Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] KAYABA ULTRA SR VS BILSTEIN B6 SPORT

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Raz zalozylem ori amory do nizszej sprezyny i nigdy wiecej jak ifi juz napisal, tragedia. Amor nie nadazal, auto dobijalo, kangurowalo, to nie to. Nigdy wiecej. Jak krotsza sprezyna to koniecznie do tego sportowy amor.
    Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

    Komentarz


    • #27
      Trafiłem na coś takiego:



      To co ten kierowca mówi na końcu do mnie trafia bo mam takie odczucia. Tzn niby samochód wydaje się sztywny ale jak przychodzi co do czego to zachowuje się jak wanna na środku morza.

      Komentarz


      • #28
        iFi,

        ale KONI FSD to nie są tanie rzeczy
        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

        Komentarz


        • #29
          Tak wiem, taki zestaw to koszt około 2700zł tyle tylko, że otrzymujemy produkt, który działa. Tutaj nie zmienię zdania. Tak jak już pisałem - raz zmieniłem na tzw amortyzatory sportowe na każdą kieszeń i więcej tego błędu nie popełnię, mimo, że producent renomowany. Jak coś ma być tzw "high performance" to będzie kosztować. Ewentualnie wsadzić cały B12-PRO KIT w podobnej cenie.

          Komentarz


          • #30
            Co do Eibach prokit'a to ja płaciłem coś koło 600pln, a nie 750. Mam u siebie Kyb ultra SR + wspomniany Eibach i auto już jest naprawdę twarde i potrafi podskoczyć na nierównościach, ale też szału nie ma, małe dzieci wożę i jest spoko. Jedynie przy dużych prędkościach jest bardziej nerwowo niż przy Eibach + seryjne amory.
            Grand Scenic 2.0T Initiale 05'
            Służbowe: Berlingo 1.6hdi 92 Selection 15'
            Była 4 x Octavia: 04' O1 fl Elegance Combi ASV
            08' O2 Elegance Combi BKC
            11' O2 fl Elegance Combi CDAA
            99' O1 SLX Combi AHF

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez kowal 2002
              misiek^wro, mam u siebie taki sam set i nie jest tak źle, bo ani żona ani dzieciaki nie marudzą, że jest za twardo. Co do prowadzenia, popieram w 100% - jest pełna kontrola nawet na miękkich 17" zimówkach. A jeśli chodzi o kocie łby to moja rada - depnij więcej nie będzie tak czuć ;-) .
              Też mam KYB USR + Eibach i w lato miałem jeszcze 18" felgi i opony 225/40 :lol:
              Było twardo ale fajnie, dziury omijam ile się da, przez tory, śpiących, leżących itp. przejeżdżam 10 km/h... da się żyć i auto prowadzi się pewniej.
              Na zimę 17" i opona 205/50 - luzik :szeroki_usmiech

              Komentarz


              • #32
                iFi, zapraszam - przejedziesz się moimi KYB USR + Ajbachem i zmienisz zdanie - można za rozsądną kasę tj bodajże 900 zł + 450 zrobić fajny zestawik ... Nie trzeba wysrywać 2k+
                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                Komentarz


                • #33
                  Spoko misiek^wro, jak tylko będę miał jak to skorzystam, tym bardziej, że nie widzę świetlanej przyszłości na seryjnym zawieszeniu....

                  Komentarz


                  • #34
                    iFi, to śmiało
                    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                    Komentarz


                    • #35
                      iFi, za jednym zamachem wrzuć od strzału 312 na przód /zmiana amortyzatora fi 50 na 55/
                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                      Komentarz


                      • #36
                        misiek a gdzie najlepsze ceny tych amorow? ja usiebie narazie mam -30 i ori amory. ale pewnie niedługo się skończą bo przeleciaky już 60 tys i trzeba będzie kupic już konkretne.
                        BYŁA o1 rs
                        BYŁA o2 1.6
                        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez blackrs
                          gdzie najlepsze ceny tych amorow
                          pytaj u maciejek .

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez blackrs
                            misiek a gdzie najlepsze ceny tych amorow? ja usiebie narazie mam -30 i ori amory. ale pewnie niedługo się skończą bo przeleciaky już 60 tys i trzeba będzie kupic już konkretne.
                            Dobrze ci się auto prowadzi ? Ja w o1 miałem taki setup ... O zgrozo nigdy więcej ! Prowadzenie beznadziejne , tłumienie żadne , tyle ze wyglądało ładnie :szeroki_usmiech

                            Teraz budżetowo spróbuje ultra sr +eibach -30 i zobaczymy jak będzie ...to jednak 100%roznicy w cenie pomiędzy bilsteinem ... A jeszcze heble mnie czekają bo co z tego ze się będzie zajebiscie odpychać ,prowadzić jak nie będzie się dało zatrzymać :diabelski_usmiech
                            chip ... chip huraaa !

                            Komentarz


                            • #39
                              prowadzi sie dobrze czasami fakt jak spowalniacz wysoki to zanurkuje ale ogólnie jest ok i jestem zadowolony
                              BYŁA o1 rs
                              BYŁA o2 1.6
                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                              Komentarz


                              • #40
                                blackrs, Ty masz jeszcze lekki silnik i słaby - robi się większa tragedia przy dieslu i takim setupie.

                                Ja ogólnie swoje kupowałem u elementauera.
                                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                Komentarz


                                • #41
                                  Forum - Octavia Club Polska

                                  zawsze możesz zobaczyć jak to u mnie wygląda :szeroki_usmiech
                                  Moje foty
                                  Moja stronka
                                  Moje 4 kolka

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    ja mam u siebie -30 eibachy na ori amorach i do tego 18" na lato. Jest twardo, ale bez przesady - idzie przywyknąć. Napewno wygląda to o sto milionów lepiej niż bez obniżania - wtedy to było jak na szczudłach :P
                                    Pewnie mnie też będą czekały nowe amorki - autko ma nalatane 148kkm, ale na pewno nie będę chciał niczego twardszego
                                    restauracja Zajazd Ostoja --> www.zajazdostoja.pl
                                    wesela, przyjęcia, bankiety, prezentacje... miejsce gdzie gotowanie staje się pasją....

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      ja mam b8 i Eibach - 30. czyli eibach b12 pro kit

                                      zajebiście jeździ i mozna regenerować. czyli inwestycja na dłużej

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        xtremesystems, ja bym sie już chyba nie przesiadł na sprężynę liniową, charakterystyka sprężyny progresywnej bardziej mi leży jaką posiadają H&R
                                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          mnie pasuje liniowa. bo wiem przez caly czas czego sie spodziewac. ale moze kiedys

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            mnie od tygodnia zaczyna denerować mocne nurkowanie na ori amortozatorach po przejechaniu policjanta. przebieg 60 tys i sie zastanawiam czy już pora na koni czy jeszcze nie? przy dużym załadunku dupa mocno siada. na koni tak nie będzie?
                                            BYŁA o1 rs
                                            BYŁA o2 1.6
                                            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              blackrs, pora i to najwyższa. Jak znajomemu do BXE wsadziłem Eibach Pro kit i KYB USR to był ogólnie w szoku jaka jest różnica w prowadzeniu i w ogóle... Ale nie spodziewał się jednego - że jest tak duża różnica ... w hamowaniu! Dzięki temu, że auto tak nie nurkuje tył wydaje się hamować dużo lepiej i z dużo większą kontrolą. Najlepiej to czuć przy gwałtownym i krótkim naciśnięciu hamulca, różnica jest naprawdę zaskakująca.
                                              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                ja przy hamowaniu nie czuję tylko jak pokonuje spowalniacz to nurek jest mocny nawet na lekkim spowalniaczu przy pustym aucie. muszę naleźć dobrą cenę na te amory chyba. ile to mniej wiecej może kosztować? czy przy nowych amo przy załadunku bdzie siadała mniej?
                                                BYŁA o1 rs
                                                BYŁA o2 1.6
                                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  blackrs, nie czujesz różnicy bo nie masz porównania . Na spowalniaczach też jest ekstra.
                                                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    aha to trzeba bedzie myśleć. do 1.6 mpi jakie idą? macie jakieś nr po których trzeba szukać?
                                                    BYŁA o1 rs
                                                    BYŁA o2 1.6
                                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X