        O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                                        Komentarz

                                        • Enriquez
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 7685
                                          • Superb III (3V3)

                                          #70
                                          aniam111,

                                          też tak kiedyś to sobie tłumaczyłem, że po co mi to...
                                          Różnica pojawiła się jak zrugany na tym forum zdemontowałem nielegalne HIDy i założyłem H7 Philipsa. Pierwsze kilometry się zastanawiałem gdzie jest droga...
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz

                                          • Maicroft
                                            Moderator
                                            S_OCP MemberModeratorr
                                            • 2004
                                            • 25757
                                            • Audi

                                            #71
                                            aniam111, No zalezy co nazywamy miastem, ja odjezdzam od domu 2km i jade droga gdzie nie ma oswietlenia, a ludzie laza jak najecia poboczem i nie tylko.

                                            Do tego jak patrze teraz na swiatla xenon w FL-ce w porownaniu do tych przed FL to dziele je znaczna roznica, przynajmniej taka jak xenony OI i OII przed FL.

                                            BTW. Wiem, ze soczewkowe w FLce sa duzo lepsze od projekcyjnych przed liftem, ale kiedys wsiadlem z kims kto mial zwykle swiatla, ruszylismy i pytam czy ma swiatla wlaczone, bo "ledwo" bylo widac :roll:
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz

                                            • leff
                                              Elegance
                                              • 2004
                                              • 862

                                              #72
                                              to moze czas okulary zmienic? :diabelski_usmiech

                                              czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                                              Komentarz

                                              • Mihau
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 7460
                                                • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                                                #73
                                                Zamieszczone przez aniam111
                                                Ale jak miałabym wydać 6 tyś na ksenony
                                                3300 raczej
                                                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                Komentarz

                                                • aniam111
                                                  Rider
                                                  • 2009
                                                  • 436

                                                  #74
                                                  Mihau, ktoś wcześniej rzucił kwotą 6 tyś. Masz racje 3300 dopłaty.
                                                  AniaM
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                                                  O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                                                  Komentarz

                                                  • voltar
                                                    L&K
                                                    • 2009
                                                    • 1107
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • BZB 1.8 TSI 160 KM

                                                    #75
                                                    Zamieszczone przez aniam111
                                                    voltar, nie bardzo rozumiem tej aluzji
                                                    voltar napisał/a:
                                                    wątpliwościach typu nie wezmę xenonów gdyż jeżdże głównie w mieście to moja rada jest taka żeby nie kupowac Octavii - do miasta naprawdę szkoda chyba że jesteś taxi driver
                                                    To nie jest aluzja tylko stwierdzenie faktu. Jak ktos jezdzi wylacznie w miescie to mu takie auto jak Octavia nie jest potrzebne i oczywiscie xenony tez stoja pod znakiem ?

                                                    [ Dodano: Sob 15 Paź, 11 22:23 ]
                                                    Zamieszczone przez aniam111
                                                    Sam piszesz, że tempomatu nie warto chyba że jeździsz po autostradach,
                                                    Tempoamat jest na autostrady plus musisz lubiec go uzywac np ja mam , jezdze po autostradach ale tempomatu nie uzywam. Nie mialem jednak wyjscia Elegance = tempomat,

                                                    [ Dodano: Sob 15 Paź, 11 22:24 ]
                                                    Zamieszczone przez aniam111
                                                    A jaki masz fan jadąc w dzień z włączonymi ksenonami (szpan?) i
                                                    Zaden fan i nie ma to sensu - lepiej wlaczyc swiatla do jazdy dziennej

                                                    [ Dodano: Sob 15 Paź, 11 22:26 ]
                                                    Zamieszczone przez aniam111
                                                    Ale jak miałabym wydać 6 tyś na ksenony i "widzieć" ich działanie 2-4 razy w miesiącu to moim zdaniem szkoda kasy
                                                    Jezeli jezdzisz 2-4 razy to moim zdaniem i tak warto miec xenony.
                                                    Zreszta miasto miastu nierowne i nie zawsze i wszedzie masz latarnie. Sa drogi boczne, nieoswietlone przelotowki , dodatkowo jest jesien i zima, ograniczona widocznosc i mgly i dlatego warto miec xenony.

                                                    [ Dodano: Sob 15 Paź, 11 22:34 ]
                                                    Zamieszczone przez aniam111
                                                    Dla mnie wydanie kilku tyś żeby pojeździć po mieście o zmierzchu (gdzie działa oświetlenie uliczne) z lepszym oświetleniem nie jest tego warte. Po prostu. Zwykły reflektor też jak dla mnie daje radę, i można dorzucić doświetlanie zakrętów.
                                                    Punkt widzenia jak zwykle zalezy od siedzienia i druga prawda ze do lepszego bardzo latwo sie przyzwyczaic a w druga strone juz gorzej.
                                                    Ja mam problem pzresiadajac sie czasem z mojej Octavii na rozne auta sluzbowe ktore xeonow nie maja.
                                                    Pomijajac oczywisty fakt duzo gorszej widocznosci to strasznie mi sie wzrok meczy w porownaniu do mojego auta.
                                                    I jest tych elementow jeszcze wiecj np genialne lusterko fotochromatyczne zamiast wahlowania przelacznikiem. Jak sie te wszystkie elementy posklada do kupy to sklada sie to na duzo wiekszy komfort szczegolnie na dlugiej trasie a to oznacza mniejsze zmeczenie, wieksze bezpieczenstwo , brak bolu glowy itp.


                                                    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...