Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"Bezpieczny" zakres ET, Octavia II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • "Bezpieczny" zakres ET, Octavia II

    Witam,

    Nosze sie z zamiarem zmiany felg z fabrycznych 15ek na 16 lub 17.

    Znalazlem taka oto infomarcje:

    Opony fabryczne pasujące do samochodu SKODA OCTAVIA 2011 1.6_09
    195/65 R15
    Opony zamienne pasujące do samochodu SKODA OCTAVIA 2011 1.6_09
    205/60 R15
    205/55 R16
    215/55 R16
    225/45 R17
    225/40 R18
    235/35 R19
    Felgi fabryczne pasujące do samochodu SKODA OCTAVIA 2011 1.6_09
    6 x 15 ET47
    6 x 16 ET50
    6,5 x 16 ET50
    Felgi zamienne pasujące do samochodu SKODA OCTAVIA 2011 1.6_09
    6,5 x 15 ET38
    7 x 15 ET35
    7 x 16 ET38
    7 x 17 ET38
    7,5 x 17 ET35
    7,5 x 18 ET38
    8 x 18 ET35
    8 x 19 ET38
    Rozstaw śrub (PCD): 5*112.
    Średnica wewnętrzna felgi 57,1 mm.
    Typ oraz rozmiar śruba: 14*1,5.

    zrodlo: Rozmiary opon i felg dla SKODA OCTAVIA 2011

    Z powyzszego wynika, ze fabryczne felgi maja ET 50 dla 16ek i (brak) dla 17ek.
    Czy oznacza to, ze mozna bezpiecznie zalozyc (bez tulejek i innego cudowania) felge z ET 38? Mowa teraz o felgach 16.

    Wyczytałlem gdzies ze fabryczne ET dla 17ek to 54. Takich felg jest naprawde malo i naprawde sie w tym wszystkim pogubilem.....

    Pytanie brzmi, jakie jest bezpieczne ET dla felg 15 i 17 cali dla Octavii II. Tak zeby mozna bylo bezpiecznie zapakowac rodzinke i raz w roku smignac nad morze z dzieciakami i zoneczką.
    Nie interesuja mnie zadne dystanse i inne cuda.

    Przepraszam za dlugiego posta i z gory dziekuej za pomoc!

  • #2
    Mialem w O2 16x7 przy ET42 i bylo tak powiedzmy na luzie. Ale o ile z tylu obawiam sie ze ET38 moze miec szanse na przycieranie, to z przodu nie bedzie problemu.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Dzieki za informacje.

      Chodzi o to ze felg z ET54 czyli niby tym fabrycznym jest jak na lekarstwo. Przetrzepalem cale Allegro i OLXa i znalazlem ledwie kilka sztuk.

      Rozumiem, ze jesli ET 42 bylo ok, to z 45 nie powinno byc zadnych klopotow.

      Czy zatem np. takie kola, beda ok?

      Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl
      Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl
      Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl

      Z gory dziekuje.
      Ostatnio edytowany przez kemi84; 41548.

      Komentarz


      • #4
        Miałem 16 z et 35 i nigdy nic nie obcierała.
        Kondziu

        OCP

        Komentarz


        • #5
          Ok, dzieki za odpoweidzi.

          BTW znalazlem caly - gigantyczny - posta na ten temat wiec wiem wszystko co chcialem

          Komentarz


          • #6
            podłączam się pod pytanko, mam o2 2005r kupioną na stalówkach i myślę o felgach, znalazłem 17'' od audi 7,5Jx17H2 et45 i prosze pomóżcie, będą pasowały?
            wysyłka by trochę wyniosła a nie chciałbym się sparzyć i zostać z aluskami na stanie

            Komentarz


            • #7
              krysnc polecam ten temat:

              [O2] Nowe felgi dla szkodnika - Octavia Club Polska

              Jest co poczytac i znajdziesz tam mnostwo informacji.

              Z tego co widzialem, felgi ktore wybrales, spokojnie podejdą.

              Komentarz


              • #8
                super, dzięki za wskazówki jako nowy forumowicz cięzko mi się odnaleźć w tych wszystkich postach
                pozdrawiam!

                Komentarz


                • #9
                  Kemi - a podpowiedziałbys jakie finalnie ET dla 7x17 z oponą 225/45 ? Ewentualnie jakie dla 7,5x17 z tą samą oponą?
                  Też szukam tylko do kombiaka.

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie 17" i opona 225/45/17 ET 35 i nic nie przyciera



                    CB Harry II ASC + Triflex

                    Pozdrawiam Mirek!!

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja osobisie zdecydowalem sie na felunek od Superba, mam 17" 225/45 T 49, to sa dokladnie te:

                      404 - Skoda

                      Na zywo wygladaja zdecydowanie lepiej niz na stronie Skody.

                      Trafila sie dobra okazja, zal bylo sie skorzystac

                      Komentarz


                      • #12
                        kemi84 mam takie same. Wg mnie jedyny słuszny wybór

                        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez gradek Zobacz wpis
                          kemi84 mam takie same. Wg mnie jedyny słuszny wybór

                          Komentarz


                          • #14
                            ET maja 49, szczerze myslalem, ze kolo bedzie bardziej schowane w nadkole. Inna sprawa, ze przesiadlem sie z 15" a to naprawde duza roznica.
                            Jest oczywiscie sztywniej, ale jako, ze 90% mojej jazdy to A1 i S8 uwazam, ze przesiadka na 17 to byl bardzo dobry wybor.

                            Ze banana na gebie za kazdym razem jak spojrze na autko nie wspomne

                            Komentarz


                            • #15
                              eaglemirek powaznie? ja mysle o jakis z minimalnym et 45 i ciale mam dylemat czy bebe mial na nich komfort jazdy ze swieza rodzinka

                              Komentarz


                              • #16
                                krysnc Mój wątek po przenosinach wcięło więc tak na szybko
                                Tak to wygląda u mnie
                                IMG_0252.JPGIMG_1637.JPGIMG_3501.JPG



                                CB Harry II ASC + Triflex

                                Pozdrawiam Mirek!!

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tyl idealnie a przud cos minimalnie wystaje tak? Wlasniw tez mysle o wiekezych fegach ale nie wiem czy wziecie odpowiednich dystansow ty przod nie bedzie lepezym rozwiazaniem aby bylo rowno...

                                  Mirek ta twoja to sliczne autko, jakie to felgi?


                                  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                                  Ostatnio edytowany przez siemi1; 24904.
                                  Spalanie - Motostat.pl
                                  Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                  Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                  Sprzedam na OLX!!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez siemi1 Zobacz wpis
                                    Tyl idealnie a przud cos minimalnie wystaje tak?
                                    Tak ale minimalnie
                                    Zamieszczone przez siemi1 Zobacz wpis
                                    Mirek ta twoja to sliczne autko, jakie to felgi?
                                    Dzięki Brock RC17



                                    CB Harry II ASC + Triflex

                                    Pozdrawiam Mirek!!

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez eaglemirek Zobacz wpis
                                      U mnie 17" i opona 225/45/17 ET 35 i nic nie przyciera
                                      A mógłbyś przy okazji podać jaką masz odległość od zacisku do wewnętrznej krawędzi ramion felgi?. Pytam bo chcę założyć zaciski Brembo i do moich felg 6,5jx16 et50 muszę założyć dystans min 15mm żeby to weszło... a finalnie chce przejść właśnie na 17-tki, tylko się zastanawiam jakie ET wybrać, ażeby to wchodziło bez jakikolwiek dystansów...


                                      Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                      CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        eaglemirek podaj jaka szerokosc felgi jestr jeszcze masz 17" ET35, opony 225/45 jelsi masz 7,5" to by wychodziło, że z tyłu względem standazrdowego Craterisa (takie mam 6,5 16" ET50) odstaja z tyłu na 28mm i wygląda git ale z kolei mi sie nie podoba ten wystajacy przód.
                                        Nie wiem czy nie lepsza opcja jest dla 17 7J17"ET 38 wtedy wzgledem kraterisów odstaja na 18mm tom mozna dąc dystans 10mm ale pytanie czy z przodu juz bez dystanus dawac wtedy mi mięc standardowe ET38.
                                        Albo póść w ET50 z 7J i dac dystanse przód i tył... z tego źródła Rozmiary opon i felg dla SKODA OCTAVIA 2011 mam heble od RSa SKODA OCTAVIA 2011 RS

                                        Opony fabryczne pasujące do samochodu SKODA OCTAVIA 2011 RS
                                        • 225/45 R17
                                        Opony zamienne pasujące do samochodu SKODA OCTAVIA 2011 RS
                                        • 225/40 R18
                                        • 235/35 R19
                                        Felgi fabryczne pasujące do samochodu SKODA OCTAVIA 2011 RS
                                        • 7 x 17 ET50
                                        Felgi zamienne pasujące do samochodu SKODA OCTAVIA 2011 RS
                                        • 7,5 x 17 ET45
                                        • 7,5 x 18 ET45
                                        • 8 x 18 ET40
                                        • 8 x 19 ET40

                                        Rozstaw śrub (PCD): 5*112.
                                        Średnica wewnętrzna felgi 57,1 mm.
                                        Typ oraz rozmiar śruba: 14*1,
                                        Załączone pliki
                                        Ostatnio edytowany przez siemi1; 24904. Powód: wnerwia mnie dodawanie zdjec... nie idzie tego ogarnac tj sie chec aby to weygladalo... ehhh.
                                        Spalanie - Motostat.pl
                                        Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                        Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                        Sprzedam na OLX!!

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez siemi1 Zobacz wpis
                                          podaj jaka szerokosc felgi jestr jeszcze masz 17" ET35
                                          7,5" Może minimalnie wychodzi poza obrys ale bez przesady. Ja dodatkowo mam chlapacze więc wizualnie to się gubi. Szukałem jakiegoś zdjęcia dla porównania i znalazłem coś takiego. Trzeba jednak wziąć małą poprawkę że ta druga OII stoi pod innym kątem niż moja
                                          IMG_9592.JPG
                                          Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
                                          A mógłbyś przy okazji podać jaką masz odległość od zacisku do wewnętrznej krawędzi ramion felgi?.
                                          Miejsca jest dużo, z moich pomiarów tak na szybko wychodzi około 4,5-5 cm



                                          CB Harry II ASC + Triflex

                                          Pozdrawiam Mirek!!

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Eaglemirek Bóg zapłać


                                            Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                            CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja dorzucę dwa grosze dla tych co się wahają.. .
                                              Setup zimowy, felgi 17" 8j et35
                                              Tyl idealnie, przód wizualnie wygląda jakby wystawawystawal, ale to milimetry...
                                              ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                                              ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Mam podobnie. Kupiłem alufelgi 17'' 225/45 ET37 i nic nie obciera. Felgi od Superba. Jedyny minus to szum opon przy niskich prędkościach.

                                                Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis

                                                  A mógłbyś przy okazji podać jaką masz odległość od zacisku do wewnętrznej krawędzi ramion felgi?. Pytam bo chcę założyć zaciski Brembo i do moich felg 6,5jx16 et50 muszę założyć dystans min 15mm żeby to weszło... a finalnie chce przejść właśnie na 17-tki, tylko się zastanawiam jakie ET wybrać, ażeby to wchodziło bez jakikolwiek dystansów...
                                                  Apropos zacisków Brembo (zalezy jeszcze od modelu, ja mam te z największymi tłoczkami od Alfy 159 + tarcza 330mm) i weszły mi razem z seryjną felgą 17 cali jak dałem dystans 1,5 cm. Odległość od ramienia felgi to bezpieczne pół centymetra i nawet się da wywazyć koło cienkimi odwaznikami
                                                  A Ty jakie masz zaciski który model? Zakładasz z seryjnymi tarczami?
                                                  Co do 17 bez dystansu, to nie wiem jak ten model felgi się nazywa, ale na moje wchodziły te 18 bez dystansu z 3 mm odstępu od ramienia (minimum jest 1,5mm a więc jeszcze sporo luzu
                                                  Felgi, Alufelgi w niskich cenach | Sklep ladnefelgi.pl

                                                  Bardzo duzo zalezy od kształtu wewnętrznego felgi w przypadku duzych zacisków. Czasem nisie ET nie gwarantuje wcale że wewnątrz jest luz niestety.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X